Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Hyosung


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai petrule,ce i-ai facut frate schimbatorului lu' motanel,ca abia iese/intra in viteza :) . Chiar mi-a lasat o impresie nasoala schimbatorul ala,habar n-am cum poate el sa mearga asa...

Ca o parere personala,Hyosungul arata bine,dar minusurile : e prea greu,trage prost (asa mi se pare :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la fabricarea motorului de pe hyosungurile astea au ajutat si niste ingineri de la suzuki, in fapt hyosungurile sunt niste copii wannabe dupa suzuki SV ...dar ce conteaza, daca merge si functioneaza si motorul rezista.........da-i bice!

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la fabricarea motorului de pe hyosungurile astea au ajutat si niste ingineri de la suzuki, in fapt hyosungurile sunt niste copii wannabe dupa suzuki SV ...dar ce conteaza, daca merge si functioneaza si motorul rezista.........da-i bice!

 

adevarat...ala de 650 cred ca e facut dupa SV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, voi aveti ce aveti cu hyosungurile astea. stiti cum se zice...daca nu poti lauda ceva, mai bine te abtii si nu mai spui nimic, right?

daca ati v`ati informa ati descoperii ca hyosung detine peste 50% din piata moto din australia si noua zeelanda. au inceput sa se dezvolte si in marea britanie si germania in ultimii ani.

motorul e pur suzuki, construit in japonia. daca ati desface carenele si l`ati studia atent, ati vedea. ma rog, nu am timp de explicatii, ma duc la masa. dar nu mai veniti cu (,) comentarii rautacioase. mai ales pe un topic pe care nu aveti ce cauta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, voi aveti ce aveti cu hyosungurile astea. stiti cum se zice...daca nu poti lauda ceva, mai bine te abtii si nu mai spui nimic, right?

daca ati v`ati informa ati descoperii ca hyosung detine peste 50% din piata moto din australia si noua zeelanda. au inceput sa se dezvolte si in marea britanie si germania in ultimii ani.

motorul e pur suzuki, construit in japonia. daca ati desface carenele si l`ati studia atent, ati vedea. ma rog, nu am timp de explicatii, ma duc la masa. dar nu mai veniti cu (,) comentarii rautacioase. mai ales pe un topic pe care nu aveti ce cauta.

 

Adevar graieste baiatu` asta !!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva...a se scoate din capu plebeilor ca este Chinezarie! bai Asia e cam mare....si nu-ti toti chinezi!

 

 

Plus, pt cei care nu stiu, BMW isi face motoarele in fabrica de la Kymco (Taiwan, adica Republina Chineza) si sunt foarte bune - pt modelele G 650 Xchallenge, G 650 Xmoto si G 650 Xcountry....si culmea, motoarele astea merg bine, is fiabile si sunt si de calitate...asa ca....(trageti voi concluzia)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau rog vreun admin sau oricine sa inchida acest topic,din simplu motiv ca nu ai cu cine.Aia se injura acolo,cativa vor sa vorbeasca despe Hyosung,ca doar de asta e topicul,altii continua sa spuna ca Hyosung e chinezesc si e copie dupa Suzuki,eu in-afara de cadru la 125/250 care seamana cu cadrul GS-ului de 500 nu vad nimic asemanator.Nu stiu sa fie vreun Suzuki de 125 v2 la 75 de grade racit pe aer/ulei.Da nah,lasa-i ca ei "ie" copii cul.Ganditi-va,Honda/Yamaha/Suzuki cum o fost la inceput?Da nah,nu se poarta sa gandesti.Numai bine si ne vedem in alta tara,pentru ca asta nu are scapare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Aia care spun ce spun de rau is niste mancatori de caca,hyosungu e un motor corean sub licenta suzuki foarte bun.Sa-l stapanesti sanatos alynush si iti urez multi km fara probleme. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca e o discutie aprinsa aici;)) adev hyosungu copiaza la desing suzuki si la anumite piese....vb din experientza proprie....mi s;a stricat busonul la hyosung si am pus de pe un suzuki bandit;))

in rest nush ce sa va zis cu 90 la suta suzuki....asa mi;au zis si mie de la magazin.....dar din moment ce motoreta e buna si nu am probleme cu ea.....putea sa fie facuta si cu first bike=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hyosung nu e sub nici o licenta facut,fabricile sunt proprii iar si piesele la fel.Da,au avut colaborari cu Suzuki,dar atat.Si in legatura cu copiatul,si brand-urile mari copiaza,un exemplu ar fi tobele,acum fiind o moda cu toba sub motor.Vine o marca cu o idee si daca prinde la public anul viitor si celelalte marci vor folosi acea idee,mai mult sau mai putin.Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum aprilia si yamaha au copiat mono-bascula de la ducati, asa cum toti au copiat furca upside-down cand au inventat`o cei de la kawasaki si multe altele...cum zice paul..toti copiaza, mai mult sau mai putin.

eu sunt cel putin multumit de motorasul meu si sper sa fiu mult timp de acum inainte.

si cred ca scrie clar la numele topicului "Grupul DETINATORILOR de hyo.."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Oameni buni hyosung e sub licenta suzuki.Majoritatea pieselor provin de la suzuki.Iar cel care le deseneaza e cel ca a proiectat primu gsx-1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni hyosung e sub licenta suzuki.Majoritatea pieselor provin de la suzuki.Iar cel care le deseneaza e cel ca a proiectat primu gsx-1000.

