Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da si mie mi-a placut ... acum..20 de litri e relativ...cine iese cu vacile de hayabuse ...papa ceva..chiar INGHITE mult :D )))

cine iese cu piagio altul e scorul.... anyway...

sunt deacord cu domnul de mai sus , domnul Natunael , care a punctat f bine in cateva propozitii , aceasta iesire

Sanatate la toata lumea

 

JOS PEDALA pe duminica

 

Faina iesire facurati!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D O fi busa "vaca" .. da vezi ca manca mult "verde" :) .. iar la drum nu i-ai vazut nici macar tobele .. :)

 

Hai sa iti spun de ce nu i-am vazut tobele .... >nu i-am vazut tobele pt ca v-ati carat cu totii din varfuri de la restaurant in timp ce eu eram la toaleta ...ca era imbulzeala acolo si am nimerit ultimul... de aia. si la plecare din ch cris am stat sa il astetp pe un biker care nu a apucat sa se pregateasca si sa nu vina singur ca asa e frumos si de aia plecam in grup....

 

nush pt ce se mai da intalnire la ora cutare cand oricum se merge singur. nici sa ma pish nu am putut ca v-ati tirat toti... fain. inspre varfuri am tras tare sa va prind si v-ati oprit in INEU la CAFE>..fara sa dati un tel macar.... eu cu luca si cu cornel am dat tare ca prostii si v-am cautat prin varfuri prin pecouri si restaurante.. in fine..

nu ma intereseaza sa vad tobele buselor .. oricum poate eu vad gresit anumite probleme .... dar daca se merge in grup ATUNCI GRUP SA FIE in p--a mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa iti spun de ce nu i-am vazut tobele .... >nu i-am vazut tobele pt ca v-ati carat cu totii din varfuri de la restaurant in timp ce eu eram la toaleta ...ca era imbulzeala acolo si am nimerit ultimul... de aia. si la plecare din ch cris am stat sa il astetp pe un biker care nu a apucat sa se pregateasca si sa nu vina singur ca asa e frumos si de aia plecam in grup....

 

nush pt ce se mai da intalnire la ora cutare cand oricum se merge singur. nici sa ma pish nu am putut ca v-ati tirat toti... fain. inspre varfuri am tras tare sa va prind si v-ati oprit in INEU la CAFE>..fara sa dati un tel macar.... eu cu luca si cu cornel am dat tare ca prostii si v-am cautat prin varfuri prin pecouri si restaurante.. in fine..

nu ma intereseaza sa vad tobele buselor .. oricum poate eu vad gresit anumite probleme .... dar daca se merge in grup ATUNCI GRUP SA FIE in p--a mea

 

:D Deci asa Sergiule,au reusit sa te enerveze.Un sfat:nu te pune cu Busele caci chiar nu le vezi pe drum...

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va plac curbele, pot sa va recomand traseul dintre Hunedoara si Hateg

Este incredibil de frumos, asfaltul e perfect, acolo se tine Raliul Hunedoarei

 

Week-endul trecut( 3-4 aprilie) asfaltul nu era perfect pe aceasta portiune de drum.

As putea spune ca era chiar mai rau decat acum 4 saptamini, si cu mult mai rau decat acum 2 luni, iar fata de anul trecut , E CHIAR FOARTE RAU.

In 2007 cand era proaspat refacut, calitatea astfaltica era chiar foarte buna. De atunci s-a degradat mereu... .

Frumusetea locurilor alterneaza cu mormanele de gunoaie , PET-uri si mormane de moloz din demolari aruncate de localnici chiar in marginea soselei.

 

Poti vorbi despre locuri superbe si asfalt foarte bun intre Resita si Anina, intre Anina si Bozovici, si chiar intre Resita si Cansebes, chiar daca aici degradarea drumului incepe sa fie din ce in ce mai pronuntata. Recomad cu caldura Resita -Anina ( 35 Km de vis).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Deci asa Sergiule,au reusit sa te enerveze.Un sfat:nu te pune cu Busele caci chiar nu le vezi pe drum...

