Sari la conținut

accident pasajul MUNCII


sulta_00
 Share

Postări Recomandate

Acum 30 de minute a avut loc accidentul. Un baiat cu un gs500 alb model vechi (nu conteaza numarul), era cu prietena, aman2 aveau casti dar fata nu in rest nu avea nici o protectie, el vea si o armura de vara din plasa cu protectii. Ea este la spital a luat-o cei de la SMURD, polistul a zis ca era in stare foarte proasta. El nu avea decat umarul drept dislocat cred, el a ramas la locul accidentului.

Era pe banda din stanga si la iesirea din pasaj inspre dristor, a zis ca o masina de pe partea dreapta a facut stanga si nu l-a vazut si el s-a speriat si a tras de ghidon stanga si a prins bordura. Din pacate nu a retinut nimic din numarul masinii. Moto a cazut pe partea stanga, fara prea mari avarii, cva plastice, semnalizare, capat ghidon si uleiul care curgea. Ideea cea mai naspa este ca politistul zicea ca este baut si la faza asta se termina jocul. Ii cam luceau putin ochii, dar era constient, spre binele lui sper sa fi baut decat o bere ca altfel de la bun inceput el e vinovat. Pacat de fata care e si logodnica lui. Eu veneam de la munca si m-am oprit repede sa vad despre ce e vorba, insa nu am putut ajuta cu nimic. Venise si tatal baiatului la fata locului.

Editat de sulta_00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 de minute a avut loc accidentul. Un baiat cu un gs500 alb model vechi (nu conteaza numarul), era cu prietena, aman2 aveau casti dar fata nu in rest nu avea nici o protectie, el vea si o armura de vara din plasa cu protectii. Ea este la spital a luat-o cei de la SMURD, polistul a zis ca era in stare foarte proasta. El nu avea decat umarul drept dislocat cred, el a ramas la locul accidentului.

Era pe banda din stanga si la iesirea din pasaj inspre dristor, a zis ca o masina de pe partea dreapta a facut stanga si nu l-a vazut si el s-a speriat si a tras de ghidon stanga si a prins bordura. Din pacate nu a retinut nimic din numarul masinii. Moto a cazut pe partea stanga, fara prea mari avarii, cva plastice, semnalizare, capat ghidon si uleiul care curgea. Ideea cea mai naspa este ca politistul zicea ca este baut si la faza asta se termina jocul. Ii cam luceau putin ochii, dar era constient, spre binele lui sper sa fi baut decat o bere ca altfel de la bun inceput el e vinovat. Pacat de fata care e si logodnica lui. Eu veneam de la munca si m-am oprit repede sa vad despre ce e vorba, insa nu am putut ajuta cu nimic. Venise si tatal baiatului la fata locului.

`..tu-i mama ei de gramatica........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aman2 aveau casti dar fata nu in rest nu avea nici o protectie, el vea si o armura de vara din plasa cu protectii.

 

N-am prea inteles daca fata avea sau nu casca, dar aproape ca nu conteaza.

 

Daca era baut, decat trei casti pe cap mai degraba un gram de creier in plus l-ar fi ajutat... sa ia taxiul.

Insanatosire grabnica fetei si multe invataminte pretioase sa traga din asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

`..tu-i mama ei de gramatica........

 

 

eee eram si eu inca socat si ma grabeam ca se ardea mancare pe foc :D

 

oricum sper ca fata sa nu aiba nimic....

 

EA AVEA CASCA...dar nu avea alta protectie

Editat de sulta_00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja ne-a obisnuit cu accidentele si nu mai putem arata putina compasiune? Gramatica lasa de dorit, dar aici vorbim despre un accident.

Am trecut si eu pe acolo, era masina de salvare, iar fata zacea in iarba pe partea stanga la iesirea din pasaj. Se zbatea, se vedea ca avea dureri mari si trei oameni incercau sa o linisteasca pentru a o pune pe targa. La fata locului era o motocicleta albastru cu alb, doua scutere si benzina pe jos. Motorul era ridicat si nu era prea lovit. Pe motociclist nu l-am zarit si nu am vazut nici o casca pe acolo, insa n-am putut sta mult.

