Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

Care ar fi cea mai buna metoda de a vedea pe unde intra apa in niste cutii de aluminiu? Cand apuc sa ma uit in ele, apa e deja scursa si adunata pe fund, asa ca la "ochi" nu imi dau seama deloc; poate la fel e bine sa intre pe sus, pe langa capac sau pe la gaurile suportului de bagaje. Pot da cu ceva pe langa locurile "vulnerabile" a.i. la urmatoarea ploaie sa ramana urme pe unde a intrat apa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Care ar fi cea mai buna metoda de a vedea pe unde intra apa in niste cutii de aluminiu? Cand apuc sa ma uit in ele, apa e deja scursa si adunata pe fund, asa ca la "ochi" nu imi dau seama deloc; poate la fel e bine sa intre pe sus, pe langa capac sau pe la gaurile suportului de bagaje. Pot da cu ceva pe langa locurile "vulnerabile" a.i. la urmatoarea ploaie sa ramana urme pe unde a intrat apa?

 

umpli cada cu apa si bagi cutia in ea cu capacul deschis sa vezi daca problema e de la cutie, si apoi incerci cu capacul la fel. daca la nici una nu apare vreo picatura de apa, atunci e imbinarea dintre ele problematica, nu calca bine pe garnitura, etc :)

» Post actualizat in 01 May 2016 15:30

Suportul pare identic cu cel de la F800GSA.

 

pare dar nu prea e :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Care ar fi cea mai buna metoda de a vedea pe unde intra apa in niste cutii de aluminiu? Cand apuc sa ma uit in ele, apa e deja scursa si adunata pe fund, asa ca la "ochi" nu imi dau seama deloc; poate la fel e bine sa intre pe sus, pe langa capac sau pe la gaurile suportului de bagaje. Pot da cu ceva pe langa locurile "vulnerabile" a.i. la urmatoarea ploaie sa ramana urme pe unde a intrat apa?

Salut. Am avut exact aceeasi problema, insa dupa multe incercari in care nu am reusit sa depistez gaurile, m-am dus la un tinichigiu auto si tipul mi-a pus deca chit (care adera pe aluminiu) pe toate imbinarile.

Se poate pune si adeziv din ala cu care se lipeste parbrizul.

M-a costat 4 beri!

Am scapat de problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Salutare ! Se vand cutiile urmatoare.


Topcase konvoi mare 150 ron


Cutii laterale heavyduties mari 600 ron


Pret fix!


Predare in Bucuresti !


Detalii:


Le dau asa cum sunt, cu bune si cu rele. Au sistemele de prindere.


Topcase-ul are o fisura incercuita cu rosu. Am intarit eu fundul cu tabla de aluminiu si lipitura poxipol. De 3 ani tine fara probleme, incarcat la maxim si plimbat pe drumuri off-road.


Una din cutiile laterale are o modificare. Are un "buzunar" de extensie. Este utila modificarea pentru motocicletele cu evacuare pe o singura parte.

Placa de la extensie este din plexiglass de 10 mm si are o fisura lipita cu adeziv special de plexiglass. Zona incercuita cu rosu.

Aceasta modificare se poate da jos !!


Cine cumpara aceste cutii, cu 2-3 modificari le adapteaza pentru motocicleta lui.

post-68169-0-94262600-1475662770_thumb.jpg

post-68169-0-53549400-1475662776_thumb.jpg

post-68169-0-87999900-1475662781_thumb.jpg

post-68169-0-90188800-1475662787_thumb.jpg

post-68169-0-95474600-1475662792_thumb.jpg

post-68169-0-99626500-1475662796_thumb.jpg

post-68169-0-55589300-1475662801_thumb.jpg

post-68169-0-69774100-1475662806_thumb.jpg

post-68169-0-30341200-1475662816_thumb.jpg

post-68169-0-57051700-1475663106_thumb.jpg

Editat de vpower16v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intereseaza cutiile heavyduties. nu le trimiti prin posta? au sistemul complet de prindere si incuietori? imi poti spune dimensiunile si litrajul? as fi recunoscator daca m-ai putea ajuta


» Post actualizat in 06 Oct 2016 10:47

Imi cer scuze, dar a intervenit ceva si nu mai pot lua cutiile. Spor la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ca tot sunt intr-o perioada cu foarte mult timp liber, poate prea mult, am facut si eu niste cutii, mai micute, cam 30 litri.

Si am doua bucati in plus, poate e cineva interesat.

 

Celelalte vor avea incuietorile si balamalele pe partea ingusta.

post-28500-0-35053900-1476803376_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate imbinarile au fost lipite inainte de nituire, pe acolo nu intra apa. La capac am pus un cheder de cauciuc cu buza ridicata pe interior, in caz de torentiala e posibil sa intre ceva apa, nu am apucat sa testez.

Pt halat ai PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

Salutare ! Se vand cutiile urmatoare.
Topcase konvoi mare 150 ron
Cutii laterale heavyduties mari 600 ron
Pret fix!
Predare in Bucuresti !
Detalii:
Le dau asa cum sunt, cu bune si cu rele. Au sistemele de prindere.
Topcase-ul are o fisura incercuita cu rosu. Am intarit eu fundul cu tabla de aluminiu si lipitura poxipol. De 3 ani tine fara probleme, incarcat la maxim si plimbat pe drumuri off-road.
Una din cutiile laterale are o modificare. Are un "buzunar" de extensie. Este utila modificarea pentru motocicletele cu evacuare pe o singura parte.
Placa de la extensie este din plexiglass de 10 mm si are o fisura lipita cu adeziv special de plexiglass. Zona incercuita cu rosu.
Aceasta modificare se poate da jos !!
Cine cumpara aceste cutii, cu 2-3 modificari le adapteaza pentru motocicleta lui.

 

ai mesaj

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...