Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

La 01.10.2019 la 8:09, igi a spus:

 

E cunoscut ca la V-Strom pretensionarea la rulmentii de jug e mai mica decat ar trebui. De aici foarte multe cazuri de voblaj. Mai strange putin rulmentii si s-ar putea sa scapi de problema.

Ms, o duc mâine la Fabio si o sa se uite el si la asta. 

La 01.10.2019 la 8:12, borsulica a spus:

 

Si zici ca merg 30k+ Pirelli...

 Păcat ca nu le-am făcut poze dar au ținut +30k fara nici o problemă din care 20k cu bagaje full pe ea. Pentru asfalt eu unul le recomand .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand cutie de scule Kappa Toolbox, cu sistem de prindere universal. Nu merge montata pe vstrom nou 650... Nu intra intre suport de geanta laterala si partea de sus a motocicletei (langa șa).  Pretul este de 500 lei impreuna.20191008_210228.thumb.jpg.4dac2cbc7b44ac71201e754351ed9309.jpg

20191008_210240.jpg

Sorry! I'm stupid! Mi a gresit furnizorul kitul de prindere...😂

Editat de borsulica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. In sfarsit, trebuia sa fac si eu buba, doar din neatentie. Puteam sa evit cu foarte mare usurinta, insa nici nu m'am obosit sa tin motorul, asa ca l'am lasat sa faca cunostinta prima data cu asfaltul.

Astfel, gasesc pe la voi o semnalizare stanga fata pentru un 650 din 2016?

Alta intrebare: voi ce handguarduri sanatoase aveti? Cel de pe stanga al meu de plastic s'a crapat, insa a protejat bine maneta de ambreiaj.

Multumesc!

PS: Multumesc pe aceasta cale crash-bar-ului, care doar s'a zgariat :-).

Editat de Macsy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Macsy a spus:

Merci fain.

Si handguarduri?

Eu am luat swmotech si m-a impresionat calitatea. Bara de aluminiu este masiva, plasticul nu este rigid si nici casant.

Mai ramane sa vad cum fac prinderea, ca imi lovesc in parbriz..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Diddi a spus:

Salutare,

Stiti cumva daca protectia de pe cadrul V-Strom 650 2012 e aceeasi la modelul anterior?

Am reusit sa pierd una...

Inked$_86_LI.jpg

Iti dau eu, daca vrei. Mi am luat aparatorile de la Cosmo si astea stau degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, borsulica a spus:

Iti dau eu, daca vrei. Mi am luat aparatorile de la Cosmo si astea stau degeaba.

Multumesc, apreciez!

Cat costa?

Editat de Diddi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegi, doresc sa fac inbunatatire la șa, burete din spuma cu memorie, sau gel, alta membrana de acoperire (a mea fiind galbena se murdareste extrem de repede), etc..

Cunoasteti pe cineva de incredere care se ocupa cu asa ceva?

Multumesc, Sică.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 05.10.2019 at 18:38, TrekOut said:

Salut, am luat de pe olx niste protectii maini, cu specificatia ca ar fi pt v-strom.

Am incercat sa le montez, insa imi ating in parbriz cand virez stanga sau dreapta spre maxim.

Am parbrizul din imagina si fara protectii maini ajunge la capat, adica 2-3 mm pana sa atinga de parbriz.

Este prea in spate parbrizul? Mai lat decat original nu cred ca este, insa am vazut altele mai late si cu protectii maini montate. 

Are cineva protectii maini sw montech sa imi spuna ce prindere au?

Multumesc

Din cate-mi dau seama, da, este foarte in spate parbrizul. Mi se pare ca nu mai ai distantierele alea care-l ridica un pic de pe botul motocicletei, plus ca e si el curbat inspre interior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Sică37 a spus:

Salutare colegi, doresc sa fac inbunatatire la șa, burete din spuma cu memorie, sau gel, alta membrana de acoperire (a mea fiind galbena se murdareste extrem de repede), etc..

Cunoasteti pe cineva de incredere care se ocupa cu asa ceva?

Multumesc, Sică.

 

Ori husa aceea, ori exista pernute/huse cu aer sau gel (AirHawk, pernuta gel la Louis (https://www.louis.eu/artikel/moto-112-seatpad-different-sizes/10018782?list=dfaeb608eae52ac3402e4aa1c4191210) ) sau refaci saua dupa cum vrei tu si cu ce culori vrei, unde il pot recomanda pe Dacian MotoVis (e in Ploiesti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...