Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Care vrea tricou cu vstromania? friday.gifpost-43821-0-60370900-1340712521_thumb.jpgpost-43821-0-47698600-1340712537_thumb.jpg

 

Pret 40 lei/buc, curier 18 lei.

Vreau eu... se ocupa cineva sa faca mai multe? :D

Eu dau banul inainte, daca are cineva timp sa se ocupe de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cate ore ati preconizat sa dureze drumul, si cam cati km sunt?

 

Dragi mei,

 

Anunt cu parere de rau ca nu voi putea onora cu prezenta intrunirea. Ii multumesc Gospodarului pentru bunele intentii si sprijinul acordat, dar nu sunt nici cinci minute de cand am iesit din sedinta de dizolvare a companiei.

 

Asa dar, orice sursa financiara se va indrepta catre banca in speranta ca-mi voi putea pastra motoreta.

 

In rest dixtractie maxima si daca aveti nevoie de un grafician sau fotograf prin Bucale, da-ti un semn :)

 

:cheers:

Naspa! Bafta in continuare.Nu uita: orice sut in fund, este un pas inainte.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si cric central acum, Fabio made, e bun

(din a 3-a incercare am reusit sa o ridic fara pb :D)

 

 

pt tipul cu Stroama albastra care sta in Militarij: bai scuze, a mai iesit inaintea ta un Strom albastru si m-am luat dupa el.. abea la primul stop m-am prins ca nu erai tu, eh, ne vedem peste niste ore.

 

Drum bun tuturor si sa ne vedem cu bine :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cate ore ati preconizat sa dureze drumul, si cam cati km sunt

 

sint cam 400km ,o medie de 70km/h cu pauze de tigara si o gustare la botul calului, cam 7 ore ca e grup mare...amr in scadere :cheers: :moto:

 

ps.miine il cinstim pe Piero :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns cu bine. Locul este absolut superb din toqte privintele. O mare pierdere pentru cei care nu au putut qjunge

 

Distractie placuta va urez!

de la servici :( poate la anu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si noi cu bine, pe la 8.

 

Multumim tuturor ca ne-ati primit, ne-am simtit super si am cunoscut oameni pe care iti face placere sa-i cunosti :) Si multumiri gospodare pt organizare, a iesit intr-un mare fel!

 

Sper sa ne mai vedem si cu alte ocazii :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un eveniment de mare exceptie. Participantii foarte simpatici. Unii dintre noi eram chiar frumosi.

Pensiunea de tot respectul. Gazdele minunate si le multumim si pe aceasta cale, sunt convins ca urmaresc acest forum. Piscina, uda. Strutii ... ma rog, prosti rau, da rau de tot. Noroc ca n-are nimeni pretentii de la ei.

 

Le multumesc si celor care nu au V-Stroame, dar au venit... deh, nu putem fi toti perfecti si sper ca sau distrat si sau simtit ... bine, in compania acestor oameni minunati si masinariile lor.

 

As vrea sa mai multumesc si organizatorilor, pentru un eveniment foarte reusit, pentru peisaje, pentru drumurile bune, berbecutul protzapit, pentru vreamea rece si berea frumoasa... pardon, palinca frumoasa si berea rece... ma rog, ati inteles voi!

 

Va mai multumesc si pentru prezenta mea placuta si plina de gratie si mai ales celor care m-au sprijinit si ajutat sa particip, infrumusetand aceasta intrunire. Dragii mei, Gospodare si Shorty, sa-mi dati bannerele de sponsorizare sa le pun la vedere.

 

Regretam desigur participarea restransa. Daca n-ati venit, ati pierdut multe lucruri frumoase si gustoase... more for us.

 

Multumim pentru prezenta si sotiilor, logodnicelor, prietenelor, ibovnicelor. Au facut intrunirea agreabila.

 

Asa dar, e timpul sa ne pregatim de urmatoarea.

 

PS: la acesta intrunire, nici un V-Strom, V-Stromist, strutzoaica sau calugarita nu a avut de suferit pe toata perioada evenimentului.

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un eveniment de mare exceptie. Participantii foarte simpatici. Unii dintre noi eram chiar frumosi.

Pensiunea de tot respectul. Gazdele minunate si le multumim si pe aceasta cale, sunt convins ca urmaresc acest forum. Piscina, uda. Strutii ... ma rog, prosti rau, da rau de tot. Noroc ca n-are nimeni pretentii de la ei.

 

Le multumesc si celor care nu au V-Stroame, dar au venit... deh, nu putem fi toti perfecti si sper ca sau distrat si sau simtit ... bine, in compania acestor oameni minunati si masinariile lor.

