Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

In primul rand multumesc tuturor pentru calduroasa primire.

 

Buna Mihai si bine ai venit in gasca noastra. Sigur ca poti sa ajuti. Esti liber sa te implici in orice mod cu putinta.

Haideti domnilor ca nu se poate sa nu iasa ceva bun din stradania noastra

Din cate am inteles te-ai ocupat de rezervarea de domeniu si de achizitionarea hosting-ului, daca pot sa te ajut cu ceva la dezvoltarea site-ului te rog sa ma anunti. Eventual putem discuta pe PM sau mail mihai@frisan.ro.

 

bine ai venit!!motocicleta este din 2007 sau de atunci o detii? :love:

Motocilcleta este fabricata in 2002, din 2007 este la mine. Am adus-o din Germania, eu sunt al doilea posesor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am apucat de configurarea site-ului. Va rog sa postati cam ce sectiuni vreti sa existe si cam care ar fi subiectele voastre de interes.

 

Mihai, multumesc mult pentru sprijin, implicarea ta va fi mai mult decat necesara alaturi de Vrajitoru, Florin si altii care pot si doresc sa ajute la dezvoltarea site-ului. Iti trimit pe email toate informatiile. Macar in week-endul asta sa-i dam o forma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am apucat de configurarea site-ului. Va rog sa postati cam ce sectiuni vreti sa existe si cam care ar fi subiectele voastre de interes.

 

Mihai, multumesc mult pentru sprijin, implicarea ta va fi mai mult decat necesara alaturi de Vrajitoru, Florin si altii care pot si doresc sa ajute la dezvoltarea site-ului. Iti trimit pe email toate informatiile. Macar in week-endul asta sa-i dam o forma.

 

pai hai sa discutam asta chiar pe noul site :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai sa discutam asta chiar pe noul site :love:

 

Eu ma refeream la forma initala, cat sa-i dam drumul. Sigur ca dupa ce site-ul devine activ, discutam, adaugam, reconfiguram pana iese cum trebuie. Oricum suportul este asigurat de profesionisti in domeniu (eu nu ma numar printre ei :love: . Eu sunt cu medicamentele) si le multumesc lui Radu, Florin si Mihai pentru tot concursul, desi sunt convins ca sunt implicati pana peste cap intr-o gramada de proiecte.

Mesaj completat

Am deschis si un google doc pentru discutii despre site. Puteti sa editati si sa salvati documentul creat fara sa fie nevoie sa va autentificati. Dati doar clik pe link-ul de mai jos si se deschide documentul. Dupa editare, salvati-l.

http://docs.google.com/Doc?docid=0ASStUzcB...yd2Zo&hl=ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acum 2 saptamani pe acolo cu motorul... e superb! Recomand ruta prin Valenii de Munte, se face drepata la benzinaria unde se desparte drumul (stanga spre Cheia, dreapta spre DN10), mai sunt vre-o 30 km pe un drum judetean pustiu si destul de fain, dupa care se face stanga pe DN10 spre Brasov 107 km. Astfel se prinde toata parte frumoasa a drumului si se evita partea plictisitoare prin Urziceni, Buzau etc...

 

Edit: acu am vazut ce scrie la locatie la Vrajitorul... varinata de traseu expusa de mine e pentru plecare din Buc

 

cine se baga miine la traseul de mai sus? la dus prin valenii de munte, siriu, intoarcerea pe cheia?

 

plecarea as prefera la 12 dar putem discuta, oricum dupa 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor... matereal nou

 

pt stickere propune 3-4marimi de la 5 la 20cm latime

cine face stickerele sa-mi spuna si mie cat ma costa tricolorul cu cercuri concentrice de 8cm diametru

 

apoi cine face tricourile si stickerele sa ne spuna daca poate executa degradeuri ca sa nu fie surprize si ca sa fac modificarea la timp

 

enjoy!

 

post-22815-1271420547_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor... matereal nou

 

pt stickere propune 3-4marimi de la 5 la 20cm latime

cine face stickerele sa-mi spuna si mie cat ma costa tricolorul cu cercuri concentrice de 8cm diametru

 

apoi cine face tricourile si stickerele sa ne spuna daca poate executa degradeuri ca sa nu fie surprize si ca sa fac modificarea la timp

 

enjoy!

