Sari la conținut

DONATII


dragonlord
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 783
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deoarece edit-ul este o institutie sfanta pe care daca o folosim ramane gravida, revin de pe contul cuiva care mi-a permis aceasta :

 

 

 

Sa inteleg ca sunt un plictisit de viata caruia ii e lene sa scrie pe forum, care vorbeste plin de scarba, un monosilabic in replicile adresate interlocutorilor sai, un facator de bine/donator/filantrop intre ghilimele cu o conditie morala mizerabila, un obosit, onanist spiritual in cautare de milogi si un individ lipsit de verticalitate?

Stii cum e! Orasul asta nu e asa capat de lume.

Nu stii niciodata cum se invart apele si cand o sa ai nevoie de oamenii pe care ii batjocoresti pe aici.

Speram sa fi inteles ceva din faptul ca te-am evitat total o ora cat am fost vecini de masa la Dognecea.

Ma intrebam de ce a trecut toata lumea pe langa tine si mica ta gasca atunci cand ati ramas fara benzina pe drumul de intoarcere sau de ce a aflat lumea de accidentul sotilor Bontos la o saptamana dupa ce scrisesera pe topicul tau.

 

 

 

In data de 15 martie 2009 scriam asta:

Dau gratis

 

 

ON TOPIC :

Sunt un milog care pleaca la o tura off-road de 1800 de km, pentru care am achizitionat deja crampoanele. Deoarece :

- Nu am ce sa fac cu o guma stradala noua

- Nu mai am bani nici sa trec strada daramite sa cheltui 50 de euro pentru una noua si

- Nu gasesc sh pe acolo pe unde caut eu

vin cu urmatoarea cerseala:

Imi trebuie o guma fata pe 21 care sa ma duca doar de la Timisoara la Satu Mare si apoi inapoi de la Mangalia la Timisoara.

Accept donatie, ofer bani, contravaloare in bere sau in alte produse.

 

 

Prietene PMR,

 

Eu nu batjocoresc pe nimeni, îmi spun doar părerea despre acest topic Âşi despre mentalitatea românească. Depinde de tine cât de mult te regăseÂşti în afirmațiile mele.

 

Faptul că m-ai evitat total la masă îmi spune multe lucruri. În primul rând îmi spune că eÂşti un tip orgolios, care poartă pică. Apoi din formulare înțeleg că ai vrut să-mi dai o lecție, pe care eu ar fi trebuit s-o pricep. Trecând peste infatuarea de a te fi autoproclamat în drept pentru acest lucru, care ar fi acea lecție ? Să nu mă mai aÂşez cu tine la masă ? Lumea nu se învârte în jurul tău prietene, mă pot aÂşeza liniÂştit în altă parte. Ba chiar Âşi lângă tine, Âşi dacă alegi să mă ignori în continuare, nu mă deranjează. Pot foarte uÂşor să ascult ce se vorbeÂşte, fără să mă implic. Fiindcă nu cred că lumea se învârte în jurul meu, Âşi am curiozitatea să descoper lumea ca spectator. De acolo din colțul mesei e ca Âşi cum te-ai uita la un film Âşi ai descoperi personajele.

 

La întoarcere nu mă aflam în nici o gaÂşcă. Pur Âşi simplu am văzut că omul are probleme Âşi m-am oprit să văd dacă-l pot ajuta. Dar văd că presupui că toată lumea nu s-ar fi oprit din cauza mea. Adică NIMENI nu s-a oprit să ajute un fellow biker din presupusa pică ce mi-ar fi purtat-o mie. Mi se pare pur Âşi simplu ridicol. AÂşa cum m-am oprit eu, s-au oprit Âşi ceilalți care au văzut incidentul (gaÂşca pe care o presupui), Âşi s-ar fi oprit probabil Âşi restul dacă nu ar fi fost în fața lui Âşi l-ar fi văzut. Ba m-ai mult s-au oprit să ne aÂştepte, pe noi care am rămas în urmă, la intrare în TimiÂşoara. Explicația ta e pur Âşi simplu fantezistă Âşi pe deasupra jignitoare pentru restul care au fost.

