Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Hyosung


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:makeout: :kiss: :P

 

Bai dar care-cum se da jos de pe bicicleta si intra pe forum, vede o discutie si deja se crede prieten cu toata lumea?!

 

Domnu Malasorte, oamenii astia de aici isi permit glume mai (im)pertinente intre ei pt ca se cunosc si sunt prieteni, e o chestie numita bun simt, care provine din buna crestere care iti sugereaza sa nu te bagi ca musca in...lapte, mai ales atunci cand nu cunosti pers in cauza.

 

Nu ma iau de pers care se ascunde in spatele userului, ci de user efectiv, sunt cativa care sunt mai limbricosi si se baga repede in seama, prieteni, cred ca un sfert din userii acestui forum sunt wannabe, adica nu au nici macar carnet, dar macar nu sunt asa de (hai sa zicem) bagaciosi....hai sa fim serios, discutam vorbe si vorbim discutii! :drink:

 

 

:rolleyes:

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok...In loc sa lasam si topicul asta ca toate celelalte topicuri sa ajunga orice altceva numai ce trebuie sa fie nu...Eu am naked-ul(cred ca singurul din tara,n-am mai auzit/vazut vreunu')si e foarte fain cu el,nu are puterea aceea necesara uneori dar oricum asta e restrictia pentru A1 si in special in oras ti's mai mult decat suficienti cei 15 cai.M-am dat cu RS-uri si chestii in 2 timpi care intradevar merg,n-ai sanse cu un 4 timpi,dar acele persoane baga de 2 ori benzina iar eu doar o data,ei baga ulei de amestec eu nimic(un frappe poate).motorasul duce,gandindu-ma ca naked-ul are 167 kg la gol(reale) iar R-ul are 182.Viteza maxima fiind 110,120 in cel mai bun caz iar downhill eu i-am dat 140 la 12000 rpm.Ceea ce imi place sunt tipicele comentarii pt. un Hyosung "de cat e?" , eu mai nou prima data le zic ca de 650 iar apoi dupa ce il admira le zic ca e de 125.Sigur,de as fi avut bani as fi luat un R125,dupa parerea mea nu a aparut ceva mai frumos la 125,desi noua Derbi e chiar faina.Deci,orice intrebari legate de modificari si intrebari in general pentru Hyosung,nu fiti timizi,ca ma pricep deja destul de bine la el.Numai bine

Editat de paul_ktm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paul, te felicit ca ai ales acest motor. Eu astazi am fost cu baietii la un suc, la o vorba, am schimbat cateva pareri etc. dar important este ca ma aduce acasa in siguranta si are un look atractiv.

Ma bucur ca in sfarsit, noi posesorii de Hyosung, ne`am regasit, si sunt multi altii cu aceasta marca de motociclete. Cine stie, poate vor da si ei peste acest topic si ne vor impartasii cateva lucruri despre el, sau ne vor spune parerea lor. Eu unul sunt foarte multumit de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:makeout: :kiss: :P

 

Bai dar care-cum se da jos de pe bicicleta si intra pe forum, vede o discutie si deja se crede prieten cu toata lumea?!

 

Domnu Malasorte, oamenii astia de aici isi permit glume mai (im)pertinente intre ei pt ca se cunosc si sunt prieteni, e o chestie numita bun simt, care provine din buna crestere care iti sugereaza sa nu te bagi ca musca in...lapte, mai ales atunci cand nu cunosti pers in cauza.

 

Nu ma iau de pers care se ascunde in spatele userului, ci de user efectiv, sunt cativa care sunt mai limbricosi si se baga repede in seama, prieteni, cred ca un sfert din userii acestui forum sunt wannabe, adica nu au nici macar carnet, dar macar nu sunt asa de (hai sa zicem) bagaciosi....hai sa fim serios, discutam vorbe si vorbim discutii! :drink:

 

 

:rolleyes:

 

ok am inteles dar nu stiu de ce se baga ei sa comenteze asa ciudat o afirmatie a mea (aia cu cbr-ul 125 ca intrece hyosungul) mie imi place cbr si e opinia mea nu vad ce e rau in asta . iar asta a fost o gluma catre alinush. PS nu m-am bagat eu peste ei

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce ai vrea sa fie pe topic batrani in cadru ????? si avand in vedere greutatea dintre cbr si gtr voi ce ziceti apropo de cei care tot zic unele altele.

