Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

alut Adi,

Cu Bogdan Harea ai vorbit de scut pt dl650? - parca faceau si ei/el la un moment dat si e pacat sa iti aduci tocmai din grecia. Ii gasesti contactele pe aici sau pe topicul de sidecase-uri de aluminu de la sectiunea de enduro turing.

Eu te trec pe lista si ne mai auzim mai spre jumatatea lunii pentru comanda finala.

 

numai bine,

paul

Paul,

 

Vorbisem cu Bogdan la un moment dat, dar era foarte ocupat, multe comenzi si ramasese sa-l mai caut dupa vreo luna.

 

Ma gandeam la asta din Grecia, ca este din otel (mai rezistent zic eu, decat aluminiul) si sincer imi place mult cum arata, ca aspect.

Ei il descriu ca fiind facut pentru hard off-road: http://www.ebay.co.uk/itm/SkidPlate-V-strom-DL650-04-12-Vstrom-Mud-Guard-Fender-Engine-Guard-/181677472710?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item2a4cd23bc6

 

Oricum, ramane sa ne mai auzim pentru comanda finala.

 

Numai bine,

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

S-a operat si plata catre Cosmo/Vasile:

Vraji - fork brace - 50eu

Dan Rosca - base plate - 38eu

ivanp - gps mount - 40eu

 

Omul a mai lasat la pretul celor de mai sus (128e) 8e dar prietenii de la ING au luat comision 8.76 euro pentru cei 120 de euro tranzactionati (apar in trazactia ing la suma transmisa spre decondare 128.76 versus 120 pe paypal invoice).

cursul de schimb ING - 4.46.

cheltuieli comune pentru cele 3 persoane implicate - 8.5 euro transport + 0.76 comision (diferenta de la 128 la 128.76) = 9eu

Transportul nu apare in aceasta tranzactie paypal pentru ca fusese platit anterior intr-o alta tranzactie pt. dogbones 25e + 8.5e transport.

 

Pe scurt:

 

Vraji - 53eu - 236lei

Dan Rosca - 41eu - 183lei

ivanp - gps mount - 43eu - 192lei

 

Contul meu:

Paul Ivan

Ing Bank

RO15INGB0000999900627746

 

 

Tranzactie ing:

plata cosmo 120eu 30 martie.pdf

... si tranzactia paypal:

invoice cosmo 29martie.pdf

 

Am dat cat mai multe detalii aici ca mi-e lene sa va scriu la fiecare pe PM, sper ca nu am gresit la calcule iar daca mai sunt nelamuriri - intrebati!

 

PS - pentru comenzile viitoare trebuie tinut cont si de rahatul de comision luat de banca.

 

Va tin la curent cand ajung bunatatile,

Paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

 

Pe scurt:

 

Vraji - 53eu - 236lei

Dan Rosca - 41eu - 183lei

ivanp - gps mount - 43eu - 192lei

 

 

Va tin la curent cand ajung bunatatile,

Paul

Buna Paul,

 

Astazi iti pun banii in cont.

Multumesc.

 

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Paul,

Astazi iti pun banii in cont.

Multumesc.

Dan

merci si eu.

PS - parca era si in ro un magazin cu chestii de la louis pe stoc. m-ar interesa o presa de lant - rothewald/craftmeyer brand-uite - 40eu la louis si nu as mai da 10 euro pe transport.

 

merci,

paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

multumesc.

cam tot acolo ajungi cu pretul.

modelul acela nu imi place pentru ca la impingerea zalei de inchidere nu ai opritor care sa se blocheze in capetele pinilor (platoul ala de impingere sau cel de rezistenta au gauri unde ar trebui sa aiba adancituri). si ajungi sa masori cu sublerul ca sa stii cand sa te opresti si ma cam enerveaza aia.

da, kronaumoto este - ma uit daca au.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ivanp: in banii astia ai bagat si comisionul la banca? Cat iti ia banca cand iti intra banii? Ca sa stiu cat trebuie sa pun in plus.

nu trebuie platit in plus - comisionul bancii a fost ala de 8.76 euro dar Vasile a mai lasat 8 euro la valoarea totala.

deci in plus fata de valoarea forkbrace-ului sunt cei 3 euro de la transport (la cursul eu tranzactionat de 4.46lei).