Acolo e o zona foarte proasta, aveti grija cand iesiti din pasaj pentru ca cei care vin pe sus fac de multe ori stanga fara sa se asigure temeinic. De fapt, e valabil pentru orice iesire din pasaj, asa ca incetiniti mult.

Sanatate celor doi. Legat de faptul ca tipa nu purta casca si ca baiatul ar fi baut nu comentez, nu stim sigur ca e asa.

Pe drum catre casa am vazut o multime de pusti pe scutere fara casca circuland haotic. Unii spun ca sa ii lasam in pace, sa fim si noi ca in alte tari mediteraneene... eu tot spun ca legea aia nu e facuta aiurea... ma rog, asta e alta discutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 de minute a avut loc accidentul. Un baiat cu un gs500 alb model vechi (nu conteaza numarul), era cu prietena, aman2 aveau casti dar fata nu in rest nu avea nici o protectie, el vea si o armura de vara din plasa cu protectii. Ea este la spital a luat-o cei de la SMURD, polistul a zis ca era in stare foarte proasta. El nu avea decat umarul drept dislocat cred, el a ramas la locul accidentului.

Era pe banda din stanga si la iesirea din pasaj inspre dristor, a zis ca o masina de pe partea dreapta a facut stanga si nu l-a vazut si el s-a speriat si a tras de ghidon stanga si a prins bordura. Din pacate nu a retinut nimic din numarul masinii. Moto a cazut pe partea stanga, fara prea mari avarii, cva plastice, semnalizare, capat ghidon si uleiul care curgea. Ideea cea mai naspa este ca politistul zicea ca este baut si la faza asta se termina jocul. Ii cam luceau putin ochii, dar era constient, spre binele lui sper sa fi baut decat o bere ca altfel de la bun inceput el e vinovat. Pacat de fata care e si logodnica lui. Eu veneam de la munca si m-am oprit repede sa vad despre ce e vorba, insa nu am putut ajuta cu nimic. Venise si tatal baiatului la fata locului.

 

 

 

...citesc si nu imi vine sa cred!momentul in care gresesti fata de tine si esti obligat sa platesti!un accident care nu isi avea rostul...sper sa fie ok fata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea inteleg cum pot unii sa se urce chiar si dupa o bere pe motor :D

Deja jucam o loterie urcandu-ne pe 2 roti. Si mai pui o pasagera = conditii optime de producere a dezastrului.

Editat de taurasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la fata locului , fata avea mana stanga rupta , fractura de bazin , si nu putea sa miste picioru , ea nu avea protectii decat o casca , el avea o armura plasa si casca , avea doar mana dreapta rupta , este adevarat , bause , acoolemie 0.81 in aerul expirat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la fata locului , fata avea mana stanga rupta , fractura de bazin , si nu putea sa miste picioru , ea nu avea protectii decat o casca , el avea o armura plasa si casca , avea doar mana dreapta rupta , este adevarat , bause , acoolemie 0.81 in aerul expirat...

 

0.81 ??? nu-i normal... nici fata n-ar fi trebuit sa se urce cu el. Dce si-or cauta-o unii cu lumanarea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la fata locului , fata avea mana stanga rupta , fractura de bazin , si nu putea sa miste picioru , ea nu avea protectii decat o casca , el avea o armura plasa si casca , avea doar mana dreapta rupta , este adevarat , bause , acoolemie 0.81 in aerul expirat...

 

 

multa sanatate pasagerei,

0.81 ?

cam greu de la " o singura bere"

huh

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci : el zicea ca a baut 2 beri,la alcoolemie am fost de fatza si avea 0,81 in aerul expirat.Baiatul avea permis din toamna si tocmai terminase liceul si de-aia s-a gandit el sa bea 2 beri :D . Casti aveau amandoi,el mai avea o armura de vara iar ea nu avea nici geaca nici armura...doar casca.

