Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Sper sa fiu prezent cat mai des la intalnirile intre v-stroame. Mi-a facut placere sa va cunosc in seara asta.

 

Doua tricouri si la mine, ambele negre: 1 x XL, 1 x M.

 

Care intalnire, unde, cand ??? asteptam propuneri de undeva din centrul tarii !!!???

Vrajitorule ce astepti ...1mai e aproape ....ca dupa aia vine perioada concediilor si numa in septembrie se mai poate...

Editat de Johann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care intalnire, unde, cand ??? asteptam propuneri de undeva din centrul tarii !!!???

Vrajitorule ce astepti ...1mai e aproape ....ca dupa aia vine perioada concediilor si numa in septembrie se mai poate...

:( aveti mila!!vreau sa vin si eu dar de 1Mai sun plecat 8-9 zile intr-un tur al Turciei!! :P asa ca spre sfarsitu lunii mai-inceputul iunie ar fii OK sa nu intram in perioda concediilor!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care intalnire, unde, cand ??? asteptam propuneri de undeva din centrul tarii !!!???

Vrajitorule ce astepti ...1mai e aproape ....ca dupa aia vine perioada concediilor si numa in septembrie se mai poate...

Nu v-o trecut chefu' de off?

Ca on-road, in afara de Transfagarasan (care e inchis), nu am rute spectaculoase.

Eu, de cand am fost la vulcanii noroiosi, visez sa ma dau pe drumul ala dintre Brasov si Buzau. Minunatie. Eram cu masina si salivam la un moto sa ma dau pe acolo.

Singurul drum virajat este Valea Oltului :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-o trecut chefu' de off?

Ca on-road, in afara de Transfagarasan (care e inchis), nu am rute spectaculoase.

Eu, de cand am fost la vulcanii noroiosi, visez sa ma dau pe drumul ala dintre Brasov si Buzau. Minunatie. Eram cu masina si salivam la un moto sa ma dau pe acolo.

Singurul drum virajat este Valea Oltului :(.

:P eu vreau off(mult) dar exista varianta sa te duci pe asfalt brasov -buzau si cu intorcere pt cine vrea pe off!!super ideea ca locatia sa fie in aceea zona(destul de centrala) si acum mia venit in minte ca locatie cabana "Muntele Rosu" poate stie(sau afla) cineva mai mult despre aceasta cabana!! :)

Mesaj completat

Am aflat: 60 de loc de cazare in cam 2,3,4 pat.. 80 ron cam/noapte dar partea "naspa" au numai grupuri sanitare comune!daca se trece peste acest mic inconvenient in rets locatia ar fii ideala!http://www.cabanamuntelerosu.com/

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar i-am umilit pe toti. :) Am fost cei mai multi!!! Comanda ferma pt Vlad: tricou L negru 1 buc, tricou negru S 1 buc si inca unul XL, evident inscriptionate As lua si sepci dar numai daca gasesti unele mai bune, tot culoare inchisa negru sau bleumarin.

 

Hai sa ne intelegem. Ceea ce vedeti in pozele postate de Alex sunt 2 tricouri si o sapca pe care le-am facut rapid la parterul magazinului Unirea la Franz. Tricoul albastru-inchis este adus de mine (ei nu au tricouri cu maneca lunga) iar sapca si tricoul alb sunt cumparate de la ei. Au fost realizate urmatoarele inscriptii: 2 sigle spate la 30 cm, 2 sigle fata la 10 cm si 1 sigla sapca la 10 cm. Pe un tricou, o sapca si 5 inscriptionari am platit un pret nesimtit de mare, adica 140 RON. Tricoul sa zicem ca e ok din punct de vedere al materialului dar sapca este de toata jena. Acum am si varianta unei alte companii, pe care am si postat-o, dar nici aia nu este prea ieftina. Materialele sunt in schimb de buna calitate, inclusiv sapca.

Eu zic ca mai bine ar fi ca fiecare sa le faca pe cont propriu, nu de alta dar se pot gasi tricouri pe gustul fiecaruia dar si preturi mai mici. Eu, unul am cautat dar nu am gasit. Mie nu imi este greu sa-l intreb pe amicul meu sa-mi faca o oferta ptr mai multe tricouri. Eu intentionez sa-mi inscriptionez sigla si pe geaca pe spate cu vopsea reflectorizanta, numai sa gasesc pe cineva care sa faca lucrul asta prin serigrafie (este singura posibilitate pentru geci).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-o trecut chefu' de off?

