Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

buna treaba

ai iesit destul de bine pt o lucrare DIY

nu stiu cum se comporta incarcate ,

dar sistemul de prindere mie imi pare destul de slabut ,sper sa ma insel

trebuie avut grija la acel detaliu+intarit pe interior

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

buna treaba

ai iesit destul de bine pt o lucrare DIY

nu stiu cum se comporta incarcate ,

dar sistemul de prindere mie imi pare destul de slabut ,sper sa ma insel

trebuie avut grija la acel detaliu+intarit pe interior

numai bine

 

"destul"?!? "destul"?!? Arata bine fata de orice cutii gasite in comert. Nu au abtibilde TT pe ele insa se pot pune si alea. Inchiderea capacelor in acest mod este oricum gay chiar si la TT. Pentru usurinta de folosire, sistemul cu o balama pe o parte si incuietoare pe latura opusa este cel mai rapid si comod de operat. O zic pentru ca stiu ca e adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"destul"?!? "destul"?!? Arata bine fata de orice cutii gasite in comert. Nu au abtibilde TT pe ele insa se pot pune si alea. Inchiderea capacelor in acest mod este oricum gay chiar si la TT. Pentru usurinta de folosire, sistemul cu o balama pe o parte si incuietoare pe latura opusa este cel mai rapid si comod de operat. O zic pentru ca stiu ca e adevarat.

Da si nu. Principiul e bun, dar executia nu e perfecta. Elegant era sa avem doua balamale pe o parte si o inchidere dubla la celalat capat, legata la o singura incuietoare. Atunci era absolut ideal. Eventual sa fie si detasabil capacul ca sa ai cu ce face vant la gratar :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai exact asta am zis si eu :cheers: Nu am fost explicit cand am zis "o balama". Evident ca una mica e un rahan. Ce este gay la un sistem din asta cu 2 incuietori a la TT este ca e suficient sa deschizi una ca tot capacul sa zboare de pe cutie. Daca e cu balama si o singura incuietoare (nu prea ma afecteaza pe care din laturile opuse sunt prinse) atunci e lejer de operat cand te dai jos de pe mobra si umbli bref la ea. Insa ma gandesc ca si astia de la TT si-au zis ca pe coburi umbli doar la pauze lungi iar pentru frecat balamale sa cumperi un topcase (tot de la ei,evident).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai exact asta am zis si eu :cheers: Nu am fost explicit cand am zis "o balama". Evident ca una mica e un rahan. Ce este gay la un sistem din asta cu 2 incuietori a la TT este ca e suficient sa deschizi una ca tot capacul sa zboare de pe cutie. Daca e cu balama si o singura incuietoare (nu prea ma afecteaza pe care din laturile opuse sunt prinse) atunci e lejer de operat cand te dai jos de pe mobra si umbli bref la ea. Insa ma gandesc ca si astia de la TT si-au zis ca pe coburi umbli doar la pauze lungi iar pentru frecat balamale sa cumperi un topcase (tot de la ei,evident).

Ba nu e gay deloc sistemul de inchidere de la TT.

Daca e cu balama atunci eu unul sunt in deep shit cand vreau sa iau ceva din cutie. De ce? pentru ca intotdeauna am cu mine pe locul pasaderului un roll impermeabil care intra tot echipamentul de camping. Se intinde perfect peste cele doua cutii (le-am pus la nivelul seii ca sa serveasca drept masa de incarcare suplimentara.

In felul asta am o platforma buna de incarcare si mi-ar fi imposibil sa accsesez cutiile daca sunt incarcat. Daca scot capacul cu totul am acces destul de facil in cutii si nu e nici o problema in a scormoni prin ele. Daca as fi avut balamale... descarcata toata mobra, cautat in cutii, incarcata toata mobra la loc. Pierdere de timp si fa tu asta imbracat si cu casca pe cap la o caldura de 35 de grade.

 

Capacele cutiilor de la TT NU zboara imediat de pe cutie doar daca deschizi doar una din incuietori!! Astea-s fabule sau motive de critica inventate aiurea. Nu vorbesc din afara, doar ca simplu propitar de cutii TT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesti vorbe. Uite mobra mea (intamplator am TT). Daca desfaci o parte,cealalta o sa-ti zboare lejer,poti sa ai si lacat pe ea.Eu stiu ca vrei sa-ti justifici carca de bani dati pe Touratwat insa smecheria tine la cei care nu au cutiile respective.

 

lateralx.jpg

 

In al doilea rand, daca balamalele ar fi cum sunt pe cutiile BMW (pe latura din fata) atunci nu vad problema descrisa de tine. Poti sa ai si o mini centrala nucleara pe capac pentru ca oricum se va deschide frumos sa-ti iei ce-ti trebuie. Sistemul de pe topcase TT este super ok pentru ce am spus eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
am facut si site-ul

 

post-14411-1277052667_thumb.jpgwww.heavyduties.ro, coburi, portbagaje, crashbar-uri si altele accesorii adventure

 

 

 

post-14411-1277052042_thumb.jpg

Am vazut cutiile live la KTMeet, sunt frumoase, bine finisate si dupa cum am vazut sunt si rezistente(am vazut testele din Maroc :P ), baietii sunt seriosi asa ca puteti apela la ei cu incredere.

