Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

mai baieti, aveti careva Strobe light pe motoretele voastre ?

ceva de genul asta ...

e scump ca naiba dar e interesant . la astia costa vreo 300$ dar daca mi-l fac eu nu cred ca trece de 10-20$ :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa zic ca sunt electronist . proiectez circuite integrate dar ma mai descurc si cu diverse maruntisuri de genul asta. a

m-am uitat pe ebay dupa o bara de leduri strobo si nu's chiar ieftine ce-i drept. cand o sa am timp ma apuc sa-mi bricolez si asa ceva. practic la ce gasesti pe ebay ar mai trebui facut un modul care sa se interfateze cu accelerometrul.

intradevar accelerometrul costa vreo 10$ + un microcontroler + ceva maruntisuri pe acolo :)

dupa ce il fac va zic cat costa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa zic ca sunt electronist . proiectez circuite integrate dar ma mai descurc si cu diverse maruntisuri de genul asta.

A bun, dupa ce ca suntem vecini si avem aproape aceeasi mobra din acelasi an, mai avem si exact aceeasi meserie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un set de handguard pt DL1000. Intereseaza pe cineva? Merg puse si pe DL 650.

 

Eu sunt interesant. Ale mele s-au cam jerpelit/crapat. Daca nu le-ai dat pana acum, pune-le deoparte. Multam! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercam :)

din ce an e motoreta ta ? a mea e 2008. poți sa vii cu șeaua la mine la garaj sau vin eu la tine cum se mai topește și am unde parca :)

tocmai ce am luat-o și acum trebuie s-o cobor întrucât fostul proprietar are vreo 1.95 iar eu am 1.66 :) .

umblu și la oase dar acolo vroiam sa umblu cel mai puțin posibil . motoreta are kit de înălțare acum ..deci stau ca balerina pe ea și n-am nici o șansa sa merg pe ea cum.

Felicitari Sergiu pt noua achizitzie! Daca ai rabdare pina in august facem schimb de sa cand vin in Ro. Eu am coborit saua 2,5 cm scotzind cauciucurile de sub sa. Acum mi se pare ca e prea joasa, nu stiu care o fi motivul, cand am cumparato stateam pe virfuri, acum pot pune toata talpa la 1.77 metri ai mei, cred ca si din suspensie spate a mai coborit oleaca.

PS: cum te-ai decis sa cumperi Vstrom?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Sergiu pt noua achizitzie! Daca ai rabdare pina in august facem schimb de sa cand vin in Ro. Eu am coborit saua 2,5 cm scotzind cauciucurile de sub sa. Acum mi se pare ca e prea joasa, nu stiu care o fi motivul, cand am cumparato stateam pe virfuri, acum pot pune toata talpa la 1.77 metri ai mei, cred ca si din suspensie spate a mai coborit oleaca.

PS: cum te-ai decis sa cumperi Vstrom?

 

Thanks Cip

pai eu vroiam Varadero initial ca sa pot calatori distante mai lungi cu bagaje+pasagera, dar era cam mare pentru mine ...si dupa ce am văzut-o pe a ta m-am interesat si de V-strom. acum sper sa ma împac cu ea si cu dimensiunile generoase. eu eram bucuros si de hornetul meu dar era prea mic pentru bagaje, pasagerul avea o poziție incomoda iar autonomia ma dispera :)

referitor la sea, o sa vad ce pot sa fac pana la schimbat seaua. din ce am vazut eu seaua asa de dl1000 e foarte lata . daca e comoda o tin daca nu nu :)

a ta poate s-a mai lasat si din cauza cutiilor care au mai adaugat vreo 20-30kg :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thanks Cip

pai eu vroiam Varadero initial ca sa pot calatori distante mai lungi cu bagaje+pasagera, dar era cam mare pentru mine ...si dupa ce am văzut-o pe a ta m-am interesat si de V-strom. acum sper sa ma împac cu ea si cu dimensiunile generoase. eu eram bucuros si de hornetul meu dar era prea mic pentru bagaje, pasagerul avea o poziție incomoda iar autonomia ma dispera :)

referitor la sea, o sa vad ce pot sa fac pana la schimbat seaua. din ce am vazut eu seaua asa de dl1000 e foarte lata . daca e comoda o tin daca nu nu :)

a ta poate s-a mai lasat si din cauza cutiilor care au mai adaugat vreo 20-30kg :)