Ca on-road, in afara de Transfagarasan (care e inchis), nu am rute spectaculoase.

Eu, de cand am fost la vulcanii noroiosi, visez sa ma dau pe drumul ala dintre Brasov si Buzau. Minunatie. Eram cu masina si salivam la un moto sa ma dau pe acolo.

Singurul drum virajat este Valea Oltului smile.gif.

 

Traseu interesant ( cam rupt drumul ) din DN valea oltului, catre voineasa-petrila-sebes. l-am facut de 2 ori cu masina anul trecut. superb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-o trecut chefu' de off?

Ca on-road, in afara de Transfagarasan (care e inchis), nu am rute spectaculoase.

Eu, de cand am fost la vulcanii noroiosi, visez sa ma dau pe drumul ala dintre Brasov si Buzau. Minunatie. Eram cu masina si salivam la un moto sa ma dau pe acolo.

Singurul drum virajat este Valea Oltului smile.gif.

 

Traseu interesant ( cam rupt drumul ) din DN valea oltului, catre voineasa-petrila-sebes. l-am facut de 2 ori cu masina anul trecut. superb

 

 

este foarte misto traseul asta dar inca nu e asfaltat complet cam 10-15km e forestier de calitate buna. am fost 2 saptamani sebes spre obrasia lotrului si voineasa dar nu am putut trece din cauza zapezii. si din cand in cand mai sunt portiuni de 10-100m neasfaltate.

 

eu cu TDM-ul nu am avut probleme pe acolo si aveam si multe bagaje. cu V-strom-ul nu cred ca aveti dc sa va speriati.

 

portiunea de la lacul Oasa pana in Sebes este minunata.

 

iata cateva poze sa va faceti o idee

post-21191-1271312929_thumb.jpg

post-21191-1271312979_thumb.jpg

post-21191-1271312985_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este foarte misto traseul asta dar inca nu e asfaltat complet. am fost 2 saptamani sebes spre obrasia lotrului si voineasa dar nu am putu trece din cauza zapezii.

 

eu cu TDM-ul nu am avut probleme pe acolo si aveam si multe bagaje. cu V-strom-ul nu cred ca aveti dc sa va speriati.

 

portiunea de la lacul Oasa pana in Sebes este minunata.

 

iata cateva poze sa va faceti o idee

 

 

 

 

eram sigur ca in aceasta perioada este zapada. anul trecut am gasit si eu zapada in zona respectiva prin noiembrie. oricum, ar trebui sa se incalzeasca si sa scapam de zapada , si daca mai sint doritori poate facem traseul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-o trecut chefu' de off?

Ca on-road, in afara de Transfagarasan (care e inchis), nu am rute spectaculoase.

Eu, de cand am fost la vulcanii noroiosi, visez sa ma dau pe drumul ala dintre Brasov si Buzau. Minunatie. Eram cu masina si salivam la un moto sa ma dau pe acolo.

Singurul drum virajat este Valea Oltului :).

 

Am fost acum 2 saptamani pe acolo cu motorul... e superb! Recomand ruta prin Valenii de Munte, se face drepata la benzinaria unde se desparte drumul (stanga spre Cheia, dreapta spre DN10), mai sunt vre-o 30 km pe un drum judetean pustiu si destul de fain, dupa care se face stanga pe DN10 spre Brasov 107 km. Astfel se prinde toata parte frumoasa a drumului si se evita partea plictisitoare prin Urziceni, Buzau etc...

 

Edit: acu am vazut ce scrie la locatie la Vrajitorul... varinata de traseu expusa de mine e pentru plecare din Buc

Editat de skullz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, numele meu este Mihai si sunt posesorul unui V-Strom DL 1000 din 2007.

 

Ma bucur ca s-a animat acest thread si sper ca grupul posesorilor de V-Strom sa devina din ce in ce mai numeros si mai activ.

