Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salutare!

Am văzut că s-a discutat pe-aici de scuturile de la Cosmo (http://www.cosmo-accessories.com/online-store/electronics-computers/dl-650-v-strom/skidplatedl650-54-55-info.html). Cine le are pe aici le are și în combinație cu niște crash-bars de la Givi? Se potrivesc la prindere? Stroama e de 650, K5.

Cu cricul central de la SW-Motech bănuiesc că nu ar avea de ce să interacționeze că toate se montează în același loc...

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

Da, sunt interesat de parbriz :bounce: ce mai am de pus la ea e parbrizul, o scarita noua pentru schimbator si semnale. Dupa care trebuie sa vad cum indrept crashbarul, suportul de sidecase si cricul central :/

 

Inca o intrebare, inafara de tije pentru amortizor, se poate lasa motocicleta din ajustari ? Chiar daca am 1:77 moto are sa aftermarket si ajung pe varfuri...

Editat de Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai bine schimbi șaua?Cred ca e mai economic+ca nu schimbi nimic din ciclistica motocicletei.

Saua e una dintre bonusurile utilajului, este foarte confortabila și nu as vrea sa o schimb.

 

Cred ca am descoperit "problema" și anume deși amortizorul din spate e pe minim, tijele nu sunt cele originale de 140mm ci sunt mai scurte (~130mm) :/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asa zic. Mi se parea mie ca e cam *prea* inalta, totusi nu sunt atat de scund si abia ajung pe varfuri, sigur si grosimea seii e un factor dar cand am masurat tijele am vazut ca sunt mai scurte decat cele originale. Acum ma gandesc sa caut niste tije de ~148-150mm

de pe stormtrooper:

Raising Links

134 mm linkage set - raises rear of bike by 1.58cm
133 mm linkage set - raises rear of bike by 1.9cm
132 mm linkage set - raises rear of bike by 2.22cm
131 mm linkage set - raises rear of bike by 2.54cm
130 mm linkage set - raises rear of bike by 2.85cm

Lowering Links
145 mm linkage set - lowers rear of bike by 1.27cm
146 mm linkage set - lowers rear of bike by 1.58cm
147 mm linkage set - lowers rear of bike by 1.9cm
148 mm linkage set - lowers rear of bike by 2.22cm

Editat de Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai, eu oricum as vrea sa o cobor cat imi permite limita, nici sa nu dau cu roata de codita la prima groapa, ca deh, sunt obisnuit cu chopper.

Nu ai PM.unde trimit poze cu parbrizul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au ajuns jucăriile. Bateria e umpluta cu acid, 12,74V după umplere, urmează să fie încărcată cu un charger cu procesor. Simeringurile de ulei sunt luate în caz că nu se pot salva cele de pe motor. Preturi foarte ok, după părerea mea.

» Post actualizat in 31 Jan 2018 16:33

Pus acidul, asteptat sa se scurga tot, lasat vreo ora "sa se aseze", apoi pe charger. A inceput cu 12,77V, acum e la 13,25 V (scoasa de pe charger). Sa vedem cat va tine. Daca prinde 2020, consider ca si-a meritat pe deplin banii.

post-92464-0-26320600-1517402929_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste petarde de pe aliexpress, vreo 22 USD. Chinezul a scris 5 USD pe colet si a ajuns la posta din zona. Dupa o luna si aproape jumatate.

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-10-30V-LED-10W-led-DRL-spotlight-Floodlight-12V-LED-work-light-10W-cree-led/1622322725.html

Puncte tari:

- carcasa din ceva aliaj (nu stiu de care, dar sigur neferos)

- placute vederii (adica sunt aspectuoase)

- putere mica (de consum zic)

- suport montaj

- teoretic impermeabile (cred ca si practic, din ce mi-am dat seama)

 

Puncte slabe:

- sticla fata e... plastic (ca si lentila de "focalizare")

- cablurile scurte (oricum le scot si pun altele, izolez cu silicon)

- electronica pare cheap

- greutate cam mare, nu ma asteptam 9testez cand gasesc cantarul de bucatarie)

 

Am iesit cu bateria moto in curte, acum e bezna: bai, pentru 10W te da pe spate! Doar cu o singura bucata. Sunt curios cum o fi cu amandoua. Mi-am dat un pic in ochi si vad foarte ciudat la monitor.

Per total, merita banii. Dar se gasesc in tara mai mari, de 10-11 cm, 27W, alea sunt sigur ca RUP cand vine vorba de lumina. La bani- undeva la 30 euro.


» Post actualizat in 01 Feb 2018 20:01

De ceva de genul asta vorbesc: https://www.olx.ro/oferta/proiectoare-leduri-auto-off-road-proiector-led-bec-halogen-IDa92CF.html#dcc9102a15;promoted

post-92464-0-49812100-1517514520_thumb.jpg

post-92464-0-31429300-1517514522_thumb.jpg

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste petarde de pe aliexpress, vreo 22 USD. Chinezul a scris 5 USD pe colet si a ajuns la posta din zona. Dupa o luna si aproape jumatate.

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-10-30V-LED-10W-led-DRL-spotlight-Floodlight-12V-LED-work-light-10W-cree-led/1622322725.html

Puncte tari:

- carcasa din ceva aliaj (nu stiu de care, dar sigur neferos)

- placute vederii (adica sunt aspectuoase)

- putere mica (de consum zic)

- suport montaj

- teoretic impermeabile (cred ca si practic, din ce mi-am dat seama)

 

Puncte slabe:

- sticla fata e... plastic (ca si lentila de "focalizare")

- cablurile scurte (oricum le scot si pun altele, izolez cu silicon)

- electronica pare cheap

- greutate cam mare, nu ma asteptam 9testez cand gasesc cantarul de bucatarie)

 

Am iesit cu bateria moto in curte, acum e bezna: bai, pentru 10W te da pe spate! Doar cu o singura bucata. Sunt curios cum o fi cu amandoua. Mi-am dat un pic in ochi si vad foarte ciudat la monitor.

Per total, merita banii. Dar se gasesc in tara mai mari, de 10-11 cm, 27W, alea sunt sigur ca RUP cand vine vorba de lumina. La bani- undeva la 30 euro.

» Post actualizat in 01 Feb 2018 20:01

 

De ceva de genul asta vorbesc: https://www.olx.ro/oferta/proiectoare-leduri-auto-off-road-proiector-led-bec-halogen-IDa92CF.html#dcc9102a15;promoted

Mi-am dat un pic in ochi si vad foarte ciudat la monitor.

 

:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...