Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Ok, am revenit.

Sa incep cu tricourile si sepcile ca asta ma roade si pe mine. Dupa mai multe incercari si refuzuri politicoase din partea unor comercianti care nu doreau sa se incurce cu comenzi mai mici de 100 de bucati, am dat o fuga la magazinul Unirea la Franz (au si un site www.franz.ro). Din pacate tricourile erau de proasta calitate, iar despre sepci nici nu mai vorbesc, asa ca am renuntat la serviciile lor. Am fost pe urma la Diverta in Mall Vitan, dar acolo nu aveau decat tricouri cu maneca scurta (eu vreau si unele cu maneca lunga ca le port pe motor) si nu imprimau sepci. In ultima instanta am apelat la un fost colaborator care si-a deschis o afacere cu print-uri care poate sa-mi faca acest serviciu. Asa cum v-am mai spus, este putin mai scump dar are materiale de buna calitate. Eu am o problema cu hainele in general. Trebuie sa le pipai, sa le miros, sa ma uit la cusaturi, sa le studiez din toate un unghiurile inainte de a le cumpara. Ce avea omul pe stoc (nu foarte multe) mi-a placut asa ca i-am dat comanda de 2 tricouri imprimate pe spate la o dimensiune de 20 cm, pe fata sigla sa fie mai mica si pusa in dreptul pieptului pe partea stanga si 3 sepci. El mi-a facut o oferta pe care o atasez sa o vedeti si voi si mi-a dat si site-urile producatorilor de la care se aprovizioneaza sa-mi aleg in viitor si alte modele/culori.

Aceste site-uri sunt:

http://www.fruitoftheloom.eu/imprint2010/e.../polos/63-306-0

http://www.serie-graffic.eu/pl/search_en.pl?t=6

Acum ideea este sa termin o data sigla aia in sistem vectorial si sa impart fisierul sursa in Corel tuturor celor care doresc. Sper ca pana miercuri cand avem intalnirea la Arc sa fie gata si sa le vedeti si voi.

Mesaj completat

Am cu site-ul. Pana la sfarsitul saptamanii viitoare sper sa-i dau drumul. Depinde doar de timpul meu disponibil pentru a lucra la el. Sigur nu o sa fie perfect dar cu siguranta cu ajutorul vostru il facem perfectibil. Fiecare dintre voi poate lucra la site cu idei pana il facem sa fie pe placul mojoritatii. Ca sectiuni m-am gandit in primul rand la prezentarea fiecaruia dintre noi, apoi istoricul modelului cu expunerea eventualelor diferente ale modelelor produse in ani diferiti, sectiunea tehnic cu articole despre pneuri, uleiuri, kituri de lant, problemele aparute de-a lungul timpului si solutiile aferente. O alta sectiune sa fie despre accesorii si preturi - de la cele originale pana la handmade. Nu in ultimul rand o sectiune sa fie despre calatoriile fiecaruia dintre noi, separat sau in grup. Cam astea sunt ideile mele asa rapid.

Facilitati ale site-ului la care m-am gandit:

- fiecare dintre noi va avea acces complet editabil la colectia lui de articole si galeria de poze. Va putea modifica, sterge sau adauga tot ce a postat de-a lungul timpului.

- pe pagina de inceput o sa fie afisate poll-uri pentru ideile aparute ulterior. Fiecare dintre noi va avea posibilitatea sa voteze si la sfarsit propunerea ca va intruni majoritatea simpla, va fi adoptata

- tot pe pagina de inceput se vor afisa propunerile de iesiri la plimbare.

- vom avea un chatbox (un fel de messenger) in care vom putea purta o conversatie in timp real.

- cum vom avea trafic nelimitat, o sa fie si posibilitatea de transmitere live de imagine video de pe webcam-ul fiecaruia dintre noi. Eu intentionez sa folosesc facilitatea asta cand o sa facem excursia in Maramures. Ne oprim, cuplam calc. si trasmitem live betiile :love:

 

Cam astea ar fi in mare ideile mele. De acum incolo sunteti bineveniti sa va aduceti aportul

Mesaj completat

Acum am primit si preturile pentru broderie

 

V-stromania 30cm...............1 buc ...10 €+tva/buc

V-stromania 10cm...............5 buc ...6 €+tva/buc.... 30 €

V-stromania 25cm...............2 buc ...8 €+tva/buc....16 €

 

Mai mic de 10 cm nu se poate. Preturile sunt pentru pachetul complet.

