Sari la conținut

Motociclist cu picioarele zdrobite, dupa un accident


1n$4n3
 Share

Postări Recomandate

http://stirileprotv.ro/exclusiv/stirile-ta...n-accident.html

 

"Potrivit martorilor, motociclistul a incetinit inainte de o curba, insa din cauza nisipului de pe drum a pierdut controlul si s-a lovit puternic de un indicator rutier.

 

Un echipaj SMURD sosit la fata locului l-a transportat pe tanar la Urgente."

 

Mi-a fost greu sa urmaresc tot filmuletul cand auzeam gemetele de durere ale baiatului... Cine il cunoaste, sa ne dea si noua date despre situatia de sanatate a riderului ulterioara accidentului si daca il putem ajuta cu ceva...

 

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traim in Romania,nu inteleg de ce ne-am mira ca pe strada sunt balti de ulei ,balegi, nisip,pietris, numai asfalt curat nu, din pacate asta e realitatea, imi pare foarte rau pentru tanarul motociclist, foarte tragic evenimentul. :|

 

 

 

O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urasc animalele care se apuca sa filmeze suferinta oamenilor. L-am vazut acolo pe cel care filma chiar cind impingea nervos un batrin care-i statea in fata. Oameni fara pic de suflet si caracter. Niste frustrati impotenti ce traiesc si obtin satisfactie din necazul altora. Pentru ei exista o institutie care-i poate ajuta-clinica de psihiatrie.

Sanatate multa baiatului accidentat. Shit happens!

 

La citiva kilometrii mai incolo tocmai se tamponasera grav doua masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce idioti astia de pe pro tv , nici macar nu au aratat unde s-a intamplat , in care curba . si eu am cazut in zimbor cand aveam gpz-ul , am vrut sa intru in benzinarie si nu am vazut nenorocitul ala de pietris care se aduna pe marginea drumului , noroc ca nu aveam viteza . cineva ar trebui sa te despagubeasca in astfel de cazuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urasc animalele care se apuca sa filmeze suferinta oamenilor. L-am vazut acolo pe cel care filma chiar cind impingea nervos un batrin care-i statea in fata. Oameni fara pic de suflet si caracter. Niste frustrati impotenti ce traiesc si obtin satisfactie din necazul altora. Pentru ei exista o institutie care-i poate ajuta-clinica de psihiatrie.

Sanatate multa baiatului accidentat. Shit happens!

 

La citiva kilometrii mai incolo tocmai se tamponasera grav doua masini.

Cred ca imaginile in cauza, pot fi educative pentru tinerii motociclisti, poate asa se conving de utilitatea echipamentului. Nu-mi pare corect cenzurarea stirilor, indiferent cat de socante sunt.

Sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca imaginile in cauza, pot fi educative pentru tinerii motociclisti, poate asa se conving de utilitatea echipamentului. Nu-mi pare corect cenzurarea stirilor, indiferent cat de socante sunt.

Sanatate motociclistului!

 

 

Motociclistul avea combinezon de piele, da... nu prea te ajuta la impact, mai mult la abraziune. Curba e cea de la intrarea in sancraiul almasului, dupa o linie dreapta, din directia zalau - cluj napoca. Si eu era s-o ratez acu 3 ani, pt ca se inchide dupa jumatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca imaginile in cauza, pot fi educative pentru tinerii motociclisti, poate asa se conving de utilitatea echipamentului. Nu-mi pare corect cenzurarea stirilor, indiferent cat de socante sunt.

Sanatate motociclistului!

 

Baiatul avea echipament complet. In ideea asta te-as invita cu mine in sala de operatie sa vezi ce poate provoca fumatul, regimul alimentar nesanatos, lipsa de supraveghere din partea parintilor. Nu se filmeaza asa ceva! Nu filmezi suferinta cuiva. Este inuman. Nu sunt eu prea sensibil. Am meseria de chirurg. Dar din pacate "stirile de la ora 5" au devenit ceva normal intr-o tara de cuvint urit.

Ce educatie poti face filmind mama plingind ca i-a murit copilul de cancer? Si dai asta pe post la ora de maxima audienta.

In afara de asta, nu ar fi voie sa folosesti imaginea cuiva fara acordul persoanei respective. Ca nu filma peisaje.

Din pacate anormalitatea tinde sa devina normalitate intr-o lume bolnava.

 

Pe baiat nici nu-l cunosc. Treceam intimplator pe acolo si am oprit sa vad daca pot sa ajut.