 

Domeniul meu de activitate este programarea web, asa ca daca aveti nevoie de ajutor cu site-ul, va stau la dispozitie. O propunere legata de site si de postarea pozelor este folosirea unei aplicatii externe pentru stocarea lor (flikr, smugmug, etc). Acest lucru ar simplifica procesul de postare, viteza de incarcare la vizualizare si s-ar reduce la minim spatiu necesar pentru hosting.

 

Cele bune,

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este foarte misto traseul asta dar inca nu e asfaltat complet cam 10-15km e forestier de calitate buna. am fost 2 saptamani sebes spre obrasia lotrului si voineasa dar nu am putut trece din cauza zapezii. si din cand in cand mai sunt portiuni de 10-100m neasfaltate.

 

eu cu TDM-ul nu am avut probleme pe acolo si aveam si multe bagaje. cu V-strom-ul nu cred ca aveti dc sa va speriati.

 

portiunea de la lacul Oasa pana in Sebes este minunata.

 

iata cateva poze sa va faceti o idee

Da da...

 

De acolo is eu de loc, de pe valea Sebesului, mai exact Sasciori :)

 

Faina zona, mai nou s-a asfaltat... Asta e cu doua taisuri, cand aveam GS era fain, acu ma bucur ca pot merge si cu RT-ul :P

 

Cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domeniul meu de activitate este programarea web, asa ca daca aveti nevoie de ajutor cu site-ul, va stau la dispozitie. O propunere legata de site si de postarea pozelor este folosirea unei aplicatii externe pentru stocarea lor (flikr, smugmug, etc). Acest lucru ar simplifica procesul de postare, viteza de incarcare la vizualizare si s-ar reduce la minim spatiu necesar pentru hosting.

 

Cele bune,

Mihai

 

Buna Mihai si bine ai venit in gasca noastra. Sigur ca poti sa ajuti. Esti liber sa te implici in orice mod cu putinta.

Haideti domnilor ca nu se poate sa nu iasa ceva bun din stradania noastra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P deci cine se incumeta sa faca tricourile pana la urma sa stiu cui dau comanda? eu zic sa le facem intrun singur loc ca altfel o sa iasa cu diferente de marime si pozitionare a siglei

Mesaj completat

Buna, numele meu este Mihai si sunt posesorul unui V-Strom DL 1000 din 2007.

 

Ma bucur ca s-a animat acest thread si sper ca grupul posesorilor de V-Strom sa devina din ce in ce mai numeros si mai activ.

 

Domeniul meu de activitate este programarea web, asa ca daca aveti nevoie de ajutor cu site-ul, va stau la dispozitie. O propunere legata de site si de postarea pozelor este folosirea unei aplicatii externe pentru stocarea lor (flikr, smugmug, etc). Acest lucru ar simplifica procesul de postare, viteza de incarcare la vizualizare si s-ar reduce la minim spatiu necesar pentru hosting.

 

Cele bune,

Mihai

bine ai venit!!motocicleta este din 2007 sau de atunci o detii? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, numele meu este Mihai si sunt posesorul unui V-Strom DL 1000 din 2007.

 

Ma bucur ca s-a animat acest thread si sper ca grupul posesorilor de V-Strom sa devina din ce in ce mai numeros si mai activ.

 

Domeniul meu de activitate este programarea web, asa ca daca aveti nevoie de ajutor cu site-ul, va stau la dispozitie. O propunere legata de site si de postarea pozelor este folosirea unei aplicatii externe pentru stocarea lor (flikr, smugmug, etc). Acest lucru ar simplifica procesul de postare, viteza de incarcare la vizualizare si s-ar reduce la minim spatiu necesar pentru hosting.

 

Cele bune,

Mihai

 

 

bine ai venit mihai :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, numele meu este Mihai si sunt posesorul unui V-Strom DL 1000 din 2007.

 

Ma bucur ca s-a animat acest thread si sper ca grupul posesorilor de V-Strom sa devina din ce in ce mai numeros si mai activ.