Total broderie = 56 euro + tva

 

oferta cu imprimarea siglei prin termografie/broderie la 30 de cm era pentru varianta pe geaca dar cum nu se poate face prin aceste procedee, nu o mai luati in cosiderare. Asa cum vedeti, preturile nu sunt tocmai mici la broderie.

promotionale_textile_Vlad.ppt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vlad ,am o nelamurire,preturile sint doar pentru personalizare ? un tricou cit costa ? o sapca ?poate sint eu mai greu de cap.

sper ca miercuri sa nu ploua sa le vad la tine cum au iesit imprimate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca se stabilise

v-st negru

ro rosu

ma galben si

nia albastru.

nu vad la niciunu dintre voi sigla asta sa o fur :love:

si ma gandeam si la a face mai vizibil si modelul motocicletei sa subliniati V-Strom (imi dau si eu cu parerea - sa nu ma certati)

 

dar va rog sa puneti o sigla din aia mai mare ca sa o pot sa mi-o pun si eu la semnatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrajitorule ai cam incurcat literele colorate. Sigla este putin deasupra si dupa mine arata foarte bine ,cu numai trei litere pictate in tricolor, restul negre. Este mai discret, ideea tricolorului exista in sigla, dar nu este ostentativa.

Acum vad ca au aparut schimbari :love:

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca se stabilise

v-st negru

ro rosu

ma galben si

nia albastru.

nu vad la niciunu dintre voi sigla asta sa o fur :love:

si ma gandeam si la a face mai vizibil si modelul motocicletei sa subliniati V-Strom (imi dau si eu cu parerea - sa nu ma certati)

 

dar va rog sa puneti o sigla din aia mai mare ca sa o pot sa mi-o pun si eu la semnatura.

 

Uite, mi-am facut update-ul la semnatura cu noul format al siglei. Da-mi un pm un adresa de mail sa ti-o trimit in ce format vrei tu (mai putin cdr). Este in CMYK la 300 dpi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt pentru materiale de calitate. Daca noi nu le vom vedea live sa le faceti cateva poze.

Sa va ganditi la modalitatea de plata, poate dau o fuga pana in Bucuresti in weekend si ne intalnim.

Sau poate aranjam o iesire in Dobrogea in weekend-ul viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va fi foarte ineresant site-ul Vlade, dar referitor la tricouri si sepci voi aveti preturi de capitala.

Parerea mea e sa ne limitam la tricouri imprimate si doar sepcile brodate, in cazul asta e vorba de max 12 euro cu tot cu tricouri, sepci, imprimare, brodare si tva.

Apropo de sigla, parca ar arata mai bine cum zice Vrajitoru.

Hai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va fi foarte ineresant site-ul Vlade, dar referitor la tricouri si sepci voi aveti preturi de capitala.

Parerea mea e sa ne limitam la tricouri imprimate si doar sepcile brodate, in cazul asta e vorba de max 12 euro cu tot cu tricouri, sepci, imprimare, brodare si tva.

Apropo de sigla, parca ar arata mai bine cum zice Vrajitoru.

Hai noroc.

 

Super in cazul asta. Eu am vazut tricourile voastre de anul trecut si mi-au placut foarte mult. Iti pot da sigla intr-o rezolutie foarte buna sa nu ai probleme la imprimare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot ati manelizat sigla asa ....puneti si niste stelute roz......si cateva neoane albastre......ca dau bine!!!!!

v-am zis si eu sa o lasati cu numai 3 litere colorate ca la inceput.....da asa a pus fiecare cate putin si iotete rezultatu'.....MANELE

 

parerea mea.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic .. 1700km intr-o zi pe wee.

 

se poate si mai bine. sper sa ma refac si sa pun de o poveste (2 saptamani, 8 zile condus, 6000 si ceva de km)

 

abia astept siteul.

personal as prefera sa fie si un colt tehnic unde descriem amanunte (uneori prostesti), si nu amestecam cu plimbari etc... nu am avut timp sa ma uit pe ce s-a discutat, DAR mi-ar placea o secriune strict de tehnica fara nici un offtopic. redusa la minimul necesar.

 

spor :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot ati manelizat sigla asa ....puneti si niste stelute roz......si cateva neoane albastre......ca dau bine!!!!!

v-am zis si eu sa o lasati cu numai 3 litere colorate ca la inceput.....da asa a pus fiecare cate putin si iotete rezultatu'.....MANELE

 

parerea mea.......

e bine si cu 3 litere colorate.

dar puneti-le la sfarsit

sa ramana V-Strom cu negru.

ca parca s-a pierdut numele motocicletei.

sa nu va suparati pe mine ca ma bag. :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot ati manelizat sigla asa ....puneti si niste stelute roz......si cateva neoane albastre......ca dau bine!!!!!

v-am zis si eu sa o lasati cu numai 3 litere colorate ca la inceput.....da asa a pus fiecare cate putin si iotete rezultatu'.....MANELE

 

parerea mea.......

