Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am luat cutii laterale de 45 de litrii si astea sunt un pic mai late. Poate daca luam de 37 de litrii iesea sub un metru. Diferenta intre cele de 45 de litrii si cele de 37 de litrii este numai pe latime (cele de 45 de litrii sunt cu 5 cm mai late), celelalte dimensiuni sunt la fel.

Pe mine alt lucru ma nelinisteste un pic. Top case-ul. Vine un pic in spate, adica cam aproape jumatate din suport e "in aer". Am respectat intocmai instructiunile neamtului, dar mi-ar fi placut daca era mai in fata. Am vrut sa il dau mai in fata si sa nu respect ce a scris neamtul, dar luam din locul pasagerului. Poate asa o trebui sa fie, un pic in aer ...

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De miscat, daca tragi tare de ea, se cam misca (in sus si in jos), dar nu exagerat. Se misca cu supot (suportul pare putin elastic). Nu e rigid. Dar asa l-a facut neamtu. De altfel intr-o poza de pe louis se vede ca suportul e "jumatate" in aer. Este exact acelasi suport pe care il am eu:

post-45393-0-98629900-1391858341_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfat: Pt mers cu pasager si bagaje multe pune un softbag pe post de topcase. V-a fi mai comod si pt pasager. Topcas-ul actual muta-l mult in fata si foloseste-l cand te duci solo la piata.

Eu am avut topcase H&B cu suport H&B. Am mers cu pasager si s-a rupt suportul. Noroc ca am putut sa-i fac alta adaptare. H&B tot nemti cica ar fi. Sau germani?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfat: Pt mers cu pasager si bagaje multe pune un softbag pe post de topcase. V-a fi mai comod si pt pasager. Topcas-ul actual muta-l mult in fata si foloseste-l cand te duci solo la piata.

Eu am avut topcase H&B cu suport H&B. Am mers cu pasager si s-a rupt suportul. Noroc ca am putut sa-i fac alta adaptare. H&B tot nemti cica ar fi. Sau germani?....

Mama lor de nemti ... s-au luat dupa chineji nu mai fac lucruri de calitate!

 

Daca nu-l incarci cu gheta si bere in exces, rezista. Placa este solida avand atatea nervure pe dedesupt, iar o usoara miscare sus-jos nu deranjaza decat la greutati mari pe drum exagerat de prost.

Am sa vad cum se comporta la primul drum. Poate o sa il mut mai in fata, sa vad. Cred ca de aia a scris nemtul maxim 6 kg in top case.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca rezista suportul, exista pericolul sa se rupa semicadrul/codita mobrei. Cu softbag trepidatiile sunt amortizate. Doar cele cu amplitudine mare sunt periculoase. Iti permiti putin mai mult de 5-6kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama lor de nemti ... s-au luat dupa chineji nu mai fac lucruri de calitate!

 

Am sa vad cum se comporta la primul drum. Poate o sa il mut mai in fata, sa vad. Cred ca de aia a scris nemtul maxim 6 kg in top case.

Ai o frumusete de cutii laterale (si voluminoase) iar tui vrei neaparat sa pui trusa de scule si berea sus pe codita? E o chestie de timp pana ai sa cauti sa aranjezi bagajele grele cat mai jos si casca, rujul si harta sus. Nu e prost neamtu, noi sa fim sanatosi sa intelegem logica lui ca drumuri e de tot felul.

Sa te bucuri de ea asa cum se cuvine si sa o tii numai pe roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama lor de nemti ... s-au luat dupa chineji nu mai fac lucruri de calitate!

 

Am sa vad cum se comporta la primul drum. Poate o sa il mut mai in fata, sa vad. Cred ca de aia a scris nemtul maxim 6 kg in top case.

Rezista la mai mult de 6 kg, dar totusi fara exagerari. Al meu s-a rupt dupa ce am transportat termopane cu el, respective geamuri de baie 56x56 cm, care inpreuna depaseau 15-20 kg. :))))Am renuntat la decuparile "dizainoase", l-am lasat mai plin si de atunci rezista.

post-8769-0-43226000-1391929080_thumb.jpg

post-8769-0-05457500-1391929121_thumb.jpg

post-8769-0-15425500-1391929377_thumb.jpg

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Astazi am montat si eu cutiile laterale si top case-ul. Arata super. Sa vina varaaaaa!!!!

attachicon.gifDSCF0041.JPGattachicon.gifDSCF0042.JPGattachicon.gifDSCF0043.JPGattachicon.gifDSCF0044.JPGattachicon.gifDSCF0045.JPGattachicon.gifDSCF0046.JPG

Bine-bine, dar cutiile macar le-ai recuperat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine-bine, dar cutiile macar le-ai recuperat?

Cutiile da! a zis ca le-au demonta inainte sa ii ia motorul. Mai interesant de aflat este daca si-a recuperat motorul !? pt. ca topicul respectiv a disparut :eek:

 

Ovidiu .

Editat de ow3x3xpr3ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mda, cred ca multa lume asteapta povestea aia in detaliu, atunci cand ea se va fi finalizat intr-un fel sau altul.

Cert este ca la statusul omului ce ar trebui (de va avea chef) sa ne expuna povestea inca figureaza "Honda Transalp XL700VA + chinezarii"

Ceea ce ma face sa cred ca, pentru el cel putin, o speranta exista.

Oricum la cum se expunea/combatea problema in topicul "disparut"(poate chiar la cererea initiatorului sfatuit stiu si eu... de un avocat) nu era nimic benefic la modul concret. Sau poate se saturase si el sa pozeze in plangacios si victima ca apoi sa ajunga tinta mistourilor de tastatura.

Nu-mi ramane decat sa spun ca la topicurile de iarna cu povesti de adventure:

"Asteptam continuarea din partea aventurierului." ..si poze, cat mai multe poze bune, reale, nu d-alea luate de pe virtual.

 



Si iata ca topicul cu continuarea povestii a reaparut, dupa o scurta perioada de hide in care a fost periat de mizerii, aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit noile cutii Heavy Duties. Sincer, nu credeam ca pot sa iasa atat de bine. Se potrivesc perfect cu motocicleta atat ca si cromatica cat si ca design. Recomand cu maxim de incantare !!!

post-54929-0-60367800-1395737213_thumb.jpg

post-54929-0-21874800-1395737273_thumb.jpg

post-54929-0-53612000-1395737294_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!

 

Am un set de cutii care provin de pe un tdm 900 facute la Heavy Duties

http://www.bikeshop.ro/handler.php?act=view&src=db&tip=ac&ID=213588

 

 

Deci tu vrei 260 de euro pt niste cutii SH care sunt si model vechi cand noul model este 300 de euro nou de doua ori: http://www.heavyduties.ro/Panniers.html

 

E drept ca dai in banii aia si suporturile pt TDM , dar daca le cumpara cineva cu alta mobra mi se par foarte scumpe

Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...