Sari la conținut

ISLE OF MAN


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 228
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da da.. nu il lasa aia sa faca sporturi d'astea extreme pt barbati.. gen TT.

Ca barbat trebuie sa si gandesti cu putina intelepciune si sa iti dai seama ca TT e aproape sinucidere..... Nu e un scop in viata TT Isle of Mann si nu merita sa ti-o risti pt el. Si in MotoGP e risc, dar mult mai mic. Nu sunt fan Rossi, dar sunt total de acord cu decizia lui de a nu participa. El e motociclist de circuit. Pana la o limita esti barbat, dupa aia esti "nebun: :rolleyes: Ii admir pe cei ce participa pa TT Isle of mann, dar e prea mare riscul...cand vezi filmarile onboard, si cele de la fatza locului, te crucesti ce tare merg, pe drum public...

In fine, parerile sunt inpartite.....

Ca si cum ai zice ca Bode Miller e femeie pt ca nu participa la "Black Piste"......un fel de ski pe pista nepregatita, printre copaci cu 100 la ora...tot un fel de sinucidere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ca orice impatimit al vitezei,adrenalinei & virajelor m-as da cateva ture pe circuitul stradal de TT,totusi daca ar fi sa aleg intre Isle of man si un circuit de viteza as alege fara discutie circuitul...Asfaltul e net superior iar daca doamne fereste se intampla ceva ai suficiente bariere de siguranta care sa-ti asigure macar partial supavietuirea :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai trei sunt tari...TT, Ulster si NW200...si mai e Macau...da'n alta parte...:-)

Fam Dunlop va organiza una noua in zona la ei...Ballymoney, IRL...Armoy Armada

WE asta e Scarborough Gold Cup...mai toate numele mari, ultima cursa a sezonului...poate bag ceva poze dupa...

http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sp...chase-gold-cup/

Editat de tin-tin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
eu zic daca ai avea o moto pregatita, si tu ai putea face asa ceva,nu e o chestie de nefacut.

oricum, fara suspensii si amortizor de ghidon, cam naspa...

mai, tu lucrezi pt organizatori !!...te-am prins, huh?!...marketing??...:-0...

...ori ai ceva "suspensii si amortizor de ghidon" la vanzare...!?!..:-)))

Editat de tin-tin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am asta :

2 giga de frumusete. gasiti o modalitate sa-l urc pe un sait sau ceva , sa-l fac torrent sau sa-l gazduiasca cineva pe ftp ca sa va bucurati toti de el. mi-a luat o saptamana sa-l gasesc si doua saptamani sa-l trag.

 

edit : http://www.youtube.com/user/dukevideo#p/u/33/9OTpL0Jw9L4

e tare rau :crack:

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, tu lucrezi pt organizatori !!...te-am prins, huh?!...marketing??...:-0...

...ori ai ceva "suspensii si amortizor de ghidon" la vanzare...!?!..:-)))

ha,as vrea eu sa lucrez pt ei...si nu am la vanzare nimic, ci chiar am nevoie de un amortizor de ghidon, da'astept sa dea iarba. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
In nepriceperea mea as zice ca in ultimul clip e marita viteza (fast forward).

are un pic peste 60 metri/s din ce vad eu, deci nu mult peste 200 in zonele alea. chiar nu e nici o viteza marita in clip :(

 

otto: amortizorul e bun, te cam scapa de multe :(

dead: oferta mea ramane up L(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Superb! Sărumâna boierule, să trăiești 1000 de ani! Dacă mai ai, mai bagă!

Mesaj completat

Superb! Sărumâna boierule, să trăiești 1000 de ani! Dacă mai ai, mai bagă!

 

A, nevermind, le-am găsit pe celălalt topic! Mulțumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca barbat trebuie sa si gandesti cu putina intelepciune si sa iti dai seama ca TT e aproape sinucidere..... Nu e un scop in viata TT Isle of Mann si nu merita sa ti-o risti pt el. Si in MotoGP e risc, dar mult mai mic. Nu sunt fan Rossi, dar sunt total de acord cu decizia lui de a nu participa. El e motociclist de circuit. Pana la o limita esti barbat, dupa aia esti "nebun: :( Ii admir pe cei ce participa pa TT Isle of mann, dar e prea mare riscul...cand vezi filmarile onboard, si cele de la fatza locului, te crucesti ce tare merg, pe drum public...

In fine, parerile sunt inpartite.....

Ca si cum ai zice ca Bode Miller e femeie pt ca nu participa la "Black Piste"......un fel de ski pe pista nepregatita, printre copaci cu 100 la ora...tot un fel de sinucidere

 

exact asta ma atrage la TT. motogp si wsbk (cursele de pista in general) sunt gandite pea bine, prea calculate. pierd acel element de pericol de salbaticie. pt mine pistele sunt pt masini, motoarele sunt pentru road circuit adevarate (on the ROAD) momentele alea cand ne crucim toti si transpiram in scaunele noastre din fata monitorului nu prea le simtim si la motogp. la tt in chimb e spectacol non stop, daca sare unu peste hop cu un zx6r sau baga alta rosu pe turometru in trapa a 6a pe R1 in "linia dreapta" care acum 2 ani a fost modificata inainte de munti sa fie si mai dreapta. la moto gp trebuie sa fie 2 motoare intr-o batlie crunta sa zici ca a fost faza tare. la TT daca s-ar da un singur om in toata cursa tot o faza tare ar fi fiecare secunda.

 

TT riders have balls of steel sau sunt nebuni de legat, discutabil, nu conteaza. as participa la acele curse si eu cu mare placere. dar nu se poate. lipseste nebunia, experienta, motocicleta, fondurile.

 

iar cei care cred ca oricine cu o motocicleta preparata poate face asta, eu zic sa se mai uite la clipuri, la un dvd de isle tt si sa se mai gandeasca. exista un motiv pt care majoritatea tt riders nu sunt buni pe pista si vice versa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

test server ftp :

 

ip : 89.136.170.81

user : moto

password : moto

 

puteti folosi orice client de ftp gen : http://filezilla-project.org/download.php

il instalati , scrieti ip , user , pass si datio connect. se conecteaza automat dar portul este 21 in cazul in care trebuie musai sa-l scrieti. o sa vedeti un folder. intrati si-l copiati la voi pe calculator pe desktop sau unde vreti. drag and drop cum ar veni. nu stiu daca serverul suporta conexiuni multiple asa ca o sa va rog sa-mi spuneti si mie daca merge sau nu. daca nu merge sa vina cineva care are banda acasa , sa faca un server public de ftp si sa-mi dea user si pass ca sa urc filme pe el.

 

-----------------------------------------

pe server tocmai am urcat : "the history of the isle of man tt" . 3.69 giga. format DVD !

 

am postat si pe motociclisti in timpul liber. sper sa functioneze srv ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...