Probabil nu va urca multa vreme inapoi in sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e tara de Ca-Cat in care stam, ca-caturi sunt la conducere, ca-caturi sunt pe toate drumurile - nisip, noroi, jeg, mizerie, gropane, animale lasate de-ampulea. Pe toti ii doare la bashcetzi fiindca in Gipane nu au ce sa pateasca. Te despagubeste p.ulea, bashca ca poate sa iti faca dosar pentru vatamare proprie.

Trebuie viteza mica, foarte mica si precautie deosebita in locurile necunoscute si chiar si in alea cunoscute. Apar in cateva ore gropi, ulei si alte jeguri. Numai si numai ca-caturi.

 

Sanatate multa baiatului si fereasca Dumnezeu de ghinioane de-astea. Tipam, urlam dar de auzit nu ne aude nimeni. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

am vazut si eu. sanatate riderului. pe cine sa tragi la raspundere in treaba asta??? santem vai de capu nostru in romania. avem strazi de (cuvant urat).

si Offtopic

uitati ce groapa intampinati daca iesiti din targu neamt indreptandu-va spre falticeni-suceava. DN15c un super crater. incepand de anu trecut s-a facut canalizarea pe b-dul Marasesti iar de curand au descoperit din nou un canal iar in urma uite ce au lasat. poate nu ve-ti trece pe acolo sa o luati inainte.

 

e o poza facuta in fuga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urasc animalele care se apuca sa filmeze suferinta oamenilor. L-am vazut acolo pe cel care filma chiar cind impingea nervos un batrin care-i statea in fata. Oameni fara pic de suflet si caracter. Niste frustrati impotenti ce traiesc si obtin satisfactie din necazul altora. Pentru ei exista o institutie care-i poate ajuta-clinica de psihiatrie.

Sanatate multa baiatului accidentat. Shit happens!

 

La citiva kilometrii mai incolo tocmai se tamponasera grav doua masini.

Nu mai fi asa inversunat pentru ca a facut foarte bine.De multe ori ne trebuiesc niste imagini de genul asta sa ne mai trezeasca la realitate...pe unii dintre noi.Bafta si asfalt curat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urasc animalele care se apuca sa filmeze suferinta oamenilor. L-am vazut acolo pe cel care filma chiar cind impingea nervos un batrin care-i statea in fata. Oameni fara pic de suflet si caracter. Niste frustrati impotenti ce traiesc si obtin satisfactie din necazul altora. Pentru ei exista o institutie care-i poate ajuta-clinica de psihiatrie.

Sanatate multa baiatului accidentat. Shit happens!

 

La citiva kilometrii mai incolo tocmai se tamponasera grav doua masini.

 

 

Pacat ca nu i ai luat camera si sa i o spargi in cap....

 

Multa sanatate riderului :P

 

Nu mai fi asa inversunat pentru ca a facut foarte bine.De multe ori ne trebuiesc niste imagini de genul asta sa ne mai trezeasca la realitate...pe unii dintre noi.Bafta si asfalt curat!

 

 

Amice ultimul tau neuron ...refuza sa fie consumat..... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai fi asa inversunat pentru ca a facut foarte bine.De multe ori ne trebuiesc niste imagini de genul asta sa ne mai trezeasca la realitate...pe unii dintre noi.Bafta si asfalt curat!

Bai ametitule, chiar tb sa fii trezit la realitate...dar nu prin imagini de genul asta....dobitocule.....cu tine orice argumentatie e inutila.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ametitule, chiar tb sa fii trezit la realitate...dar nu prin imagini de genul asta....dobitocule.....cu tine orice argumentatie e inutila.....

 

 

 

Sper ca atunci cand ai zis ametzit nu te ai referit la mine...... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ametitule, chiar tb sa fii trezit la realitate...dar nu prin imagini de genul asta....dobitocule.....cu tine orice argumentatie e inutila.....

 

Subscriu!

Nu sunt de acord cu educatie prin imagini violente,de groaza,sange pe pereti,organe,etc(nici nu m-am putut uita la film)...trebuie sa fi nitel sadic ca sa te satisfaca astfel de imagini.Consider ca daca esti OM exista alte mijloace mult mai eficiente...

Mai e un filmulet si mai sadic cu un accident cu un tip in slapi pe motor...si un dobitoc si-a dat cu parerea ca fiecare motociclist ar trebui sa se uite zilnic,preventiv... la imaginile de groaza cu motociclistul plin de sange,fara rotula care urla de mama focului...(probabil, or sa scada nr.accidentelor....se gandea el) ... ABERANT!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa fii sadic deloc. Ne-am transformat toti in niste muieri. E real, asta se intampla cu corpul nostru, studiaza si tine minte.

