Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Am fost ieri. E misto mult mai misto decat vechea. Au dres-o aproape peste tot. Nu am sa insist pe calitati pt ca nu-mi sta in fire, dar am sa spun ce nu-mi place la ea. Parbrizul este un ras. Nu numai ca este foarte mic, dar si prost facut, numai in ratiuni de design si deloc functional. In off sau oras cand privesti in fata motocicletei pt a ocoli gropi, bolovani, baltoace sau sine de tranvai te pacaleste groaznic. Are atatea aberatii optice si deformari ale imaginii incat te ia ameteala. Sunt convins ca oricare dintre parbrizele mele, daca erau la fel de strambe, nu mai vindeam niciunul. Noul gs este un fel de Multistrada mai adventuroasa. Foarte complicata, multe butoane si functii electronice. Senzori finuti la vedere in calea bolovanilor si a noroiului. Discurile ABS, tot perforate si la vedere. Desi face si cartofi prajiti, nu stiu pt cat timp, daca o folosesti pe drumuri proaste, pt care chipurile a fost proiectata. Pretul incepe de la cca 14000 euro chiala, dar ajunge usor la 20000 echipata cu toate brizbrizurile. Intr-un cuvant nu as lua-o. Este un Supertenere si un Logan nou intr-o singura motocicleta, dpdv pret. Prea mult, prea complicat. Sa dea Cel de Sus sa fie fiabila, dar privind in urma sunt slabe sperante, asa ca la 20000 mai trebuie cateva mii pt reparatii, probabil.

 

 

Astazi ne miscam si noi mai cu talent? Iese cineva la o plimbare scurta? Macar Ploiesti sau Giurgiu? Scurtati-mi suferinta raspund la 0722646373.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc domnu!

Acum astept un raspuns de la Bogdan ca sa nu ma intorc ca la Ploiesti ;)

 

 

 

 

@ florin.radu - pana la urma ti-ai luat inaltatoare de aici? Daca da, spune-mi te rog cat de repede au venit si cum se potrivesc pe moto.

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ florin.radu - pana la urma ti-ai luat inaltatoare de aici? Daca da, spune-mi te rog cat de repede au venit si cum se potrivesc pe moto.

Merci!

Le-am luat si sunt foarte ok, am ales varianta de 30mm.

Timpul in care mi-au venit mie nu este relevant pentru eu am stabilit cu vanzatorul sa nu se grabeasca si sa mai combine cumva comenzile cu ale altor persoane avand in vedere valoare mica a produsului , apoi ca sa nu mai platesc transport am asteptat sa aiba el drum in Ploiesti. Super de treaba baiatul de la motor-inn.ro

 

http://i279.photobucket.com/albums/kk124/mailman3129/2011%20Suzuki%20DL650/motorcycleparts003.jpg

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspuns!

 

Le-am luat si sunt foarte ok, am ales varianta de 30mm.

Timpul in care mi-au venit mie nu este relevant pentru eu am stabilit cu vanzatorul sa nu se grabeasca si sa mai combine cumva comenzile cu ale altor persoane avand in vedere valoare mica a produsului , apoi ca sa nu mai platesc transport am asteptat sa aiba el drum in Ploiesti. Super de treaba baiatul de la motor-inn.ro

 

http://i279.photobucket.com/albums/kk124/mailman3129/2011%20Suzuki%20DL650/motorcycleparts003.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se simte vreo diferenta cu inaltatoarele? Mi se pare putin 3 cm. Eu le-as ridica vreo 10 daca ar fi dupa mine :))

 

Ai grija sa-ti ajunga cablurile 10 cm este enorm. Hai un 5-6 cm merg doar cu furtunul de frana schimbat dar cablurile oricum vor sta foarte intinse.

Pentru mine este destul la 1,90m. Am testat-o si in teren si este mult mai bine. Prima senzatie a fost ca merg pe chopper :D drept urmare si un mers mult mai potolit in trafic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super de treaba baiatul de la motor-inn.ro

Subscriu !