 

P.S. Baietii nu ma platesc ca sa fac reclama si nici de comision nu am parte ;) , e doar o parere peronala....

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte,foarte,foarte misto! Si sincer,pretul sparge cam toata concurenta. Bravas!

 

Tare, tare multumim de aprecieri

Mesaj completat

poate aveti, daca nu v-ar trebui o masina automata de indoit teava ...

 

da, si noi ne gandim de ceva vreme cum putem face portbagajele fara a fi nevoie de motocicleta pentru care sunt destinate, iar o "masina automata" ar fi un prim pas, dar inca mai avem drum lung.

Mesaj completat

Am vazut cutiile live la KTMeet, sunt frumoase, bine finisate si dupa cum am vazut sunt si rezistente(am vazut testele din Maroc ;) ), baietii sunt seriosi asa ca puteti apela la ei cu incredere.

 

P.S. Baietii nu ma platesc ca sa fac reclama si nici de comision nu am parte :) , e doar o parere peronala....

 

Multumim pentru aprecieri si ma bucur ca ne-am conoscut, pentru ca probail am fost de multe ori pe aceleasi drumuri "heavy enduro" si sper sa reusim odata sa mergem si impreuna. Numai bine.

Mesaj completat

anu asta sper sa imi comand si eu un set. duamne ajuta sa ma fac bine mai repede :P

 

te asteptam si insanatosire repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, si noi ne gandim de ceva vreme cum putem face portbagajele fara a fi nevoie de motocicleta pentru care sunt destinate, iar o "masina automata" ar fi un prim pas, dar inca mai avem drum lung.

La SB, langa IVECO , pe DN1 e o mica linie de productie (oricum, livreaza cu TIR-ul) scaune metalice, standere moto si tot felul de feratane... acolo sunt 2 masini , una automata si una manuala, cred ca merita sa luati legatura (Roberto vorbeste binisor romana) :) ... poate reusiti sa scoateti preturi romanesti lucrand in serie...

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La SB, langa IVECO , pe DN1 e o mica linie de productie (oricum, livreaza cu TIR-ul) scaune metalice, standere moto si tot felul de feratane... acolo sunt 2 masini , una automata si una manuala, cred ca merita sa luati legatura (Roberto vorbeste binisor romana) :) ... poate reusiti sa scoateti preturi romanesti lucrand in serie...

 

ok, multumim de sugestie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

De nota 10 baietii de la HD! Recomand cu caldura oricui are nevoie de suporti si genti laterale adventure :)

 

...voi reveni cu poze :(

 

 

 

 

Doar rezolvati si voi cu site-ul sau faceti un topic de prezentare pe aci pe forum. Nu de alta, dar n-am unde pune link :laugh:

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De nota 10 baietii de la HD! Recomand cu caldura oricui are nevoie de suporti si genti laterale adventure :)

 

...voi reveni cu poze :(

 

 

 

 

Doar rezolvati si voi cu site-ul sau faceti un topic de prezentare pe aci pe forum. Nu de alta, dar n-am unde pune link :laugh:

 

 

hai cu pozele sa ma lamuresc dc ai pierdut o zi in cluj in loc sa petreci cu noi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai cu pozele sa ma lamuresc dc ai pierdut o zi in cluj in loc sa petreci cu noi :)

 

Pai pentru ca nu am gasit in alta parta oameni dispusi sa-si puna mintea cu aberatiile din capul meu; ca nici eu nu sunt sanatos :laugh:

 

Iata suportul, inca in faza de constructie. Poze cu produsul final abia saptamana viitoare:

 

post-42478-1279032158_thumb.jpg post-42478-1279032171_thumb.jpg post-42478-1279032177_thumb.jpg post-42478-1279032183_thumb.jpg

 

In spatiul liber va veni o cutiuta etansa pe post de mini-porbagaj. Mai departe, poate imi fac si un topcase de aluminiu de la ei :(

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce bani iau de la asigurare le fac si eu o vizita pt un set complet de coburi.

 

bravo lor

 

 

Salut si multumim mult pentru sustinere.

 

scuze pentru modul in care functioneaza site-ul

Eu il accesez in fiecare seara si este ok. Cred ca una din explicatii ar fi, ca noi facem hostingul pe un server din state si poate ca in timpul zilei, la noi, fac intretinere.Am sa incerc sa remediez problema.

 

Numai bine, Alecu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
pt.tabla si cornier incercati si aici ca au de toate

 

Web: www.geplast.ro

Contact: sales@geplast.ro

Tehnic: tehnic@geplast.ro

Sugestii si sesizari: directorgeneral@geplast.ro

 

preturile pentru urmatoarele produse:

 

tabla lisa 1x2m -o coala de grosime 1,5mm - 110.65 lei

1x2m -o coala de grosime 2mm - 147.46 lei

 

si striata 1x2m -o coala de grosime 1,5mm - 128.57 lei

1x2m -o coala de grosime 2mm - 171.46 lei

 

cornier 20x20x2mm bara de 6ml -25lei

 

bafta

revin cu poze zilele astea,daca nu saptamana viitor

 

 

salut !

preturile astea sunt de actualitate ?

merci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...