Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

De ce? L-am avut eu pe vechiul vstrom, e de cacao. :baldy:

Ma intereseaza daca aveai tubulente cu el.

Mie din tot ce am incercat cel mai bine ma simt fara parbriz, doar curent de aer linistit fara sa-mi tremure casca pe cap. Si am zis sa incerc ceva mai scurt ca fara parbriz arata jalnic.

Protectie la vant ma gandesc ca nu ofera aproape deloc.

In concluzie: Mai aveai turbulente cu el pus? Cu cel original parca imi da pasagerul palme peste casca de cateva ori intr-o secunda fix asa se simte

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pina pe la 110-120 era intr-un fel, dar cum depaseam faceam din cap precum un mixer, de la turbulente. :lol: Foarte incomod. :kick:

pai eu am incercat vreo 4 parbrize m-am oprit la un puig inalt montat cumva inclinat care este acceptabil pentru inaltimea mea 1,90m. insa am ramas surprins sa vad ca fara parbriz am liniste si la 160km/h oricum am in plan sa-l montez pe treapta cea mai de jos sa nu depasesca in lungime bordul.

Acum tare ma pui pe ganduri :| cu ce-mi zici insa daca esti putin mai mic de inaltime si il foloseai pe pozitia cea mai de sus se va comporta ca unul original adica fix pix :D

ms de raspuns domnule

 

Am incercat sa lipesc doua parbrize unul peste altul este comod poti sa si fumezi pe ea cred :) insa trebuia sa ma uit prin el ca sa vad drumul, lucru care mi se pare inacceptabil mai ales ca mai fac si iesiri pe offroad.

 

cam asa arata unul ok pt inaltimea mea :D nu mersi!

post-37264-0-87909400-1342804873_thumb.jpg

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am tot 1,90. Pt compromis am ales un mra vario touring. Ma descurc binisor cu el, pe off vad bine ca e scurt, pe strada reglez deflectorul. pt touring am sa imi comand unul la bogdan harea, face un parbriz bun, pret convenabil.

;)

 

Cred ca o sa-l incerc mai ales ca am gasit unul la pret bun. Daca se dovedeste a fi praf oricum nu pierd mare lucru.

Ms mult de raspuns! :cheers: Ce mi se pare totusi curios ca pe forumurile de afara sunt multi care il lauda ca pe pozitia cea mai de jos n-au absolut deloc turbulente. O sa ma conving pe pielea mea in caz ca nu-mi place merg cu el dat jos :D si cand vine frigul pun termopanu' de la puig

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva daca asta se potriveste si la un dl 650 din 2008?

 

http://www.ebay.it/itm/piastra-inferiore-forcella-suzuki-v-strom-650-2006-/110881194517?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item19d108c215#ht_2403wt_982

 

 

 

stie cineva daca asta se potriveste si la un dl 650 din 2008?

 

http://www.ebay.it/i...5#ht_2403wt_982

 

 

 

Am aflat prin mail scris de catre un binevoitor vorbitor de italiana, catre vanzator.

 

Cica nu, nu stiu de ce, dar continui sa caut, daca auziti ceva va rog, mult, sa ma anuntati.

 

BAFTA!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam!

Maine ii voi vizita pe cei de la Motorteam pentru un ride test cu noul V-Strom. Stiu ca unii dintre voi deja l-au incercat si as vrea sa stiu care ar fi conditiile pe care le impune Motorteam pentru un asemenea test. Sunt sigur ca le voi afla maine cand ajung acolo, dar orice informatie prealabila mi-ar fi de folos.

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

 

Este acest jug compatibil cu 2008?

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=826066

 

m-am uitat la al meu si are orificiul pt surub pe fatza interioara

 

oare pot pune chestia aia prin care trec firele pe unul ca cel din poza? (fab 2006)

 

am gasit la un tip din Turnul Severin

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foloseste cineva pe la noi parbrizul asta?

am testat vreo 200 km parbrizul scurt si pot spune ca este misto de tot pe pozitia cea mai de jos, ia curentul din piept insa ramane un aer linistit pentru casca, fara turbulente. :D pana vine frigul ramane pe pozitii :D

Nu vrea cineva un parbriz original de v-strom? ca deja am strans prea multe

pret - 150 de lei

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

 

Este acest jug compatibil cu 2008?

