Sari la conținut

Accident Mortal


BackSlash
 Share

Postări Recomandate

Vb prost ca de obicei si e ultima oara cand iti mai raspund. Ne cunoastem...dar personal am crezut ca poti mai mult.

Pentru cultura ta generala mie nu era sa-mi ia foc nimik,,,eu am cutii. A luat foc geanta textila speciala de speed a lui frate-meu . Si asta ptr ca la un drum de 800km...cam cat ai tu de cand ai permis....s-a zdruncinat si s-a apropiat in mers de tobe. Nu cred ca l-ai auzit pe aici incercand sa afle fratii motociclisti intamplarea..ptr a sublinia ca a mers atata drum pe speed cu pasager. Poate ptr ca are permis A de 8 ani....si km cam cat ai facut tu cu toate mijloacele de transport in viata ta..aici incluzand si RATB-ul.

 

Nu cred ca exista conducator de motor, auto, tramvai sau ce vrei tu care sa nu aiba intamplari in care cineva ii sare in fata...sau ceva asemanator. Atat ca unii au ajuns sa le considere normale in romania, iar cei ca tine tin sa umple spatiul pe servere cu banalitati crezand ca au descoperit roata.

 

Cand va da peste mine o dacie papuc voi face tot ce pot ca sa-mi castig dreptatea fara a face topic in care sa-si dea inclusiv 1 ca tine cu parerea. Ptr ca asha cum spune BUG Mafia: ...n-ai fost acolo/ da-te 2 metri mai incolo"..

Intelegi sper printre randuri si-ti dai seama ca vreau sa spun ca cei ca tine nu sunt in trafic....sunt in lumea lor ideala...in care carutele nu exista, soferii de papuc sunt academicieni cu un IQ impresionant, cainii vagabonzi au fost eradicati de mult de pe strazile spalate cu apa plata si OMO..si o manuta le sterge cu periuta de dinti....ca sa puteti trece voi in siguranta.

 

Eu nu te cunosc, si nu imi pare rau.

 

Si eu am un frate care stie karate.

 

Nu te mai da in stamba atat pentru ca tu ai permis doar de un an de zile, dar deh... poate ai facut kilometri intr-un an cat altii in zece.

 

Tu ai 800 de posturi si eu am 100, eu scriu 3 propozitii si tu scrii 3 fraze si imi spui ca eu umplu spatiul pe servere ?

 

Bineinteles ca nu vei deschide un topic aici daca vei avea un accident, nu are niciun farmec, e mai misto sa critici pe cei care o fac...

 

Daca ai ajuns sa te ghidezi in viata dupa citate din BUG Mafia e clar. Tine-o tot asa.

 

Slava Domnului ca te-ai hotarat sa nu mai raspunzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Preacuviosule, de ce raspunzi la provocari? Nu vezi ca oamenii astia nu au nici o treaba cu topicul? Tu macar pari cu capul pe umeri, ignore sau pm bre...ce naibi, am pretentii.

Am raspuns ptr ca mi s-a parut josnic sa povestesti ceva care stii de la prieteni comuni. Daca vroiam sa popularizez incidentul la care a facut referire cu o informare gresita CHL, o faceam eu sau chiar frate-meu...si-i mai dadeam si o aura mistica in care povesteam cum cadeau fulgerele pe sosea la 1 metru de noi, si doar gratie abilitatilor extraordinare am reusit sa ne salvam (bineinteles totul cu detaliile manevrelor insotite de timingul de apasat pe frana si tras de acceleratie)

A fost un simplu incident care s-a rezolvat la cel mai apropiat service a doua zi in salonic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai da explicatii, nu le cere nimeni. Discutam pe topicul unui motociclist decedat intr-un accident nefericit ceea ce eu nu prea cred ca e cazul.

 

Daca aveti ceva de impartit, vad ca el are ceva cu tine faceti-o pe private message (sfatul meu este sa ii dai pace, nu vad unde vrea sa ajungeti).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catalin (Flo) cum ii spuneau prietenii isi achizitionase seara trecuta o vitezana, acum 2 ore am primit un apel in care am auzit ca e mort...am ramas socat...

 

Sper ca am invatat cate ceva fiecare de aici. Daca nu.. 'om crapa cu totii pe rand si n-o mai avea cine sa scrie pe posturile noastre de morti. Lasati cearta. Mai bine ganditi-va cum sa facem o campanie "buna" anti accidente d'astea tampite. Pentru ca asta este chiar unul tampit. Flo (zmeul) cum i-as spune eu l-a mai luat si pe altul cu el in spate, tata.. daca ieri ti-ai luat motor nu te duci imediat sa-ti dai blana, sau daca te duci (si esti dus)... macar fa-o singur.

