Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Acum 9 ore, george13 a spus:

Chiar va rog, deoarece nu toate sunt disponibile cand ai nevoie. Stiu doar de Fabio dar am vazut ca este foarte ocupat. Nu imi este teama sa o fac si singur dar nu pot in curte , nu am garaj. 

Se face nu e o problema, nu trebuie oricum sa disperi ca pana pe la 50k nu prea am gasit iesite din tolerante. Doar ca e pacat sa opresti mobra acum cat e vreme buna cand putem sa o facem cand se strica vremea. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ghidul conducatorului auto "atent si vigilent" de Romania: cand vrei sa schimbi directia de mers si sa intrii pe strada la dreapta, de pe banda 3, in primul rand nu semnalizezi, faci naispe cruci, scuipi in san, tragi dreapta de volan, tai toate benzile fara sa te uiti(doamne fereste), apoi, daca iti reuseste manevra si nu il lovesti pe motociclistul care merge regulamentar, mai faci 50 de cruci si zici D-mne ajuta. Daca il lovesti pe motociclist si ai norocul sa nu moara, tot tu, sofer "atent" ii explici, senin, " nu te-am vazut bre, veneai tare". 

Cam asta am patit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

44 minutes ago, Sică37 said:

Nu am camera, dar in urma noastra venea un echipaj de la rutiera care a vazut faza

Asta e silver lining-ul, ca sa zic asa. Imi pare rau sa aud ca s-a indoit fierul, bine ca esti tu ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, Lucian_M a spus:

Măcar atât.

Apoi ce să zic, sănătate și spor la reparații!

 

Acum 22 minute, botezu' a spus:

Asta e silver lining-ul, ca sa zic asa. Imi pare rau sa aud ca s-a indoit fierul, bine ca esti tu ok.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai important lucru este sanatatea ta, restul se rezolva dupa lupta cu, compania de asigurari, sper ca avea nenorocitul asigurare, oricum sper ca nu ai avarii mari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.09.2020 la 15:59, Sică37 a spus:

O mobra de inchiriat, stie careva? Hmm? Intrebam si eu... Thanks ! 🤘😎

http://www.motorentals.ro/

cred ca se poate plati de pe asigurare. vorbeste cu Sergiu si o sa-ti explice el ce si cum.

si uite asa te dai si tu cu GS-ul nou nout pe banii de asigurare :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15.09.2020 la 17:34, botezu' a spus:

Stiti pe cineva care dezmembreaza un VStrom de 650? Ma intereseaza ambii suporti de scarite, partea pilotului.

Si pe mine suporti de genti laterale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca am vazut ca multi le prefera paroase, pentru ca-mi plac plimbarile de 400+ km fara pauza si pentru ca ma doare-n fund dupa atatea ore de stat in sa, m-am gandit sa incerc si eu o blanita pe sa. Numai ca in zona mea, desi sunt multi ciobani, nu cunosc nici unul care sa aibe oi, capre sau lame, asa ca eram croit s-o comand online, dar mi s-a parut cam mult 300+ Ron doar pentru o incercare. Plimbandu-ma eu asa abatut prin parcul LIDL de la noi, dadui de bucatica asta pufoasa la 50 Ron si m-am gandit s-o iau. Are dimensiuni perfecte pentru saua de Strom, e din poliester natural 100% si e atat de pufoasa incat mi-e si mila s-o strivesc sub buci... nu miroase a nimic, sper sa se mentina asa si dupa. Inca n-am testat-o, dar scriu acum pentru ca o mai gasiti in raft pana duminica, poate mai sunt doritori. Promit sa revin cu impresii dupa urmatoarea plimbare lunga.

 

https://www.lidl.ro/ro/p/un-decor-minimalist/covor-blana-artificiala/p42588

 

mOvrFWt.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau 60 lei pe DN1. Singura problema este ca s-ar putea sa-i placa si ursului, daca obisnuiesti sa mergi cu cortul.

Anul asta , in Grecia, in ultima noapte am uitat-o pe motor si a facut-o praf un caine.

Editat de george13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A montat cineva fork brace de la Cosmo? Incerc sabmontez pe un DL650xt 2019 si desi strang cele 4 suruburi la maxim conform instructiunilor, piesa in sine nu ramane fixa, o pot misca cu mana sus jos pe furca. Nu o misc chiar usor, dar clar nu e fixa. In mintea mea de biochimist mi-am imaginat intotdeauna ca fork-brace-ul trebuie sa vina fest si sa nu se miste. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , eu  am  asa  ceva  si m-am  repezit  sa fac  foto  sa iti  trimit. Am  impresia ca le ai pus cu partea anterioara catre posterior. Incerc  sa atasez  poze.

 

 

of   , ce curata e mobra ta,,,,

2020-09-18 19.21.00.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...