Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Deci are aceeasi conectori cu cei OEM de la V-Strom? De unde l-ai comandat?

NU.

Are aceeasi conectori/gauri de prindere ca si FH020 - shindengen mosfet.

daca vrei sa il inlocuiesti pe cel oem cu oricare dintre cele 2 iti trebuie comandate si mufe.

eu am comandat de aici: http://www.roadstercycle.com/

produsul "crimp and go" si ii specifici care releu vrei - SH775 sau FH020.

Eu printr-o coincidenta le-am achizitionat pe ambele dar nu imi pare rau pentru ca nu ma deranjeaza unul de rezerva (care poate fi inlocuit la marginea drumului).

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

L-ati vazut pe asta? Stroama pe 2015 de la Intermot.

 

Aparent, e motocicleta perfecta pentru ornitologi.

 

Astia chiar nu le au cu marketing-ul....

Editat de 2M.R.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU.

Are aceeasi conectori/gauri de prindere ca si FH020 - shindengen mosfet.

daca vrei sa il inlocuiesti pe cel oem cu oricare dintre cele 2 iti trebuie comandate si mufe.

eu am comandat de aici: http://www.roadstercycle.com/

produsul "crimp and go" si ii specifici care releu vrei - SH775 sau FH020.

Eu printr-o coincidenta le-am achizitionat pe ambele dar nu imi pare rau pentru ca nu ma deranjeaza unul de rezerva (care poate fi inlocuit la marginea drumului).

 

numai bine,

paul

Mersi de info!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat cu spume...nici modelul vechi nu castiga vreun concurs de frumusete insa modelul asta e horror.

 

Cat despre filmulet...n-am cuvinte...probabil erau fumati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

L-ati vazut pe asta? Stroama pe 2015 de la Intermot.

 

Aparent, e motocicleta perfecta pentru ornitologi.

 

Astia chiar nu le au cu marketing-ul....

 

Inceputul a fost interesat, cu melodia aia din 80 dat au zbarcit-o rau pana la urma.

Astia de la Suzuki vor sa marketeze V-stromul ca mobra omului batran.

Mai bine o aratau facand cerculete pe plaja sau ceva gen:

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am mers alternativ pe Vstrom-ul 1000 ABS si pe Supertenere 1200, 350km. Vstromul mi-a lasat o foarte buna impresie. Imprefectiuni mici remediabile, gen parbriz, scarite, in rest foarte reusit. Poate cea mai reusita in clasa enduro touring mare. Putere, cuplu, cacalau, de la 2000 ture, extrem de usoara si manevrabila in oras, suspensie fara cusur, frane bune, pret decent. Cine mai carcoteste legat de pret sa se duca la Bavaria, Honda sau Yamaha, cu 11980 euro si sa vada cu ce pleaca de acolo. Consumul masurat la pompa 4.36 fara pasager cu 15-25 km peste legal, DN 1+ Cheia. XT-ul a halit 4,58 in aceleasi conditii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Inceputul a fost interesat, cu melodia aia din 80 dat au zbarcit-o rau pana la urma.

Astia de la Suzuki vor sa marketeze V-stromul ca mobra omului batran.

Mai bine o aratau facand cerculete pe plaja sau ceva gen:

Eu nu vreau sa fiu rautacios, ia-o te rog ca pe o gluma la o bere, dar nu vrei sa spui ca Stromul este un motor ce degaja tone de testosteron sau adrenalina, nu :crack: ?!

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vreau sa fiu rautacios, ia-o te rog ca pe o gluma la o bere, dar nu vrei sa spui ca Stromul este un motor ce degaja tone de testosteron sau adrenalina, nu :crack: ?!

 

Al meu a udat cateva .....la viata lui asa ca nu ma plang :D

» Post actualizat in 03 Oct 2014 09:37

Ieri am mers alternativ pe Vstrom-ul 1000 ABS si pe Supertenere 1200, 350km. Vstromul mi-a lasat o foarte buna impresie. Imprefectiuni mici remediabile, gen parbriz, scarite, in rest foarte reusit. Poate cea mai reusita in clasa enduro touring mare. Putere, cuplu, cacalau, de la 2000 ture, extrem de usoara si manevrabila in oras, suspensie fara cusur, frane bune, pret decent. Cine mai carcoteste legat de pret sa se duca la Bavaria, Honda sau Yamaha, cu 11980 euro si sa vada cu ce pleaca de acolo. Consumul masurat la pompa 4.36 fara pasager cu 15-25 km peste legal, DN 1+ Cheia. XT-ul a halit 4,58 in aceleasi conditii.

