Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

vand cutii laterale BMW Vario

de pe BMW R1200GS 2006

usoare urme de folosinta

!!! butucul de cheie e setat pe cheia mea!!!

ori schimbate ori cine stie sa le seteze pe cheia lui

 

 

post-18337-0-17285500-1404473726_thumb.jpg

post-18337-0-45326600-1404473740_thumb.jpg

post-18337-0-40198100-1404473762_thumb.jpg

post-18337-0-62414700-1404473777_thumb.jpg

post-18337-0-50402900-1404473790_thumb.jpg

 

 

pret: 500,-eur

 

0744-514.081

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Salutare!

 

Mai stie cineva ceva de domnul Lauramarginea? sau de Konvoi?

Am vazut ca ultima activitate pe site e de prin sept 2012, la o luna dupa ce mi-a trimis mie cutiile.

Numarul de telefon de pe site nu mai e apelabil, la email nu raspunde.

 

Am nevoie de niste accesorii pentru cutiile facute de el, vreau sa le bag intr-o revizie, si trebuie sa inlocuiesc niste coltare de plastic crapate, balamalele...

 

Daca nu mai activeaza in domeniu, se potrivesc coltarele de la alte cutii, ca cele de la Havyduty, sau ale domnului Harea?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Konvoi si HD aveau acelasi sistem de prindere. Ale noastre sunt diferite si nu pot fi folosite decat impreuna cu inelul din teava dedicat. Userul lauramarginea parca era in spatele Konvoi. A avut ceva probleme, sper sa le fi rezolvat pozitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Konvoi cumpăra de la HD sistemul de prindere. Poate că se vor potrivi de la HD şi noile colţare.

Konvoi nu mai activează de când au avut probleme cu legea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de niste accesorii pentru cutiile facute de el, vreau sa le bag intr-o revizie, si trebuie sa inlocuiesc niste coltare de plastic crapate, balamalele...

 

da' ce le-ai facut de s-au degradat asa in sub 2 ani? stiu ca lumea zicea ca-s "miez"...

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, le-am abuzat :))

 

Cutiile s-au comportat ok. Eu sunt multumit. Am fost in europa in luna de miere, prin romania pe multe drumuri de munte, apuseni.. forestiere... incarcate plin cu cort pus deasupra pe capc.

 

Prima problema am avut-o la o balamale. Sunt niste balamale banale de tabla, de prin magazin gen Hornbach. Si-ai facut putin joc, diindca doar una tine capacul ridicat, si la un momentdat cand cutiile erau goale, cu ajutorul vibratiilor a iesit axul care nu era nituit, si mi-a sarit un capac. L-am recuperat, am pus un cui acolo, nituit bine, merge si acum, dar totusi as vrea sa le schimb, daca gasesc ceva care sa vina pe aceleasi gauri.

 

A doua problema acum 1 luna am atins un mal lateral de pamant cand urcam un forestier, m-a dezechilibrat putin, am crezut ca a fost lut, abia cand am coborat am vazut coltul spart si aluminiul indoit. Era o stanca defapt, dar din cauza plasticului nu s-a auzit corespunzator.

 

Si am mai scapat-o e doua ori pe o parte pe pamant, cutiile erau goale, ocazie cu care una s-a deformat in planul ei rectangular, si un fund s-a bombat de la un bolovan.

 

De asta vreau sa le fac o reconditionare, probabil voi putea sa mai trag de ele, si sa le indrept. Ca noi nu vor mai fi niciodata, dar asta e, amintirile raman.

 

Daca ma intrebati pe mine, nu ma asteptam sa se strambe asa usor, cand te gandesti.. uau.. cutii metalice foarte rezistente, dar pana la urma e logic, e Aluminiu.

(Aceleasi scapari pe o parte le-am avut cu cutii laterale de plastic GIVI s-au deformat sub greutate dar si-a revenit perfect cand am ridicat mobra)

 

Deci, iau legatura cu HD?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caută "konvoi" pe Facebook...

Pentru ? Nu mai activează de aproape doi ani.

 

Dacă sistemul de prindere este cel confecţionat din material plastic ( vezi poze pe siteul HD ) atunci poţi lua de la cei din urmă sistemul de prindere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu Konvoi cumpara o mai multe subansamble de la HD printre care si coltarele de plastic. Nu stiu daca cei de la HD mai au coltarele alea intrucat acum au unele noi mult imbunatatite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce colţare ? Sunt primele colţare pe care le fac HD pentru cutii. Konvoi aveau matriţă de turnat colţare, care matriţă ar fi putut fi achiziţionată de către HD, de aceea s-ar putea ca şi colţarele să se potrivească. Întreabă direct la sursă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-mi umflu gonflabila inainte sa o scot din cutie (are telecomanda si butelie de CO2) rastorn un Humveeeee, il dau cu puzulica-n sus de-i sta evacuarea la bronzat nu alta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

care aveti nevoie d coltare dati un semn.konvoi face cutii si acum

si poate konvoi isi onoreaza comenzile facute mai demult....inca imi esti dator cu 2 suporti pt bidonas si 2 incuietori cu cheie pt un Africa Twin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cbrxx da pls pe privat comanda ta sa stim despre ce e vb ms.poate acm altcineva conduce konvoi............


» Post actualizat in 18 Aug 2014 14:40

Bulinu pls inca odata mesajul pe prv nush de ce nu vad text doar heroglife.MS


» Post actualizat in 24 Aug 2014 10:38

rezolvat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...