Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

cauciucu de regula se intelege bine cu siliconu
dilema mea e de unde ai tu siliconica cu teflon, caci de regula cele cu teflon sunt facute sa reziste la muuuuuuulte grade, unde siliconu nu prea mai face fata. Aia cu litiu e aia universala ;) si cam tot litiu are si aia pt angrenaje dar e mai vascoasa un pic si din cate stiu io nu face rau cauciucului. Sprayul ala de la lidl cu silicon se intelege de minune cu cauciucu. Sunt convins ca si vaselina pe baza de litiu.

Dar tre sa recuosc ca ii buna asta cu sa le vb frumos inainte si sa le urezi spor la munca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o cutiuță de vaselină cu t+s, pun poză când ajung acasă.

Astea au venit + filtrul de ulei.

ca atare.

eu le-as da cu un pic de vaselina siliconica ... un fel de crema de intretinere.

si sa cureti bine suprafetele de contact cu o perie de sarma de mizeria ce s-a depus.

:)

bafta,

paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai incerc inca odata sa vad daca reusim sa strangem comenzi de inca 13 tricouri cu V-Stromania:

http://vstromania.ro/index.php?option=com_kunena&Itemid=2&func=view&catid=48&id=10385#10676

 

Reamintesc ca daca facem 40 de tricouri nu mai platim cei 384 de lei pentru realizarea machetei dupa designul nostru.

 

Toate datele si poze puteti vedea in linkul de mai sus.

Haideti ca se apropie vara si vor fi adevarate pentru calduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tampoanele au fost unse bine si montate. Inainte am curatat locasele cu rurete de vase, sters bine cu servetel umed. Am pus folie deasupra, sa nu intre praf, pana montez agregatul la loc.

Alea originale arata ca dracu' in partea din spate...

post-92464-0-87753700-1487099745_thumb.jpg

post-92464-0-10742600-1487099747_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios cand vine vremea frumoasa, sa ne mai si plimbam putin tractoarele!

Ptobleme existentiala: De ce trece vara asa de repede si iarna asa de greu?

 

 

Hai sa ne strangem la tricouri.

 

Pe unde ne plimbam sezonul ce vine?

Editat de big_boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai incerc inca odata sa vad daca reusim sa strangem comenzi de inca 13 tricouri cu V-Stromania:

http://vstromania.ro/index.php?option=com_kunena&Itemid=2&func=view&catid=48&id=10385#10676

 

Reamintesc ca daca facem 40 de tricouri nu mai platim cei 384 de lei pentru realizarea machetei dupa designul nostru.

 

Toate datele si poze puteti vedea in linkul de mai sus.

Haideti ca se apropie vara si vor fi adevarate pentru calduri.

 

Am completat formularul online de pe Vstromania pt 1 bucata.

Intrebare: Ala de pe tine este L?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un Fork Brace pentru VStrom 650 model 2009 (modelul ce s-a fabricat pana in 2012), nou nout, sigilat. Din pacate am vandut motocicleta si am inceput sa fac curatenie, poate are cineva nevoie de el.

 

Pret: 50 EUR. Primul venit, primul servit!

 

 

 

post-22006-0-54665400-1487578894_thumb.jpg

post-22006-0-19202100-1487578908_thumb.jpg

post-22006-0-36586900-1487578915_thumb.jpg

post-22006-0-89855700-1487578921_thumb.jpg

post-22006-0-31366800-1487578929_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un Fork Brace pentru VStrom 650 model 2009 (modelul ce s-a fabricat pana in 2012), nou nout, sigilat. Din pacate am vandut motocicleta si am inceput sa fac curatenie, poate are cineva nevoie de el.

 

Pret: 50 EUR. Primul venit, primul servit!

 

Se potriveste si la L2. Cel putin pana la cele de anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu scrie nimic de nr de km, dar oferta pare destul de corecta. Spor la vanzare!

 

Toba a fost montata, cu ceva nervi si draci, dar aparatul de sudura, polizorul de banc si antrenorul cu clicket au ajutat mult, surubul colierului fiind forfecat, s-a extras foarte greu, doar sudand o piulita de sacrificiu si impingand la cheie. Am pus doua bucatele de tabla de aluminiu (una era prea putin), uns cu silicon pentru temperaturi inalte (pentru seminee, centrale- asta am avut prin casa), pozitionat cum am putut mai bine, strans totul cu simt de raspundere. Arata decent, dar ma gandesc parca sa mai tai un pic din cot, pare cam lungut. Mai am nevoie de o banda pentru prindere a capacului tobei, a fost scurtata de fostul proprietar, mi-a dat colierul vechi, dar e cam belit. Daca nu am incotro, il pun tot pe ala.

 

Acum trebuie sa ma chinui sa ii scot roata fata, pe cric crocodil nu am reusit sa o salt, mi-e firca sa nu o dau pe jos. Ii pun inapoi etrierii, strang axul si piulita, o scot din hol si o duc la locul vechi de afara, o spanzur de grinda si sper sa ii scot naibii roata aia, ca m-a disperat. Cand da caldura imi fac stander pentru roata fata, dar pana atunci ma chinui cu ce am.

post-92464-0-98904700-1487616855_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata decent, dar ma gandesc parca sa mai tai un pic din cot, pare cam lungut. Mai am nevoie de o banda pentru prindere a capacului tobei, a fost scurtata de fostul proprietar, mi-a dat colierul vechi, dar e cam belit. Daca nu am incotro, il pun tot pe ala.

da, este mult prea lung dupa cot insa din unghiul acela pare ca se va apropia de cadru foarte mult.

 

... mi-e firca sa nu o dau pe jos...

prima data e mai dureros ... dupa aia te obisnuiesti!

:D

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, unghiul nu e cel mai potrivit, iar poza e muci. Voi incerca sa o scot maine la lumina, iar in cursul saptamanii ii prind cumva si bucatica aia de "protectie" de plastic de la evacuare, care a fost taiata de fostul proprietar. Cu 4 nituri finute sper sa rezolv treaba rapid (nu neaparat elegant).

 

Mi-e ciuda ca am scos etrierii, dar decat sa o dau cu cracii in sus, mai bine ii pun la loc, scot vaca afara si o duc la locul initial. Ce-o sa ma distrez la datul afara... De intrat a intrat relativ lejer, dar cum motoarele n-au marche-arriere, o sa trebuiasca sa hamalesc un pic la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...