 

 

daca zici tu !!???

 

 

da mah la hyosung CRED k da nu zic de NSR_uri RS_uri

Da ma zic eu, ptr ca stiu ce inseamna cbr si pentru ca am avut CBR deci o sa dai pe plm ....

 

ok am inteles dar nu stiu de ce se baga ei sa comenteze asa ciudat o afirmatie a mea (aia cu cbr-ul 125 ca intrece hyosungul) mie imi place cbr si e opinia mea nu vad ce e rau in asta . iar asta a fost o gluma catre alinush. PS nu m-am bagat eu peste ei

Opinia ta ca cbr`u intrece gtr`u...parca opinia insemna altceva.

Daca esti inteligent vorbeste din ce spun posesorii.

 

Cam cate cbr`uri ai vazut in viata ta?

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paul, te felicit ca ai ales acest motor. Eu astazi am fost cu baietii la un suc, la o vorba, am schimbat cateva pareri etc. dar important este ca ma aduce acasa in siguranta si are un look atractiv.

Ma bucur ca in sfarsit, noi posesorii de Hyosung, ne`am regasit, si sunt multi altii cu aceasta marca de motociclete. Cine stie, poate vor da si ei peste acest topic si ne vor impartasii cateva lucruri despre el, sau ne vor spune parerea lor. Eu unul sunt foarte multumit de el.

 

Eu ar trebui sa te felicit...Ca al meu e de vreo 2 luni pe drum si am cu el spre 4000 km..In afara de benzina si un cablu de ambreaj(care era ft ft uscat,am uitat sa il ung si sa rup pana la urma)nu am facut nimic de rau la ea.A mea are "jet kit",filtru aer modificat,suport plus luminare numar facut de mine,ghidon magura fatbar si alte oglinzi momentan,va veni alta fata (gen buell), o alta toba si daca totul merge bine o revopsire (il fac tot rosu,dar e putin "folosita" vopseaua actuala,in sensul ca e putin zgariata,eu fiind obsedat de chestii d-astea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ar trebui sa te felicit...Ca al meu e de vreo 2 luni pe drum si am cu el spre 4000 km..In afara de benzina si un cablu de ambreaj(care era ft ft uscat,am uitat sa il ung si sa rup pana la urma)nu am facut nimic de rau la ea.A mea are "jet kit",filtru aer modificat,suport plus luminare numar facut de mine,ghidon magura fatbar si alte oglinzi momentan,va veni alta fata (gen buell), o alta toba si daca totul merge bine o revopsire (il fac tot rosu,dar e putin "folosita" vopseaua actuala,in sensul ca e putin zgariata,eu fiind obsedat de chestii d-astea)

 

Suna frumos. Succes la treaba si te asteptam cu poze. Si multi km in continuare. :rolleyes:

 

cam care ar fi consumul pentru un gt125r??

 

Banuiesc ca sub 4 % :drink:

 

Dar cred ca mie imi ia si mai putin, pentru ca este in rodaj si nu trec de 6000 RPM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma zic eu, ptr ca stiu ce inseamna cbr si pentru ca am avut CBR deci o sa dai pe plm ....

 

 

Opinia ta ca cbr`u intrece gtr`u...parca opinia insemna altceva.

Daca esti inteligent vorbeste din ce spun posesorii.

