Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salutare,

 

Da-mi un telefon cand esti pe la CAMPINA, si te voi insoti eu de la Ploiesti pana la Buc. Voi veni eu in intampinare la Statia Petrom de la Metro-Ploiesti.

 

Sa fiu sincer, nici eu nu stiu unde se strang baietii la Arc, dar ce-l putin mergem impreuna pe DN1 pana la Buc.

 

Cu respect,

I.Marinescu

 

La Arcul de Triumf la intrarea in parcul Herastrau. Cum veniti voi dinspre Piata Presei, ajungeti la Arc, Faceti 180 de grade in jurul arcului, pe drepta este intrarea in parc.

 

Simplu :wacko:

 

post-4726-1271859373_thumb.jpg

Editat de skullz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Arcul de Triumf la intrarea in parcul Herastrau. Cum veniti voi dinspre Piata Presei, ajungeti la Arc, Faceti 180 de grade in jurul arcului, pe drepta este intrarea in parc.

 

Simplu :wacko:

 

post-4726-1271859373_thumb.jpg

 

Multumesc mult pentru indicatii.

 

Cu respect,

I.Marinescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca o sa ploua ce facem? Din provincie o sa venim cu masina. Ne vedem la SMAEB?

daca ploua ne intilnim la standul lui fabio -motoechipamente- ,in jur de ora 10,30 sau 11

unii sar putea sa treaca pe la arc si calare pe mobra,eu vorbeam in numele meu,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca o sa ploua ce facem? Din provincie o sa venim cu masina. Ne vedem la SMAEB?

Eu, ploua sau nu ploua, tot cu motoru vin.

Fac si eu o aventura.

Deci am plan:

Campina - sun pe Ionut cu care ma intalnesc la Ploiesti.

Ploiesti - sun pe Vlad cu care o sa ma intalnesc la o benzinarie la intrare dispre Baneasa (detaliile la telefon - ca poate Ionut stie mai bine)

 

daca nu merg variantele astea... ma aduce Ioana pana acolo.

 

Apropo:

nu mai vine nimeni de prin nord sau vest care sa treaca prin Sibiu?

pe Rul as mai putea sa il agat de prin Brasov, dar parca zicea ca vine cu masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, ploua sau nu ploua, tot cu motoru vin.

Fac si eu o aventura.

Deci am plan:

Campina - sun pe Ionut cu care ma intalnesc la Ploiesti.

Ploiesti - sun pe Vlad cu care o sa ma intalnesc la o benzinarie la intrare dispre Baneasa (detaliile la telefon - ca poate Ionut stie mai bine)

 

daca nu merg variantele astea... ma aduce Ioana pana acolo.

 

Apropo:

nu mai vine nimeni de prin nord sau vest care sa treaca prin Sibiu?

pe Rul as mai putea sa il agat de prin Brasov, dar parca zicea ca vine cu masina.

 

Vrajitorule,

 

Eu unul confirm programul tau, in ceea ce ma priveste. (Nu conteaza vremea prea mult....dar oricum....am "comandat fara ploaie sambata").

Voi fi gata de plecare cand ma vei suna.

 

Drum bun si asfalt uscat,

Ionut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da eu merg cu masina ca am si familia cu mine!!o sa ne vedem la Arc ..vin cu Bogdan ca el este gazda mea pe timpul sederii in capitala!!Va urez asfalt uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, ploua sau nu ploua, tot cu motoru vin.

Fac si eu o aventura.

Deci am plan:

Campina - sun pe Ionut cu care ma intalnesc la Ploiesti.

Ploiesti - sun pe Vlad cu care o sa ma intalnesc la o benzinarie la intrare dispre Baneasa (detaliile la telefon - ca poate Ionut stie mai bine)

 

daca nu merg variantele astea... ma aduce Ioana pana acolo.

 

Apropo:

nu mai vine nimeni de prin nord sau vest care sa treaca prin Sibiu?

pe Rul as mai putea sa il agat de prin Brasov, dar parca zicea ca vine cu masina.