Inca o data, sper ca zmeii de genu sa gandeasca, prietenii lor care citesc acest topic (daca ei nu o fac) sa incerce sa-i calmeze, sa le explice cu frumosul cum poti sa crapi intr-o secunda.

 

Insanatosire grabnica pasagerului si lui Flo.. odihneasca-se in pace. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma nu mai conteaza nici viteza, nici nimic, insa cum sa iei pasager din prima zi? ca sa nu mai zic de condus tare prin oras (fie si 80 la ora in loc de 200, e PREA TARE). nu are mana formata sa franeze, nu cunoaste motorul, la varsta aia probabil nu a mai fost in trafic. e nasol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insa cum sa iei pasager din prima zi?

Nu a fost prima lui zi pe motor:

Daiana: tot ce a insemnat carturi scutere motoare si masini a avut copilu asta

 

Pe baiat nu il stiu personal, doar pe parinti... ce pot sa mai zic acum, odihneasca-se in pace, pacat

Editat de Shockeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia asta cu "avea 200km/h ca i s-a blocat acul acolo" e la fel de exacta stiintific ca faptul ca politistii sunt martieni pentru ca umbla imbracati in albastru si albastru e culoare complementara la rosu, si Marte e planeta rosie...

 

Oricum eu as spune ca accidentul se datoreaza lipsei de experienta pe vitezana si probabil vitezei excesive, dar la 200km/h as putea sa pun pariu ca nu mai ramanea mare lucru nici din pasager chiar daca avea costum din ala de piele pentru vitezane cu cocoasa, decat poate daca pica pe un traseu MotoGP cu nisip pe margine si daca comisarii de cursa interveneau la timp...

Ma vad obligat sa ma auto-citez si sa insist, treaba cu 200km/h in cazul asta e o tampenie, asa ca nu mai insistati pe ea...

Eu am vazut motor picat pe Seres la 180km/h pe nisipul de pe margine, a venit cu toba separat, nu prea mai avea carene, ghidonul din dreapta era rupt astfel incat maneta de acceleratie atarna in cabluri, iar echipamentul pe care il purta motociclistul (din ala din piele cu cocoasa) arata de parca ar fi fost umflat cu aer comprimat si a explodat, plus ca omului i-a trecut o piatra prin mana dupa ce a trecut prin costum si nu a avut nevoie de extractie...

Sa lamurim o chestie, se poate muri si cu 130km/h, se poate muri si cand mergi cu 80 sau 70 daca ai ghinion, dar la 200km/h daca nu esti pe pista de obicei te rupi in bucati chiar si cu costum din ala scump de vitezana si de obicei stau astia ceasuri intregi sa-ti caute pe camp mainile si picioarele, asa ca nu mai exagerati ca babele ca "mama aveau 473km/h cel putin"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mica completare, astazi am luat legatura cu proprietarul motorului de la care il avea, care ne`a socat pe toti spunandu`ne ca acul era mereu blocat la 200 si turometrul x...nu era functional. FAza proasta e ca proprietarul daciei accidentate vrea despagubiri, politia nu stie inca cine e vinovat, dar se sustine ca nu avea viteza exagerata, cert e ca era peste cea legala...pacat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mica completare, astazi am luat legatura cu proprietarul motorului de la care il avea, care ne`a socat pe toti spunandu`ne ca acul era mereu blocat la 200 si turometrul x...nu era functional. FAza proasta e ca proprietarul daciei accidentate vrea despagubiri, politia nu stie inca cine e vinovat, dar se sustine ca nu avea viteza exagerata, cert e ca era peste cea legala...pacat...

 

Probabil daca am trai in arabia saudita raspunsul ar fi Insha'Allah. In romania....motociclistul tre sa plateasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D'zeu sa il odihneasca :rolleyes:

In fiecare zi constientizez tot mai mult cate accidente reusesc sa evit doar pt ca am un stil destul de calm si preventiv de condus plus o viteza moderata. Zilnic am parte de situatii in care daca as fi avut maxim 10-20 km la ora in plus as fi sfarsit nasol.

