Sari la conținut

YAMAHA WR,KAWASAKI KLX SAU KTM EXC


Ahuramazda
 Share

Postări Recomandate

sal all sunt posesor de yamaha wr 450-F din 2006...tata are una din 2007...e schimbat disegnul...totul...si as dori sa stiu...care motor credeti ca ar fi cel mai bun....de rezistenta...

 

KAWASAKI KLX 450 R din 2008 imi place la nebunie cum arata....mai ales farul

YAmaha wr 450 f vreau sa iau din 2008...dar credeti ca e mai buna ca ktm???

KTM-u.spune tata ca sunt cele mai varza motoare...ca dupa 1-2 concursuri,trebuie sa te pui cu cheia pe ea sa stangi suruburile

dar na...din cate vad in concursuri,prima culoare care sare la ochi este maro(pamantul)a 2a culoare este verdele(iarba)si a 3a culoare este portocaluil(KTM-U)

 

Dar cel mai mult...as prefera sa iau wr-ul din 2008 si sai scot farul si sa pun un ala de la klx

 

CE PARERE AVETI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mult imi place Yamaha WR,KTM e grozav dar sta cam prost la fiabilitate.

 

 

tot ma abtin ...si ma abtin ..... pana nu mai pot de curiozitate !!! de unde sti tu cat de fiabil este KTM-ul ??? cate ai avut ? cat te-ai dat cu ele si in ce regim ??? cu ce le compari ?? cat ai mers tu cu un wr, daca ai mers vreodata, in regim de concurs ca stii asa multe despre fiabilitate ??

 

terminati cu prostiile astea gen "ktm sta prost la fiabilitate" mai ale ca sunt aruncate in aer fara nici o baza sau argument.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush ce sa zic,tata a fost la zilele buzaului cu un ktm din 2006 imprumutat

de atunci ii este sila sa mai auda de cuvantul KTM:ca zice ca mergea si ii cadea shaua,dupapa repara shaua punea pe cric,lasa motorul,a batut vantul,sa rupt cricu si a cazut motorul,iar la ultima cobarare o panta f abrupta,zicea ca nui mai mergea frana depe spate deloc,si a trebuit sa o puna pe aia din pata si sa dat peste cap,si sia fracturat bratul si de la FINISH direct la ambulantza sa dus :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush ce sa zic,tata a fost la zilele buzaului cu un ktm din 2006 imprumutat

de atunci ii este sila sa mai auda de cuvantul KTM:ca zice ca mergea si ii cadea shaua,dupapa repara shaua punea pe cric,lasa motorul,a batut vantul,sa rupt cricu si a cazut motorul,iar la ultima cobarare o panta f abrupta,zicea ca nui mai mergea frana depe spate deloc,si a trebuit sa o puna pe aia din pata si sa dat peste cap,si sia fracturat bratul si de la FINISH direct la ambulantza sa dus :|

 

Tatal tau a mers cu o motocicleta - hai sa-i zicem popular - hărtănită sau janghinită. Ca a fost KTM sau ca putea sa fie altceva, asta mai putin conteaza.

Nu sunt niste argumente forte contra fiabilitatii faptul ca unei motociclete obosite si uzate ii cad piesele pe drum. :D

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush ce sa zic,tata a fost la zilele buzaului cu un ktm din 2006 imprumutat

de atunci ii este sila sa mai auda de cuvantul KTM:ca zice ca mergea si ii cadea shaua,dupapa repara shaua punea pe cric,lasa motorul,a batut vantul,sa rupt cricu si a cazut motorul,iar la ultima cobarare o panta f abrupta,zicea ca nui mai mergea frana depe spate deloc,si a trebuit sa o puna pe aia din pata si sa dat peste cap,si sia fracturat bratul si de la FINISH direct la ambulantza sa dus :|

 

 

oare a fost singurul ktm la zilele buzaului si restul doar yamaha ???? sau poate poate au mai fost 1 sau 2 ktm-uri la care nu a cazut saua si nu a fiert frana pe spate cat sa nu mai prinda .... ????

 

insa totusi cred ca au mai fost cateva bucati bune de ktm care s-au comportat ireprosabil !!!!