 

Pe soții BontoÂş nu-i cunosc, dar presupun că vorbeÂşti de cei doi Ice. Poți sta însă liniÂştit. Nu-mi fac probleme că nu-mi citeÂşte lumea topicul. Nu răspund pe el, dar de citit se citeÂşte. Nu o spun doar din convingere personală. Există Âşi o statistică de Views. În plus văd că Âşi tu l-ai citit.

 

Să-mi spun părerea Âşi despre tura offroad de care pomeneÂşti. Presupun că nu ar trebui să pleci dacă nu-ți permiți să pleci. Sau dacă vrei neapărat, împrumută niÂşte bani Âşi pleci. În cazul ăla trebuie să munceÂşti să dai banii înapoi. Desigur, soluția mai simplă e să ceri. Dar nu e Âşi morală.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene PMR,

 

Eu nu batjocoresc pe nimeni, îmi spun doar părerea despre acest topic Âşi despre mentalitatea românească. Depinde de tine cât de mult te regăseÂşti în afirmațiile mele.

 

Faptul că m-ai evitat total la masă îmi spune multe lucruri. În primul rând îmi spune că eÂşti un tip orgolios, care poartă pică. Apoi din formulare înțeleg că ai vrut să-mi dai o lecție, pe care eu ar fi trebuit s-o pricep. Trecând peste infatuarea de a te fi autoproclamat în drept pentru acest lucru, care ar fi acea lecție ? Să nu mă mai aÂşez cu tine la masă ? Lumea nu se învârte în jurul tău prietene, mă pot aÂşeza liniÂştit în altă parte. Ba chiar Âşi lângă tine, Âşi dacă alegi să mă ignori în continuare, nu mă deranjează. Pot foarte uÂşor să ascult ce se vorbeÂşte, fără să mă implic. Fiindcă nu cred că lumea se învârte în jurul meu, Âşi am curiozitatea să descoper lumea ca spectator. De acolo din colțul mesei e ca Âşi cum te-ai uita la un film Âşi ai descoperi personajele.

 

La întoarcere nu mă aflam în nici o gaÂşcă. Pur Âşi simplu am văzut că omul are probleme Âşi m-am oprit să văd dacă-l pot ajuta. Dar văd că presupui că toată lumea nu s-ar fi oprit din cauza mea. Adică NIMENI nu s-a oprit să ajute un fellow biker din presupusa pică ce mi-ar fi purtat-o mie. Mi se pare pur Âşi simplu ridicol. AÂşa cum m-am oprit eu, s-au oprit Âşi ceilalți care au văzut incidentul (gaÂşca pe care o presupui), Âşi s-ar fi oprit probabil Âşi restul dacă nu ar fi fost în fața lui Âşi l-ar fi văzut. Ba m-ai mult s-au oprit să ne aÂştepte, pe noi care am rămas în urmă, la intrare în TimiÂşoara. Explicația ta e pur Âşi simplu fantezistă Âşi pe deasupra jignitoare pentru restul care au fost.

 

Pe soții BontoÂş nu-i cunosc, dar presupun că vorbeÂşti de cei doi Ice. Poți sta însă liniÂştit. Nu-mi fac probleme că nu-mi citeÂşte lumea topicul. Nu răspund pe el, dar de citit se citeÂşte. Nu o spun doar din convingere personală. Există Âşi o statistică de Views. În plus văd că Âşi tu l-ai citit.

 

Să-mi spun părerea Âşi despre tura offroad de care pomeneÂşti. Presupun că nu ar trebui să pleci dacă nu-ți permiți să pleci. Sau dacă vrei neapărat, împrumută niÂşte bani Âşi pleci. În cazul ăla trebuie să munceÂşti să dai banii înapoi. Desigur, soluția mai simplă e să ceri. Dar nu e Âşi morală.

 

 

 

Bai,eu zic sa incepi de azi,cu a sta deoparte si a te uita la "spectacol".

Oricum in afara de suturi in dos nu cistigi nimic.

Nu imi aduc aminte decit sa fi luat la misto si /sau batjocora.

Risti sa ramai tu cu tine,si nu cred ca ai vrea.

Personal,raman la parerea ca doar cei ce se simt cum zice Melculnebun,se supara,restul pur si simplu il ignora.

