Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

  

Acum 22 ore, Lucian_M a spus:

Apropo de ambreiaj... 😁

IMG_20200519_152428.jpg

 

Am avut și eu așa. Nu e combinație. Îmi plac foarte mult manetele scurte acționate de maxim 2 degete, dar sunt foarte incomode dacă n-au terminația aia în care să se oprească degetul. La V-Strom oricum e ambreiajul foarte tare, la mers încet și în scărițe pe off-road, unde trebuie să patinezi constant ambreiajul, e footere. Dacă e la touring sute de kilometri, nu-i mare bai.

Așa că mi-am luat niște d-astea și am rezolvat problema. 

https://www.aliexpress.com/item/32797686963.html

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offroad nu (prea) fac, deci e ok. Mie îmi convine, nu îmi mai dau cu maneta peste inelar și degetul mic, astfel că țin mai bine ghidonul. Am vrut niște manete reglabile, dar parcă n-am vrut să dau banii aiurea și apoi să nu le pot folosi. Nici la alții n-am avut ocazia să testez. De fapt, am testat un Fazer 600 pe injecție și nu mi-a plăcut ergonomia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve din nou!

Intrebare de habarnist: daca iau o banda de-aia cu LED-uri SMD (sau cum le-o zice) si o leg direct de firele de la stopul pe frana, o merge? Pe kit-ul ala de la GIVI nu vad sa fie vreun releu sau vreo rezistenta... Iar kit-ul de la Admore Lighting e cam acru...

Pentru ca merg batraneste, am foarte des probleme cu soferi care stau lipiti de bucile mele si ma gandesc sa le mai trimit scantei suplimentare in ochi...

Editat de joby_toss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca tot sunt la subiectul "metode de bulire a instalatiei electrice", cred ca pot face acelasi lucru si pentru semnalizari. Multam' fain!

 

Eat that, Admore, with your "234$ shipped, before taxes" kit! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

1 oră în urmă, john17 a spus:

Stopul meu chinezesc multifunctional + modul strobo: 

 

Foarte fain 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am lăsat poziția neconectată pt că diferența la aprinderea frânei e destul de greu observabilă. Se vede însă că ledurile se aprind l înaintea becului din stop. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred că altu-i fenomenul. Becul având filament, până ajunge ăla la incandescență durează puțin, se și vede că se aprinde progresiv față de leduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 300 km... au fost dus-intors.

 

Si o veste mai putin buna: manerele alea incalzite Koso de la Louis au cedat. Au inceput sa licare LED-urile ca la pomul de Craciun (cand toate, cand pe rand, fara sa apas butonul, asa din senin) si nu  se mai incalzesc. Cred ca au un fir intrerupt pe undeva. Cand le-am luat mai erau cativa prin review-uri care au patit tot asa, dar am zis ca n-oi fi eu ghinionist ca ei. Na-ti-o buna! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca koso varianta scumpa nu aia de Louis...

Cat despre consum, daca mergi cu 70-90 si nu accelerezi mai deooc scoti cifrele alea... Eu am gatat un roadtec 01 de spate in doar 7mii de km... Deci consumu tot dublu e fata de ce scrie acolo 😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 24.05.2020 la 7:48, joby_toss a spus:

Sunt 300 km... au fost dus-intors.

 

Si o veste mai putin buna: manerele alea incalzite Koso de la Louis au cedat. Au inceput sa licare LED-urile ca la pomul de Craciun (cand toate, cand pe rand, fara sa apas butonul, asa din senin) si nu  se mai incalzesc. Cred ca au un fir intrerupt pe undeva. Cand le-am luat mai erau cativa prin review-uri care au patit tot asa, dar am zis ca n-oi fi eu ghinionist ca ei. Na-ti-o buna! 

Mansoanele originale... desi scumpe in draci, sunt excelente!

 

La consum... cam 4,7 litri este media.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,se pare ca trebuie sa schimb placutele spate si as avea nevoie de ceva recomandari de placute cat si de unde as putea sa le achizitionez.

Este vorba de 650 XT 2019.

Multam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...