Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Revin cu suportul GPS care la acest model se poate face usor si se prinde foarte solid in 2 suruburi M6 in suportul parbrizului schimband doar suruburile originale cu 2 mai lungi. Am inceput si cricul central. Daca este cineva interesat de bricolaj, aici sau PM pot furniza schite, cote, explicatii pt ce am facut pana acum.

post-8769-0-87475000-1519832608_thumb.jpeg

post-8769-0-80779300-1519832656_thumb.jpeg

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Universal Bike Bicycle Motorcycle MTB Bike Phone Holder Adjustable Rail Mount/X-Grip Phone Holder For iPhone For Samsung For GPS

http://s.aliexpress.com/YbQNZFN3?fromSns=Copiați în clipboard

(from AliExpress Android)

Eu mi-am luat de la chinezi un astfel de suport pentru telefon si sunt super mulțumit de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am asa ceva https://www.aliexpress.com/item/Universal-Bicycle-Bike-phone-holder-Anti-Slip-Flexible-Cellphone-Motorcycle-Mobile-phone-holder-soporte-movil-bicicleta/32748550904.html?spm=2114.11010108.01008.1.650c649bUItntb - nu sare telefonul nici pe offroad. Si nici de elastice nu este nevoie. Al meu a costat 4,8 USD.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu suportul GPS care la acest model se poate face usor si se prinde foarte solid in 2 suruburi M6 in suportul parbrizului schimband doar suruburile originale cu 2 mai lungi. Am inceput si cricul central. Daca este cineva interesat de bricolaj, aici sau PM pot furniza schite, cote, explicatii pt ce am facut pana acum.

Eu sunt interesat de un suport gps.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am refuzat toate cererile de intrare in grupul V-Stromania de pe FB a celor care nu au demonstrat ca au V-Strom.

Daca e careva dintre cei de pe aici caruia i-am refuzat cererea sa faca cerere iar si sa imi trimita si mie o dovada ca are v-strom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Domnilor,

 

De curand proaspat fost posesor de Transalp, imi doresc (ca sa nu spun ca mi s-a pus pata) sa achizitionez un V-strom de 1000.

Buget alocat: max 3500 Euro - stiu ca nu este mult dar pentru inceput atata e....

 

M-am gandit ca aici, printre posesori si evident, cunoscatori, am mai multe sanse sa gasesc o moto decenta si cu pedigree.

Nu am multe pretentii, singura conditie de la care nu as face rabat ar fi ca sa nu fie cazuta anterior.

 

Sunt din Bucuresti dar ma pot deplasa fara probleme si in alte localitati.

 

Imi puteti recomanda ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sustinere, ai dreptate cu mobra necazuta, dar as prefera totusi una care a stat pe roti tot timpul...sau cat mai mare parte din timp :)))

 

Astept, poate imi da cineva un pont despre vreo mobra, cine stie, daca o vad si ma indragostesc, nu o sa mai conteze ca e putin julita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă vrei sa fii sigur ca e necazută,ai o singură variantă...îți iei nouă!

Restul sunt povești!

Mai ales ca vorbim de un segment de motociclete predispus la așa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegii, au luat-o razna asigurarile? Anul trecut plateam 275 lei pe 6 luni la moto si 550 la auto, acum am platit vreo 300 la masina si.... surpriza! 165 lei la moto. Pe 12 luni, fireste. Ce e drept, e la Euroins si nu accepta cateva tari, cum e Bosnia si Hertegovina, insa nu prea am de gand sa ajung pe acolo in vara. Vad ca am B8 la bonus, inseamna ca s-a egalizat cu cel de la auto? Citeam ceva ca iti da maximul pe care-l ai la una dintre masini, dar te arde la zero (sau sub) daca faci vreo prostie cu unul din vehicule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Colegii, au luat-o razna asigurarile? Anul trecut plateam 275 lei pe 6 luni la moto si 550 la auto, acum am platit vreo 300 la masina si.... surpriza! 165 lei la moto. Pe 12 luni, fireste. Ce e drept, e la Euroins si nu accepta cateva tari, cum e Bosnia si Hertegovina, insa nu prea am de gand sa ajung pe acolo in vara. Vad ca am B8 la bonus, inseamna ca s-a egalizat cu cel de la auto? Citeam ceva ca iti da maximul pe care-l ai la una dintre masini, dar te arde la zero (sau sub) daca faci vreo prostie cu unul din vehicule.