 

 

 

Imi cer scuze ca ma bag si eu dar aici nu era vorba doar de Buse ci in general.....Drumul din punct de vedere al organizari a fost k porcu'......fiecare pe cont propriu.......dk tot se programeaza iesiri impreuna ar fi bine sa ne asteptam unul pe celalalt k de aia is IESIRI ORGANIZATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!In Ch Cris am stat dupa Luca si Romina pt k nu au apucat nici sa-si puna castile cand deja nu mai era nimeni.......Halal iesiri organizate :D Iar la plecarea de la Varfuri acelasi lucru,pe cand am iesit si noi din restaurant nu mai era nici dracu,am tras k nebuni sai ajungem si ei erau in Ineu,FAIN!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mnah pana la urma a fost o iesire faina ne-am distrat de numa :D si ne-a placut la toti cred....doar cu invartitu rotzii stam mai prost si e dezordine mare... in fine

Pe data viitoare pe mine ma tenteaza o iesire prin zona RESITEI .... cine vrea sa imi spuna poate ne strangem o gashca sa mergem la plimbare (NU LA RALIU cu vazut/nevazut tobele)

Sunt zone frumoase si drumuri bune dupa cum spunea si Marele ALb mai sus, de care multi nici nu stiu,.... hai sa mai alungam monotonia ARAD _ SAVARSIN retur cu reintregirea grupului la rompetrolul de acolo, dupa care iar imprastierea ....

sunt zone superbe in caras.si drumuri bune.

asadar...este cineva interesat sa participe la o viitoare iesire pe CARASH ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mnah pana la urma a fost o iesire faina ne-am distrat de numa :D si ne-a placut la toti cred....doar cu invartitu rotzii stam mai prost si e dezordine mare... in fine

Pe data viitoare pe mine ma tenteaza o iesire prin zona RESITEI .... cine vrea sa imi spuna poate ne strangem o gashca sa mergem la plimbare (NU LA RALIU cu vazut/nevazut tobele)

Sunt zone frumoase si drumuri bune dupa cum spunea si Marele ALb mai sus, de care multi nici nu stiu,.... hai sa mai alungam monotonia ARAD _ SAVARSIN retur cu reintregirea grupului la rompetrolul de acolo, dupa care iar imprastierea ....

sunt zone superbe in caras.si drumuri bune.

asadar...este cineva interesat sa participe la o viitoare iesire pe CARASH ???

 

Va recomand pe unde am fost eu cu Korben si cu Marcel,(nu cel cu Busa)Deva-Hunedoara-Hateg,luati-o pe direct,nu prin Calan...un mic Transfagarasan cu drumuri,serpentine,peisaje super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa iti spun de ce nu i-am vazut tobele .... >nu i-am vazut tobele pt ca v-ati carat cu totii din varfuri de la restaurant in timp ce eu eram la toaleta ...ca era imbulzeala acolo si am nimerit ultimul... de aia. si la plecare din ch cris am stat sa il astetp pe un biker care nu a apucat sa se pregateasca si sa nu vina singur ca asa e frumos si de aia plecam in grup....

 

nush pt ce se mai da intalnire la ora cutare cand oricum se merge singur. nici sa ma pish nu am putut ca v-ati tirat toti... fain. inspre varfuri am tras tare sa va prind si v-ati oprit in INEU la CAFE>..fara sa dati un tel macar.... eu cu luca si cu cornel am dat tare ca prostii si v-am cautat prin varfuri prin pecouri si restaurante.. in fine..

nu ma intereseaza sa vad tobele buselor .. oricum poate eu vad gresit anumite probleme .... dar daca se merge in grup ATUNCI GRUP SA FIE in p--a mea

 

 

Vezi men dc am refuzat invitatzia ta :)

Am fost de cateva ori si am vazut ce si cum..

Cuvantul "grup" dispare la iesirea din Arad

Nu merg sa imi omor motoru ca sa prind din urma pe unu si pe altu

Daca imi iau vitezana vin si eu, ca imi place sa ies din oras..

Cu un cilindru nu prea fac fata

 

Asfalt uscat sa aveti, ca de maine vine caldura..(cica) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi men dc am refuzat invitatzia ta :D

Am fost de cateva ori si am vazut ce si cum..

