Jump to content
Sign in to follow this  
Evol

Festivalul cetatilor dacice

Recommended Posts

Io scap sambata dimineata de la munca... daca stii un traseu care sa fie cel mult drum judetean vin... Daca nu stii, vin... deci!?

Mai am loc de 2 pers in cort... io zic ca suntem destui deja! :D

Edited by antemiu

Ba as venii si yo, dar voi iar o luati pe coclauri...

si pe mine ma bate un gand dar pe asfalt ca prin gropi imi da cu ,.

se va merge pe dn1 pana la alba....apoi o luam spre teius.. deci asfalt super bun.

In cazul acesta, la ce ora e plecarea si unde e strangerea? :D I'm in!

Sa ne vedem cu bine :D .Ce-mi place cand aud atatia oameni inca pasionati sau cel putin curiosi de obiceiurile dacilor.S-au anuntat deja un numar considerabil de motociclisti care vor venii la Cricau.

Eu zic sa organizam si niste mici excursii prin imprejurimi ,ca sunt o gramada de locuri frumoase pe acolo :P .

Hai no-rock si sa ne vedem cu bine.

Edited by Dacul

se va merge pe dn1 pana la alba....apoi o luam spre teius.. deci asfalt super bun.

daca nu o sa va preseze timpul, decat DN1, unde e plin de tiruri mai ales de la Vestem incolo, mai bine varianta Bv-Sighisoara-Medias-Blaj-Teius.

Asfaltul pana la Copsa Mica e laser, dupa aia destul de bun, doar inainte de Blaj sunt vreo 15 km mai valuriti, in rest e ok, merge lejer si cu chopperul.

Dixtractie maxima! :D

pai ziceti ba, o batem in cuie pt sambata dimineata?Care merge sigur ca sa stiu daca imi umple cinteza frigiderul de carne si uichendu asta sau doar creez panica si cad cu k-uru in bip...ula.

k, ramane pe sambata dimineata atunci! Sa fie ora 9.30 ? Si putem merge pe ce traseu vreti :cheers: .

Daca are careva nevoie de CORT pe imprumut sa ma sune la 0723 515 249 Ovidiu (Bal00) Cya

k, ramane pe sambata dimineata atunci! Sa fie ora 9.30 ? Si putem merge pe ce traseu vreti :lol: .

OK! Unde ne-ntalnim? Ca si asta-i important.

Inca ceva, venim fiecare cu cortu? Intreb ca yo am unu de patru persoane si nu-s decat yo si mobra si poate situatia mea nu=i singulara, deci nu cred ca are rost sa caram o armata de corturi. Cum e mai bine? ce ziceti?

p.s. Uneori nici nu-mi trebe cort :banana: :cheers:

in cazul in care nu ati aflat (poate nu ati citit si topicul de la intalniri) , noi cei din alba ne adunam sambata la 4:30 in fata Catedralei Reintregirii din Alba Iulia ca sa o taiem spre Cricau. Poate veniti si voi .

OK! Unde ne-ntalnim? Ca si asta-i important.

Inca ceva, venim fiecare cu cortu? Intreb ca yo am unu de patru persoane si nu-s decat yo si mobra si poate situatia mea nu=i singulara, deci nu cred ca are rost sa caram o armata de corturi. Cum e mai bine? ce ziceti?

p.s. Uneori nici nu-mi trebe cort :banana: :cheers:

Si io ca tine... singur in cort de 4... daca-l iei ma abonez la tine la cort cu un loc... sau 2 depinde ce gasim la fata locului :lol:))

Primiti cu colindu!?

so...ne vedem la ora 9.30 in benzinaria rom petrol de pe dn 13 (iesirea spre sighisoara), sau la 9.00 la mine

- Motociclistii se aduna in fiecare an la Festivalul Cetatilor Dacice. -

Asa cum probabil v-ati obisnuit deja, la fel ca anii trecuti, si anul acesta, Apulum Bikers (partener in organizare) va invita pe toti cei pe doua roti la Festivalul Cetatilor Dacice, pentru a petrece ca intre bikeri. Va exista un spatiu de campare doar pt noi, mai retras, cu muzica buna si cu tot ceea ce e nevoie pt a va simti bine (fara taxa de intrare/campare). Toate astea pt a ne putea bucura impreuna de un festival unic in Romania.

https://www.facebook.com/FestivalulCetatilorDacice

Asadar, va asteptam incepand de sambata 22 iunie 2013 dupa 12:00, la Cricau.

P.S. Vom reveni cu mai multe detalii in cel mai scurt timp posibil!

261125_257629427676057_1928776341_n.jpg
Festivalul Cetatilor Dacice este un eveniment cultural-sportiv, de valorificare a patrimoniului dacic al judetului Alba.