Masina nici macar nu l-a atins si a fugit...Baiatul isi asuma total vina,sper ca a invatat ceva din asta.

Despre fata se spunea ca ar avea fractura de bazin?!? si mana rupta(la fel ca el).Mobra avea baia de ulei sparta,directia praf,semnale oglinzi,plastice etc...

Sa speram ca-si revin amandoi cu bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am trecut pe acolo insa pe partea de sus a pasajului si am surprins 2 poze nu prea clare... pacat de fata cand am ajuns eu tocmai se pregateau sa o urce in salvare. ce m-a mirat insa ca in cele 10 min petrecute acolo au trecut mai multe grupuri de motociclisti dar nu a oprit nici macar unul ...

post-46093-1244233744_thumb.jpg

post-46093-1244233785_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
si eu am trecut pe acolo insa pe partea de sus a pasajului si am surprins 2 poze nu prea clare... pacat de fata cand am ajuns eu tocmai se pregateau sa o urce in salvare. ce m-a mirat insa ca in cele 10 min petrecute acolo au trecut mai multe grupuri de motociclisti dar nu a oprit nici macar unul ...

inseamna ca aia nu erau motociclisti! ci doar posesori de motocicleta. cum dracu sa vezi accident moto si sa nu opresti :D macar sa intrebi daca e bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In viziunea mea...bautura si condusul (indiferent ce, mobra sau masina) sunt 2 lucruri ce nu au ce cauta impreuna.

 

Asa cum spunea cineva mai sus " sunt multi ce si-o cauta cu lumanarea".

pacat de suferinta fetei si de faptul ca el, pilotul, se poate alege cu dosar penal, ptr vatamare corporala din culpa.

 

sanatate multa fetei si bafta pilotului betiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0.81 e foarte mult.

pe mine m-a lovit unul cu 0.56 si la sange a iesit 1.35.

 

mare prostie sa pui gura pe bautura si sa dai din pedale sau din volan, pentru asa ceva nu trebuie sa existe pic de mila.

 

sanatate fetei si mai multa minte betivului!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo, era politie, motorul urcat pe scuar, dar nu am observat bikerul... Faceau masuratori. Fiind cu beculetul de benzina aprins, am fost la benzinarie, iar cand m-am intors nu am mai gasit nimic. :| trist. Sanatate celor doi, poate ca astfel de greseli vor fi evitate pe viitor.

Nu stiu daca e cineva care sa nu fi incercat combinatia asta fatala... nu se merita .

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ca si asa este atat de periculos sa mergi pe motocicleta, te mai urci si baut, este combinatia perfecta. Si cel mai tragic este cand altii sufera din cauza inconstientei. Alcoolul si condusul nu se combina, cu atat mai mult alcoolul si mersul pe 2 roti. Imi pare rau pentru fata, se pare ca ea a suferit cel mai tare din tot ce s-a intamplat. Sper sa se refaca 100% si sa aiba amandoi de invatat din asta. Cam aiurea, el cu protectii si ea nimic. Bine macar ca a purtat casca, se putea sfarsi mult mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 de minute a avut loc accidentul. Un baiat cu un gs500 alb model vechi (nu conteaza numarul), era cu prietena, aman2 aveau casti dar fata nu in rest nu avea nici o protectie, el vea si o armura de vara din plasa cu protectii. Ea este la spital a luat-o cei de la SMURD, polistul a zis ca era in stare foarte proasta. El nu avea decat umarul drept dislocat cred, el a ramas la locul accidentului.