Intotdeauna ma gandesc la lucruri de genul cand ma sui in sa, adica in fiecare zi. Cunosti pericolul, te feresti de el, cat poti . E normal sa traiesc cu o urma de frica fiecare secunda pe motor. Asta te face mai atent, mai bun . Parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am referit la dezorientatul ala care are nevoie sa fie trezit la realitate prin imagini sinistre......

noroc :banana:

 

 

Da asa este ....mi am dat seama,glumeam........sincer daca eram acolo ii spargeam capul cameramanului cu camera lui aia pretioasa... :lol:

Multa sanatate riderului inca o data :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa fii sadic deloc. Ne-am transformat toti in niste muieri. E real, asta se intampla cu corpul nostru, studiaza si tine minte.

Intotdeauna ma gandesc la lucruri de genul cand ma sui in sa, adica in fiecare zi. Cunosti pericolul, te feresti de el, cat poti . E normal sa traiesc cu o urma de frica fiecare secunda pe motor. Asta te face mai atent, mai bun . Parerea mea...

 

Fiinta umana a fost dotata cu inteligenta(sau cel putin o buna parte). Creierul poate comanda miinii drepte cind trage gazul. El poate sa spuna nu. Educarea animalelor se face dezvoltindu-le niste reflexe conditionate. Ceea ce afirmi tu este ca ai nevoie de un reflex conditionat(imagini socante cu singe si muci pe sosea+tipetele mamelor induererate) ca sa te poti controla. Trage tu concluzia. Sper ca nu toti procedeaza asa. POate mai sunt printre motociclisti si alt tip de oameni. Sper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteligenta umana este impartita in multe categorii. Nu ea te face sa nu tragi de gaz, ci frica (de cele mai multe ori) . Mai sunt lucruri marunte, cum ar fi : daca dupa toate calculele (obiective sa zicem), decizia e sa se traga de gaz SI sa se inchida la momentul potrivit, unde e prostia ?. Intotdeauna vor fi factori ascunsi, iar pentru ca nu am fost de fata, nu am trait momentul acela, nu ii vom descoperi.

Imi place sa cred ca fiecare dintre noi aveam cate un fel de " reminder " . Majoritatea au nevoie de exemple : negative/pozitive.

 

Aaaanyway. Ii doresc bikerului multa putere sa treaca peste perioada ce va veni. Daca a gresit, el stie. Sanatate sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa fii sadic deloc. Ne-am transformat toti in niste muieri. E real, asta se intampla cu corpul nostru, studiaza si tine minte.

Intotdeauna ma gandesc la lucruri de genul cand ma sui in sa, adica in fiecare zi. Cunosti pericolul, te feresti de el, cat poti . E normal sa traiesc cu o urma de frica fiecare secunda pe motor. Asta te face mai atent, mai bun . Parerea mea...

 

Argumentatie aberanta, iti intemeiezi argumetul pe un exemplu extrem, daca nu te uiti la de genul asta de imagini esti muiere..... exista si o cale de mijloc, e firesc si realist sa stii la ce riscuri te expui atunci cand te urci pe motor dar sa ajungi sa imbrancesti o persoana in varsta ca sa prinzi senzationalul...e cam prea mult....si da masura valorii tale ca om.....imaginile se pot da blurat etc...si nu cred ca ai nevoie sa vezi creieri imprastiati pe asfalt ca sa fi tu mai temperat pe motor....nu cred ca te gandesti: bai daca o sa merg cu viteza o sa dau cu bostanul si o sa mi se deschida corpul calos..te gandesti in termeni mai generali, daca o sa merg tare o sa-mi rup picioarele si poate o sa paralizez, nu cred ca ai nevoie sa vezi vene si muschi sfartecati....Cred ca cel mai mult deranjeaza lipsa de umanitate la astfel de reportaje, omul sufera si m.u.i.e. ala cu camera ignora suferinta omului si cauta hulpav rana cea mai adinca, da zum pe ea..ca aia prinde, asta se cauta....Sunt instructive intr-o anumita masura atfel de reportaje, omul a mers tare si si-a rupt picoarele...nu faceti ca el ca riscati foare mult, mergeti mai prudent.....asta ar tb sa fie mesajul...nu organe interne si vene pe afara....ca au nevoie unii sa fie treziti la realitate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...