Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Nu am stiut la ce categorie sa incadrez acest motor, la stada DA, dar parca si putin la enduro. Asa ca am ales coltul enduristilor aceasta nefiind chiar un ZZR, CBR sau altele. As vrea sa aud parerile voastre posesori de V-Strom-uri. Ce impresie v-a lasat aceasta motocicleta dupa achizitionarea ei?

 

Bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-Strom e naked??? :yikes:

 

Bai baieti nu fiti rai. Nici nu am mers cu ea ca sa stiu cum e exact, nu cum arata ca poze am vazut si eu. Oricum sper sa ne intalnim si sa mergem pe un drum mai nasol sa vedem de curiozitate daca chiar nu se preteaza la enduro deloc. Iar forum de naked nu exista din pacate. :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa mintea ta e enduro touring .atunci varadero e atv. :D

Mai documenteaza-te,lectura suplimentara(nr1/2006/Univers Moto-testul comparativ)si varadero de 1000 cmc nu se compara cu 650,Varadero e in aceeasi categorie dar cu V-strom-ul de 1000 cmc,aceeasi categorie dar diferenta de cilindree!Sa nu mai spui la nimeni ca V-strom-ul e naked! :baldy: Numai bine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai documenteaza-te,lectura suplimentara(nr1/2006/Univers Moto-testul comparativ)si varadero de 1000 cmc nu se compara cu 650,Varadero e in aceeasi categorie dar cu V-strom-ul de 1000 cmc,aceeasi categorie dar diferenta de cilindree!Sa nu mai spui la nimeni ca V-strom-ul e naked! :baldy: Numai bine! :cheers:

 

Ai perfecta dreptate. :D

 

http://www.universmoto.ro/article--Test_co...ger--10132.html

 

http://www.universmoto.ro/article--Motocic...650--10225.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca in loc sa isi dea lumea cu parerea se discuta unde sa incadreaza motoreta! Am citit si UM (cam aiurea testul, amestecate motoarele) si niste recenzii pe net si nu pot spune decat ca m-am indragostit de motorul asta si daca ar fi sa schimb TA-ul acum (n-am nici motive si nici cashcaval pt un upgrade) mi l-as lua fara sa stau pe ganduri (si fara sa ma fi urcat macar pe unul)! Pana la urma are cineva sau sunt doar vorbe pe-aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca in loc sa isi dea lumea cu parerea se discuta unde sa incadreaza motoreta! Am citit si UM (cam aiurea testul, amestecate motoarele) si niste recenzii pe net si nu pot spune decat ca m-am indragostit de motorul asta si daca ar fi sa schimb TA-ul acum (n-am nici motive si nici cashcaval pt un upgrade) mi l-as lua fara sa stau pe ganduri (si fara sa ma fi urcat macar pe unul)! Pana la urma are cineva sau sunt doar vorbe pe-aici?

 

Salut. Eu am V-strom, mi l-am luat acum, de mers nu am mers din cauza vrenii. De aia am si deschis acest topic. Dar stii cum sunt parerile sunt impartite. Unii zic una, unii zic alta. Ideea era sa mai intalnesc si alti posesori de V-strom. Iar la ce spui tu m-am gandit mult intre Transalp si V-Strom. Concluzia e ca m-am decis. Poate ne vedem la o plibare cind se face mai frumos afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Andrei, eu in continuare zic sa nu bagi Suzuka pe coclauri ca e pacat de ea.

 

Nu incerca sa faci ce face Transalpul .

Daca dati vreo tura poate puneti si ceva poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai scris tu undeva pe-aci (ceva cu "in spate la Agip..."). Nu sunt de la "ochiu' si timpanu'", stai linistit!

 

Am zis eu asta. Hai la o plimbare zilele astea daca se face mai frumos afara vecine ce zici?

 

Salut Andrei, eu in continuare zic sa nu bagi Suzuka pe coclauri ca e pacat de ea.

 

Nu incerca sa faci ce face Transalpul .

Daca dati vreo tura poate puneti si ceva poze.

 

O sa incerc, dar nu promit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca in loc sa isi dea lumea cu parerea se discuta unde sa incadreaza motoreta! Am citit si UM (cam aiurea testul, amestecate motoarele) si niste recenzii pe net si nu pot spune decat ca m-am indragostit de motorul asta si daca ar fi sa schimb TA-ul acum (n-am nici motive si nici cashcaval pt un upgrade) mi l-as lua fara sa stau pe ganduri (si fara sa ma fi urcat macar pe unul)! Pana la urma are cineva sau sunt doar vorbe pe-aici?

Pai cum sa nu discuti unde se incadreaza motoreta cand auzi "mai bine du-te la naked!" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca va luminez eu...

