Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Hyosung


Postări Recomandate

Am vazut ca noi nu avem un topic in care sa ne impartasim parerile, si sa invatam de la cei cu experienta mai mare.

Asa ca invit toti posesorii de Hyosung sa ne arate poze cu el, si sa ne spuna parerea personala.

 

Vorbind de parere personala, incep eu primul.

 

- Astazi am fost la plimbare cu el, mi se pare un super motor pentru incepatori si nu numai.Trage liniar si arata chiar foarte frumos.

Ramane sa mai aflu de ce este in stare, dar momentan sunt in rodaj (maxim 65 km/h) asa ca mai am de astaptat.

- P.S. Astazi am facut 26 km, si s`ar putea sa mai ies diseara. :cheers:

Pun si cateva poze.

 

...

post-39767-1245418942_thumb.jpg

post-39767-1245419055_thumb.jpg

post-39767-1245419083_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut.Poti sa imi spui si mie cat ai dat pe el?Anul viitor imi cumpar si eu un motor de 125 si inca nu sunt hotarat.(poate nici ca nu prea stiu preturile :banana: ) Multumesc.

 

Toate cele bune! :cheers:

Cel mai simplu intri pe site-ul producatorului si afli singur, motorul costa 2200 EUR http://www.hyosung.ro/?page=models&model_id=GT125R_1

 

 

Ai facut cam multi km, mai stai si acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare sunt curios daca o sa ajunga topicul asta sa aiba 400 de pagini :cheers:

 

PLM frate , crezi ca orice motor este ca R`ul ? :banana:

 

LE: Hai sa nu stricam si topicu asta , eu am terminat cu off-topicul.

Editat de Thug-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea marfa hyosungu si daca ma gandesc alinule si eu te-am sfatuit sa ti-l iei nu ??dadeai 2700 pe RS ala nu e mai bine asa ??? apropo m-am inscris si eu la scoala !!!!!!!! eeee !!!!! fac pe ybr 125 si vad k trage si asta. si baga kilometrii multi k te faci de ras . :banana: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

b0ssul@k3 , cat baga?!

 

I`am dat 65 :rolleyes:

 

Ms mult de informatie.Chiar nu sunt hotarat ce motor de 125 sa-mi iau si de aceea ma interesez acum. :drink:

 

no problemo :makeout:

 

Ai facut cam multi km, mai stai si acasa.

 

Pai este prima mea zi... acum am facut 36 km :kiss:

 

prea marfa hyosungu si daca ma gandesc alinule si eu te-am sfatuit sa ti-l iei nu ??dadeai 2700 pe RS ala nu e mai bine asa ??? apropo m-am inscris si eu la scoala !!!!!!!! eeee !!!!! fac pe ybr 125 si vad k trage si asta. si baga kilometrii multi k te faci de ras .

 

Adevarul este ca este perfect pentru mine. Da, nu merita sa cumpar RS`ul acela. Bravo, succes. Km fac, tinand cont ca este prima mea zi nu ai la ce sa te astepti, dar totusi zic eu... 36 km sunt ok. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kati km ai rodaj ?? 1000 sau 1500 ?? si are limitator ????

 

Nu are limitator, iti dai singur seama cand incepi sa sari calul.Rodajul se face in 1000 km, dar dupa cei 1000 km cica nu este bine sa ii dai peste 9000 RPM. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are limitator, iti dai singur seama cand incepi sa sari calul.Rodajul se face in 1000 km, dar dupa cei 1000 km cica nu este bine sa ii dai peste 9000 RPM. :makeout:

am vazut astazi apropo un hyosung ca al tau doar ca era complet negru si se auzea tare rau.......si arata zici k e gsx 1000 pe bunee. da iti dau praf in ochi cu un cbr 125 :drink: :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut astazi apropo un hyosung ca al tau doar ca era complet negru si se auzea tare rau.......si arata zici k e gsx 1000 pe bunee. da iti dau praf in ochi cu un cbr 125 :drink: :rolleyes:

Si marmota era pe cbr? Dai pe plm , nu dai niciun praf in ochi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut astazi apropo un hyosung ca al tau doar ca era complet negru si se auzea tare rau.......si arata zici k e gsx 1000 pe bunee. da iti dau praf in ochi cu un cbr 125 :makeout: :drink:

 

:rolleyes: Ce rost are postul asta ?

Nu are , la fel ca al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

b0ssul@k3 , cat baga?!

 

Baaa,asta vroiam eu sa postez :rolleyes:

Sa stapanesti sanatos mobra Alynash,da' daca eram in locu' tau ii faceam rodaju' in cateva zile,ma plimbam toata noaptea :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut astazi apropo un hyosung ca al tau doar ca era complet negru si se auzea tare rau.......si arata zici k e gsx 1000 pe bunee. da iti dau praf in ochi cu un cbr 125 :makeout: :rolleyes:

Doamne...:kiss: numai flacaii pe aici ..care n`au nicio treaba :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaa,asta vroiam eu sa postez :drink:

Sa stapanesti sanatos mobra Alynash,da' daca eram in locu' tau ii faceam rodaju' in cateva zile,ma plimbam toata noaptea :kiss:

 

Merci. Eh nici chiar noaptea, aseara m`am plimbat pe la 20:00 - 21:00. :makeout: .Sper ca se pune :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cate ture tre' sa schimbi cand e in rodaj?

 

Pai pana in 1000 km trebuie sa schimbi pana in 6000 RPM . Dupa 1000 km trebuie sa schimbi pana in 9000 RPM adica nu neaparat, dar este recomandat.

Apoi la 1500 km se face revizia, apoi poti sa ii dai forja :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne...:makeout: numai flacaii pe aici ..care n`au nicio treaba :rolleyes:

si ce ai vrea sa fie pe topic batrani in cadru ????? si avand in vedere greutatea dintre cbr si gtr voi ce ziceti apropo de cei care tot zic unele altele.

 

Si marmota era pe cbr? Dai pe plm , nu dai niciun praf in ochi.

daca zici tu !!???

 

mama daca si cu cbr dai praf in ochi... :drink:

da mah la hyosung CRED k da nu zic de NSR_uri RS_uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Malasorte - Nu te mai lua ma cu ei in gura, ce naiba, ei au un numar respectabil de km, fata de tine sau de mine, ei stiu mai bine ce si cum.

mda asta stiu dar pra prea.... hai k facem offtopic si ?? kati km ai facut pana in prezent ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...