 

Salutare,

Revin cu cateva informatiisi detalii referitoaare l; apunctul de intalnire de la Peco-Petrom Metro-Ploiesti.

Pentru a putea intra in benzinarie atunci cand ajungi in dreptul Metro, trebuie facut dreapta spre el si apoi imediat stanga pana in sensul giratoriu spre Ploiesti (ai prioritate).

Atasat o poza cu locatia. Scuze pentru calitatea atasamentului, dar nu ma pricep prea bine.

 

PS: Aviz amatorilor care doresc sa ne insoteasca de la Ploiesti spre Buc.

 

Cu respect,

Ionut

post-53431-1271926743_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wacko: stiti cumva daca sonda lambda de DL650 si cea de DL 1000 sunt la fel? rog pe cei care aveti manualul de service pt 650 sa va uitai un pic si sa-mi spuneti ce voltaj scoate sonda la relanti si la 5000 rotatii? la cel de 1000 la relantii sub 0.2V si la 5000 rot/min peste 0.6V. multumesc anticipat!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wacko: stiti cumva daca sonda lambda de DL650 si cea de DL 1000 sunt la fel? rog pe cei care aveti manualul de service pt 650 sa va uitai un pic si sa-mi spuneti ce voltaj scoate sonda la relanti si la 5000 rotatii? la cel de 1000 la relantii sub 0.2V si la 5000 rot/min peste 0.6V. multumesc anticipat!

 

Uite ce am reusit sa gasesc in manual:

The sensor voltage should be the following and less after warming

up condition.

(Sensor voltage I 0.4 V)

Without the above value, C44 is indicated.

Heater operation voltage does not reach in the oxygen heater

circuit, C44 in indicated.

The Heater can not operate. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wacko: stiti cumva daca sonda lambda de DL650 si cea de DL 1000 sunt la fel? rog pe cei care aveti manualul de service pt 650 sa va uitai un pic si sa-mi spuneti ce voltaj scoate sonda la relanti si la 5000 rotatii? la cel de 1000 la relantii sub 0.2V si la 5000 rot/min peste 0.6V. multumesc anticipat!

scuze ..la relanti sub 0.4V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor. in cazul incare ajung la Bucuresti, poate cineva sa imi dea niste coordonate:

- pentru intalnirea de la ARC (in eventualitatea ca ajung la ora aia, 10, desi ma indoiesc)

- pentru locul in care o sa parcati la Romexpo (ca sa dau de voi mai usor)

 

pentru link puteti folosi wikimapia:

http://wikimapia.org/#lat=44.4747061&l...amp;l=0&m=b

 

Dati dublu clic pe locul de intalnire, el va deveni centrat pe harta iar in bara de adresa va aparea un link ca cel de mai sus. Il copiati si il puneti aici.

Eu o sa iau coordonatele din link, le bag in iGO si o sa ma duca Ioana acolo unde spuneti voi.

 

Va multumesc.

 

Pentru cei care mai vin in vestul tarii, sau din alte parti si trec prin Sibiu, ... ca informatie ... eu as vrea sa plec in jurul orei 6 din Sibiu.

Mers in limitele legale maxime: 110 afara si 60 in localitati.

 

 

rugaminte pt dl "vrajitoru" : la mine la gps am "gasire coordonate geo" , vezi poza,,,

cum fac, concret , sa bag coordonatele din linkul de jos , la mine pe gps ??

locul este ales intamplator, in intersectia cu sens giratoriu - montreal square - locul este marcat, asa cum ai mentionat tu,,,

http://wikimapia.org/#lat=44.4750448&l...amp;l=0&m=b

post-45187-1271945145_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miarii? dar care-i treaba cu sonda lambda? probleme?

De ceva vreme mi se parea ca nu 'suna' bine motorul. Am fost la mecanic si primul lucru a observat ca scoate cam mult fum, l-am testat la noxe si gazele nu erau ok.

Mecanicul zice ca e de la sonda lambda si ca trebuie schimbata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ceva vreme mi se parea ca nu 'suna' bine motorul. Am fost la mecanic si primul lucru a observat ca scoate cam mult fum, l-am testat la noxe si gazele nu erau ok.