 

off topic - imi pare rau de tata-l tau ca s-a accidentat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul e ca la orice cross tre sa il bibilesti mereu.. iar despre ktm se spune ceva despre fiabilitate dar eu am un sx 250.. ca motor nu prea am avut cine stie ce probleme... am tras de el un an si nu a avut nimic..apoi i-am schimbat segmentul la motor vorbesc...asa de strans pe la el se gaseste la orice motor dupa cateva ture...dar nu de speriat.ala pe care a mers tatal tau a fost obosit el..putea fi orice alta motocicleta in locul aleia..mie unu imi place exc-urile..te tine daca ai grija de el!!nu o sa fi tu in stare sa il pui pe burta foarte repede si oricum chear daca iti iei yamaha tot o sa ai de bibilit si la ala...nu vorbesc acum de reparatii majore..dar la orice cross ai de lucru mereu:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare asemanatoare:

pentru dual-purpose ce recomnadati: ktm exc, drz 400s, wr250r, klx250 ?

 

dual-purpose ca in general merg pe sosea dar daca " vad un deal frumos " vreau sa-l urc.

ktm 690 smr am - dar nu ma ajuta rotile si suspensia prin padure.

ktm 690 enduro - bun la drum lung si padure dar cam greu.

ktm exc - chiar daca schimb cauciucurile pe mixte am inteles ca "nu suporta" motorul in sine mancatul de km pe sosea.

 

de celelalte, nu stiu nimic concret. stiti voi? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drz all the way, daca nu esti ahtiat de putere, sau 690 enduro, deja cunosti ce poate motorul si confortul in shea.

250 sunt chinuite rau, compresate pt competitii. exc este fun doar daca nu te deranjeaza intretinerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
am si eu o intrebare asemanatoare:

pentru dual-purpose ce recomnadati: ktm exc, drz 400s, wr250r, klx250 ?

 

dual-purpose ca in general merg pe sosea dar daca " vad un deal frumos " vreau sa-l urc.

ktm 690 smr am - dar nu ma ajuta rotile si suspensia prin padure.

ktm 690 enduro - bun la drum lung si padure dar cam greu.

ktm exc - chiar daca schimb cauciucurile pe mixte am inteles ca "nu suporta" motorul in sine mancatul de km pe sosea.

 

de celelalte, nu stiu nimic concret. stiti voi? :bounce:

 

un dual purpose care sa pota face ambele lucruri la niv satisfacator( ca la niv bun iti tre 2 jucarii separate) ar fi o husqvarna te 610- motor bun greutate nu f mare si se descurca si pe dealuri si pe sosea. daca cauti ar trebui sa fie un model mai nou gen 2007 2008 care au injectie sa nu fie brutala in acceleratie(creste in ture liniar)

 

sal all sunt posesor de yamaha wr 450-F din 2006...tata are una din 2007...e schimbat disegnul...totul...si as dori sa stiu...care motor credeti ca ar fi cel mai bun....de rezistenta...

 

KAWASAKI KLX 450 R din 2008 imi place la nebunie cum arata....mai ales farul

YAmaha wr 450 f vreau sa iau din 2008...dar credeti ca e mai buna ca ktm???

KTM-u.spune tata ca sunt cele mai varza motoare...ca dupa 1-2 concursuri,trebuie sa te pui cu cheia pe ea sa stangi suruburile

dar na...din cate vad in concursuri,prima culoare care sare la ochi este maro(pamantul)a 2a culoare este verdele(iarba)si a 3a culoare este portocaluil(KTM-U)

 

Dar cel mai mult...as prefera sa iau wr-ul din 2008 si sai scot farul si sa pun un ala de la klx

 

CE PARERE AVETI?

 

yamaha e mai buna daca te uiti la bani, costa mai putin intretinerea fata de ktm, dar ktm e net superior la performante. o varinata asemanatoare cu ktm ar putea fi o husqvarna te 450 2008 nu-i scumpa, performante sunt, iar intretinere intre yamaha si ktm :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
si KAWASAKI KLX 250? prea putine recenzii pe net:(

au fost foarte putine vandute. probabil. si de aceea nu sunt pareri. KLX 250 este mai greoi si mai putin orientat catre sport. suspensiile nu sunt atat de performante.

la aceasta categorie este WR, EXC si CRFX.

bafta,

cip

 

Mesaj completat

dar niste pareri despre kawasaki klx 450 r 2008 nu dati ? ;):D

KLX450, am mers cu unul asa vreo 30 min, dar este slabut pt enduro. greu si cam invechit(tehnologic).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...