Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Furtunul de frana pana in repartitor l-am inlocuit cu unul mai lung ca nu mi se ajungea la pompa de frana radiala si mi-am luat o marja de eroare de vreo 5 cm tocmai pentru inaltatoare.

Eu ma gandeam la un 30 mm ca sa nu fie nevoie sa lungesc si cablurile de ambreiaj si acceleratie.

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( eu am facut ieri vreo 60 km, am lungit drumul pana la servici. Proasta experienta la iesirea din oras pe la ora 21 ca dupa ce am saltat mobra de coor farul bate la 5 m in fata :D trebuie sa rezolv si acest aspect

pe site-urile meteo se anunta o primavara devreme, sa speram ca asa va fi

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi m-am apucat sa-mi schimb antigelul. surpriza a fost cand am constat ca surubul prin care trebuia sa fac golirea, la motoreta mea nu exista ! am golit pana la urma pe la surubul de deasupra care stiu ca e pentru "aerisire".

mai exista vreun alt surub decat cele de pe pompa de apa pentru golirea lichidului de racire ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scoate surubul de jos de la pompa. de obicei curge pe acolo. nu.

pai ala e surubul care lipseste cu desavarsire:)

l-am marcat in poza. la mine nu exista surubul respectiv desi zona aia are o forma rotunjita . sa-i dau o gaura si sa-i fac filet ca sa-mi pun si eu surub ? :))

post-746-0-87014000-1361692026_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat :). nu curge nimic. singurul loc pe unde am reusit sa scot lichidul a fost pe la surubul de aerisire. data viitoare dau jos pompa cu totul si gata smecherie, dar mi se pare o tampenie ca nu au pus surubul ala si la modelul meu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surubul gros e pentru golire si aerisire.De aia are un canal de-a lungul sau.Al doilea surub,pe care tu nu il gasesti,ti-l arat in in poza.Daca dai o bere buna iti trimit PDF-ul full pentru K8...Tips: cand dai drumul la motor sa isi faca apa circuitul,ciocaneste intre timp,usurel termostatul,ca sa nu ramana blocat.Numai bine!!!



Si apropo!!!Pana la urma ne adunam undeva,la primavera?Ar fi mai fain in tara,zic eu....Si inca ceva: adio senzor de oxigen

post-44963-0-84081200-1361740756_thumb.jpg

post-44963-0-26231800-1361740774_thumb.jpg

post-44963-0-73746400-1361742257_thumb.jpg

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surubul gros e pentru golire si aerisire.De aia are un canal de-a lungul sau.Al doilea surub,pe care tu nu il gasesti,ti-l arat in in poza.Daca dai o bere buna iti trimit PDF-ul full pentru K8...Tips: cand dai drumul la motor sa isi faca apa circuitul,ciocaneste intre timp,usurel termostatul,ca sa nu ramana blocat.Numai bine!!!

 

Si apropo!!!Pana la urma ne adunam undeva,la primavera?Ar fi mai fain in tara,zic eu....Si inca ceva: adio senzor de oxigen

Multumesc mult. Nu l-am vazut pe ala :))

Ce bere ...bem noi o sticla de vin cand ne vedem, nu ne stricam stomacul cu bere :P. daca poti sa-mi trimiti manualul cumva ar fi perfect. emailul meu este sergiu_q @ yahoo.com (fara spatiile alea )

parca pentru sonda se face si o mica smecherie din computerul motoretei ca altfel intradevar iti da eroare.

sa-mi termin eu cu vopsitul si dupa cel il omor pe ala de la suzuki , m-oi apuca si de mici ajustari dinastea (scos limitatorul, PC si alte magarii :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...