Mecanicul zice ca e de la sonda lambda si ca trebuie schimbata

 

oxygen sensor pt k2 cod 18213-06G00

trimite la elf si motorteam codul asta si vezi ce preturi iti dau

bafta si sa ne tii si pe noi la curent cu rezolvarea problemei

merci

s.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rugaminte pt dl "vrajitoru" : la mine la gps am "gasire coordonate geo" , vezi poza,,,

cum fac, concret , sa bag coordonatele din linkul de jos , la mine pe gps ??

locul este ales intamplator, in intersectia cu sens giratoriu - montreal square - locul este marcat, asa cum ai mentionat tu,,,

http://wikimapia.org/#lat=44.4750448&l...amp;l=0&m=b

La mine functioneaza asa:

faci clic pe "format afisare coordonata" pana cand apare GG.GGGGGG

pe urma daca faci clic pe una din coordonate iti permite sa o modifici.

si cam asta ar fi.

Mesaj completat

Daca optez sa raman in Bucuresti pana duminica, puteti sa imi dati niste sfaturi espre unde as putea sa dorm si sa imi tin motocicleta in siguranta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ..la relanti sub 0.4V

 

Din postul meu nu se intelegea ceva (din cauza ca am dat paste dintr-un PDF): in loc de I 0.4V cum apare in post, era </= 0.4V. Sper sa te ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine functioneaza asa:

faci clic pe "format afisare coordonata" pana cand apare GG.GGGGGG

pe urma daca faci clic pe una din coordonate iti permite sa o modifici.

si cam asta ar fi.

Mesaj completat

Daca optez sa raman in Bucuresti pana duminica, puteti sa imi dati niste sfaturi espre unde as putea sa dorm si sa imi tin motocicleta in siguranta?

 

 

bravo vrajitorule, esti destept,,, :rolleyes:

am incercat gps ul pt cateva locatii , folosind wikimapia, consider ca este foarte utila aplicatia

in alta ordine de idei,,,mai trag si eu cu ochiul la voi , stromul de 650 ar fi una din cele 3 variante posibile, la care m-am gandit pt un upgrade

si vreau studiez bine inainte sa fac pasul asta,,,

multam pt info

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din postul meu nu se intelegea ceva (din cauza ca am dat paste dintr-un PDF): in loc de I 0.4V cum apare in post, era </= 0.4V. Sper sa te ajute.

Multumesc!! mi-am dat sema ..partea prosta ca sonda mea indiferent de temperatura sau turatie scoate 0.93V!!

Oricum am deconectat-o si am am schimbat harta de injectie in PCIII si acum merge ok ..nu scote gram de fum si nici nu mai mirose esapamentul a amestec bogat!!!

Cand ma intorc din Turcia o sa iau toti senzorii de pe moto la verificat ca mobra merita,are potential si am inceput sa prind drag de "trotineta"..are

PERSONALITATE! :rolleyes:

 

Sa ne vedem sanatosi cat mai multi la targ!!pe capul lui Fabio sa-l ajutam la vanzare!!!

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine functioneaza asa:

faci clic pe "format afisare coordonata" pana cand apare GG.GGGGGG

pe urma daca faci clic pe una din coordonate iti permite sa o modifici.

si cam asta ar fi.

Mesaj completat

Daca optez sa raman in Bucuresti pana duminica, puteti sa imi dati niste sfaturi espre unde as putea sa dorm si sa imi tin motocicleta in siguranta?

 

Vrajitorule,

 

Te-as gazdui la mine (in Ploiesti) dar sincer nu prea am unde!

Varianta PLOIESTI - Pentru motor, va sta in siguranta langa al meu in curte la bunica mea, iar pentru "calaret", pot cauta ceva bun si ieftin!

Pentru duminica cand pleci, pot sa te insotesc pana la Brasov (prin Cheia este senzational drumul, foarte virajat si asfaltul bun).

 

Hotaraste cum faci, si discutam.

 

Cu respect,

I.Marinescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...