Ai alege V-Stromul de 1000 in defavoarea XTZ1200-lui daca at fi sa faci alegerea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ciocul la inaintare. :)

 

 

» Post actualizat in 03 Oct 2014 09:37

 

Ai alege V-Stromul de 1000 in defavoarea XTZ1200-lui daca at fi sa faci alegerea?

Ca sa continui seria de "rautati" pentru Bogdan: Te-ai dat si cu GS-ul?

:D

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu a udat cateva .....la viata lui asa ca nu ma plang :D

» Post actualizat in 03 Oct 2014 09:37

Ai alege V-Stromul de 1000 in defavoarea XTZ1200-lui daca at fi sa faci alegerea?

 

pe al meu se uda doar cainii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu a udat cateva .....la viata lui asa ca nu ma plang :D

 

» Post actualizat in 03 Oct 2014 09:37

Ai alege V-Stromul de 1000 in defavoarea XTZ1200-lui daca at fi sa faci alegerea?

Acum 4 ani nu aveam de unde alege. XT-ul era cel mai nou si la zi dpdv conceptie, echipare si dotari. Acum nu as avea dubii, Vstromul ar fi preferatul. XT-ul este mai bun la drum lung, dar mai slab (gras) :) in oras. In plus mai raman ceva bani pt benzina pt 1-2 ani. Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici reclama sufletul comertului, plimbare cu pasarea pe locul din spate nu in copac.Si unde mai pui ca locurile sunt atat de cunoscute :)


» Post actualizat in 03 Oct 2014 18:20

Inca una, mai urbana, facuta in timpul unei alarme cu bomba probabil :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu vitezana - v-strom, intr-adevar e o mica problema. Si eu am facut trecerea tot asa si am simtit ca mi-am luat scuter. Am vreo 5000km cu stroama, m-am obisnuit cu ea, imi place super mult (nu m-as mai intoarce niciodata la o sportiva, poate doar asa...

Daca te ajuta cu ceva, si eu sunt tot din Militari, daca vrei ne vedem odata si te dai cu ea o tura sa vezi ce si cum (sa vi cu Gixxu, sa raman si eu cu ceva in cazul in care te intinzi la plaja pe carosabil) :D

Buna! Dupa ce zilele acestea am testat mai multe motorete adventure/enduro-touring,am ramas in continuare cu gandul la v-strom...

Deci,mai e valabila propunerea ta? Ce planuri ai weekendul acesta, ne putem vedea intr-una din zile sa ma plimb putin cu stroama ta?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Bogdan Harea te poate ajuta.

La iarna poate scap de lenea ancestrala, care m-a cuprins, si-l termin pe al meu. Nu ca ar fi musai, caci se manevreaza usor si manual, doar asa ca exercitiu de stil. Motorasul l-am luat din China, cu incredibila suma de 6$ plus transport, glisierele sunt practic gratis ca se folosesc la tamplaria de aluminiu si se vand la bara de 6 M. Restul e doar rabdare, timp si insistenta de chinez batran, din care din pacate nu am gasit pe Alibaba. :)

» Post actualizat in 04 Oct 2014 06:14

Maine ne vedem la Adancata? Pe la 9,30-10 ?

post-8769-0-09682400-1412401225_thumb.jpg

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iarna poate scap de lenea ancestrala, care m-a cuprins, si-l termin pe al meu. Nu ca ar fi musai, caci se manevreaza usor si manual, doar asa ca exercitiu de stil. Motorasul l-am luat din China, cu incredibila suma de 6$ plus transport, glisierele sunt practic gratis ca se folosesc la tamplaria de aluminiu si se vand la bara de 6 M. Restul e doar rabdare, timp si insistenta de chinez batran, din care din pacate nu am gasit pe Alibaba. :)» Post actualizat in 04 Oct 2014 06:14Maine ne vedem la Adancata? Pe la 9,30-10 ?

Azi si maine sunt la Cluj cu mobra. Ma vad cu Lori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...