RIP si insanatosire grabnica pasagerului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu incerc sa ma abtin de la orice fel de comentariu ... pacat de motociclist si pasager .. r.i.p.. :rolleyes: poate pune cineva un link sau vreun filmulet sa vedem si noi mai exact ce sa intmplat acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil daca am trai in arabia saudita raspunsul ar fi Insha'Allah. In romania....motociclistul tre sa plateasca.

 

daca era in Arabia Saudita (ca si in Afrika de Nord sau Orientu Mijlociu) cine scapa viu fugea de la locul accidentului deoarece familia decedatului are drept de viata si de moarte asupra vinovatului....

si vinovatul nu se decide de cine incalca legea rutiera (nu prea au asa ceva) ci vinovat e cine scapa viu dintre soferi

 

atat am avut de adaugat

.....si Dumnezeu sa-l ierte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era in Arabia Saudita (ca si in Afrika de Nord sau Orientu Mijlociu) cine scapa viu fugea de la locul accidentului deoarece familia decedatului are drept de viata si de moarte asupra vinovatului....

si vinovatul nu se decide de cine incalca legea rutiera (nu prea au asa ceva) ci vinovat e cine scapa viu dintre soferi

 

atat am avut de adaugat

.....si Dumnezeu sa-l ierte

 

 

E cam exagerat man, adica intra unu peste tine pe contrasens ..moare, si tu risti sa fii omorat de familie nu mi se pare corect si nici nu cred ca este asa cum pui tu problema stiu ca tarile numite de tine au niste legi mai aparte dar suna a exagerare ce zici tu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1- M-am plictisit sa va vad ca va ciondaniti pe spatele unui om care a sfarsit tragic .. mai conteaza stiti e o vorba niciodata nu vorbi morti de rau .

2- Astia care va luati vitezane si spuneti ca mergeti usor va rog scutitima .. Nu iti iei SS sa mergi usor decat daca vrei sa iti etalezi motoru in fatza la femei .. nu ma luati cu pozitia cu feeling etc . Pozitia e de tot .... pe ss te rupe la incheieturi te rupe la spate mai are rost sa detaliez . Feeling ce feeling frate cand tu mergi ca un mormoloc si habarnai sa te joci cu motoru ala..

3- Sunt total impotriva mersului tare in oras ( personal nu zic ca nu dau zvacuri de aceleratie la o depasire unde stiu eu ca se poate ) dar nu exagerez o medie e cam 80 recunosc cine zice ca merge mai incet abereaza.

4- Cate masini nu vau taiat fatza cand aveati 10 metri pana in ei si ati vazut soferu ca pur si simplu se uita pe contrasens nici de cum in directia ta si se baga , sau se uita spre tine si parca vede prin tine nici de cum pe tine..

5 POATE CEL MAI IMPORTANT . - O vorba inteleapta : Sunt motociclisti care sunt scosi la plimbare de motociclete si motociclisti care isi scot la plimbare mototcicletele . Pe acest forum balanta e cam de 90 % sunt scosi la plimbare . Cei care neaga sunt invitati sa imi arate si mie de ce sunt capabili .Si atunci au toata aprecierea mea si respectul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1- M-am plictisit sa va vad ca va ciondaniti pe spatele unui om care a sfarsit tragic .. mai conteaza stiti e o vorba niciodata nu vorbi morti de rau .

2- Astia care va luati vitezane si spuneti ca mergeti usor va rog scutitima .. Nu iti iei SS sa mergi usor decat daca vrei sa iti etalezi motoru in fatza la femei .. nu ma luati cu pozitia cu feeling etc . Pozitia e de tot .... pe ss te rupe la incheieturi te rupe la spate mai are rost sa detaliez . Feeling ce feeling frate cand tu mergi ca un mormoloc si habarnai sa te joci cu motoru ala..

3- Sunt total impotriva mersului tare in oras ( personal nu zic ca nu dau zvacuri de aceleratie la o depasire unde stiu eu ca se poate ) dar nu exagerez o medie e cam 80 recunosc cine zice ca merge mai incet abereaza.

4- Cate masini nu vau taiat fatza cand aveati 10 metri pana in ei si ati vazut soferu ca pur si simplu se uita pe contrasens nici de cum in directia ta si se baga , sau se uita spre tine si parca vede prin tine nici de cum pe tine..

5 POATE CEL MAI IMPORTANT . - O vorba inteleapta : Sunt motociclisti care sunt scosi la plimbare de motociclete si motociclisti care isi scot la plimbare mototcicletele . Pe acest forum balanta e cam de 90 % sunt scosi la plimbare . Cei care neaga sunt invitati sa imi arate si mie de ce sunt capabili .Si atunci au toata aprecierea mea si respectul .