Cuvantul "grup" dispare la iesirea din Arad

Nu merg sa imi omor motoru ca sa prind din urma pe unu si pe altu

Acuma eu nu stiu ce inseamna pentru tine mersul in grup

Pentru mine, faptul ca ne distantam unul de altul cucateva sute de metri nu e o catastrofa

Dar de regula mergem la 30-40 metri unul de celalalt, viteza adaptata in functie de trafic si de drum

La urmatoarea iesire esti invitatul meu

Desigur, daca nu te deranjeaza sa faci 3-400 km intr-o singura zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma eu nu stiu ce inseamna pentru tine mersul in grup

Pentru mine, faptul ca ne distantam unul de altul cucateva sute de metri nu e o catastrofa

Dar de regula mergem la 30-40 metri unul de celalalt, viteza adaptata in functie de trafic si de drum

La urmatoarea iesire esti invitatul meu

Desigur, daca nu te deranjeaza sa faci 3-400 km intr-o singura zi

 

pe mine nu, pe capra da :|

abia astept sa dau din nou de 4 pistoane

si ies cu toata placerea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca scriu pe acest topic despre asta dar nu stie nimeni pe cineva care si-ar dori un RS 50 cmc? Are un prieten si vrea sa se scape de el ca vrea sa isi cumpere ceva mai mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa iti spun de ce nu i-am vazut tobele .... >nu i-am vazut tobele pt ca v-ati carat cu totii din varfuri de la restaurant in timp ce eu eram la toaleta ...ca era imbulzeala acolo si am nimerit ultimul... de aia. si la plecare din ch cris am stat sa il astetp pe un biker care nu a apucat sa se pregateasca si sa nu vina singur ca asa e frumos si de aia plecam in grup....

 

nush pt ce se mai da intalnire la ora cutare cand oricum se merge singur. nici sa ma pish nu am putut ca v-ati tirat toti... fain. inspre varfuri am tras tare sa va prind si v-ati oprit in INEU la CAFE>..fara sa dati un tel macar.... eu cu luca si cu cornel am dat tare ca prostii si v-am cautat prin varfuri prin pecouri si restaurante.. in fine..

nu ma intereseaza sa vad tobele buselor .. oricum poate eu vad gresit anumite probleme .... dar daca se merge in grup ATUNCI GRUP SA FIE in p--a mea

...................................................................

Scuza-ma ca intervin domnule dar cind am plecat din Arad am satabilit ca ne oprim la ineu sa bagam benzol ...... cafea..... tigara !!!! hai sa spunem ca tu ai ratat aceasta discutie care sa reluat in ch cris cind am asteptat pe cei care au venit cu masinile !!!! .Sa zicem ca ai ratat si aceasta discutie dar au fost si motociclete care au rulat cu viteze mai inferioarea si de aceea tot sau oprit in ineu !!!!! Cit despre intoarcere nu ai dreptate nici macar 1% deoarece am stat la masa in varfuri mai bine de 2 ore timp in care toata lumea a reusit sa se usureze !!!!! Dr tu nu ai reusit nu se stie dun ce motive iar cind toata lumea a iesit afara sa plece tu ai fi avuta pretentia sa te astepte in ploaie !!!!

.................................................

Cit despre afirmatiile tale despre consumul motocicletelor si despre marca acestora pe viitor te rog tine ptr tine toate comentariile !!!!!!!!

..................................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca ma bag si eu dar aici nu era vorba doar de Buse ci in general.....Drumul din punct de vedere al organizari a fost k porcu'......fiecare pe cont propriu.......dk tot se programeaza iesiri impreuna ar fi bine sa ne asteptam unul pe celalalt k de aia is IESIRI ORGANIZATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!In Ch Cris am stat dupa Luca si Romina pt k nu au apucat nici sa-si puna castile cand deja nu mai era nimeni.......Halal iesiri organizate :wacko: Iar la plecarea de la Varfuri acelasi lucru,pe cand am iesit si noi din restaurant nu mai era nici dracu,am tras k nebuni sai ajungem si ei erau in Ineu,FAIN!!!!!!!

....................................................................................

D-sora Teo tu gresesti cu privire la organizare !!!!!! Nu a fost nimic organizat a fost o simpla idee la care sau alaturat cei care au crezut ca pot face fata drumului si celor care au parcurs acest drum !!!!!!