 

Am uitat sa spun ca vara trecuta aveam 88 kg ... amu am 92 kg :laugh: :bounce: daaaahhhh! am rezolvat misterul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare pentru posesorii de strom pana in 2006 inclusiv. Pe carena fata (cea neagra care incadreaza farurile si parbrizu) chiar in colturile de sus sunt 2 clipsuri/ suruburi (asta vreau sa ma lamuresc ce ar trebui sa fie). La mine sunt 2 clipsuri mari de plastic (ca niste dopuri mai mult) la model 2007 + am vazut ca sunt niste suruburi. Vroiam sa stiu pentru modelele pana in 2006 ce ar trebui sa fie clipsurile care le am eu sau tot suruburi.

 

 

La al meu din 2004 sunt suruburi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La al meu din 2004 sunt suruburi.

Merci, inseamna ca la mine e ceva "manareala" de la fostu proprietar. Probabil s-au pierdut piulitele din spate si nu a mai putut pune surub si a inlocuit cu clipsuri de plastic. Asa moare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mod normal sunt clipsurile de plastic cu miez central, probali tu ai suruburi autofiletante.

Cand te intorci broscarule! Toata lumea ma intreaba de tine. Vor sa comande echipament. Hai inapoi la mamaliga ca ti s-o fi acrit de macaroane, scuze paste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luni dimineata plec de aici....zi-mi care ce vrea ca tot trec pe la depozit sa iau ce trebuie!!!

Nu am discutat cu nimeni ce vrea.Toti te cauta pe tine si ma intreaba daca ti-ai schimbat telefonul. Eu vreau castile de la comunicatie si vara daca se poate. Acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Eu vreau castile de la comunicatie si vara daca se poate. Acum!

 

Ce casti domn' director? Avem acelasi sistem de comunicatie si ma intereseaza ce ai patit. Nu-s bune castile existente sau faci vreun upgrade?

Editat de Vlad_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, inseamna ca la mine e ceva "manareala" de la fostu proprietar. Probabil s-au pierdut piulitele din spate si nu a mai putut pune surub si a inlocuit cu clipsuri de plastic. Asa moare :)

l-o manarit careva cu piciorul :). Acest "cowling body" nu difera intre modelele de 650. La modelul nou probabil difera.

Vezi la nr. 4.

post-48538-0-06201100-1330074356_thumb.jpg

Editat de aecrag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luni dimineata plec de aici....zi-mi care ce vrea ca tot trec pe la depozit sa iau ce trebuie!!!

 

o viziera alba (transparenta) pentru o casca AIRTECH AGV E2205 Multi....ti-am mai zis eu o data de ea, dar venise toamna si nu te-am mai batut la cap...Daca se poate ca viziera sa nu aiba vreun strat antiaburire ar fi perfect....

si uleiul MOTUL pentru stroama de care deja am discutat!

 

Grazie!!!

Editat de andumi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa am timp ma apuc sa-mi bricolez si asa ceva. practic la ce gasesti pe ebay ar mai trebui facut un modul care sa se interfateze cu accelerometrul.

intradevar accelerometrul costa vreo 10$ + un microcontroler + ceva maruntisuri pe acolo :)

dupa ce il fac va zic cat costa :P

 

Am vazut ceva de genul asta, fara strobs, la o masina. Cand frana stopurile mai intai "pulsau" de cateva ori. Stopurile era pe leduri, cred ca pe bec normal nu ar functiona. Poate e mai usor asa decat cu strobs si accelerometru...

 

Pe langa asta, o alta chestie interesanta, tot de la americani, un device electronic, montat pe faruri, cu senzor de zi/noapte, care inducea un efect pulsatoriu pe faruri. Semana cu ce au pe ambulante dar parca nu atat de extrem... doar pulsau, cat sa atraga atentia soferului in retrovizoare. Functionau doar pe timp de zi, senzorul inchidea circuitul la lasarea seri.

 

O alta chestie de mentionat era faptul ca device-ul era "road legal" dar la ei... la noi nu stiu cum stam!

 

Off topic: un voltmetru digital, ati putea face?

Editat de Vulturul Cu Dinti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...