 

As vrea sa mai multumesc si organizatorilor, pentru un eveniment foarte reusit, pentru peisaje, pentru drumurile bune, berbecutul protzapit, pentru vreamea rece si berea frumoasa... pardon, palinca frumoasa si berea rece... ma rog, ati inteles voi!

 

Va mai multumesc si pentru prezenta mea placuta si plina de gratie si mai ales celor care m-au sprijinit si ajutat sa particip, infrumusetand aceasta intrunire. Dragii mei, Gospodare si Shorty, sa-mi dati bannerele de sponsorizare sa le pun la vedere.

 

Regretam desigur participarea restransa. Daca n-ati venit, ati pierdut multe lucruri frumoase si gustoase... more for us.

 

Multumim pentru prezenta si sotiilor, logodnicelor, prietenelor, ibovnicelor. Au facut intrunirea agreabila.

 

Asa dar, e timpul sa ne pregatim de urmatoarea.

 

PS: la acesta intrunire, nici un V-Strom, V-Stromist, strutzoaica sau calugarita nu a avut de suferit pe toata perioada evenimentului.

 

:friends:

 

ai uitat sa multumesti celor care te-au suportat in momentele de care tu nu iti mai aduci amite !!!! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: la acesta intrunire, nici un V-Strom, V-Stromist, strutzoaica sau calugarita nu a avut de suferit pe toata perioada evenimentului.

Din cate stiu eu, un V-Strom a avut de suferit (al lui Vlad), un V-Stromist a avut de suferit (eu :) ), o strutoaica a avut de suferit (aia de a ouat cand eram acolo), deci... cine si ce a facut cu calugarita???

 

@ atw Astept cu nerabdare poza de grup!

post-6232-0-24693500-1341239964_thumb.jpg

post-6232-0-50068200-1341239967_thumb.jpg

post-6232-0-63550800-1341239970_thumb.jpg

post-6232-0-68845700-1341239973_thumb.jpg

post-6232-0-44906800-1341239976_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cateva cuvinte despre noul Vstrom 650, de la cei care l-au testat. Mie mi s-a parut ca si in primavara, cand l-am incalecat pt prima data, SENZATIONAL. Practic nu are nici un punct slab. Este perfecta ca enduro-turing mijlociu. Multumim lui Dan de la Moto Team pt sansa de a avea la intalnire un motor de teste nou. Voi cum l-ati perceput in raport cu cele vechi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cateva cuvinte despre noul Vstrom 650, de la cei care l-au testat. Mie mi s-a parut ca si in primavara, cand l-am incalecat pt prima data, SENZATIONAL. Practic nu are nici un punct slab. Este perfecta ca enduro-turing mijlociu. Multumim lui Dan de la Moto Team pt sansa de a avea la intalnire un motor de teste nou. Voi cum l-ati perceput in raport cu cele vechi?

 

Imbunatatiri clar aduse la motor si suspensii. :burnout:

Din punctul meu de vedere Fabio ar trebui sa ne zica parerea lui avand in vedere ca l-a condus atata timp/distanta. Mai greu iti dai seama de o motocicleta iin 15~20~30km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor, cutie, suspensii, sa, bord, consum, ciclistica, design. Oricum 10-20 km sunt mai mult decat un drive test prin parcarea dilerului, deci fiecare si-a putut forma o parere.

Dpmdv motorul ceva mai puternic, dar foarte bine echilibrat, nu vibreaza deloc, ca un 4 in linie. Cutia de viteze clar mai sigura si ferma, fara puncte moarte false. Suspensiile fara cusur, niveleaza drumul oricat de gaurit sau denivelat. Saua frumoasa, mai lata, mai tare si foarte comoda. Bordul modern, comprimat, dar complet, inclusiv cu afisarea consumului mediu si a treptei de viteza. Ciclistica deja renumita a celui vechi a fost si ea inbunatatita, habar nu am cum, dar se conduce mai usor si mai placut. A crescut putin si pretul, dar merita fiecare banut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io o sa va spun despre defecte, sau mai bine zis despre marele defect: la viteze mici si in oras probabil datorita formei mult mai scobite a rezervorului incalzeste pulpele si curu ca la balamuc. o senzatie pe care nu am avut-o cu asta veche nici macar stand pe loc la semafor am simtit-o acum in mers. imi lasa mpresia ca sunt pe o vitezana!!! va dati seama ca in coada la semafor e de cosmar. naspa naspa naspa.

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-am auzit cu observatia asta si cand am mers eu, am fost atent. Nu mi s-a parut ca incalzeste excesiv. Poate ai tu oolele prea sensibile :D . Am identificat o zona unde se poate pune o protectie/deflector daca chiar devine deranjant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...