Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Și când îți spuneam, iar voi râdeați de mine...

Să pui o tăbliță (poate fi și de conservă) sub cauciucul în care intră șurubelele. Asigură fixare mai buna și nici nu intră pe viitor șurubul în parbriz.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Lucian_M a spus:

Și când îți spuneam, iar voi râdeați de mine...

Să pui o tăbliță (poate fi și de conservă) sub cauciucul în care intră șurubelele. Asigură fixare mai buna și nici nu intră pe viitor șurubul în parbriz.

Am unul identic, l am avut pe cbf, pare k nu și a făcut treaba, ori eu nu am avut destulă răbdare sa l probez în toate pozițiile. Abia au vn actele din Italia, după 2 săptămâni. Au fost blocate la sediul curierului. Am făcut programare dar nu știu dacă se inmatriculraza ceva. Aveți habar de treaba asta. Ast și după încerc cu el. Mulțumesc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe parbrizul standard la 650 K4 se simte enorm diferența. Am avut parbriz touring, mai înalt cu 10 cm decât cel standard, adică aproape cât e parbrizul + deflectorul. Era un pic mai bine decât standardul, dar clar sub combinația actuală. Vara merg mai mult cu viziera ridicată, cred că 90% din timp, inclusiv la viteze mari și nu am probleme, deși casca are cozoroc.

De acord, nu-i cea mai fericită apariție, dar mi se rupe, stau după parbriz, nu în fața lui, așa că funcționalitatea bate aspectul. Cine e pretențios, își pune parbriz fancy, de sute de euro, când soluția de obicei costă cca 100 lei.

 

Din ce am văzut, CBF nu are un parbriz standard prea generos, nici poziția pe motor nu e extraordinară. Probabil de asta nu a funcționat deflectorul după așteptări. Sau așa cred.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.As fi interesat de un cioc de rata pt vstromnul meu.Stie cineva unde as gasi asa ceva?Ce pret ar avea.Am cautat la cateva magazine on line dar spun k nu au si nici nu aduc.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la Suzuki.

Original.

https://www.motorcyclespareparts.eu/en/suzuki-parts/2015-dl650xa-v-strom-motorcycles/cowling-body

Cod Piesa: 9446511J00
COVER,COWLING LOWER

Pret 31.34 EUR

La astea nu as prea pune altceva decat original ca daca nu se pupa o clema toata fata sta sui.

Si piesa asta are 3 locatii care se prind cu suruburi de subcadrul fata. Alea 3 locatii se prind de faruri si de piesele laterale. Daca nu sunt la fix e nasol. Am montat o fata anul asta, asa ca stiu ce zic.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumiri cât de multe. Preț ok. Sunt convins ca ști ce zici, mai ales k ai montat. Am și dat comanda după site-ul lui vrăji. 201 lei cu transport. Aproape 17 euro transport. F mult, dar de. Încă odată miiiiii de salutari. 

Al meu nu este XT,sper k se potrivește. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30.03.2020 la 20:38, vrajitoru a spus:

Cred ca la Suzuki.

Original.

https://www.motorcyclespareparts.eu/en/suzuki-parts/2015-dl650xa-v-strom-motorcycles/cowling-body

Cod Piesa: 9446511J00
COVER,COWLING LOWER

Pret 31.34 EUR

La astea nu as prea pune altceva decat original ca daca nu se pupa o clema toata fata sta sui.

Si piesa asta are 3 locatii care se prind cu suruburi de subcadrul fata. Alea 3 locatii se prind de faruri si de piesele laterale. Daca nu sunt la fix e nasol. Am montat o fata anul asta, asa ca stiu ce zic.

Si pe Aliexpress se plange pumea de prinderi. SI cam asa e, are dreptate Vraji.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, brake a spus:

Mulțumiri cât de multe. Preț ok. Sunt convins ca ști ce zici, mai ales k ai montat. Am și dat comanda după site-ul lui vrăji. 201 lei cu transport. Aproape 17 euro transport. F mult, dar de. Încă odată miiiiii de salutari. 

Al meu nu este XT,sper k se potrivește. 

Ce nu inteleg este de ce nu ai cerut la un dealer sa iti aduca? Ca tot aia e, poate ieseai mai ieftin la transport. Eu tot timpul am cautat pe site codul si am ceurt sa mi-l aduca un dealer din Romania. Si cam tot acolo am iesit. Astept sa vad cu interes daca iti vine.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vrajitoru
Nu ai cum sa intelegi. Am zis de mai multe ori de magazinele locale care aduc piesele pe original. Sunt unii oameni care pur si simplu vor sa dea click si sa comande o piesa/produs si sa vina cu curierul. Nici eu nu inteleg, dar ma bucur ca nu sunt singurul 😁😁😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, brake a spus:

Sincer sa fiu, Vrăji, nu m am gândit pe moment sa dau codul la un dealer. Am făcut-o. 

Nu e nici un bai. Sunt curios in cat timp iti vine. Nu e ca si cum ai avea nevoie de piesa ca sa te dai... :)

Si sa stii ca o sa arate bine si fara roti spitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.03.2020 la 12:45, joby_toss a spus:

20200328_105413x.jpg

 

Nu pot sa sterg imaginea de la joby.

Screenshot_20200403-055509.png

Screenshot_20200403-055502.pnglockquote widglockquote widge

Italienii erau singurii care au adus intr-un timp scurt.

 

Editat de george13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.03.2020 la 22:32, Sică37 a spus:

Am eu un givi airflow, nu il folosesc, asa am cumparat bicicleta cu el montat, dar prefer pe cel original. Da-mi pm si ne intelegem daca il vrei 🙂

20200406_172708.thumb.jpg.917e2c3f64aea3d5cc53d2d5016faa6a.jpg

20200406_172713.jpg

20200406_172732.jpg

Pt. Brake

Editat de Sică37
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrajiii, ce fac cu asta, cred k a fost codul greșit... Unde draq vine asta. 

IMG_20200407_124043.jpg

Nu este ciocul care trebuia. Are cineva nevoie de ea. A venit în 4.zile.Pfff.

201 lei am dat pe ea. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, brake a spus:

Vrajiii, ce fac cu asta, cred k a fost codul greșit... Unde draq vine asta. 

IMG_20200407_124043.jpg

Nu este ciocul care trebuia. Are cineva nevoie de ea. A venit în 4.zile.Pfff.

 

201 lei am dat pe ea. 

 

Exista 2 posibilitati: ei au trimis gresit sau tu ai comandat gresit.

 

Eu m-am uitat iar si in postarea mea ti-am scris codul de la pozitia 30.

M-am uitat si la o comanda de-a mea mai veche in care comandasem pozitia care ti-a venit tie.

Uita-te la comanda facuta, daca ei ti-au trimis alta pozitie scrie-le sa iti trimita pe cea corecta si sa iti trimita curierul sa o ia pe asta.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu am comandat greșit. Iartă ma. Am rămas cu el, dacă tb la cineva este de vânzare. Mulțumesc. 

Am vz 944...j00 dar nu m am uitat la mijloc. 65 tb și eu am pus 14.

Se poate schimba?? Dar tb plătit transportul și iar returul la cealaltă. Eheee. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...