 

:love: ai scos-o. Ai si tu dreptate, dar ce exprimi tu nu se numeste manele ci se traduce prin kitsch. Kitsch-ul este si el o forma de arta in special a postmodernismului. Multi artisti valorosi au imbratisat aceasta forma de exprimare ca un raspuns caricaturizant vis-a-vis de operele concurentilor sau opiniei artistice generale a epocii respective. Am inteles ideea ta: sa fim atenti la prostul gust si diletantismul artistic :laugh:

Acum on-topic: parerile sunt multe si toate sunt pertinente. Trebuie sa grabesc putin site-ul ca altfel umplem pagini dupa pagini pe forum cu sigla si tot nu ajungem la o concluzie. Primul poll pe pagina de inceput o sa fiie pentru alegerea siglei. Facem toate variantele exprimate (inclusiv p'aia cu neoane si stelute :lol: )si votam. Majoritatea simpla decide si trecem la stantare.

Mesaj completat

Gata s-a activat serverul pentru vstromania. Domeniul este operational. Da-ti un ochi pe www.vstromania.ro.

Am creat adresele de mail pentru toti care mi-au solicitat lucrul asta. Ele sunt: alexandru@vstromania.ro (Alex4), eduardvitalis@vstromania.ro (Edutzu), jhon.nastasa@vstromania.ro (Jhon), s.iustinian@vstromania.ro (Iustys). Aveti pe PM instructiunile de utilizare si parolele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu si eu la un cont de email daca mai sunt available.

 

Florin

 

 

Gata s-a activat serverul pentru vstromania. Domeniul este operational. Da-ti un ochi pe www.vstromania.ro.

Am creat adresele de mail pentru toti care mi-au solicitat lucrul asta. Ele sunt: alexandru@vstromania.ro (Alex4), eduardvitalis@vstromania.ro (Edutzu), jhon.nastasa@vstromania.ro (Jhon), s.iustinian@vstromania.ro (Iustys). Aveti pe PM instructiunile de utilizare si parolele.

 

 

M-ai uitat pe mine - R600: florin@vstromania.ro. S-au poate nu?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru sigla va propun sa scoateti caciulita de pe "a", adica in loc de Vstromânia sa fie Vstromania ... adica sa se poata citi si V-stom mania si V-strom romania.

 

 

 

 

Mesaj completat

ce ziceti de asta?

 

E stricata arhiva... nu pot sa dezarhivez "unexpected end of archive"

Editat de skullz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MADE IN ROMANIA

 

Va rog sa fiti atenti la termenul de livrare!!! Sunt uimit ....

Nu fac antireclma dar cine cumpara in conditiile astea???

Voi mai stiti si alta sursa pentru gama GIVI??

 

 

"Buna ziua

 

Produsul givi TN532 costa 105 euro si dureaza cam 2 luni .

 

 

 

From: XYZ[mailto:XYZ@all-solutions.ro]

Sent: 12 aprilie 2010 00:43

To: echipamente@unitedmotors.ro

Cc: office@unitedmotors.ro

Subject: Givi Engine Guards

 

 

 

Buna dimineata,

 

Ma intereseaza urmatorul produs: Givi Engine Guards, model TN532 pentru

Suzuki DL 650 K8.

 

Va rog sa-mi dati un pret si o perioada de livrare.

 

 

Multumesc, o zi buna."

Editat de madalin74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi mai stiti si alta sursa pentru gama GIVI??

 

 

Salut!

 

Eu am cumparat anul trecut de la Romi (userul ROMI3 de pe forum - are si site) crash bar si suporti de cutii laterale.

Am trimis comanda pe 5 Mai si in 19 Mai am primit coletul.

Poti apela cu incredere la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, am uitat. Mea culpa! S-a rezolvat. Adresa de mail este florin@vstromania.ro Ai detalii pe PM.

 

M-ai uitat pe mine - R600: florin@vstromania.ro. S-au poate nu?...

 

Sper ca a fost o gluma. :love: Refuz sa cred ca te-ai gandit ca as avea ceva cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:love:

Salut!

 

Eu am cumparat anul trecut de la Romi (userul ROMI3 de pe forum - are si site) crash bar si suporti de cutii laterale.

Am trimis comanda pe 5 Mai si in 19 Mai am primit coletul.

Poti apela cu incredere la el.

:laugh: poate chiar mai repede de 2 saptamani!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propunerea mea:

post-39728-1271084492_thumb.jpg

 

 

explicatii:

V-Strom e intr-o singura culoare, ceea ce face ca numele modelului sa fie compact.

restul e un tricolor mai scurt (si il satisface si pe fabio) :love:

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...