Jump to content
Sign in to follow this  
pedes trian

Nu E Banc...

Recommended Posts

Salut!

"Conservar" de 18 ani, in varsta de 40, ma bate gandul sa trec pe moto...

Sunt fan Harley, da' n-as avea bani decat de un VN1100 - 1600 la mana a doua.

Voi ce ziceti? Sa incerc sau sa stau dra..... in banca mea?

PS. Accept si misto-uri ca deh!, m-am prostit la batranete...

:crack: Niciodata nu-i prea tirziu. Doar nu te apuci de motociclism de performanta!

Salut!

"Conservar" de 18 ani, in varsta de 40, ma bate gandul sa trec pe moto...

Sunt fan Harley, da' n-as avea bani decat de un VN1100 - 1600 la mana a doua.

Voi ce ziceti? Sa incerc sau sa stau dra..... in banca mea?

Go for it ! :crack:

Acu' mai nasol e ca tre' sa'ti schimbi nevasta daca ai.Sa'ti iei una mai tanara cu vreo 20 de ani :crack:

go for it!!!!

citeshte aici: /index.php?showtopic=22355

se poate shi la 50 de ani!!! niciodata nu e prea tarziu!!! sa ne vedem pe 2 rotzi :crack:

de ce mishtouri??? in primul rand, e de admirat!!!

Acu' mai nasol e ca tre' sa'ti schimbi nevasta daca ai.Sa'ti iei una mai tanara cu vreo 20 de ani :crack:

p-asta sa nu-l bagi in seama ca e mult mai tanar decat tine shi se chinuie de ceva vreme sa treaca sala, ca motorul il are in curte de aproape un an :blbl: :D :ok: :ok: :ok:

nimeni n-o sa te ia la mishto aici k vrei sa te apuci de moto...eu cand am facut scoala era un nene kre se pregatea pentru exament impreuna cu fiul. Fiu care nu mai era adolescent. Si crede-ma arata muuuuult peste 40. Si-a luat si o cazatura in scoala... Asta este... Nimeni nu a ras... Te asteptam pe strazile patriei pe doua roti :crack:

Edited by odhin

Nici o data nu e prea tarziu. Eu zic sa va indepliniti visul cu incredere (ca sunt sigur ca e un vis). Multa bafta sau cum se spune "bulan exagerat".

Go for it ! :crack:

Nevasta as schimba-o chiar daca n-ar fi vorba de motor... Da' am si o mandrete de fetita pe care nu vreau s-o las pe mana lupului cel rau (if you know what I mean!)...

Nevasta as schimba-o chiar daca n-ar fi vorba de motor... Da' am si o mandrete de fetita pe care nu vreau s-o las pe mana lupului cel rau (if you know what I mean!)...

Esti offtopic :crack: :crack: :blbl: :D :ok:

Detalii PM despre fetita,te rog,aci ne vedea domnu' modelator be de si n'avem voie :ok:

Esti offtopic :crack: :crack: :blbl: :D :ok:

Detalii PM despre fetita,te rog,aci ne vedea domnu' modelator be de si n'avem voie :ok:

Eu vorbeam de fetita mea, de 6 ani... Despre ailalta :ok:

Eu vorbeam de fetita mea, de 6 ani... Despre ailalta :crack:

ai mare grija la pedofili din ashtia!!! irascibilu ar cere id-ul de messenger shi la o copila conceputa de 2 spatamani :crack:

vezi ca a inceput sezonul de inscrieri la shcoala pt categoria A!!!

daca ai nevoie de lamuriri, pune aici ce intrebari vrei!!!

Te asteptam cu bratele deschise in jungla betonata :lol: ...nu e niciodata prea tarziu

10x.

Am auzit ce ti s-a intamplat de curand. Cum esti?

go for it!!!!

se poate shi la 50 de ani!!! niciodata nu e prea tarziu!!! sa ne vedem pe 2 rotzi :crack:

p-asta sa nu-l bagi in seama ca e mult mai tanar decat tine shi se chinuie de ceva vreme sa treaca sala, ca motorul il are in curte de aproape un an :blbl: :D :ok: :ok: :ok:

go for it!!!!

p-asta sa nu-l bagi in seama ca e mult mai tanar decat tine shi se chinuie de ceva vreme sa treaca sala, ca motorul il are in curte de aproape un an :P :ok: :ok: :hug: ;)

Multzam.