 

Cam cate cbr`uri ai vazut in viata ta?

daca tu ai avut un junghi de cbr nu inseamna ca toate sunt jafuri, si nu vorbesc din ce vad si cum il simt k trage

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tu ai avut un junghi de cbr nu inseamna ca toate sunt jafuri, si nu vorbesc din ce vad si cum il simt k trage

Da prietene , era un junghi care avea 5000km

Il simti? Intra tare in tine? Te doare? :rolleyes:)) :drink:)

Aaaa ziceai de cbr , pai ai de vorbesti?

Din ce observ esti cam Prost...

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da prietene , era un junghi care avea 5000km

Il simti? Intra tare in tine? Te doare? :rolleyes:)) :drink:)

Aaaa ziceai de cbr , pai ai de vorbesti?

Din ce observ esti cam Prost...

nu am desteptu plm am mers cu unu si jafu ala al tau cati zici ca avea 5000 * 10 poate si il simti motorul cand il conduci dar probabil k pe tine te-a plimbat tactu cu mobra pe care ai scris tu cbr 125 intr-un moment de inspiratie ca sa moara dusmanii tai de invidie nu ??si las-o mai usor cu injuriile ca ti-am vorbit destul de politicos exceptand acest topic si daca ma gandesc bine tu te-ai bagat aiurea la o gluma a mea adresata lui alynush.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia mai terminati-va ma ca f**** bunatate de topic.Faceti-va topic in care va tot injurati,ce pixu meu,chiar nu poate fi un topic scurt si la subiect.Nu vezi ca scrie MARE "Grupul detinatorilor de Hyosung" ? Ai Hyosung ? Iti poti spune parerea da nu te intinde.Ca sa va lamuresc , CBR 4T NSR 2T ... din start NSR-ul castiga la capitolul putere/viteza maxima.Nu conteaza asa mult cati km are,ci cum fost ingrijit.Si mutati-va in alt loc daca aveti de cand sa mai stricati o bunatate de topic.

 

PS: Malasorte,vad ca speri la un CBR..noah pai pana nu il ai nu-l mai lauda din povesti si alte chestii,asteapta sa il iei.Si cautati o prietena,stai prea mult timp pe forum.

Editat de paul_ktm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am desteptu plm am mers cu unu si jafu ala al tau cati zici ca avea 5000 * 10 poate si il simti motorul cand il conduci dar probabil k pe tine te-a plimbat tactu cu mobra pe care ai scris tu cbr 125 intr-un moment de inspiratie ca sa moara dusmanii tai de invidie nu ??si las-o mai usor cu injuriile ca ti-am vorbit destul de politicos exceptand acest topic si daca ma gandesc bine tu te-ai bagat aiurea la o gluma a mea adresata lui alynush.

Bine prietene...odata si odata ne intanlim noi si sa vezi ce ma p-s pe tine.

Cred ca m-a plimbat ma-ta sau poate eu pe ea nu mai stiu cum...

 

 

Dusmanii vrei sa iti moara cu un (cuvant urat) de cbr de 125?

 

Vorbim noi...

 

@Paul...Si ca sa fiu on-topic am un prieten care a avut un Hyosung a facut cu el vreo 25.000km cu el si daia am putut sa fac comparatia intre cbr si hyosung nu cum vorbeste copilu asta prost care vrea cbr...

 

 

Nu ma luam de tine degeaba, exagerezi prea mult cu CBR125r ceea ce eu am avut si iti vorbesc din experienta, nu ca tine din povesti...mai usor cu tupeu si cu adresarea ca o sa iti para rau...

