Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Este si rulota pt moto.

La plic instant se pune in apa calda ............si gata rulota

:)

Stii ca-ti admir munca si nu vreau sa fiu carcotas, dar daca tot ai folosit sudura in aluminiu, nu poti sa sudezi si colturile, macar partial si imperfectiunile sudurii sa le maschezi cu coltarele de plastic? Cred ca s-ar castiga mult la soliditatea lor.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ca-ti admir munca si nu vreau sa fiu carcotas, dar daca tot ai folosit sudura in aluminiu, nu poti sa sudezi si colturile, macar partial si imperfectiunile sudurii sa le maschezi cu coltarele de plastic? Cred ca s-ar castiga mult la soliditatea lor.

He has a point...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Np se poate face nu e stres.

dar cind ai 10 lei si tu trebuie sa faci un mic dejun din el nu poti lua sunca de praga.................

ai inteles sper ideea.Pot face si am clienti care imi cer asta dar este alt pret.Sudura in aluminiu....putin mai scump.

Oricum poate ai drepatate trebuia sa specific pt cine vrea se poate si asa la alt pret

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Np se poate face nu e stres.

dar cind ai 10 lei si tu trebuie sa faci un mic dejun din el nu poti lua sunca de praga.................

ai inteles sper ideea.Pot face si am clienti care imi cer asta dar este alt pret.Sudura in aluminiu....putin mai scump.

Oricum poate ai drepatate trebuia sa specific pt cine vrea se poate si asa la alt pret

spune-le si cat costa 1 cm de sudura ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sudura in aluminiu este prohibitiv de scumpa, daca o faci in colaborare si tocmai de aceea am spus o sudura partiala, care doar sa intareasca coltul, nu sa-l si etanseze. Coltarul de plastic ar acoperii sudura si eventualele spatii nesudate. Poti cere un pret mai mare pt prestatia asta, pt cei care vor cutii max de solide pt calatorii dure in fara soselelor. Altfel pt turistul moto obisnuit, cutiile sunt perfecte, mult mai solide decat cele facute de mine si care totusi au rezistat la cateva lovituri usoare. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Bogdan Te numeri printre cei putin care au si o influenta asupra altora a mea cel putin.La inceput mi-ai dat un inbold.Acum te ascult

Dupa cum spune-am mai sus fac si cu colturi sudate complect si plastic peste.Depinde cum se cere........

Acum experimentez.........

 

 

post-57784-0-21530600-1322510450_thumb.jpg

post-57784-0-47657800-1322510461_thumb.jpg

post-57784-0-48578400-1322510468_thumb.jpg

post-57784-0-95757400-1322510524_thumb.jpg

post-57784-0-39899300-1322510544_thumb.jpg

post-57784-0-09447700-1322510550_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut cereri pt cutii din tipul asta de tabla, sau incerci din proprie initiativa? Sunt antiatomice! Faptul ca tabla este presata o intareste foarte mult si in plus micile lovituri si zgarieturi nu mai sunt vizibile. Pregatite din start sa ia trante grele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut cereri pt cutii din tipul asta de tabla, sau incerci din proprie initiativa? Sunt antiatomice! Faptul ca tabla este presata o intareste foarte mult si in plus micile lovituri si zgarieturi nu mai sunt vizibile. Pregatite din start sa ia trante grele.

 

 

nu a cerut nimeni fac doar asa sa vad cum ies.......

 

Rezistenta mai mare costuri aceleasi aproape

Editat de lauramarginea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crezi?

 

mie nu mi se par asa adventure astea din tabla striata asa lucioase. e drept ca-s mai rezistente, dar banuiesc ca si mai grele.

 

se poate matui cum va luciul ala ca e prea tipator... sau vopsite negre ar arta cel mai bine cred :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Bogdan Te numeri printre cei putin care au si o influenta asupra altora a mea cel putin.La inceput mi-ai dat un inbold.Acum te ascult

Dupa cum spune-am mai sus fac si cu colturi sudate complect si plastic peste.Depinde cum se cere........

Acum experimentez.........

frumoase....ma tenteaza dar nu stiu cum ar da pe un chopper . Eu am un intruder de 1500 . Aveti cumva poze cu ele montate pe un chopper/cruiser mai mare?

post-53440-0-91925400-1322636780_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase....ma tenteaza dar nu stiu cum ar da pe un chopper . Eu am un intruder de 1500 . Aveti cumva poze cu ele montate pe un chopper/cruiser mai mare?

 

 

Nu am pt nu am facut.Am avut citeva cereri dar nu sau finalizat.Vrei parerea mea?NU

Nu cred ca se pupa una cu alta da...in fine chestie de gust

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru idee a fost foarte buna,frumoasa,practica si ieftina.Izolatia cea mai ieftina in interior scoch mai lat.

In sfarsit o pereche de cutii identical cu cele facute de mine acum 3ani. Ce tabla ai folosit ? Probabil aluminiu. Eu am folosit inox de 0,8 mm, care nu murdarea incarcatura, dar era destul de subtire. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...