:makeout: :rolleyes: :kiss: :drink:

Corect!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cam exagerat man, adica intra unu peste tine pe contrasens ..moare, si tu risti sa fii omorat de familie nu mi se pare corect si nici nu cred ca este asa cum pui tu problema stiu ca tarile numite de tine au niste legi mai aparte dar suna a exagerare ce zici tu .

 

 

exagerat?!?!?!?!nus daca e adevarat ce a spus, dar exagerat nu e in niciun caz...

 

uite aici un caz: http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/1874471.stm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da man au niste legi ciudate , dar acolo sa exagerat ( daca esti prins la furat ti se taie mana ,deci esti vinovat , fetele au fost lasate sa moara pt ca nu aveau toale specifice) legi idioate dar tarile din orient sunt f aspre cu femeile ce nu asi acopera chipul asta se stie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da man au niste legi ciudate , dar acolo sa exagerat ( daca esti prins la furat ti se taie mana ,deci esti vinovat , fetele au fost lasate sa moara pt ca nu aveau toale specifice) legi idioate dar tarile din orient sunt f aspre cu femeile ce nu asi acopera chipul asta se stie

Offtopic: Democratie curata, ma mir de ce nu ii primesc mai repede in UE...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cam exagerat man, adica intra unu peste tine pe contrasens ..moare, si tu risti sa fii omorat de familie nu mi se pare corect si nici nu cred ca este asa cum pui tu problema stiu ca tarile numite de tine au niste legi mai aparte dar suna a exagerare ce zici tu .

 

 

pe bune ca nu exagerez...asa e in Libia garantat, apoi in UAE iar sunt radicali, Arabia Saudita, Yemen etc.. Clar sunt tari mai moderate (Tunisia sigur, Egipt asa si asa unde cred ca sunt mai moderati). Nu au semafoare nu au reguli de circulatie, cine e mai mare intra primul in intersectie. Merge si asa numa ca e un pic mai riscant.

 

nu ma intelege gresit ca nu ii condamn..sunt liberi sa isi faca legile cum vor ei in tara lor....e varietate si e loc de toti...plus ca nu iti place nu te duci acolo.

eu ce stiu stiu de la cineva ce lucra in Libia de ceva vreme

 

sunt mai multe de zis dar nu e locul asta cel mai potrivit...

 

numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe bune ca nu exagerez...asa e in Libia garantat, apoi in UAE iar sunt radicali, Arabia Saudita, Yemen etc.. Clar sunt tari mai moderate (Tunisia sigur, Egipt asa si asa unde cred ca sunt mai moderati). Nu au semafoare nu au reguli de circulatie, cine e mai mare intra primul in intersectie. Merge si asa numa ca e un pic mai riscant.

 

nu ma intelege gresit ca nu ii condamn..sunt liberi sa isi faca legile cum vor ei in tara lor....e varietate si e loc de toti...plus ca nu iti place nu te duci acolo.

eu ce stiu stiu de la cineva ce lucra in Libia de ceva vreme

 

sunt mai multe de zis dar nu e locul asta cel mai potrivit...

 

numa bine

 

 

Si in final totul s-a rezumat la asta : Viteza 150, Flo (conducatorul motocicletei) a facut infarct inainte de impact (avea probleme si cu astmul) ceea ce explica lipsa urmelor de franare, vinovat... tot el....tipul cu dacia vrea despagubiri. Toata lumea e dezgustata de gestul lui de a cere despagubiri...dar... asta e legal nu se poate face nimic. Ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce??nu stiti ?? MORTUL E INTODEAUNA VINOVAT la noi in romania asa ca nu mai aberati...O.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in final totul s-a rezumat la asta : Viteza 150, Flo (conducatorul motocicletei) a facut infarct inainte de impact (avea probleme si cu astmul) ceea ce explica lipsa urmelor de franare, vinovat... tot el....tipul cu dacia vrea despagubiri. Toata lumea e dezgustata de gestul lui de a cere despagubiri...dar... asta e legal nu se poate face nimic. Ride safe

 

unde s-a stabilit infarctul? la autopsie? totusi la 18 ani infarct destul de ciudat...si eu sufar de astm ar trebui sa vand motorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi bine daca un admin ar inchide topicul acesta . Omul a murit dumnezeu sa il ierte, dar deja se abereaza pe aici . Rog un admin sa inchida topicul !!!

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...