Sari la conținut

Accident P-ta Domenii


maryus
 Share

Postări Recomandate

Am aflat de la un prieten ca pe la sase dimineata s-a intamplat un accident cam rau in Bucuresti, la Piata Domenii (altfel cunoscuta "7 Noiembrie"). Ma asteptam ca dupa 7 ore sa gasesc topic deschis. Nu stie nimeni despre asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intreaba-l pe prietenul tau cate ceva despre accident, poate stie vreun amanunt, orice..Stau in zona, majoritatea prietenilor mei stau tot pe acolo , asa ca ma ingrijoreaza o veste legata de accident la Piata Domenii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un accident destul de urat, am trecut si eu dimineata p-acolo, dar numai erau decat politisti care faceau masuratorile, motorul(nu mi-am putut da seama ce este) l-am vazut prea tarziu, din pacate nu am putut opri, dar era destul de rau avariat,

din masuratorile politistilor cred ca a fost grav accidentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am auzit de la o colega care statea in zona, pe la vreo 6-7 dimineata s-ar fi auzit niste scartait de frane apoi o lovitura. Cand s-a uitat pe geam a vaut ca era vorba de o motocicleta si o masina de gunoi. Din ce mi-a spus, accidentul era destul de urat. Din pacate nu stiu nici eu mai multe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca afla cineva date concrete, neaparat aflati daca este nevoie de sange, pt ca oricum aveam de gand sa ma duc sa donez zilele astea cu un prieten.

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca afla cineva date concrete, neaparat aflati daca este nevoie de sange, pt ca oricum aveam de gand sa ma duc sa donez zilele astea cu un prieten.

 

am intrebat prin zona despre accident(eu stau langa parcul ciresarii - langa piata domenii) si nimeni nu stie nimic, parca am fii visat, si nu s-a intamplat nimic..........cica a fost ceva militie de dimineata dar nimeni nu stie ce s-a intamplat exact.............nu se poate asa ceva :cheers: poate oamenii aia au nevoie de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost ceva sigur si cred ca ceva grav...In jur de ora 7 dimineata soacra-mea a trecut si din spusele ei am inteles ca era o mobra facuta zob alaturi de o mare balta de sange...Sper sa nu fie grav !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat si eu ca in jur de ora 7, un motociclist era plin de sange si pe jos resturi, cioburi, posibil de la motor. Am aflat de la nevasta mea, care stie de la colegii ei de serviciu. Alte amanunte nu stie. Posibil sa fie la un spital undeva prin zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri dimineata prin jurul orei 8:30-9:00 am trecut pe acolo. Am vazut accidentul, am oprit. Era vorba de un scuter visiniu condus de un tanar. Nu mai era ambulanta nici tanarul. Erau doar pulitistii care faceau masuraturi. L-am intrebat pe militian daca baiatul e ok si mi-a raspuns pe un ton de ala de idiot: "-Daca tu consideri ca o gaura in cap asa de mare(* si imi arata) e OK, atunci DA". Am mai apucat sa-l intreb unde l-au dus pe baiat inaine sa-mi faca aia vant ca "blochez" traficul. L-au dus la Elias. Era f aglomerat in zona iar eu tocmai plecam spre Suceava.

Cam atat.

Sanatate maxima scuteristului.

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca un copil fara casca[-(...daca e scuter nu da cu tine jos ? asta nu pricep toti scuteristii...majoritatea pe care ii vad sunt fara casca... e chiar asa o rusine k te protejezi?:|:|

Editat de SeTo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca un copil fara casca[-(...daca e scuter nu da cu tine jos ? asta nu pricep toti scuteristii...majoritatea pe care ii vad sunt fara casca... e chiar asa o rusine k te protejezi?:|:|

 

De unde stim ca era fara casca????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca politistul vorbea la propriu, si nu la figurat(ceea ce ne poate spune doar cel care a vb cu el) despre gaura din cap inseamna ca nu avea casca...nu prea avea cum sa faca o gaura in cap daca purta casca...

oricum asteptam detalii mai multe si insanatosire grabnica...iar in cazul in care nu avea casca...adunati-va mintile si purtati casca... :| cel mai des se moare de la fitze figuri si comoditate, intr-un cuvant, lipsa de echipament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum asteptam detalii mai multe si insanatosire grabnica...iar in cazul in care nu avea casca...adunati-va mintile si purtati casca... :| cel mai des se moare de la fitze figuri si comoditate, intr-un cuvant, lipsa de echipament.

 

 

Le spui asta doar scuteristilor sau si motocilistilor ? :rolleyes:

 

 

@On-topic : Sanatate baiatului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde stim ca era fara casca????

 

sa spunem ca avea casca si in timpul accidentului i-a zburat, dar atunci de ce o mai purta?

o purta doar sa nu-si ia amenda?

 

dar raspunde sincer, cati scuteristi ai vazut purtand casca? eu cred ca-i numeri pe degete, poate 1-2 %

 

toti cred ca mersul pe doua roti e o joaca, <sunt smecher ia uite cum merg>, dar multi nu stiu ca smecheria nu dureaza mult si de cele mai multe ori se termina tragic.

 

pacat ca majoritatea sunt pustani, si nu realizeaza pericolul decat atunci cand sunt prin spitale si au nevoie de sange sau organe,

dar atunci din pacate e prea tarziu si nu se mai poate schimba nimic..............si se vor umple pagini intregi de R.I.P. :rolleyes:

 

in loc sa se bucure de acest viciu frumos pe doua roti, ei(cu echipament hard: slapi, bermude, maieu, ochelari de soare si bineinteles gelati) sufera de smecherie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adunati-va mintile si purtati casca... :| cel mai des se moare de la fitze figuri si comoditate, intr-un cuvant, lipsa de echipament.