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=826066

 

m-am uitat la al meu si are orificiul pt surub pe fatza interioara

 

oare pot pune chestia aia prin care trec firele pe unul ca cel din poza? (fab 2006)

 

am gasit la un tip din Turnul Severin

 

problema e ca ru nu ai doar cablurile acolo ci si repartitorul de la frana.

ia-l si ai dam o gaura dedesubt sa fixam reparitorul acolo. drept sa fie!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok maestre, daca zici ca e safe sa ii dam gaura, la gaurit cu el in mm! :D

 

am zis demult ca scriu si nu am scris:

 

!!!LUATI CRIC FABIO MADE!!!

 

de ce? ca e f bun

Il am din sapt precedenta Durau 2012. De atunci numai pe el sta.

Roata spate si roata fata stau suspendate cat trebuie.

Pui pe o suprafata mai alunecoasa (ex: parcarile din mall-uri) si poti sa o rotesti la 360 pe el, rezista.

Pui pe central, si te sui pe ea si te batzai, rezista.

Deci luati, recomand!

 

(si daca a rezistat atat la mine fara sa se strice prin imprejurari specifice mie, de-alea de nu reusesti sa iti dai seama cum de s-a putut intampla, inseamna ca rezista la orice, oricat, oriunde!)

Editat de siu_long
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa-mi iau doua leviere de vulcanizare pe care sa le pun sub sea. am gasit de 250, 380 si 400mm .

credeti ca incap sub sea cele de 400mm ?

am masurat spatiu din spate pana la prima bucata a suportului seii si sunt cam 300mm dar avand in vedere curbura levierului si spatiul de sub suport...ar incapea levierul de 400mm ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa faci motorul mai greu? Pune o piatra. Ce dracu faci cu levierele? Ai tubeles. Un kit de reparatii este suficient.

:))

am dar vreau si dinastea ca sa fiu eu linistit cand plec la drumuri mai neumblate :). de altfel ma descurc si fara kit de reparatie va pot sa improvizez :). carpe, iarba, frunze...bag eu ceva in cauciucul ala si-l tin pe linia de plutire :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a venit o idee:

 

Folosim jugul acela facut in 2006, fara sa il gaurim.

Duc jugul 2008 la indreptat, si il montam chiar deasupra aripii. Prindem pe el firele.

 

Merge?

 

Oricum am de gand sa folosesc si jugul 2008 dupa ce il duc la indreptat, pus undeva deasupra aripii:

- nu va mai fi nevoie sa cumpar fork-brace

- o sa stau mai linistit de acum, e furca ceva mai rezistenta la patzanii similare

 

 

Are vreun sens ce spun, sau e "incompatibil cu motociclismul"? hahaha.gif

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E compatibil cu motociclismul numai daca vrei, singur si nesilit de nimeni, sa renunti la suspensia pe fata. Daca pui jugul in deasupra aripii telescoapele nu se mai comprima ca luveste oala la telescop in jug.

Forkbrace se prinde de oale nu de tuburile la telescoape (nu mai stiu cum le zice la tuburile alea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a venit o idee:

 

Folosim jugul acela facut in 2006, fara sa il gaurim.

Duc jugul 2008 la indreptat, si il montam chiar deasupra aripii. Prindem pe el firele.

 

Merge?

 

Oricum am de gand sa folosesc si jugul 2008 dupa ce il duc la indreptat, pus undeva deasupra aripii:

- nu va mai fi nevoie sa cumpar fork-brace

- o sa stau mai linistit de acum, e furca ceva mai rezistenta la patzanii similare

 

 

Are vreun sens ce spun, sau e "incompatibil cu motociclismul"? hahaha.gif

 

:crack: :moron: :moron: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah, da, nu m-am gandit ca trebuie sa aiba joc :P In mintea mea jocul se facea doar in interiorul bratelor furcii :P

nu trebuie sa aiba joc...dar e diametrul gaurii diferit :)

uite unde se instaleaza

http://www.murphskits.com/catalog/product_info.php?products_id=226

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mintea mea jocul se facea doar in interiorul bratelor furcii :P Nu mi-am dat seama... acum inteleg, ms pt explicatie :D

 

Deci, se poate adapta unul 2006?

 

Exista vreo solutie fara de dat gauri in partea inf? (eventual prinsa bine piesa aceea prin care vin firele cu niste sarma sau coliere etc etc)

Editat de siu_long
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...