Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salutare. A incercat cineva parbrizul din link? pentru un 650 din 2016...

https://www.moto24.ro/produse/piese-si-accesorii-strada/parbrize-moto/motorcycle-screens-suzuki-dl-650-v-strom-2012-2016-parbriz-touring.htm/

Sau puteti sa imi recomandati un parbriz care sa elimine turbulentele laterale - pe care le am cu parbrizul stock + deflector?

Multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Husa universala MotoMike pentru motociclete peste 500 cm3 dar mai mici de 1000 cm3. Scrie pe ambalaj ca e impermeabila, rezistenta la UV si inghet... si rezista. Partea interioara e moale, nu zgarie. Are o curea in partea de jos care o face mai greu de fluturat de catre vant. Ce-mi place e ca acopera bine motorul cu parbrizul Givi Airflow in pozitia de sus si cu tot cu cutii montate.

 

udNCfXd.jpg
laKoZPZ.jpg%5B
SRsPNem.jpg
xU8P3xa.jpg
Gr3Hspq.jpg
t0QhZ2i.jpg
ixv2PN7.jpg%5B
uSaJStO.jpg
Vp1Xf8j.jpg

 

De cate ori am venit de la drum am avut grija sa n-o pun peste toba incinsa (o las jos de tot pe partea dreapta cam dupa o ora, doua), asa ca arata bine si acum, nu stiu daca nu cumva s-ar topi in contact cu ea...

 

Luata de aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 hours ago, cooldeep said:

Cearsaf de bumbac cu elastic. Dar am si varianta xl de la lidl, sta bine in dulap. Acu cateva saptamani bune au fost la lidl huse.

Am pierdut oferta de la lidl.

12 hours ago, joby_toss said:

Husa universala MotoMike pentru motociclete peste 500 cm3 dar mai mici de 1000 cm3. Scrie pe ambalaj ca e impermeabila, rezistenta la UV si inghet... si rezista. Partea interioara e moale, nu zgarie. Are o curea in partea de jos care o face mai greu de fluturat de catre vant. Ce-mi place e ca acopera bine motorul cu parbrizul Givi Airflow in pozitia de sus si cu tot cu cutii montate.

 

udNCfXd.jpg
laKoZPZ.jpg%5B
SRsPNem.jpg
xU8P3xa.jpg
Gr3Hspq.jpg
t0QhZ2i.jpg
ixv2PN7.jpg%5B
uSaJStO.jpg
Vp1Xf8j.jpg

 

De cate ori am venit de la drum am avut grija sa n-o pun peste toba incinsa (o las jos de tot pe partea dreapta cam dupa o ora, doua), asa ca arata bine si acum, nu stiu daca nu cumva s-ar topi in contact cu ea...

 

Luata de aici.

Multumesc pentru info.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 hours ago, Bored Panda said:

Am pierdut oferta de la lidl.

Oxford XL pt topcase. Merge bine cu parbriz mare. L ar fi dimensiunea corecta, dar XL permite sa pun husa mai usor si mai repede. Daca nu stii exact si poti ajunge la un magazin, sigur te vor lasa sa probezi si sa iei masura care iti place mai mult (la mine a functionat).

13 hours ago, vis-a-vis said:

Eu pe față o să fac ...

Foarte tare! Te rog sa ne tii la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 10/21/2020 at 2:53 PM, trasan said:
On 10/21/2020 at 8:54 AM, Bored Panda said:

Am pierdut oferta de la lidl.

Oxford XL

Am luat Oxford XL. Imbraca bine motoreta. Parca este un picut cam larga dar nu deranjant.

Multumesc tuturor pentru idei si sugestii.

Editat de Bored Panda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara,

 

Mă alătur și eu comunității cu exemplarul din imagini. Este din 2014 și a fost adusă din Italia prin intermediul fam. Biriș. Până acum i-am adăugat:

- crashbar sw motech

- parbriz givi airflow

- extensie talpa cric givi

- mansoanele incalzite oxford

- o priză usb pe ghidon

- anvelope michelin road 5 trail

 

Am 32 de ani, este prima mea motocicletă, permisul l-am obținut pe 24 septembrie, iar până în prezent am parcurs cu multă bucurie cam 2000 km.

 

Cele bune. 

 

 

IMG_1585.jpg

IMG_1580.jpg

IMG_1587.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, uzit a spus:

Bună seara,

 

Mă alătur și eu comunității cu exemplarul din imagini. Este din 2014 și a fost adusă din Italia prin intermediul fam. Biriș. Până acum i-am adăugat:

- crashbar sw motech

- parbriz givi airflow

- extensie talpa cric givi

- mansoanele incalzite oxford

- o priză usb pe ghidon

- anvelope michelin road 5 trail

 

Am 32 de ani, este prima mea motocicletă, permisul l-am obținut pe 24 septembrie, iar până în prezent am parcurs cu multă bucurie cam 2000 km.

 

Cele bune. 

 

 

IMG_1585.jpg

IMG_1580.jpg

IMG_1587.jpg

Sa o stăpânești sănătos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, uzit a spus:

Bună seara,

 

Mă alătur și eu comunității cu exemplarul din imagini. Este din 2014 și a fost adusă din Italia prin intermediul fam. Biriș. Până acum i-am adăugat:

- crashbar sw motech

- parbriz givi airflow

- extensie talpa cric givi

- mansoanele incalzite oxford

- o priză usb pe ghidon

- anvelope michelin road 5 trail

 

Am 32 de ani, este prima mea motocicletă, permisul l-am obținut pe 24 septembrie, iar până în prezent am parcurs cu multă bucurie cam 2000 km.

 

Cele bune. 

 

 

IMG_1585.jpg

IMG_1580.jpg

IMG_1587.jpg

Uelcam tu da club. Da sa stii ca merita niste cauciucuri mai bune saraca. :)))

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc pentru urări. 

 

Anvelopele le-am ales la sfatul puținelor persoane experimentate pe care le cunosc - până acum nu m-au dezamăgit, dar nici nivelul meu de experiență nu este relevant. Ulterior am observat că pe forum nu există un curent prea favorabil pentru ele. Probabil la următorul schimb voi încerca să mai variez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc!

 

Motoreta a primit și o revizie completă la Grant Racing Garage, ocazie cu care furca a fost servisată și au fost înlocuite: uleiul+filtru, filtru de aer, bujii, lichid frână, lichid răcire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt destul de mandru de rezultat, asa ca il postez si aici. Ungător de lanț Gidibii Nemo2 la 16euro pe Aliexpress (similar cu Cobrra Nemo 2 la 99 euro pe louis.de ) și cateva piese tipărite 3D pentru a facilita montarea un un V-strom 2019. Inca e in teste ansamblul, dar până acum pare OK.

122767859_2745537025687160_3055994642451804681_n.jpg

122875204_2745537082353821_8915438875327817109_n.jpg

122935611_2745537129020483_3080252039752592891_n.jpg

123003024_2745537165687146_1610551652673201719_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu o întrebare: maneta de ambreiaj are un joc considerabil pe verticală. Se poate remedia altfel decât prin înlocuire? Așa face toate? Ar trebi înlocuită doar maneta sau și suportul? Ar fi mai ok să le înlocuiesc cu manetele chinezești aftermarket din aluminiu care sunt pe toate gardurile?

 

Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...