Stai linistit.

post-8635-1141991154.jpg

Acum e vremea !!!

Bine ai venit! Go for it!

Stai linistit.

post-8635-1141991154.jpg

Acum e vremea !!!

Aici eram in drum spre mare... Ce m-ai ginit, nu pot sa cred... :crack:

ai mare grija la pedofili din ashtia!!! irascibilu ar cere id-ul de messenger shi la o copila conceputa de 2 spatamani :crack:

vezi ca a inceput sezonul de inscrieri la shcoala pt categoria A!!!

daca ai nevoie de lamuriri, pune aici ce intrebari vrei!!!

Apropo, ce scoala mi-ai recomanda in Bucuresti?

depinde unde stai!!! oricum in shcola nu invetzi mai nimic, decat sa faci poligonul ca sa potzi sa iei examenu, atat!!! asha ca nu conteaza prea mult unde faci shcoala!! restul il invetzi pe barba ta in trafic!!!

avantaj: experientza de conservar!!! mie mi-a folosit cu varf shi indesat!!!

:crack:

Presupun ca esti din Bucuresti.

Daca te uiti prin presa si vezi cam ce a declarat primarul Videanu ieri, si ce s-a anuntat (reabilitare strazi, reloaded) pai atunci sa-ti vina sa arunci masina la gunoi la ce calvar al ambuteiajelor va deveni Bucurestiul.

Asa ca, numai din acest punct de vedere e bine ca te gandesti la moto... adio fiert vara in conserva.

Oricum, bravo pt idee/decizie, nimeni nu face mistouri, ba chiar fiecare potential motociclist e incurajat de catre ceilalti motoristi sa treaca la 2 roti.

Asa ca bafta la scoala si la examen :crack:

Un astfel de om nu poate fi decat de admirat,nu de luat la mishto!Si mai bine mai tarziu decat niciodata,nu?Semne ca motociclismul a inceput sa atraga atentia cat mai multor oameni.Beau pt asta :crack:

Va multumesc la toti din toata inima! Sincer, nu ma asteptam la o asemenea primire...

Cei care aveti si masina, stiti si voi la ce ma refer - trafic in Bucuresti, mame, morti, Dumnezei si alte alea...

In alta ordine de idei, nu m-as baga - la inceput - la mers prin Bucuresti. Oricum, fiind fan "open roads", ma gandesc sa-mi fac ucenicia pe sosea. Si cum am rude, din partea nevestii, la Lupeni, precum si o casa de vacanta (pensie) acolo, tare mi-ar place sa incalec un motor solid sa ma falfaie vantu' pana acolo.

Dreams, sweet dreams...

Ce mi-ati recomanda, pentru inceput? Mi-ar place ceva care sa semene cat mai mult cu un Road King Classic!

Bine ai venit ! :crack:

Vad ca multi ti-au raspuns, unii mai pe langa dar nu asta conteaza :blbl: ... Nu te mai gandi ca nu ai bani de Harley, probabil vei descoperi si singur ca defapt nici nu iti trebuie asa cazan :ok: . Pana acum avand informatii numai din "afara" lumii motociclistilor, e normal sa fii inca intoxicat de publicitatea agresiva americana. As recomanda sa te orientezi la un cruiser 650-800 cc, sunt catreva modele reusite pe acolo ( kawa VN750-800, Yamaha Dragstar 650 , samd ). Ulterior iti dai seama si singur daca chiar ai nevoie de iun monstru foarte greu la peste un kil capacitate cilindrica...sau nu :D

Spor la cautari :crack:

Salut !

Niciodata nu e prea tarziu , tatal meu(46 ani) a dat de carnet acum 3 ani desi a condus multe motoare in tinerete

Asa ca : go for it!... ca vine vara! :crack:

Guest <-BlacK_Killer->

Go 4 it :crack: , eu regret ca nu am dat anul trecut de carnet (aveam 16 ani , pt A1)si acum vreau sa ma inscriu neaparat .

Putin OFF-Topic : Sper ca nu stric topicul , dar vreau si eu sa stiu ce scoli moto (si pentru A1) sunt prin Colentina sau imprejurimi ,imi puteti da PM ca daca vreti.Multumesc anticipat !

Go for it!

Welcome

Pedestriene, suntem colegi de "criza varstei mijlocii". Personal sunt mandru ca mi-am facut timpsa revin la prima dragoste, nici tu nu ai de ce sa te feresti.