Astea sunt in Europa Enduro - touring iar in State sunt adventure touring

Sunt doua categorii: mare (pe la 1000 cmc) si mijlocie (pe la 650 cmc)

Plecand de la Enduro spre Touring imi permit sa fac o gradualizare

 

La clasa mare de la enduro spre touring - adica tot mai soft):

LC8 Adv S, LC8 Adv, GS Adventure, Capo Rally Raid, GS, Tiger, Varadero, Caponord, V-strom 1000, TDM 900

 

la clasa mijlocie in acelasi sens:

LC4 Adv, F650 Dakar, Pegaso Tibet, F650 GS, Pegaso, Yam. XT-R, KLE, Cagiva Canyon, Transalp, V-strom 650

 

Ultimele doua sunt putin atipice in grupa fiindca au 2 cilindri. Oricum sunt cele mai touring....Nu sunt de enduro desi arata a enduroaice. Oricum V-strom-ul nu arata a naked doar fiindca are evacuari pe dedesupt (si nu are scut). Are totusi roata de 19 pe fata, cocpit tip enduro chiar daca este foarte avansat.

Editat de univet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am stiut la ce categorie sa incadrez acest motor, la stada DA, dar parca si putin la enduro. Asa ca am ales coltul enduristilor aceasta nefiind chiar un ZZR, CBR sau altele. As vrea sa aud parerile voastre posesori de V-Strom-uri. Ce impresie v-a lasat aceasta motocicleta dupa achizitionarea ei?

 

Bafta si asfalt uscat.

 

 

http://www.v-strommers.it/

 

e un site italian numai pt posesori de V-strom.

Poti sa intrebi si in engleza ca va fi cineva care sa-ti raspunda.

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca va luminez eu...

Astea sunt in Europa Enduro - touring iar in State sunt adventure touring

Sunt doua categorii: mare (pe la 1000 cmc) si mijlocie (pe la 650 cmc)

Plecand de la Enduro spre Touring imi permit sa fac o gradualizare

 

La clasa mare de la enduro spre touring - adica tot mai soft):

LC8 Adv S, LC8 Adv, GS Adventure, Capo Rally Raid, GS, Tiger, Varadero, Caponord, V-strom 1000, TDM 900

 

la clasa mijlocie in acelasi sens:

LC4 Adv, F650 Dakar, Pegaso Tibet, F650 GS, Pegaso, Yam. XT-R, KLE, Cagiva Canyon, Transalp, V-strom 650

 

Ultimele doua sunt putin atipice in grupa fiindca au 2 cilindri. Oricum sunt cele mai touring....Nu sunt de enduro desi arata a enduroaice. Oricum V-strom-ul nu arata a naked doar fiindca are evacuari pe dedesupt (si nu are scut). Are totusi roata de 19 pe fata, cocpit tip enduro chiar daca este foarte avansat.

 

Merci frumos de lamuriri. Tinand cont ca nu m-am bazat ca ar fi o motocicleta eduro in adevaratul sens al cuvantului, dar totusi in cazuri extreme poate merge pe drumuri nasoale dar cu grija, eu am achizitionat-o in special pt. minunatele drumuri ale patriei noastre si ma refer aici la sosele nu la drumuri de tara.

 

Bafta si astfalt uscat. :cheers:

 

http://www.v-strommers.it/

 

e un site italian numai pt posesori de V-strom.

Poti sa intrebi si in engleza ca va fi cineva care sa-ti raspunda.

 

Shaq

 

Stiam de el, merci oricum. E super siteul si are niste poze...! Dar din pacate ei sunt acolo si noi aici. In afara de asta eu inca nu ma consider un adevarat motociclist pe V-Strom decit dupa cel putin 3000 km. Pana atunci stau linistit. Dar vad oricum ca nimeni nu mai are V-Strom in tara asta. De ce?

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Andrei, eu in continuare zic sa nu bagi Suzuka pe coclauri ca e pacat de ea.

 

Nu incerca sa faci ce face Transalpul .

Daca dati vreo tura poate puneti si ceva poze.

Poate facem si o tura, dar poti sa stai linistit ca nici eu nu ma bag pe coclauri! Eu am vrut o motoreta pe care sa stau drept si sa fie comoda si adaptata soselelor din Ro, pt oras si care sa mearga si la un drum mai lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve....

...pe anul trecut am fost si noi prin Romania,poate ne vom intilni

anul asta,daca o sa ajungem pe acolo.

Asfalt uscat :cheers: :D ,si la mai multi "v-strommers"

 

P.S ...in 2 saptamani trecute in Ro.am dat de un "strommers"

prin zona Brasov.(era de culoare blu)...no fi a ta?

post-4274-1141649606_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve....

...pe anul trecut am fost si noi prin Romania,poate ne vom intilni

anul asta,daca o sa ajungem pe acolo.

Asfalt uscat :cheers: :D ,si la mai multi "v-strommers"

 

P.S ...in 2 saptamani trecute in Ro.am dat de un "strommers"

prin zona Brasov.(era de culoare blu)...no fi a ta?

 

Salutare. Poate ne intalnim, voi cind aveti de gand sa veniti in tara? Sau poate ne intalnim chiar in Italia. Iar despre cel din BV nu am habar, eu abia acum il achizitionez.

 

Salutare. Poate ne intalnim, voi cind aveti de gand sa veniti in tara? Sau poate ne intalnim chiar in Italia. Iar despre cel din BV nu am habar, eu abia acum il achizitionez.

 

Spune-mi si mie mai multe despre motor, cum e la drum, cum se comporta ca motocicleta, cit de fiabila e, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...