De fapt cred ca e cel mai bine de facut,probabil Melcul avind de zis ceva contra majoritatii in ORICE subiect de pe lumea asta.

Risti sa te ai singur,doar pentru a primi" o lectie de unitate" prietene si nu cred ca merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta este un topic pt donatii!!!

 

Incetati dracu` cu offtopicurile! Nu poluati si acest topic cu aberatii sau cu replici date acestor aberatii!! Daca unii dintre voi aveti chef de filozofat si aberat, exista deja un topic cu... compelling ideas... plm... aberati acolo.

 

Este uman ca oamenii sa se ajute inte cand este posibil si favorabil partilor implicate!!!!

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poluati si acest topic

 

 

 

sincer tu ce crezi ca ai facut cu mesajul tau?

 

 

 

 

Ontopic: urmeaza sa ma mut si o sa fac curatenie la scule, piese vechi de comp, piese de bicicleta, etc. Am sa revin cu lista si poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta este un topic pt donatii!!!

 

Incetati dracu` cu offtopicurile! Nu poluati si acest topic cu aberatii sau cu replici date acestor aberatii!! Daca unii dintre voi aveti chef de filozofat si aberat, exista deja un topic cu... compelling ideas... plm... aberati acolo.

 

Este uman ca oamenii sa se ajute inte cand este posibil si favorabil partilor implicate!!!!

 

Prietene GoogleBoy,

 

Topicul de donații nu este uman. Este o fereastră a mentalității miloage, care din păcate, domneÂşte peste neamul nostru. Fiindcă umanul nu se confundă cu creÂştinul, decât în mintea acelora închistați în lanțurile religiei. Aceia care se cred liberi dar sunt subjugați, aceia care visează la viața de dincolo, batjocorind-o pe cea de aici, aceia care se cred moral superiori Âşi îndreptățiți să dea lecții, când ei se zbat prin mlaÂştina mediocrității, pierduți de repere adevărate, repetând mecanic ce au învățat de pe fițuici.

 

Propun deci transformarea acestui topic în unul de schimburi, pentru a da un exemplu de o minimă verticalitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TRIST!

Turbomelcule, cand vezi pus la donatii ceva ce ti-ar prinde bine, propun sa oferi imediat ceva la schimb. Asa, toti vom fi constienti de verticalitatea ta. Restu` care va simtiti solidari cu melcul, faceti la fel, o sa umpleti lumea de coloana vertebrala, cinste si onoare.

Ceilalti, care aveti ceva ce va prisoseste(melcule, daca-ti pare biblic cuvantul, sa stii ca mi-s agnostic, deci nu te lua de mine), postati cu incredere.

Pentru cei care au nevoie de ceva gratis sau aproape gratis, nu postati aici - e topic de donatii. Publitim`ul are rubrica de "oferte/cereri gratuite", incercati acolo, daca nu reusiti, poate un topic "cer moca" ar prinde bine.

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TurboSnail

Eu sunt un "milog" care a cersit un motor intreg si inmatriculat (ce tupeu pe mine !). Si am si gasit un donator cu suflet tocmai in Bucuresti. Pentru asta am platit 360 de ron transportul la TM si 2 ore de telefoane sa gasesc transport la cubaje. Am mai platit 150 ron pe piese, pentru inceput.

In felul acesta am salvat o motocicleta de la dezmembrare si mi-am indeplinit o parte dintr-un vis, altfel nu puteam nicicum.

Apreciez limbajul tau care nu a devenit suburban. Am doua rugaminti: intelege ca foarte multa lume de pe acest topic nu iti impartaseste opiniile. Ai dreptul sa nu mai postezi pe topicul acesta.

In consecinta, te-as ruga sa nu mai postezi aici daca nu ai nimic de donat. Persuasiunea ta devine total negativa.

Numai respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Am gasit saptamana asta doua piese de la niste motoare si poate are cineva nevoie de ele. So, piesele sunt cele din imagini. Daca este cineva interesat de ele sa dea un pm.