Dar se pare ca au venit si cei care nu au facut fata nici drumului nici grupului !!!!!!

I-mi cer scuze daca iesire de dumineca nu s-a ridicat la asteptarile voastre !!!!!!!!!!!

Poate pe viitor o sa se ORGANIZEZE o iesire in care toti participantii o sa stea in spatele vostru si o sa va dadaceasca sa nu va simtiti singuri si dezorientati !!!!!!

..........................................

Dar se pare ca cel putin o parte din grupul de dumineca trecuta nu o sa faca acest lucru !!!!!!!!!!!!

..................................

 

 

 

 

 

ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?showtopic=345620 care se baga?Poate de samnata daca e totul ok!

 

Dupa cum a spus si KATO , noi va asteptam pe toti in 26.04.2009 , la Hunedoara , la PETRECEREA DE DESCHIDERE DE SEZON MOTO 2009 , o zi si un camping numai pt motociclisti !!! Detalii in linkul de mai sus .

VA ASTEPTAM

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...................................................................

Scuza-ma ca intervin domnule dar cind am plecat din Arad am satabilit ca ne oprim la ineu sa bagam benzol ...... cafea..... tigara !!!! hai sa spunem ca tu ai ratat aceasta discutie care sa reluat in ch cris cind am asteptat pe cei care au venit cu masinile !!!! .Sa zicem ca ai ratat si aceasta discutie dar au fost si motociclete care au rulat cu viteze mai inferioarea si de aceea tot sau oprit in ineu !!!!! Cit despre intoarcere nu ai dreptate nici macar 1% deoarece am stat la masa in varfuri mai bine de 2 ore timp in care toata lumea a reusit sa se usureze !!!!! Dr tu nu ai reusit nu se stie dun ce motive iar cind toata lumea a iesit afara sa plece tu ai fi avuta pretentia sa te astepte in ploaie !!!!

.................................................

Cit despre afirmatiile tale despre consumul motocicletelor si despre marca acestora pe viitor te rog tine ptr tine toate comentariile !!!!!!!!

..................................................

 

nu vreau sa polemizez ca nu e frumos si prea putin ma intereseaza acum, dar tin sa precizez cateva.

AI STABILIT TU cu LOTZY si vreo doi care erau la 3 4 metri sa auda si ei, probabil .... pt ca o parte nu am stiut ca e necesar un REFUEL deja de la INEU.... si ne-am grabit sa va ajungem si ne-am plimbat ca prostii prin varfuri sa va cautam fapt deranjant pt noi., in fine

la plecare din varfuri o gramada NE_AM USURAT la plecare ....inclusiv eu am asteptat pe lotzy si marcel sa iasa sa am loc si eu,caci ei erau inaintea mea ... si tu te poti usura la comanda sau cand iti vine ?? degeaba spui ca am stat 2 ore ca nu e elocvent.anyway,e liber sa faca fiecare ce vrea...si nu pot sa va reprosez ca nu sa asteptat.NU vreau sa ma intelegi ca ma supar pt asa ceva...dar nici am fost superincantat sa vad. iar Daca a astepta pe cineva 1-2 min pana se usureaza e ceva FOARTE GREU si nu merita inseamna ca poate NU EU AM PRETENTII ...ci impresile altora despre SINEA lor sunt mai degraba ,Devastator de HIGH CLASS...

asadar,respect atitudinea fiecaruia doar ca eu personal inteleg altceva prin Iesire moto in grup... eu poate ca te asteptam daca era invers..nu poate ci sigur dar aici avem viziuni diferite asupra relatilor interumane si colegiale(in spiritul Moto mai ales..care incet dispare) fapt pt care iti inteleg pozitia si o respect. Te salut si iti urez numai drumuri bune sa ai si fara incidente neplacute :wacko:

 

ps.cat despre marca si consumul motocicletelor spun oricand ce vreau si cum vreau.e parerea mea si nu trebuie sa o bagi in seama.nu uita ce inseamna cuvantul FORUM.si daca jignesc pe cineva personal ma pot trezii cu contul banat,iar eu nu intentionez asta...sunt atatea pareri pe forumul asta inca totul e varza.

Editat de JVC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...