Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Eu in locul tau daca tot nu aveai buget de nexturi sau scoprioane, mai bine luai scouturile alea de la achimoto, pretu era imbatabil. Le as fi luat eu, dar mai am minim 10 mii de bagat cu mitasurile pana le termin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, plecam mai multi din Bucuresti catre intalnirea de primavara (pensiunea Sequoia)? Daca nu ne adunam, eu o tai de joi si raman pe la Sibiu sau Clujenburg... Ca n-am preferinte. M-as fi dus pe la Achimoto dar cred ca e si el plecat la smaeb...

 

So?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, am comis-o: tot Tourance am luat. Maine ar trebui sa ajunga coletul, probabil poimaine scot rotile si le duc la montat si echilibrat. Pretul a fost unul decent, 850 lei.

Le mai tineam pe astea, dar pe spate vad niste fisuri destul de marisoare. Si am trecut de martorul de uzura. Ar mai tine ele, dar am de traversat muntii, nu ma risc, mai ales ca merg cu sotia.

Foarte bine ai facut. Cauciucuri excelente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu in locul tau daca tot nu aveai buget de nexturi sau scoprioane, mai bine luai scouturile alea de la achimoto, pretu era imbatabil. Le as fi luat eu, dar mai am minim 10 mii de bagat cu mitasurile pana le termin :)

Aveam buget pentru orice set. Faza e că doream Next, dar nema stoc la anvelope moto.eu, deci am luat tot Tourance. Ale mele au 18.500 km, arată nasol pe spate. Scout nu pun pe motor nici să mă bați. Anvelopele ar trebui să ajungă azi, mâine merg în oraș să le montez. Și pun și valve metalice. Vreau să trec munții cu anvelope bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Anul viitor as cam vrea sa schimb categoria si sa iau V-Strom-ul nou. Stiu ca era cineva pe aici cu model 2017.

 

Ceva pareri? Long term review? Maine ma duc sa fac un ride test, sa vad cum ma simt pe el.

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva de vanzare un schimbator de viteze si o scarita pilot stanga pentru un vstorm 650 ?

De asemenea stiti daca e vreo diferenta intre semnalul oem si cel de la JMP http://motodiscount.ro/SEMNAL-FATA-STANGA-JMP-706-04-11 sau VICMA ?

salut,

La 2 pot sa iti zic eu - diferenta intre OEM/JMT este ca cele de la JMT au batul ala orizontal din cauciuc mai moale - de la soare si de la vibratii in timp nu mai sta atat de orizontal ca cel oem. Cel putin asa am patit eu cu un JMT.

Dar altfel se potrivesc 100%

 

bafta,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.
Cine pleaca devreme maine din Buc si ma primeste si pe mine? (spre VStromaia OPEN 2018)
As vrea pe la 7 sa parasim Bucurestiul.

 

(am postat si pe vstromania.ro, continuam acolo daca vreti)

» Post actualizat in 22 Apr 2018 19:37

Gata si editia de start de sezon de VStromanie. Imi pare bine ca am participat.

 

Tine cineva de aici legatura cu tipul de la Cosmo Accesories?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cu 650-ul nou doar 1200 km deci nu pot sa-ti spun foarte multe decat ca in comparatie cu primul model(am avut varianta din 2005) trage mai bine la turatii joase...i-au modificat cuplul maxim de la 7600rpm la 6500rpm.

650-ul este un motor decent si destul de vioi,mai ales daca mergi solo...daca vrei senzatii tari,atunci ar trebui sa te uiti la un segment superior...3 cilindri de la Triumph/Yamaha sau miarele...alt buget,bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucian_M, DrDre,


Mersi de info. Momentan sunt cu motoreta de la profil. E doar o idee mai sus la cai / cuplu (pe foaie) decat V-strom-ul nou de 650.


La ride test am fost fara pasager.. si tot n-am simtit ca trage cat as vrea eu. Ma oftic.. in afara de lipsa de viata in motor (dupa cum l-am simtit eu) mi-a placut tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Oare imi puteti explica ce s-a intamplat in situatia urmatoare?

 

V-Strom 650 / 2009, in oras, frana brusca intr-o intersectie, urmata de pierderea controlului directiei, zgomote ciudate..

 

Oprit motor, verificat si surpriza:

Aripa fata intrase cu varful in anvelopa si a fost smulsa din prinderi si impinsa cumva in/sub roata, unde a blocat tot.

 

Din pacate nu am imagini, un amic abia ce mi-a povestit cum aproapre s-a imprastiat azi si tot incerc sa imi dau seama cum e posibil ca aripa fata sa se faca tandari si sa blocheze roata.

Anvelope: Michelin Anakee 2

 

Vreo idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Oare imi puteti explica ce s-a intamplat in situatia urmatoare?

 

V-Strom 650 / 2009, in oras, frana brusca intr-o intersectie, urmata de pierderea controlului directiei, zgomote ciudate..

 

Oprit motor, verificat si surpriza:

Aripa fata intrase cu varful in anvelopa si a fost smulsa din prinderi si impinsa cumva in/sub roata, unde a blocat tot.

 

Din pacate nu am imagini, un amic abia ce mi-a povestit cum aproapre s-a imprastiat azi si tot incerc sa imi dau seama cum e posibil ca aripa fata sa se faca tandari si sa blocheze roata.

Anvelope: Michelin Anakee 2

 

Vreo idee?

 

 

aripa a lovit crashbar-ul?!

proiectoare sub carene

suruburi slabe

 

E ceea ce a zis Sorin:

Furca fata s-a comprimat foarte tare, aripa s-a agatat in prinderea scutului de crashbar si cand s-a decomprimat fata, crashbarul (sau prinderea) a smuls aripa din prinderi si roata a imprins-o in fata.

La K4 am patit si eu odata asta dar la mine nu a fost viteza si aripa a blocat furca si a ramas comprimata. A trebuit sa ii dau un soc la aripa ca sa se desprinda din surubul ala. Socul ala a facut la aripa mea sa piarda o bucatica de plastic si sa ramana stirba. S-a rezolvat cu un kit de la Pyramid de extindere a aripii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...