Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Acum 55 minute, trasan a spus:

Multumesc. Cum se comporta in afara soselei asa de lasat?

Era o problema asta, trebuia sa fiu f atent cum aleg trasa dar aveam noroc cu un scut metalic care și-a făcut treaba cu brio. Acum parca nu mi se mai pare asa o problema ca e înaltă dacă merg fără pasagera, altfel... depinde și cu sta pasagera. De asta vreau sa o cobor puțin. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor,

 

DL650 2008 ABS 

 

A reușit o tanti să îmi trântească moto în parcare și s-a spart partea de plastic de la handguard (stânga).

 

Aveți idee dacă se găsește pe undeva doar partea din plastic, fără suportul metalic?

Din ce am căutat până acum am găsit doar la pachet stânga+dreapta cu tot cu suportul metalic.

Pe site-urile de dezmembrări nu am găsit. Pe fc-moto / louis am găsit doar kit stânga+dreapta cu tot cu suportul metalic.

 

Mulțumesc,

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sa ogasesti doar o piesa din set, cel putin de noua.

Pai ii comunici lui tanti sa iti plateasca setul asa cum se gaseste si nu are decat sa pastreze partea dreapta.

Tanti e cunoscuta sau e doar o denumire generica?

Si daca e cunoscuta a acceptat sa iti plateasca pagubele?

Editat de Silver Arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, Silver Arrow a spus:

Nu cred sa ogasesti doar o piesa din set, cel putin de noua.

Pai ii comunici lui tanti sa iti plateasca setul asa cum se gaseste si nu are decat sa pastreze partea dreapta.

Tanti e cunoscuta sau e doar o denumire generica?

Si daca e cunoscuta a acceptat sa iti plateasca pagubele?

 

Salut,

 

A lovit-o in parcarea subterana unde o tin și a fugit :)

 

Am găsit-o de pe camere, am sunat-o și am făcut amiabilă...  deși trebuia să merg la poliție pentru gestul de hit & run (ea zice că urma să mă sune, mă rog). 

Nu am avut cu cine să las copilul în seara respectivă și nu am vrut să țin copilul de 2 ani după mine pe la accidente ușoare câteva ore.

 

P.S. - deși s-a trântit zdravăn pe ciment, s-a spart doar handguard-ul și semnalizarea stânga, în rest crash-bar-ul SW Motech și-a făcut treaba foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, vrajitoru a spus:

Nu ai zis ce handguarduri ai.

Asta poate ca are cuneva o jumatate care sta si strange praf.

Dar de la magazine nu o sa gasesti decat set.

 

Mulțumesc, 

 

Am SW-MOTECH handguardurile

7f890b57-0060-43c3-80c8-3b1e9b71df60.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le poti gasi fara partea de metal, dar nu se pot lua separat, doar impreuna. Au si o extindere, nu-mi dau seama din poza daca o ai sau nu instalata dar, daca o ai, verifica daca nu cumva e inca ok, e posibil sa nu trebuiasca sa o schimbi si pe aia.

 

https://motomus.ro/kit-aparatoare-maini-kobra-la-pereche-fara-kit-de-montare-hpr-00-220-20000-b

https://motomus.ro/extension-set-for-kobra-handugards-2-pcs-plastic-50-more-protection-black-hpr-00-220-30100-b

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 27.01.2020 la 21:41, botezu' a spus:

Le poti gasi fara partea de metal, dar nu se pot lua separat, doar impreuna. Au si o extindere, nu-mi dau seama din poza daca o ai sau nu instalata dar, daca o ai, verifica daca nu cumva e inca ok, e posibil sa nu trebuiasca sa o schimbi si pe aia.

 

https://motomus.ro/kit-aparatoare-maini-kobra-la-pereche-fara-kit-de-montare-hpr-00-220-20000-b

https://motomus.ro/extension-set-for-kobra-handugards-2-pcs-plastic-50-more-protection-black-hpr-00-220-30100-b

 

Salut, multumesc frumos, par a fi putin diferite fata de ce aveam acum, dar pare ca se potrivesc prinderile pe bara aia metalică.

 

La 27.01.2020 la 22:56, igi a spus:

Am eu sa iti dau stanga. Trebuie s o caut.

 

Multumesc mult @igi, teoretic ar trebui să le plătească ăștia de la asigurări (dacă și vin la constatare secolul ăsta), în cazul ăsta nu ar mai fi nevoie.

 

Te țin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

😀

Cred ca e o matrita pt ce urmeaza sa faca, omul se ocupa serios de mobra. Are tank cover de piele, din capatul de ghidon vad ca ies bare metal.. Si ce e chestia aia smechera de pe centrul ghidonului? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30.01.2020 la 9:10, ComyGM a spus:

 

Salut, multumesc frumos, par a fi putin diferite fata de ce aveam acum, dar pare ca se potrivesc prinderile pe bara aia metalică.

 

 

Multumesc mult @igi, teoretic ar trebui să le plătească ăștia de la asigurări (dacă și vin la constatare secolul ăsta), în cazul ăsta nu ar mai fi nevoie.

 

Te țin la curent.

 

Din pacate nu o gasesc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Hop și eu cu o problemă mai altfel. Stând stroama în timpul liber cu husă în fața blocului, își ia pipi de la toți câinii cu lesă posibili, pentru că stăpânii lor sunt români și pentru că de ce nu!?

Ok, întrebarea mea e: cum să curăț husa, că miroase îngrozitor? Merge la mașina de spălat, sau la o spălătorie auto? Sau altă variantă?

Mulțam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sa cureti husa,dar stiu ca,daca spray-ezi cu otet alimentar peste urina,nicio pisica,niciun caine,soarece,etc,nu vor mai pipili pe husa ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, 

De otet nu stiu dar cu piper merge, si nu se mai baga nici pisicile sub husa. Ele fac pipi pe sa. 

Intra pt ca e cald, o sa vezi ca stau pe rezervor sau pe sa. Partea buna e ca te feresc de sobolani, astia intra sa isi faca culcus sub sa. Tot cu piper praf am scapat si de ei, dar dupa spalare sau ploi puternice trebuie sa dai din nou, pt ca ajunge apa acolo si se face pasta.

 

Nu mai am poza cu poza cu sobolanul mort sub sa, pt ca am pus otrava. Nu recomand.

 

Partea cea mai nasoala cu pipi nu e ca impute husa, e vb de ce face in timp lantului si anvelopelor. 

 

Succes sa gasesti cea mai buna solutie pt tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Folosesc deja de multi ani,inclusiv pe masina.

Legat de husa,arunc-o si ia una noua. :)

 

Editat de Christian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...