Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Am abandonat ideea deoarece eram sigur k voi lua un vstrom 2015,dar era 2014 si intr o stare jainica pt cei 5000 e care ii cerea.anunt pe olx ,BZ.numai detaliez.Va multmesc ,caut in continuare altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15.02.2020 la 21:44, Lucian_M a spus:

500 euro?! Dar ce, sunt din titan?!

 

 

Vrei sa-ti trimit link-urile sa te convingi singur că nu inteleg aluzia, da e adevarat ca poti sa le faci la colt de strada mult mai ieftin sau le gasesti aftermarket mai ieftine, dar cele oem noi atat costa, caut de ceva timp suporti pt cutii laterale si top case Givi si noi sub 270€ nu am gasit, mai astept pana incepe sezonul cu speranta ca o sa gasesc ceva mai ieftin second 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nevoie. Și ale mele nu au fost făcute la colț de stradă, ci au fost luate de la gentimoto.ro.

 

Spor la căutări, poate reușești anul ăsta.

 

Bre, nu te obligă nimeni să pui originale Suzuki.

BTW*

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre' omul intreba de preturi pt crash bar si cric central, eu i-am dat un raspuns

 

Bre' am avut suporti de cutii facuti la colt de strada si am mers mult si bine cu ei, deci nu am nimic impotriva chiar recomand, daca aveti pe cineva priceput sau sa pricepeti sa le confectionati

 

Bre' nu trebuie sa-mi porti mie de grija, suportii Givi sigur îi voi cumpara si probabil vor fi noi, avand in vedere anul de fabricatie foarte recent al motocicletei, nu cred ca voi gasi second, dar eu inca astept vreo minune

 

Bre' motocicleta mea a venit echipata din fabrica cu crash bar si cric central

 

BTW Bre' crash bar Heed pentru modelul meu costa 192€ si ca sa fiu in la subiect pt V-strom 2015, care a vrut colegul sa-l achizitioneze, costa 162€, deci mai ieftin ca oem

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 12.02.2020 at 20:47, brake said:

La multi ani pe 2020,pt ca pana acum nu am fost prezent. un crash bar suzuki vstrom 2015 ar avea cineva si un central,SH mar interesa.daca nu si noi dar sa vedem ce preturi sar afisa.Multumesc si va doresc un an cu multa sanatate si impliniri.

 

On 16.02.2020 at 17:04, brake said:

Am abandonat ideea deoarece eram sigur k voi lua un vstrom 2015,dar era 2014 si intr o stare jainica pt cei 5000 e care ii cerea.anunt pe olx ,BZ.numai detaliez.Va multmesc ,caut in continuare altul.

Crashbar si cric central iti poate face Bogdan Harea (https://www.facebook.com/N.S.E.W.Moto). Spor la cautari, sper sa gasesti ceva care sa-ti placa!

Editat de botezu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16.02.2020 la 17:04, brake a spus:

Am abandonat ideea deoarece eram sigur k voi lua un vstrom 2015,dar era 2014 si intr o stare jainica pt cei 5000 e care ii cerea.anunt pe olx ,BZ.numai detaliez.Va multmesc ,caut in continuare altul.

Eu sunt putin curios sa stiu ce probleme are acea mobra (banuiesc ca de cea rosie este vb), in poze arata ok...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, bozoro a spus:

Nus' ce probleme are dar cand cineva i-a spus ca merg eu cu el sa o vedem a dat-o de gard ca nu prea are timp si ca il suna el inapoi. :))))

 

Fabio, sperietoarea de samsari :))

 

Modern superhero :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce-am petrecut azi cateva ore bune prin ploaie la 7*C, m-am decis sa-mi iau manere incalzite. As dori niste Koso Apollo, numai ca se pare ca au 130 mm lungime, iar ale mele (DL650XAL9) au 120 mm. Oare s-or potrivi? Elementul de incalzire o ajunge pana la capat? Sau as putea taia 1 cm din lateralele lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, joby_toss said:

Dupa ce-am petrecut azi cateva ore bune prin ploaie la 7*C, m-am decis sa-mi iau manere incalzite. As dori niste Koso Apollo, numai ca se pare ca au 130 mm lungime, iar ale mele (DL650XAL9) au 120 mm. Oare s-or potrivi? Elementul de incalzire o ajunge pana la capat? Sau as putea taia 1 cm din lateralele lor?

 

Nu nu poti sa tai 1cm pt ca tai deja din folia aia de carbon sau ce o fi. Dar gasesti alte model fix pe dimensiunea necesara, toate detaliile in linku de mai jos la acel post.

Iar conform discutilor de pe FB metricmotion in buc ar avea cel mai bun pret, aprox 500 lei.

Editat de cooldeep
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa tai nimic, faci acel con pe partea interioara cu cutter sau dremel si nu mai tai nimic. Si nu poti avea 2 cm liberi daca ai aparatori de maini. Si apoi cum mai montezi balancerele, 2 cm e foarte mult. Exista direct dimensiunea de 120mm, si la louis alea mai ieftine de la koso si astea de care am scris eu in acel post acum 2 luni. Se vede si in poza conul facut cu cutterul (de lene) si manerele au ramas la dimensiunea la care a venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, cooldeep a spus:

5 posturi mai sus...

Mersi de atentionare, stiu, dar acolo e intr-un fel pretul aproximativ si din "auzite"  😜. Am urmarit tacut si discutiile de pe facebook, unde de exemplu pretul la Achimoto era indicat ca fiind 512 lei, dar pe site acum pretul pentru AX041010 e 620. 

Editat de Marius Mihasan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am un pret final pentru ca nu erau pe stoc nici la furnizor. Cand ma suna pentru a confirma comanda o sa revin cu detalii.

Azi am mai luat o tura de congelare, asa ca pretul devine din ce in ce mai irelevant pentru mine. :)  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...