Sari la conținut

ISLE OF MAN


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 228
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E un preview de vreo 45 min facut recent. Mi se pare ca e pus si pe racing-underground si pe alte torrente. E prezentat circuitul, cativa piloti si cateva motociclete. Super misto...iar accentul britanic al baietilor e demn de tot respectul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma duc.... :D ...dureaza mult si nu m-am organizat...ma gandeam sa merg intr-un we...da' e agitatie mare...

sper la anu'...pare sa fie tare anu' asta...timpii is de speriat...din pacate cameron donald s-ar putea sa nu revina...:-(((

post-6387-1244269857_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un preview de vreo 45 min facut recent. Mi se pare ca e pus si pe racing-underground si pe alte torrente. E prezentat circuitul, cativa piloti si cateva motociclete. Super misto...iar accentul britanic al baietilor e demn de tot respectul...

Un link ceva?10x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca frumos ar fi sa postati si sursa pozelor, am observat ca pe toate site-urile cu fotografii de la TT esti aproape obligat sa le cumperi ca sa le vezi.

In rest, e pacat ca s-au amanat cursele din cauza vantului si a sanselor de precipitatii, e pacat ca donald a iesit pentru ca deja sparesese recordul de viteza, e pacat ca nu sunt acolo sa vad...

Daca ma invata careva cum sa fac embed la un filmulet youtube, va arat ceva interesant :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in curba aia din pozele 5 si 7 mai toata lumea sare ... am vazut aseara un filmulet pe youtube de mai demult in care unu a sarit cam mult si a aterizat pe roata din fata... din fericire n'a patit nimic desi cred ca i'au cam tremurat.... :P :rock: oricum suuper :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: ca informatie generala, in prima cursa TT (care a avut loc in 1907) castigatorul Charlie Collier, pe o motocicleta Matchless a scos o viteza medie de 38.21 mph, adica 61,14 kmh. 100 de ani mai tarziu, John McGuinness, multiplu (12) castigator al TT, a scos pe acelasi circuit o medie de viteza de 127,804 mph (204,49 kmh). Motocicleta era o Honda CBR 1000 RR.

Editat de Alveola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 2007 a atins 130.35mph...din cate stiu eu...si in 2008 a ajuns la 14 victorii, egal mike hailwood...un pic si-l ajunge pe joey dunlop...26!!!

 

sursa pozelor ma indoiesc sa fie alta decat stephen davison...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 2007 a atins 130.35mph...din cate stiu eu...si in 2008 a ajuns la 14 victorii, egal mike hailwood...un pic si-l ajunge pe joey dunlop...26!!!

Surse diferite spun viteze diferite,eu m-am uitat si pe wiki si pe iomtt. In 2007 e adevarat ca a castigat al 13-lea loc pe podium, dar in momentul acela avea doar 12 victorii. No offense, explicam ce am avut in minte atunci cand am scris, e posibil sa se fi inteles gresit :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu participa Rossi la din astea....

Nici nu cred ca ii da voie contractul cu Yamaha sa faca sporturi din astea periculoase in care poate fi accidentat precum ski, ciclism, etc, nici ca recreere, sa nu mai zicem ca sport de performanta. Isle of Mann nici atat, ma gandesc. Cel putin asa is contractele in fotball (ex: Ronaldinho - FC Barcelona).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi a ajuns azi si va face un tur d onoare cu ago pe un R1 ...tot azi...nu aman2 pe acelasi R1...:-0...dupa cursa de sbk...deocamdata conduce mcguinness apoi g martin si steve plater...mcg a batut rec oficial 130.44 parca...

Editat de tin-tin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...