Acum si pentru primă înmatriculare îți sa bonusul avut. Nu o mai iei de la B0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, stie cineva in ce consta remaparea motor si ce costuri aferente are? Pt. a scapa de balbaiala aia la ture joase, la un miar... Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare, stie cineva in ce consta remaparea motor si ce costuri aferente are? Pt. a scapa de balbaiala aia la ture joase, la un miar... Multumesc

Banuiesc miarul vechi. Schimba pinionul de atac cu 16 dinti in loc de 17. Castigi cuplu, mai potrivit cu cutia si culmea scade consumul. A incercat un prieten in ultimii 2 ani, extrem de multumit.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu releul e problema la VStromul ala. Statorul e problema la modelul ala. Si exista rechemare pentru el. Schimba statorul si esti ok.

Daca vrei sa schimbi releul SH775 e mai slab decat 847.

Pune si un voltmetru ca sa vezi cum stai cu incarcarea.

Vraji, de unde ai luat releul? Nu am gasit decat prin state, la http://roadstercycle.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ sica , eu mi-am remapat motorul acum cativa ani. balbaiala aia provine de la faptul ca motorul a fost facut mai docil , l-au gatuit prea mult dupa parerea mea. Puteau sa-l lase cu 125 cp cat avea el pe suzuki tl 1000

 

dar pt a vinde motoreta in sua , unde normele de poluare erau mai stricte la vremea aia, ei au facut un compromis si au umblat putin la motor pt a respecta normele respective.

 

prin remapare scapi de balbaiala aia, motorul merge mai frumos, inclusiv la ture joase, nu mai stiu cat a acostat, dar n-a fost mult, caut in agenda si iti spun, practic cred ca ii da mai multa benzina in turele alea 2700 - 2800

 

@ bogdan , in legatura cu pinionul cu 16 dinti,,, poti sa-l intrebi pe proprietar cate ture are la 130 kmh si la 150kmh ? sunt curios, a mea , cu pinioanele stock are 4250 ture la 130 kmh si 5000 ture la 150 kmh, in viteza a 6a.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vraji, de unde ai luat releul? Nu am gasit decat prin state, la http://roadstercycle.com

 

De acolo l-am luat.

Dar atunci nu avea decat SH775.

Si am luat modelul care era gata facut pentru GSXR, care s-a potrivit la fix la mufele de V-Strom.

Vad ca acum are SH847.

Mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am montat, pana la urma...

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-10-30V-LED-10W-led-DRL-spotlight-Floodlight-12V-LED-work-light-10W-cree-led/1622322725.html


» Post actualizat in 10 Mar 2018 22:11

A intrebat cineva pe un grup la ce foloseste aceasta mufa de pe Vstrom. Are cineva vreo idee?

post-92464-0-57168200-1520707096_thumb.jpg

post-92464-0-98697400-1520707097_thumb.jpg

post-92464-0-56088400-1520707099_thumb.jpg

post-92464-0-38901400-1520719892_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A intrebat cineva pe un grup la ce foloseste aceasta mufa de pe Vstrom. Are cineva vreo idee?

 

daca te referi la mufa de sub sa, e o mufa de diagnoza sau "dealer mode plug" cu ajutorul careia poti sa verifici mai multi parametri ale motorului si ce/daca are vreoun cod de eroare.

 

l.e. Desi mufa aia nu cred ca e mufa de dealer mode, hmm nu prea pot sa imi dau seama din poza unde e exact. In zona aia mai e si un conector folosit de suzuki pentru alarma/accesorii.

Editat de Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...