 

ce inseamna frate sub licienta asta? explica-mi si mie...

 

si gsx-1000 e proiectat de un singur om..eu imi cumpar doua hyosung-uri

 

si daca le DESENEAZA un PROIECTANT....designeru doar le picteaza....

 

nu te ataca...opinia mea este (DOAR OPINIA MEA) ca nu prea stii ce vorbesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sub licenta Suzuki atunci in talon ar scrie Suzuki,ar fi Suzuki.Piesele nu sunt facute,crede-ma ca Hyosungul meu a fost desfacut in proportie de 90 % si pe nici o piesa nu scrie Suzuki,sau nici macar semnul.Toate sunt facute "indoor".Si din contra,Hyosung facea piese pentru Suzuki,nu invers,citeste istoria firmei Hyosung.Pentru cunoscatori intre China si Koreea e o diferenta enorma,pentru multi e aceeasi chestie.Da nah,daca nu scrie RS undeva pe el nu-i bun de A1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Daca desfac seatu lu tata,care e sub licenta vw am sa gasesc piese pe care scrie vw?NU.

 

 

Iar faza cu proiectantu...nu bag mana-n foc e doar din auzite....tot aici pe forum zicea cineva.Dar pentru piese bag :laugh:

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni hyosung e sub licenta suzuki.Majoritatea pieselor provin de la suzuki.Iar cel care le deseneaza e cel ca a proiectat primu gsx-1000.

:) taci din gura ca esti complet pe dinafara :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca desfac seatu lu tata,care e sub licenta vw am sa gasesc piese pe care scrie vw?NU.

 

 

Iar faza cu proiectantu...nu bag mana-n foc e doar din auzite....tot aici pe forum zicea cineva.Dar pentru piese bag :laugh:

 

parca era faza sa nu vorbim din auzite...

 

ia baga capu` sub aripa lu` taicatu de la seat...nu scrie VW pe amortizor? daca nu scrie eu iti dau exeo al meu cadou bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca desfac seatu lu tata,care e sub licenta vw am sa gasesc piese pe care scrie vw?NU.

 

 

Iar faza cu proiectantu...nu bag mana-n foc e doar din auzite....tot aici pe forum zicea cineva.Dar pentru piese bag :laugh:

 

 

Ma bag si io ca musca-n lapte..da pot sa zic ca mi permit fiind si eu posesor de hyosung, dar, daca ai baga ochiu sub capota masinii tatalui tau te asigur ca gasesti ceva cu stema vw, si nu vbesc din auzite, mama avand vw, si pe multe piese scrie seat.

Ambele fac parte din aceeasi corporatie isi mai "imprumuta" piesele, iesind mai ieftin asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ma bag si io ca musca-n lapte..da pot sa zic ca mi permit fiind si eu posesor de hyosung, dar, daca ai baga ochiu sub capota masinii tatalui tau te asigur ca gasesti ceva cu stema vw, si nu vbesc din auzite, mama avand vw, si pe multe piese scrie seat.

Ambele fac parte din aceeasi corporatie isi mai "imprumuta" piesele, iesind mai ieftin asa.

 

that`s right. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un post in plus pentru alinush :laugh:)

 

LE: Sfat : in locu vostru imi faceam streetfight hyosungu , arata super piesa , cand l-am vazut de la distanta nu mi-am dat seama ca e hyosung , deci apucati-va de dezasamblare :D

 

 

Bafta.

Editat de zvast!c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un post in plus pentru alinush :lol:)

 

LE: Sfat : in locu vostru imi faceam streetfight hyosungu , arata super piesa , cand l-am vazut de la distanta nu mi-am dat seama ca e hyosung , deci apucati-va de dezasamblare :)

 

 

Bafta.

 

cu cat dati jos mai multe piese de pe el...cu atat arata mai bine

 

PS: incepeti cu motoru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cat dati jos mai multe piese de pe el...cu atat arata mai bine

 

PS: incepeti cu motoru

 

Daca ai pune niste pedale la `onda probabil ai avea de 3x mai multa viteza.

 

p.s. - bafta la dezmembrat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...