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba MALASORTE mai taci in pwla mea..n`ai o treaba si vii sa ne stresezi pe noi ?nu mai vorbi ca nu stii nimic de motociclism , n`ai o treaba cu acest sport si nici cu acest forum , te rugam sa ne onorezi cu mutarea ta pe alta clasa pentru ca aici nu e loc de agarici ca tine ... hai gea'

Editat de zvast!c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia mai terminati-va ma ca f**** bunatate de topic.Faceti-va topic in care va tot injurati,ce pixu meu,chiar nu poate fi un topic scurt si la subiect.Nu vezi ca scrie MARE "Grupul detinatorilor de Hyosung" ? Ai Hyosung ? Iti poti spune parerea da nu te intinde.Ca sa va lamuresc , CBR 4T NSR 2T ... din start NSR-ul castiga la capitolul putere/viteza maxima.Nu conteaza asa mult cati km are,ci cum fost ingrijit.Si mutati-va in alt loc daca aveti de cand sa mai stricati o bunatate de topic.

 

PS: Malasorte,vad ca speri la un CBR..noah pai pana nu il ai nu-l mai lauda din povesti si alte chestii,asteapta sa il iei.Si cautati o prietena,stai prea mult timp pe forum.

eu ziceam de cbr vs hyosung daca nu te-ai prins si observa orele la care sunt scrise mesajele mele asa k stai tu linistit nu te mai ingriji de mine si apropo tu il ai naked hyosungu ?

 

Bine prietene...odata si odata ne intanlim noi si sa vezi ce ma p-s pe tine.

Cred ca m-a plimbat ma-ta sau poate eu pe ea nu mai stiu cum...

 

 

Dusmanii vrei sa iti moara cu un (cuvant urat) de cbr de 125?

 

Vorbim noi...

 

@Paul...Si ca sa fiu on-topic am un prieten care a avut un Hyosung a facut cu el vreo 25.000km cu el si daia am putut sa fac comparatia intre cbr si hyosung nu cum vorbeste copilu asta prost care vrea cbr...

 

 

Nu ma luam de tine degeaba, exagerezi prea mult cu CBR125r ceea ce eu am avut si iti vorbesc din experienta, nu ca tine din povesti...mai usor cu tupeu si cu adresarea ca o sa iti para rau...

pai ma-ta nu era multumita de cbr cand o plimba tactu mah ??? si daca ne intalnim crezi k am vreo teama ?? ca ii stiu eu pe astia tari pe mess si altele asa ca pi-s singur pe tine si daca tot zici ca sa nu vorbesc din auzite din prieteni u de ce plm vorbesti de hyosungu prietenului tau ??ai avut tu ??

 

Ba MALASORTE mai taci in pwla mea..n`ai o treaba si vii sa ne stresezi pe noi ?nu mai vorbi ca nu stii nimic de motociclism , n`ai o treaba cu acest sport si nici cu acest forum , te rugam sa ne onorezi cu mutarea ta pe alta clasa pentru ca aici nu e loc de agarici ca tine ... hai gea'

pai pentru tine unde p mea e loc ?? si daca citesti paginile anterioare o sa vezi k nu eu va stresez ci voi asa ca dute tu si plimba-te cu ce vrei si cine vrei si lasa-ma pe mine si nu pot sa te onorez pe tine si pe ceilalti deoarce topicul se refera la tinerii nelinistiti cu A1 nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba cand intram eu pe forumu asta tu nu stiai ca exista A1 ma...sunt oameni mai vechi care tine care stiu ce stiu , nu mai vorbi din auzite , vezi ca Bucurestiu e mic prietene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a umflat tarata in voi?

 

Cand un user se comporta asa si are o astfel de atitudine fata de ceilalti useri, exista un admin, care ar trebui sa-i taie creanga de sub picioare....se pare ca ii cam ducem doru lui CobraArt....unde esti tu Cristi?! :rolleyes:

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata cu cearta.

 

Malasorte ti`am spus de atatea ori sa nu te mai iei in gura cu ei,numai injura, si sa numai faci atat off`topic.

 

@CostinALN - Nu te mai pune Costin la mintea lui ca mai mult te enerveaza si nu rezolvi nimic.

Si asta este valabil pentru toti.

 

P.S. Malasorte, tu ia permisul, ia`ti motorul si mai vorbim, pana atunci nu are rost sa mai postezi pe motociclism.ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...