Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Hyosung


Postări Recomandate

anul trecut ma vedeam zilnic cu un baiat cu gtr250 rosu pe soseaua pipera-tunari; anul asta plec mai devreme de acasa si nu il mai "prind"

 

sa populam si cu o poza

 

dsc6584z.jpg

Cocalar, nu baiat.

 

S-am mai facut un post mancati-as.

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut. Unde gasesc in Bucuresti un dealer de Hyosung. Am dat cu google si nimic...

Sincer sa fiu nu cred ca mai exista hyosung in romania.Ceai care se ocupau de piese erau cei de la harley davidson de la ATS din baneasa.Ii gasesti langa metro baneasa,la reprezentanta ford.Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Despre cel de 250 are cineva pareri?

 

In alta ordine de idei, am vazut ca site-ul reprezentantei din Romania nu mai functioneaza, s-au retras definitiv?

 

In Romania Hyosung era importat de ATS - cei care vindeau Citroen si Harley-Davidson, au avut un lot importat prin 2007 si dupa ce l-au lichidat nu au mai adus altul ca se vindeau destul de greu. S-au inchis si branduri mai renumite nu e asta o problema...

 

De 250 am avut eu, fabricat in lotul de care ziceam in 2007, l-am cumparat din magazin in 2009. Inafara de un reglaj la cablul de ambreiaj nu am avut nici o problema cu el niciodata (l-am luat de nou si l-am avut doi ani, am mers cam 9.000 de km cu el). Initial era in garantie si i-am facut la reprezentanta reviziile pe urma la un mic atelier, nu e mare filozofie. Ti-l recomand pe cel de 250 daca te intereseaza pentru ca are totusi 30 de cai putere si e destul de grea motocicleta, e cat una "adevarata" daca vrei, 170 kg. Pentru incepatori cred ca e foarte potrivita pentru ca nu se teleporteaza si te inveti oarecum cu gabaritul uneia "de viteza" cum isi doreste tot romanul ca sa zic asa fara a te expune riscurilor de a prinde suta in doua secunde fara sa fi invatat sa franezi mai intai.

 

Poate sunt eu subiectiv ca am avut Hyosung dar mi se pare ca e totusi departe de chinezariile prezente pe piata, sigur nici nu e japoneza (acum an GSX-F de 650 si in primele zile mi se parea ca zboara fata de Hyosung, si chiar zboara de fapt, dar cum ziceam, la Hyo sincer totul pare pregatit pentru incepator inclusiv acceleratia care se deschide foarte lin) si se observa asta la finisaje etc dar vine cu un pret foarte corect pentru ce ofera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Salutare! Tocmai am achizitionat si eu un hyosung ga 125cc intr-o stare fizica buna insa cu motorul incomplet...lant distributie lipsa, kit cilindru lipsa, chiuloasa lipsa. Are cineva o idee de unde le-as putea cumpara? preferabil second hand ca am gasit niste preturi lapiesele de magazin de m-am speriat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , cum a spus si enlin mai sus :In Romania Hyosung era importat de ATS - cei care vindeau Citroen si Harley-Davidson, au avut un lot importat prin 2007 si dupa ce l-au lichidat nu au mai adus altul ca se vindeau destul de greu.O sa fie greu de gasit pe net second hand , nefiind foarte multe hyosung-uri pe sosele , iti pot recomanda totusi sa te uiti pe ebay sau amazon , sunt mari sanse sa gasesti ceva .Salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...

Vand eu hyosung, aprox 26.000 km, carene lovite + sparte (nu rau) in partea din fata + farul + ca s-a dus semeringul de la furca. Il dau cu 1000 de euro negociabil, ca eu nu mai am ce face cu el. Toate facturile, taxele si actele in regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...