Şi au o gamă diversificată de accesorii/piese/scule/echipamente de la producători care nu se comercializează altundeva în România.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi e zi de livrare la cele doua, daca vrei sa le vezi montate. Mai am o pereche gata pt saptamana viitoare, la montaj. In rest vor fi mereu in lucru la diverse dimensiuni si culori. Maine daca nu ne pacalesc astia, cu 16 gradele lor, as iesi la plimbare. Azi sunt pe langa casa omului. Ma gasesti la 0722646373.



Maine vine careva la Veliko? Am in plan o tocana de iepure la Arbanasi. Plecarea la 10-10,30 din benzinaria 1 Decembrie.



S-a hotarat pe Pro-bike, plecarea la 11 ora de maine.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o "problema" cu mobra la ultimele 4 alimentari consumul mi-a iesit de maxim 3,7% dar am avut si 3,4% De mers am mers normal viteza legala +10km/h. Ma gandeam la pompa de benzina initial dar ajunge la viteza mare fara probleme 200km/h indicat fara sa ezite si fara sa tuseasca. Sa fie oare de la gume care sunt mai la finalul vietii? La mersul asta statea mereu pe la 4-4,5% Trebuie sa-mi fac grji de ceva? Posibil sa fi laudat consumul noului v-strom 2012 de fata cu ea si s-a ambitionat sa consume la fel.

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suspectez o usoara greseala de calcul, sau o deplasare la viteza mica in treapta 6 la limita ralantiului. Se pot obtine consumuri din astea, dar trebuie rabdare sa mergi foarte incet, adica cum ai scris legal 60 in localitate max 90 afara. In conditiile astea cu ST-ul, spre Sinaia, am scos 3,9 la dus si 3,7 la intors.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseala de calcul am zis ca este prima data dar apoi am urmarit cu interes, de obicei cand incepe sa creasca consumul curat/ung filtrul de aer.

Benzina pun de fiecare data pana deabia de inchide busonul, de exemplu 497km cu 17.1 litrii, hai sa zic ca atunci era singur pe mobra da duminica cu pasager am pus 13,2 litrii pe 358km si mai am exemple.

Eu stiu ca astfel de cifre am obtinut de vreo doua ori si atunci intr-adevar nu am sarit de 100km/h. Nu ca m-ar deranja acest consum daca nu e vreo problema pe la alimentare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o "problema" cu mobra la ultimele 4 alimentari consumul mi-a iesit de maxim 3,7% dar am avut si 3,4% De mers am mers normal viteza legala +10km/h. Ma gandeam la pompa de benzina initial dar ajunge la viteza mare fara probleme 200km/h indicat fara sa ezite si fara sa tuseasca. Sa fie oare de la gume care sunt mai la finalul vietii? La mersul asta statea mereu pe la 4-4,5% Trebuie sa-mi fac grji de ceva? Posibil sa fi laudat consumul noului v-strom 2012 de fata cu ea si s-a ambitionat sa consume la fel.

si eu am scos un 3.6, un 3.8 prin Serbia...mers legal...50-60 prin localitati si 80 in afara deci nu cred ca ar fi bai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia e ca la 80-90 stiu ca se poate scoate 3,5% da eu nu merg asa. Afara din localitate 110-120-130 :) ce e drept mi-am luat obiceiul sa accelerez destul de incet pana la viteza de croaziera poate asta o conta cel mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sergiu ia-ti una de 650 si poate scoti si tu un consum asa mic ,eu o singura data am scos 3,9 altfel intre 4 si 5,2

Florine din experienta mea am constat ca accelararile tari si repetate creste mult consumul,iar mersul prin bucuresti in stil mai sportiv e daunator

 

eu mai putin de 5.5 nu scot nici cu acatiste :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe,pe vreame cand aveam dl1000 nu am reusit decat o singura data sa scot consum de 7.In rest era de minim 8 (mers croaziera,dar cu accelerari destul de bruste).

Acum pe bune,cam greu rezisti tentatiei de a auzii cum maraie V-ul de 1000!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...