Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Nu ma consider multumit de Motul 5100. cutia de viteze nu mai este ce a fost,agata putin la fiecare schimbare.

nu esti singurul :)

 

eu decand bag Belray am impresia ca motulul este o poshirca :) cat despre alte uleiuri am incercat o data pt cativa km (caci aveam furtunu de la radiatoru de ulei crapat) ulei de la mol. Jalnic. Abea schimba viteza. Cu Belray doar ating pedala si e in viteza dorita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma consider multumit de Motul 5100. cutia de viteze nu mai este ce a fost,agata putin la fiecare schimbare.

Salutare,,,sunt de aceiasi parere cu uleiul Motul ,,si la mine cam trosnea cutia,,,iar anul acesta am trecut pe Bel-Ray EXP 10W40 ,,alta viata ,fara agatari fara trosnituri in cutie..sincer l-as schimba ,,

 

 

cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai ai intrebari - ne putem auzi la un telefon dupa ora 6.

 

Multam inca o data pentru ajutor. Am rezolvat, merge OK, sincer n-am vazut nici o schimbare majora. Am voltmetru si incarcarea oscileaza, la fel ca si cu cel OE, in jur de 13.8 +-0.1. Ramane de vazut la o tura mai lunguta ce si cum.

Macar stiu ca stau linistit in ce priveste statorul :D.

Amu sa comand arcurile si cam gata, am terminat cu upgrade-urile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai faci rost de un imprumut simbolic de 500 de euro, poti lua un super atelaj cu 2 roti de la colegul nostru care a trecut pe alta marca :) /index.php?/topic/744073-vand-suzuki-v-strom-dl650-abs/ pretul e mai mult decat bun avand in vedere anul si dotarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am vazut motocicleta ,m-am uitat la dansa , am citit si aventurile proprietarului dar din pacate asta e bugetul momentan , daca gasesc ceva bine , daca nu mai astept si mai strang niste bani ...... intradevar stiu ca bugetul e mic pentru un enduro touring de clasa medie dar, fac ce pot :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam inca o data pentru ajutor. Am rezolvat, merge OK, sincer n-am vazut nici o schimbare majora. Am voltmetru si incarcarea oscileaza, la fel ca si cu cel OE, in jur de 13.8 +-0.1. Ramane de vazut la o tura mai lunguta ce si cum.

Macar stiu ca stau linistit in ce priveste statorul :D.

Amu sa comand arcurile si cam gata, am terminat cu upgrade-urile.

 

pai tocmai faptul ca stai linistit in privinta statorului e toata smecheria :D

tensiunea oscileaza pana o sa ai bateria perfect incarcata dupa care nu mai vezi mari oscilatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu care e treaba cu ele , nu sunt la primul motor, chiar imi place strom-ul din topic si sunt constient ca e decenta la pret dar in momentul de fata efectiv nu am de unde sa mai completez , dar o sa vad , cine stie poate reusesc ceva ..... ca v-strom nu am mai avut :) dar am calarit una prin Bulgaria si a fost corecta :)


» Post actualizat in 18 Apr 2017 11:11

De curiozitate, la ce marca a trecut colegul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai faptul ca stai linistit in privinta statorului e toata smecheria :D

tensiunea oscileaza pana o sa ai bateria perfect incarcata dupa care nu mai vezi mari oscilatii

Asa sper si eu - cum ziceam, abia astept prima tura mai lunga, amu abia am apucat s-o duc de la garaj pana acasa.

Ce-i interesant este ca am observat o diferenta intre consumul "la gol" (am si ampermetru, masoara incarcarea numai pe ce am adaugat eu, nu tot consumul) cu releul OE si cu SH775. Trebuie sa mai urmaresc putin ca nu are absolut nici un sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Nu ajung la intrunirea de acum.
Daca sunt gata tricourile, va rog, care sunteti din Buc, si vreti si puteti, sa il ridicati pe al meu (masura maxima, pe negru, scrie Horia). Il recuperez cand va intoarceti in Buc, sau de la Fabio de la garaj daca treceti pe acolo. Multumesc anticipat.
Distractie placuta acolo.

» Post actualizat in 22 Apr 2017 10:00

(Rectific: tricoul e pe rosu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare. Nu ajung la intrunirea de acum.
Daca sunt gata tricourile, va rog, care sunteti din Buc, si vreti si puteti, sa il ridicati pe al meu (masura maxima, pe negru, scrie Horia). Il recuperez cand va intoarceti in Buc, sau de la Fabio de la garaj daca treceti pe acolo. Multumesc anticipat.
Distractie placuta acolo.

» Post actualizat in 22 Apr 2017 10:00

(Rectific: tricoul e pe rosu)

E la Fabio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai, pune poze, da detalii.

» Post actualizat in 26 Apr 2017 19:51

M-am hotarat, dau comanda de setul complet de placute de frana. Sa inteleg ca am ales bine codurile?

Semnalele vreau sa le am pentru spate, nu imi incap prea bine cele stock intre coburi, asa ca trebuie sa iau altele, si parca nu as pune chinezarii.

» Post actualizat in 27 Apr 2017 11:44

Am dat comanda, am avut chiar si o reducere de 42 lei. Nu e rau deloc.

Maine cred ca ajung jucariile, abia astept sa le montez. Placutele celelalte raman rezerva. Urmeaza lichidul de frana si set complet placute pentru... Octavia.

» Post actualizat in 27 Apr 2017 19:42

Deci crap de draci, nu a fost gata comanda pana sa vina curierul, abia saptamana viitoare vine coletul...

post-92464-0-71161400-1493236300_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut. Are cineva sau stie de unde as putea sa-mi iau o pedala de frana spate pentru un v-strom 650? Mi-am indoit-o pe a mea si am inteles ca e riscant sa incerc s-o indrept.

Eventual una din aia pliabila mi-ar prinde bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Recent, motocicletei mele i-au fost schimbate toate placutele de frana. (Brembo albastre, din ce am vazut)

 

Cam din vremea aia, maneta de frana are fermitate variabila: cateodata se apasa mai greu, cateodata mai usor: ca si cum ar incepe sa prinda mai repede sau mai greu.

 

Astazi mi-a facut o figura din asta cand aveam nevoie de frana brusca si mi-a dat emotii.

 

Care ar putea fi cauza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...