 

LE - de fapt cred ca tu intrebi de comision luat de banca cand imi transferi tu banii - nu stiu sa iti zic - tu daca transferi online - nu cred ca ia de la mine comision :D. daca de la ghiseu - zi-le alora ca daca e comision de transfer - sa il ia de la tine :D.

 

numai bine,

paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci. cu ocazia asta vedem si cum e cu comisionele. transferat din vre-un online banking sau la ghiseu?

 

stima,

paul

paypal clasic nene :)

eu am cont business de paypal si nu platesc astfel de comisioane .

cu ING daca faci transferuri in valuta te sparg la comisioane. eu am vrut sa fac o plata de 10e cater un cont in euro de la o alta banca romaneasca si imi cereau comision de 12e :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va anunt cand ajung obiectele si vedem cum ajung la voi.

 

numai bine,

paul

 

Cel mai simplu ar fi de trimis prin curier cu plata la destinatie, cred ca e ceva la modul 20 - 30 lei.

Editat de Dan Rosca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu ar fi de trimis prin curier cu plata la destinatie, cred ca e ceva la modul 20 - 30 lei.

Vedem atunci - ar fi fain sa pastram costurile la minim ca sa merite "cerneala" varsata pe aici pe topic.

Poate are cineva drum printre prieteni, amici, colegi de job, forum ... incolo, incoace...

 

vb,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, in weekendul acesta este Salonul Auto-Moto in Piata Constitutiei din Bucuresti. Am inteles ca pentru motociclisti este intrarea libera. Merge cineva? Eu as vrea sa trec sambata pe acolo.

 

http://www.sam.ro/Atractii-pentru-motociclisti

 

Salut!

 

Noi venim din Sibiu sambata si vrem sa participam si la parada moto.

Poate ne intalnim....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@xsebi: aceeasi problema am avut si eu si am facut o modificare. Cu o mica bucata de tabla dreptulghiulara am mutat prinderea din spate mai spre spate cu 5 cm si pentru piciorusele din fata am dat niste gauri noi si le-am mutat si pe alea. Nu e rocketscience dar daca nu te descurci mergi la un mecanic ca ti-o rezolva in 30 de minute. Si pe urma poti sa scoti si saua fara sa dai topcase-ul jos si va avea si pasagera loc.

Succes

@ivanp: e un sistem de prindere proprietar pe partea din spate. Lacasul de care se prinde gheara are forma de U. In fata are tot niste picioruse ca o ciuperca. Ce are @xsebi e o combinatie intre suport de topcase si topcase Suzuki si rack si sidecase-uri givi (E22).

... se vede si bucata de metal din spate cu care am mutat topcaseul cu 5 cm.

 

 

Am facut si eu modificarea. Confirm ca in sfarsit se poate da saua jos fara sa mai dai case ul jos (ce stupizenie). Eu, mai lenes din fire, am cumparat tabla gata pregaurita si s-au potrivit gaurile de minune. Acum topcase ul e cu vreo 7 cm mai in spate. Placuta ce am folosit-o era pregaurita cu gauri de 5 mm asa ca a trebuit sa mai largesc 4 gauri cu un burghiu de 6,5 mm. Folosind placuta am insemnat si pozitia noilor gauri pt suportii din spate. Nu m-am uitat la ceas cat a durat toata operatiunea, dar sigur nu m-am incadrat in juma de ora. E mai greu la bloc daca uiti ceva "sus". Categoric toata sandramaua acum depaseste gabaritul motorului specificat in talon. In cel mai rau caz se poate muta la loc, cu sculele din trusa de scule originala, daca prin vreo tara se trezeste unu sa aibe centimetru si vreo lege la el. In total se lucreaza la 6 suruburi.

Da stiu ca mai trebuie vopsita placuta in negru, dar numai am spray cu vopsea :) Cu prima ocazie il rezolv io si pe ala cumva : )

 

post-69607-0-09108000-1428067657_thumb.jpg post-69607-0-67127900-1428067657_thumb.jpg post-69607-0-75766600-1428067662_thumb.jpg post-69607-0-22772500-1428067663_thumb.jpg post-69607-0-71117200-1428067663_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...