 

Domeniul meu de activitate este programarea web, asa ca daca aveti nevoie de ajutor cu site-ul, va stau la dispozitie. O propunere legata de site si de postarea pozelor este folosirea unei aplicatii externe pentru stocarea lor (flikr, smugmug, etc). Acest lucru ar simplifica procesul de postare, viteza de incarcare la vizualizare si s-ar reduce la minim spatiu necesar pentru hosting.

 

Cele bune,

Mihai

 

Bine ai venit. E o idee foarte buna.

Intrebare: cine face siteul pana la urma? vrajitorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, numele meu este Mihai si sunt posesorul unui V-Strom DL 1000 din 2007.

 

Ma bucur ca s-a animat acest thread si sper ca grupul posesorilor de V-Strom sa devina din ce in ce mai numeros si mai activ.

 

Domeniul meu de activitate este programarea web, asa ca daca aveti nevoie de ajutor cu site-ul, va stau la dispozitie. O propunere legata de site si de postarea pozelor este folosirea unei aplicatii externe pentru stocarea lor (flikr, smugmug, etc). Acest lucru ar simplifica procesul de postare, viteza de incarcare la vizualizare si s-ar reduce la minim spatiu necesar pentru hosting.

 

Cele bune,

Mihai

 

 

 

bine ai venit mihai,se pare ca ne adunam din ce in ce mai multi...

asfalt uscat si cati mai multi km.

 

in legatura cu intrunirea v-strom-istilor...ideea cu cabana muntele rosu e perfecta,am fost pe acolo in studentie,e in carpatii de curbura ,in centrul tarii,toata lumea poate veni ,plus ca sunt cateva trasee perfecte pentru motoarele noastre...

cu respect

Sebastian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa gasim un loc care sa asigure multe camere pentru cazare ,daca anul trecut au fost nevoie de 15-17 camere ( vrajitorul stie mai bine ) anul acesta ar fi nevoie de dublu (asta raportind si la faptul ca acum sintem mai multi).

intadevar in centrul tarii ar fi ideal.chiar daca jumatate din posesorii de v-strom din ro sint in bucuresti. o zona unde sa facem si-o plimbare in grup.

Mesaj completat

apropo simbata se anunta vreme buna,unde mergem ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu privire la intrunirea anula cred eu ca ar fi frumos undeva in zona Voineasa,Vidra,Obirsia Lotrului.Astfel simbata putem face Transalpina.Nu am prea gasit in schimb informatii multe despre cazare in zona.Poate stie cineva mai multe.Si ca perioada propun iunie.Dar daca dam drumul la site o sa putem face poll-uri referitor la toate chestiunile astea.

Editat de Alex4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu privire la intrunirea anula cred eu ca ar fi frumos undeva in zona Voineasa,Vidra,Obirsia Lotrului.Astfel simbata putem face Transalpina.Nu am prea gasit in schimb informatii multe despre cazare in zona.Poate stie cineva mai multe.Si ca perioada propun iunie.Dar daca dam drumul la site o sa putem face poll-uri referitor la toate chestiunile astea.

la voineasa sint pensiuni mai multe si apropiate,acolo au avut anul trecut intrunire cei de la bmw.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca-m gasit locatia ,la 225km de bucuresti ,in centrul tarii

Atractii turistice in zona statiunii Baile Tusnad.

 

•Lacul Sfanta Ana - situat la 25 km de statiune, lac de origine vulcanica, unicat in Europa Centrala si de Est.

•Timovul Mohos - este situat langa Lacul Sf. Ana, declarat rezervatie naturala, adaposteste specii rare de plante.

•Biserica Franciscana in stil baroc din Sumuleu - la 35 km de statiune, care detine una dintre cele mari instalatii de orga din Ardeal.

•Lacul Rosu - la 115 km, cel mai mare lac de baraj natural din romania.

•Cheile Bicazului - unul dintre cele mai pitoresti locuri din Romania.

•Stanca Soimilor - 848 m cu trasea marcat de drumetie.

•Odorheiu Secuiesc - cetatea medievala ce dateaza din sec. XVI.

•Sfantu Gheorghe - Muzeul national Secuiesc, Muzeul de arta, Biserica reformanta, in stil gotic (sec. XVI).

•Brasov - Poiana Brasov (70 km).

•Miecurea Ciuc - 30 km - Cetatea Miko, Muizeul Etnografic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...