 

post-22815-1271420547_thumb.jpg

 

domnu,domnu... :love: rugaminte ,ai putea face mai mare motociclistul si pus sub sigla ? sa iasa desenul un triunghi cu virful in jos .

imi place motoristul ala,poate fac desenul asta pe spatele tricoului :love: .si n-ai facut o sigla cu scrisul galben pe fond albastru :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gindeam si eu la o cheia,valeni ceva.treaba e ca nu o sa stiu daca pot merge decit miine dimineata.aflu pina in ora 10 si mai scriu pe aici.au zis acum la meteo ca mai si ploua miine si in bucuresti si pe la munte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miine am vazut ca nu ploua. iesim la o plimbare?

nici azi nu a plouat,am facut singur 500km...am fost pina la baile tusnad in recunoastere ,cu ocazia asta am fost si pe siriu (un drum care nu-l facusem)

azi m-am dat pe curbe la greu :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici azi nu a plouat,am facut singur 500km...am fost pina la baile tusnad in recunoastere ,cu ocazia asta am fost si pe siriu (un drum care nu-l facusem)

azi m-am dat pe curbe la greu banana.gif

 

tare as fi vrut sa vin si eu, dar am fost cu vaca (masina) la raze (service). dupa atit de'' cumplita'' iarna am refacut articulatia. dar miine nu am nimic de facut

:love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor

saptamana viitoare de luni pana vineri sunt plecat am o lucrare la barajul uzului (bacau)

daca ajunge vreunu-n zona astept vizita

daca nu... va tin la curent cu starea drumului si daca se poate traversa in ardeal

acolo peisajul e de vis

toate bune

s.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor, ma numesc George si de aprox 6 luni sunt posesorul unui dl 650. Vin din categoria naked pt ca nu eram satisfacut de postura de condus si mai ales ca mersul meu e mai linistit,asa ca dupa multe informatii m-am decis la vstrom. Scuze ca nu m-a prezentat pana acum,desi urmaresc forumul asta de ceva timp. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor, ma numesc George si de aprox 6 luni sunt posesorul unui dl 650. Vin din categoria naked pt ca nu eram satisfacut de postura de condus si mai ales ca mersul meu e mai linistit,asa ca dupa multe informatii m-am decis la vstrom. Scuze ca nu m-a prezentat pana acum,desi urmaresc forumul asta de ceva timp. Numai bine!

bine ai venit!! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor, ma numesc George si de aprox 6 luni sunt posesorul unui dl 650. Vin din categoria naked pt ca nu eram satisfacut de postura de condus si mai ales ca mersul meu e mai linistit,asa ca dupa multe informatii m-am decis la vstrom. Scuze ca nu m-a prezentat pana acum,desi urmaresc forumul asta de ceva timp. Numai bine!

 

 

Bine ai venit printre Vstromaniaci.....si sa o stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sa tina cineva pe stoc filtre K&N pt motoarele noastre. Sant prea multe modele si poate doar cu totul intamplator. Vorbeste cu Fabio ca-i vine transport saptamana viitoare. Ce am gasit pe stoc a fost chitul de spalare si ungere pt filtru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde mai pot cumpara filtru de aer K&N in afara de Louis? Ma intereseaza magazine din RO, nu de pe net

 

 

Astazi am cerut si eu ofeta pentru filtru K&N. Cind o voi primi te tin la curentsi iti trimit datele firmei pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am razgandit, vreau Pipercross :love:

 

http://www.vstrom.info/Smf/index.php?topic=10859.0

 

If you decide not to go with the Suzuki air filter, here are three other options:

 

Applies to DL1000 & DL650. They use the same filter.

 

1. The K&N filter Part-no. SU-1002 (direct replacement fit)

An oiled cotton media filter. Needs to be cleaned & re-oiled.

 

2. The Pipercross filter Part No. MPX-133 (direct replacement fit)

A very good high performance filter. An ECU remap may be required. A multi-part foam filter. Needs to be cleaned & re-oiled.

 

3. The BMC Filter Part No. 378/04 (direct replacement fit)

An oiled cotton media filter. Needs to be cleaned & re-oiled.

 

Note: All of the above filters may have limitations if your riding in a lot of dirty areas. The OEM filter may be best for these conditions. Of the 3, for dirty conditions, the Pipercross would probably be the best.

 

 

E mult mai ieftin ca K&N. Vine pe stoc la o saptamana dupa salon, nici nu imi trebuie mai devreme.

Editat de lenoyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...