Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Azi mi-am incaltat si eu jucaria, multumesc lui Vrajitoru pt treaba cu reducerea.

Mi-am pus tot anakee 2 ca mi-a placut cum s-au comportat cele vechi, si mai ales pe ploaie.

MARFA DE CAUCIUCURI,DOAR FATA SEPARAT SE POATE CUMPARA CU CEVA REDUCE?PE SPATE AM NOU AS VREA SI FATA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

MARFA DE CAUCIUCURI,DOAR FATA SEPARAT SE POATE CUMPARA CU CEVA REDUCE?PE SPATE AM NOU AS VREA SI FATA.

si eu as fi curios de pret pentru un anakee 2 pentru fata.

din cate imi amintesc reducerea de 10% se acoda daca se cumparau pereche (dar poate gasesti pe cineva care vrea spatele ...)

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar, se mai fabrica Anakee2?

Atentie la DOT!

Din citite au reintrodus in fabricatie si Anakee 2 ca s-a plans lumea.

Poate Trekout ne zice ce dot au cele primite de el...

 

Un pret in Tm am intrebat si ar fi 102eu cu TVA.

Nu poate sa imi zica ce dot ca nu are de unde sa il afle de la cei din depozitul din germania.

ma mai gandesc.

 

LE - acum vad pe eticheta lui trekout - cred ca au dot 2815.

 

stima,

paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dotul este 2815 deci inca mai sunt.

Asta a fost prima intrebare la cei de la anvelope, dotul.

Sunt fabricatie 2015.

Reducere 10% doar la pereche, in rest pt roata fata este:

417,80 lei(TVA inclus)
Editat de TrekOut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anakee 2 se fabrica din nou in Spania si a aparut pe piata la un pret un pic mai mare decat Anakee 3. Bine asta se schimba in functie de vanzari.

Editat de Edutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat de 2 luni Heidenau K60 Scout.

Mi-a placut profilul si intre timp am remarcat urmatoarele lucruri:

Cu aproximativ 2-3 m pana sa se opreasca roata vibreaza usor motocicleta. Nu stiu daca se datoareaza profilului anvelopelor sau faptului ca nu sunt echilibrate. Acelasi lucru de intampla si la plecarea de pe loc.

De pe asemenea, simt o vibratie aproape insesizabila intre 20-30 km/h.

Pana acum nu am avut ocazia sa le testez pe ploaie.

Pret: 380 lei - fata

530 lei - spatele

Anterior am mai mers pe motociclete care au avut montate anvelope Heidenau si am fost multumit, acesta fiind motivul pentru care am optat pentru ele si faptul ca sunt ultimul model al lor.

Per total, ma declar semi-multumit :)

 

post-82721-0-56048800-1441394090_thumb.jpg

post-82721-0-21885100-1441394096_thumb.jpg

post-82721-0-93940500-1441394137_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine la profil, cred ca se preteaza bine la forestiere.

Legat de "probleme" nu stiu ce sa raspund, la mine nu simt nimic. E la fel, doar ca se lipesc mai bine de asfalt :)

unde sunt fabricate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara tuturor,mă numesc George și sunt posesorul unei vstrom 650 k9. Vreau sa știu dacă pe eBay se găsesc piese originale,as avea nevoie de o semnalizare completa fata stânga. Multumesc

Salut George,

Cele noi pe care le gasesti nu sunt originale - sunt JMT. Problema la JMT este ca au bratul usor flexibil si o sa atarne putin usor plictisit.

Cele second sunt OEM in principiu. Ai grija cu transportul sa nu te coste mai mult decat piesa.

Care semnalizare ti sa defectat si ce anume? bratul? carcasa neagra? sau geamul de la ea? (sau toate?)

Pe la noi vezi ca sunt unii care au trecut pe led si parca pe olx mai erau vre-o 2 la dezmembrat.

 

numai bine,

paul

» Post actualizat in 05 Sep 2015 23:01

probabil in postul de mai sus generalizez - posibil sa gasesti si oem. cred ca cel mai bun indicator este pretul - cel oem nou probabil este in jur de 50eu bucata.

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am uitat pe olx, vroiam sa iau din ebay nou dar original, la reprezentanta vor 50€ și mi se pare abuziv pt un plastic.Mie mi s-a rupt brațul care e prins pe carena.

» Post actualizat in 06 Sep 2015 11:53

Nu m-am uitat pe olx, vroiam sa iau din ebay nou dar original, la reprezentanta vor 50€ și mi se pare abuziv pt un plastic.Mie mi s-a rupt brațul care e prins pe carena.

» Post actualizat in 06 Sep 2015 11:53

Nu m-am uitat pe olx, vroiam sa iau din ebay nou dar original, la reprezentanta vor 50€ și mi se pare abuziv pt un plastic.Mie mi s-a rupt brațul care e prins pe carena.

» Post actualizat in 06 Sep 2015 11:53

Nu m-am uitat pe olx, vroiam sa iau din ebay nou dar original, la reprezentanta vor 50€ și mi se pare abuziv pt un plastic.Mie mi s-a rupt brațul care e prins pe carena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am uitat pe olx, vroiam sa iau din ebay nou dar original, la reprezentanta vor 50€ și mi se pare abuziv pt un plastic.Mie mi s-a rupt brațul care e prins pe carena.

m-am uitat eu dupa ce ti-am scris - cel care are la dezmembrat nu pare sa mai aiba semnalizarile. Din auzite mai era cineva in Brasov cu piese dar nu am contactul lui.

Nu gasesti nici pe ebay mai ieftine OEM noi. Second sunt mai ieftine dar cu transport in ro ajungi tot spre 50eu.

Eu mai am un brat de spate, carcasa neagra stanga spate sau dreapta fata si un "geam" galben stanga fata sau dreapta spate dar nu te ajuta nimic de acolo.

Poate mai apare cineva care are ramas acel brat de fata (pp ca de pe stanga).

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romimoto la 135 lei

Sunt aftermarket...JMT mai exact.

 

stima,

paul

» Post actualizat in 06 Sep 2015 20:47

PS:

poate intereseaza pe cineva de prin garajul meu:

- manere incalzite Oxford OF691 Premium Touring cu switch V8 - putin folosite pe scuter (:D fara sa fie nevoie de ele) - 180lei

- Oglinzi Vicma cod E-113 (AP8104921 si AP8104922) - sunt modelul pentru Aprilia Tuono (si pentru alte modele) - 160lei

Au fost folosite de mine pe mobra, sunt in stare foarte buna. De noi au fost 320 (presupun ca datorita calitatii celor de la Vicma).

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

pretul e cumva cu montaj inclus ? :)

nu, dar iti pot indica un mecanic din ce in ce mai priceput la vstrom ...

:D

 

stima,

paul

» Post actualizat in 07 Sep 2015 06:27

Poze cu manerele incalzite si oglinzile:

http://olx.ro/oferta/manere-incalziite-oxford-of691-premium-touring-cu-switch-v8-ID4zX3y.html

http://olx.ro/oferta/set-oglinzi-vicma-cod-e-113-ID4zXTv.html

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da maestre,dar sunt identice.fara nici cea mai mica diferenta.

"Batzul" este dintr-un cauciuc mai moale decat cel oem - vor atarna plictisit (si ciudat).

aveam pe undeva salvata o poza - sper sa o gasesc.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...