Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

@raulserban. Eu zic sa mergi pe motoreta cu airbaguri deja umflate pe toate partile. Eventual mergi si cu o parasuta in spate. Daca faci accident si din impact+baloanele umflate esti proiectat in aer, deschizi parasuta.

Acuma serios, nu porti cutii pe lateral ca sa absoarba socul asupra cadrului. Cand n-ai bagaje le porti de nebun dupa tine, ca sa protejezi cadrul in caz de accident? Eu zic ca mergi prea departe. Cu cat mai solide cu atat mai bine!

@bogdan harea Inca asteptam lista de preturi!

 

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Filmul poate fi vazut acum normal pe site-ul NSEW Moto, dupa ce a fost uploadat pe Youtube. Pe Vimeo arata de parca s-ar fi urcat Bogdan cu Iveco pe el :)

 

Vorbind de testul cu Iveco, daca as avea 4 exemplare din cutiile mele curente as fi dispus sa-l fac si eu... e frumos, dar irelevant... altii au pus camionete pe sticle de bere si chiar cartoane cu oua. Adica e ceva "poezie" in testul asta...

 

In rest, ce am vazut imi place... nu ma coafeaza personal dar pare lucrare de calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbind de testul cu Iveco, daca as avea 4 exemplare din cutiile mele curente as fi dispus sa-l fac si eu... e frumos, dar irelevant... altii au pus camionete pe sticle de bere si chiar cartoane cu oua. Adica e ceva "poezie" in testul asta...

 

In rest, ce am vazut imi place... nu ma coafeaza personal dar pare lucrare de calitate.

 

Acelasi lucru l-a exprimat si Bogdan.....

"Dupa acest test, sigur se va gasi cineva care sa spuna ca prin anii '80, ,in locul rotilor de la Dacii gaseai sticle de lapte"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa de dragul incercarilor, daca sunt amatori eu pun o cutie NSEW moto peste sau sub orice alta cutie moto si le apasam simultan in presa mea care merge pana la 45 tone. Cum am mai spus inainte de a urca Iveco le-am testat la 2 tone, dar sunt sigur ca rezista fara deformari cel putin dublu Daca apare o idee de test pt cutii realizabila in conditii de siguranta sunt dispus sa le pun la dispozitie. Cu titlu informativ cutiile mari de cca 49 L cantaresc 5,3 kg in conditiile in care cutia mare de la Yamaha de 39 L care este din plastic cu ornamente din aluminiu cantareste 5,5 kg, si pe ea, sincer, ezit sa sui Iveco.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa de dragul incercarilor, daca sunt amatori eu pun o cutie NSEW moto peste sau sub orice alta cutie moto si le apasam simultan in presa mea care merge pana la 45 tone. Cum am mai spus inainte de a urca Iveco le-am testat la 2 tone, dar sunt sigur ca rezista fara deformari cel putin dublu Daca apare o idee de test pt cutii realizabila in conditii de siguranta sunt dispus sa le pun la dispozitie. Cu titlu informativ cutiile mari de cca 49 L cantaresc 5,3 kg in conditiile in care cutia mare de la Yamaha de 39 L care este din plastic cu ornamente din aluminiu cantareste 5,5 kg, si pe ea, sincer, ezit sa sui Iveco.

 

:nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pare : este . Primul utilizator al acestor cutii va fi @ianakim .

 

Ianachim are cutii speciale conform dorintelor domniei sale! Mai micute dar in acelasi timp elegante.

Comentez pentru ca le-am vazut.

 

Acum am observat ce unghii frumoase are nea Harea...

Buna gluma asta!

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdan man

nu cumva cutiile de sub rotile din fata din videoclip erau ... " a le mele""

 

am martori ca nu au fost noi....

ps te rog .... GSA.....

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu erau ale tale. Le-am testat pe cele mai mari pt ca erau cele mai susceptibile de a se turti, cel putin in zona capacului. Ale tale sunt deja decupate pt sudura. Adica a ta ca numai una este cioplita. Nu mi-ai spus in ce culoare le vrei. Mov?

Va fi primul GS 1200, presupus a livra pizza.

ERATA: Va fi primul GSA 1200, presupus a livra pizza, mulltttaaa... pizza, la un singur transport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane, fa o cutie de pizza si pt stroama mea, ma fac pizza boy. ;)

@Ianachim A fost o gluma, bre, mai trece timpul, ca vremea e naspa de plimbare.

 

stai calm coane

concurenta e buna...la pizza ma refer

 

eu fac cu ciuperci pe sectorul 6

 

bai ce as fi plimbat niste cutii pana in thasos

de cand au intrat aia in greva...merge pizza romaneasca de rupe

 

..... da n'am eu norocul asta de CUTII

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vor fi cele mai reusite cutii de pe piata moto .

dupa cum se vede din filmulet, putem spune ca sunt deja. chiar ma gandesc serios sa le schimb pe ale mele care sunt de plastic (cele de la suzuki cu care vine V-stromul )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...