 

Acum... caut si eu o casca pt pasager (casca noua imi este prea scumpa pt bugetul meu) un M; eventual o geaca de moto tot M, momentan am una, dar imi este prea mare. Imi prinde bine orice ce are legatura cu moto

 

 

Merci anticipat si asfalt uscat :lol:

post-26414-1248116591_thumb.jpg

post-26414-1248116609_thumb.jpg

post-26414-1248116625_thumb.jpg

post-26414-1248116655_thumb.jpg

post-26414-1248116682_thumb.jpg

post-26414-1248116701_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum... caut si eu o casca pt pasager (casca noua imi este prea scumpa pt bugetul meu) un M; eventual o geaca de moto tot M, momentan am una, dar imi este prea mare. Imi prinde bine orice ce are legatura cu moto

 

Ia legatura cu user-ul @Violetbiker (Sorin de la Galeria 1 cum il stim toti).

Intr-o perioada, la el in magazin se adunasera mai multe echipamente moto in stare mai mult decat ok, pentru donatii, aduse de motociclisti carora nu le mai foloseau. Parca sa zic (dar nu bag mana in foc), pentru a tria bagatorii in seama care ar fi vrut sa le ia doar pentru ca erau gratis, pusese niste preturi modice pe ele.

Nu mai stiu ce are, daca mai are ceva, daca e pe bani putini de tot sau nu, dar vorbeste cu el si vezi si tu.

Bafta si numai bine!

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator oldgeorge
Prietene GoogleBoy,

 

Topicul de donații nu este uman. Este o fereastră a mentalității miloage, care din păcate, domneÂşte peste neamul nostru. Fiindcă umanul nu se confundă cu creÂştinul, decât în mintea acelora închistați în lanțurile religiei. Aceia care se cred liberi dar sunt subjugați, aceia care visează la viața de dincolo, batjocorind-o pe cea de aici, aceia care se cred moral superiori Âşi îndreptățiți să dea lecții, când ei se zbat prin mlaÂştina mediocrității, pierduți de repere adevărate, repetând mecanic ce au învățat de pe fițuici.

 

Propun deci transformarea acestui topic în unul de schimburi, pentru a da un exemplu de o minimă verticalitate.

 

 

 

 

 

Prietene TurboSnail, daca mai mult de trei persoane iti zic ca esti beat, de ce nu mergi sa te culci ?

 

 

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrea careva pisici mici am pe stoc :lol:

Mesaj completat

am fost mainainte pana jos se joaca de nebuni in iarba, zici ca sunt niste bile de puf

 

 

Hy Raul, M-ar interesa daca ai avea un motanel tigrat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hy Raul, M-ar interesa daca ai avea un motanel tigrat! :)

e si tigrat da e fata, baietei negrii sau gri albastrui

 

le fac maine poze si iti trimit :lol:

Mesaj completat

Sunt 7 in total: 4 gri, 2 negri si unu tigrat. In afara de ala tigrat toti sunt baieti.

post-15437-1248252709_thumb.jpg

post-15437-1248252986_thumb.jpg

post-15437-1248253006_thumb.jpg

post-15437-1248253015_thumb.jpg

post-15437-1248253028_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e si tigrat da e fata, baietei negrii sau gri albastrui

 

le fac maine poze si iti trimit :angryfire:

Mesaj completat

Sunt 7 in total: 4 gri, 2 negri si unu tigrat. In afara de ala tigrat toti sunt baieti.

iuiii... ce faini is :D daca aveam unde-i tine ii luam eu... da n-am din pacate. sper sa se gaseaca doritori care sa aiba unde-i gazdui.

Mesaj completat

Donez 3 catelusi.

si acestia-s faini!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Am gasit saptamana asta doua piese de la niste motoare si poate are cineva nevoie de ele. So, piesele sunt cele din imagini. Daca este cineva interesat de ele sa dea un pm.

 

Acum... caut si eu o casca pt pasager (casca noua imi este prea scumpa pt bugetul meu) un M; eventual o geaca de moto tot M, momentan am una, dar imi este prea mare. Imi prinde bine orice ce are legatura cu moto

 

 

Merci anticipat si asfalt uscat :angryfire:

Man...am o casca DMG in stare buna atat doar ca-i lipseste protectia de plastic din dreapta (protectia mecanismului vizetei) dar e ok...daca o vrei tu sau altcineva costa o bere astept pm...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...