Era pe banda din stanga si la iesirea din pasaj inspre dristor, a zis ca o masina de pe partea dreapta a facut stanga si nu l-a vazut si el s-a speriat si a tras de ghidon stanga si a prins bordura. Din pacate nu a retinut nimic din numarul masinii. Moto a cazut pe partea stanga, fara prea mari avarii, cva plastice, semnalizare, capat ghidon si uleiul care curgea. Ideea cea mai naspa este ca politistul zicea ca este baut si la faza asta se termina jocul. Ii cam luceau putin ochii, dar era constient, spre binele lui sper sa fi baut decat o bere ca altfel de la bun inceput el e vinovat. Pacat de fata care e si logodnica lui. Eu veneam de la munca si m-am oprit repede sa vad despre ce e vorba, insa nu am putut ajuta cu nimic. Venise si tatal baiatului la fata locului.

 

(nu conteaza numarul), chiar nu e important, dar principiul este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica fetei,si sper si cred ca el s-ar putea alege cu dosar penal,cam aiurea, sa bei, la volan, nu conteaza motor sau masina,, chestia asta imi aminteste de tovarasu meu bulgaru, care acum 3 ani, dupa ca a petrecut si a baut toata noaptea in disco la costinesti, si pe la 4 dimineatza sia amintit ca trebuie sa ajjunga in buc ca la 8 intra la munca , :rock: si suind calare pe al sau CBR o lua la galop spre bucuresti matol si obosit, CE CREDETI A AJUNS INTREG ?.. bineinteles ca nu,, pe la 10 15 km de iesirea din constanta pe dealurile alea, din 2 benzi se face una, el era pe prima, si a tinuto drept :D si,, sa cam imprastiat,, nimic grav decat o mana rupta, dar totusi morala este,, ,, NU BEI SI CONDUCI EVER mai ales motor,,

 

P,S omu a zis ca a adormit :P da io sincer nu cred, ca ai cum sa adormi pe motor :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca nu trebuie sa aruncam cu pietre in bietul om ca a baut 1-2 beri. Ideea e ca daca ala cu masina "nu l-a vazut" si motociclistul nu ar fi baut baut si facea accident...cine era de vina?...sau nu se mai intampla nimic?

 

Insanatosire rapida fetei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Insanatosire grabnica fetei,si sper si cred ca el s-ar putea alege cu dosar penal,cam aiurea, sa bei, la volan, nu conteaza motor sau masina,, chestia asta imi aminteste de tovarasu meu bulgaru, care acum 3 ani, dupa ca a petrecut si a baut toata noaptea in disco la costinesti, si pe la 4 dimineatza sia amintit ca trebuie sa ajjunga in buc ca la 8 intra la munca , :rock: si suind calare pe al sau CBR o lua la galop spre bucuresti matol si obosit, CE CREDETI A AJUNS INTREG ?.. bineinteles ca nu,, pe la 10 15 km de iesirea din constanta pe dealurile alea, din 2 benzi se face una, el era pe prima, si a tinuto drept :D si,, sa cam imprastiat,, nimic grav decat o mana rupta, dar totusi morala este,, ,, NU BEI SI CONDUCI EVER mai ales motor,,

 

P,S omu a zis ca a adormit :P da io sincer nu cred, ca ai cum sa adormi pe motor :rock:

tot ce e posibil. in sparea aia pun pariu ca el conducea pe derost. mai mult din reflexe. poate a inchis ochii si la luat somnu.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca nu trebuie sa aruncam cu pietre in bietul om ca a baut 1-2 beri. Ideea e ca daca ala cu masina "nu l-a vazut" si motociclistul nu ar fi baut baut si facea accident...cine era de vina?...sau nu se mai intampla nimic?

 

Insanatosire rapida fetei!

 

Ai si nu ai dreptate! Poate daca era treaz reusea sa evite accidentul, oricum a te sui baut pe motocicleta nu e numai o dovada de inconstienta ci si de prostie. Da, vorba aia, fiecare pe barba lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 0.81 s-ar fi speriat si de masini parcate. deci ma indoiesc ca a vrut cineva sa ii faca stanga in fata si s-a speriat. Pacat de fata, nu e vina ei ca omul pe care il iubeste e un inconstient...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai off-topic asa, io sunt curios cum dracu' poa sa-ti iasa 0.81 din doar 2 beri -chiar si Stejar. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...