Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Acum 14 ore, Florin_Nx a spus:

 

Am luat eu, anul trecut cu 15.000 an 2006. Era ca din vitrina. 3800 a ajuns adusa prin fam. Biris. 

 

edit: A mea e 650...

Muste albe. Asa am avut in service cu 8300 din 2008. Da iti arat Stroame cu 80+ de mii care arata ca scoase din cutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de clipsuri de plastic pentru carena de fata de deasupra aparatorii de roata, cea neagra dinspre interior. Sunt doua tipuri de clipsuri, unul mai mare si unul mai mic. Clipsul mare are cam 6mm diametru si 20mm lungime. Cel mic undeva pe la jumate, nu mai stiu exact pentru ca s-au rupt cand le-am scos si nu le-am mai gasit pe jos. Ati inlocuit vreodata acele clipsuri? 

 

Eu am gasit un set de clipsuri de plastic de diferite marimi la emag: 

https://www.emag.ro/set-415-piese-clipsuri-auto-universalclips415/pd/DQV4BQBBM/

 

Dar as lua din alta parte daca cineva a luat si testat aceste clipsuri.

Multumesc.

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am comandat de pe AliExpress, 50 cenți setul de 10 bucăți.

RON 2.16  26%OFF | 10Pcs/Set 6mm Black Rivet Fairing Body Trim Panel Fastener Screw Clips For Honda ATV Motorcycle Accessories Parts
https://s.click.aliexpress.com/e/k04LmZVe

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 22.09.2019 la 23:22, Lucian_M a spus:

Le-am comandat de pe AliExpress, 50 cenți setul de 10 bucăți.

RON 2.16  26%OFF | 10Pcs/Set 6mm Black Rivet Fairing Body Trim Panel Fastener Screw Clips For Honda ATV Motorcycle Accessories Parts
https://s.click.aliexpress.com/e/k04LmZVe

Mulțam fain! 

 

Am făcut aseară schimbul de bujii și culmea, la ultima am dat de probleme. Nu am reușit sa o desfiletez, e înțepenita. E cea de pe cilindrul din fata, în laterala lui. O sa dau cu degripant și o sa încerc cu o cheie cu clichet, aia în T nu e ok în poziția aia, nu pot roti direct pe axul bujiei pentru ca ma încurcă radiatorul. 

 

Ati mai pățit asa ceva? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau să lase la relanti câteva minute. Se încălzește motorul de umbli cu mănuși groase. Testat.

Și la mine s-a desfăcut greu bujia, mă cam speriase Fabio când mi-a zis că e posibil să fi încălecat filetul. Intră apă la bujie și iese mai greu. Dar iese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema la acea bujie, e ca am nevoie ca radiatorul sa fie scos din cadrul de plastic si impins putin in fata pentru a-mi crea spatiu de manevra cu cheia. In cale imi sta furtunul gros de cauciuc. Nu stiu cum sa fac asta cu motorul incins, e posibil sa mearga cu niste manusi groase, e cam singura solutie. 

 

Degripant, motor cald si cheie clichet. Vedem ce iese. Sper ca nu doar juma' de bujie. 

 

Multumesc de sfaturi, baieti!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...