 

Cred ca mai corect spus e "purtati casca sau (nu) o sa va adunati mintile (de pe asfalt)".

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca politistul vorbea la propriu, si nu la figurat(ceea ce ne poate spune doar cel care a vb cu el) despre gaura din cap inseamna ca nu avea casca...nu prea avea cum sa faca o gaura in cap daca purta casca...

oricum asteptam detalii mai multe si insanatosire grabnica...iar in cazul in care nu avea casca...adunati-va mintile si purtati casca... :| cel mai des se moare de la fitze figuri si comoditate, intr-un cuvant, lipsa de echipament.

Ontopic: Vezi ca si daca ai bine legata de cap o casca din aia chinezeasca de sub 50 Euro, efectele ei de protectie tind sa fie mai reduse decat a unei casti de santierist. Am citit undeva aici pe forum ca cineva din neatentie a scapat din mana o asemenea casca "de protectie" si dupa o cazatura spectaculoasa pe verticala de la 0,5m obiectul respectiv s-a spart, astfel incat omul respectiv a avut norocul sa ajunga la concluzia ca trebuie sa-si cumpere ceva mai serios inainte de a testa prostia aia pe asfalt si cu capul inauntru...

 

Oarecum offtopic: Pe de alta parte de cand a dat caldura am vazut si motociclisti care nu vor sa-si deranjeze gelul cu tampenia aia de casca, mai ales ca tine si de cald, si probabil tot din cauza caldurii politistii de la rutiera s-au cam retras in barlog la aer conditionat, sau mai stiu eu ce motov si-au mai gasit ca sa nu faca mai nimic altceva decat masuratori la morti...

 

Absolut offtopic: Ca sa nu ma bodogane din nou baietii de la rutiera care se dau aici pe forum ca ma leg de ei fara motiv, vreau sa spun ca eu ma deplasez cam 90% din an pe scuter de luni pana vineri in Bucuresti pe mari bulevarde (practic traversez cat de cat centrul 10km dus si 10 intors plus alte drumuri), si daca motocicleta nu mi-e defecta si nu ploua sau ninge rau afara ies la plimbare in weekend pe motor, in ultimul timp in special in Bulgaria (sa zicem cam 15-20 de weekend-uri si 2 saptamani separate de concediu), si vad cam de doua ori mai des control de politie in Daia sau Calugareni decat in Bucuresti. Pur si simplu aici iese scandal de obicei fie daca calci un pieton, fie daca esti atat de nauc incat pur si simplu sa calci un politist care dirijeaza circulatia (vezi accidentul oarecum recent in intersectia Aerogarii cu Ficusului), ca in rest cred ca o sa ajungem in curand sa-si tureze fitzosii motoarele si sa faca curse de viteza cu masini si motoare pe Matei Voievod avand ca punct de intalnire sediul astora de la rutiera. Si apropos, pistoalele alea ale voastre sunt de otel sau sunt din alea de plastic umplute cu apa cum aveam si eu cand eram mic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca avea o casca era ok acum:)

 

ps: casca mea e mai scumpa decat propriul meu scuter:)))

Ai luat o decizie deosebit de inteleapta, pasul urmator e sa-ti asiguri coatele si umerii, si dupa de faci rost de bani pentru genunchiere si carnet de categoria A poti sa te gandesti si sa-ti cumperi motor. Desigur daca toata lumea ar face asa eu probabil as deveni somer, ca probabil nu ar mai exista aproape nimic postat pe la accidente....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca un copil fara casca[-(...daca e scuter nu da cu tine jos ? asta nu pricep toti scuteristii...majoritatea pe care ii vad sunt fara casca... e chiar asa o rusine k te protejezi?:|:|

ca sunt fara casca sunt fara casca dar ei merg in pantaloni scurti cu sau fara tricou si in papuci asa ca te intreb eu pe tine din moment ce ei nu se gandesc sa isi ia in picioare macar o pereche de adidasi sa aia care merg fara tricou sa isi ia un tricou pe ei tu crezi ca pe ei ii duce capu sa isi puna o casca pe cap?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sunt fara casca sunt fara casca dar ei merg in pantaloni scurti cu sau fara tricou si in papuci asa ca te intreb eu pe tine din moment ce ei nu se gandesc sa isi ia in picioare macar o pereche de adidasi sa aia care merg fara tricou sa isi ia un tricou pe ei tu crezi ca pe ei ii duce capu sa isi puna o casca pe cap?

Avem o lege care spune ca nu ai voie sa te dai pe dude din astea fara sa ai casca in cap si numar de la primarie, ca ai nevoie fie permis de conducere de orice fel fie dovada de absolvire a unui curs de legislatie rutiera (obtinut la o scoala de soferi), ca trebuie sa ai RCA, s.a.m.d., dar dupa cum spuneam pe altundeva Politia Rutiera (cel putin in Bucuresti) hiberneaza, si din cate stiu eu din auzite chestiile astea vin de sus, si acum suntem in epoca ministrului Ni'ca (prescurtare de la nimica). Pana nu'l zboara pe idiotul asta nu o sa se intample mai mult decat numele lui... Adica o labareala, mai iau 20 de insi pe saptamana pe radar ca sa nu se zica ca nu au facut chiar nimic, dar ideea principala e sa nu se faca nimic, ca daca se dau amenzi probabil nu se mai alege maria-sa Geoana. Oricum ideea principala ca sa-i enervati e sa-i calcati pe pantof cand dau din fluier, ca altfel e clar ca au ordin politic sa nu se ia cumva de cineva, mai ales daca respectivul e in SUV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...