Sari la conținut

Accident pe Sos. Iancului Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Motocilistului nu i-a acordat prioritate pe Soseaua Iancului din Bucuresti. S-a lovit de portiera din spate a masinii.

Echipamentul si casca i-au salvat viata.

Imagini de dupa accident:

http://stirileprotv.ro/exclusiv/stirile-ta...l-a-salvat.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, e infernal sa nu poti face nimic, sa stai langa un ranit si sa astepti ambulanta...pt ca nu ai voie sa ii schimbi pozitia. Dar ma bucur ca oamenii au stiut asta si nu l-au miscat pe baiat. Cel mai important ramane sprijinul moral in acele clipe, calmarea accidentatului...

Insanatosire grabnica!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc zona foarte bine, soseaua e buna, suficient cat sa scapi mana-n gaz, dar de fiecare data merg cu ochii-n paispe pe acolo, odata ca sunt mai mereu radare si a doua oara din cauza imbecililor astora. Riderul a facut exact ce trebuie sa faca orice motociclist in asemenea situatie: sa stea linistit jos si sa astepte salvarea. Am vazut si eu ca misca din maini si din picioare, sper sa nu fi avut ceva grav in afara de o sperietura. Motocicleta nu pare foarte avariata iar Loganul e usor sifonat fata de ce accidente am mai vazut pe aici in ultima vreme. Ciudat e ca in momentul in care smurdul il pun pe targa pe baiat, cineva ridica motocicleta si o pune langa troturar. Din cate stiu eu, nu prea ai voie sa misti autovehiculele implicate in accidene cu victime pana nu vine politia sa faca masuratorile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pt ca am postat aiurea, dar asta este.Azi incercand sa ies din parcarea de pe vacaresti langa aleea castanilor,imi sare in ochi o scuterista care mi-a starnit zambetul prin pozitia teapana si dreapta si barba sus ,poate pt ca-i statea casca pe ochi.A trecut si ea cu 30 km la ora mandra si probabil bucuroasa ca e privita.Mai tarziu am vazut ca avea in jur de 50 60 de ani ,cand cei de la ambulanta tocmai o resuscitau.Dupa nici 5 min am ajuns jos la rondul cu vacaresti ,unde era pe jos ,cu o coja de casca de plastic aruncata mai incolo ,scuterul trantit, aproape intact.Cred ca a fost prima ,nu stiu daca si ultima zi a ei de scuterista ,insa dupa cum erau toate insirate pe acolo cred ca a vrut sa circule pe directia inainte ,si cum mergea cuminte pe dreapta a virat careva dreapta peste ea.Nu am avut cu sa opresc ,eram cu auto de tonaj,insa m-a miscat mult intamplarea asta.Cu 5 min in urma zambea si era mandra de scuterica al ei,si acum probabil moarta.Era inscris pe popesti leordeni scuterul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne cata lume idioata. Stateau in jurul lui , mai sa se urce pe el , ca sa vada ce? In loc sa ii lase omului loc sa respire il inghesuiau acolo.Trebuia sa vada boracii , babele si mosii ce s'a intamplat :rolleyes: Fac pariu ca erau discutii gen : "A murit? Nu doamna! Ah,atunci hai sa mergem in parc" :drink:

 

Insanatosire grabnica motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca zicea cineva ca de ce sa ramana castile obligatorii si de ce sa purtam echipament de protectie, ca uite cum e in Grecia, bla, bla...!? Pai... uite de-aia. Ca la noi nu se circula ca in alte tari... E adevarat ca e mai bine fata de acum 4-5 ani, cel putin in Bucuresti, dar tot e periculos pentru motociclisti si numai viteza mica si echipamentul ne asigura ca ajungem acasa cu bine si ne fac sa ne pastram hobbyul.

Multa sanatate baiatului accidentat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca zicea cineva ca de ce sa ramana castile obligatorii si de ce sa purtam echipament de protectie, ca uite cum e in Grecia, bla, bla...!? Pai... uite de-aia. Ca la noi nu se circula ca in alte tari...!

 

Eu zic ca e bine sa bage obligatoriu si geaca cu protectii, asta pa langa casca!

 

Sanatate baiatului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca zicea cineva ca de ce sa ramana castile obligatorii si de ce sa purtam echipament de protectie, ca uite cum e in Grecia, bla, bla...!? Pai... uite de-aia. Ca la noi nu se circula ca in alte tari... E adevarat ca e mai bine fata de acum 4-5 ani, cel putin in Bucuresti, dar tot e periculos pentru motociclisti si numai viteza mica si echipamentul ne asigura ca ajungem acasa cu bine si ne fac sa ne pastram hobbyul.

Multa sanatate baiatului accidentat!

 

 

Off topic:Aaaaa da preacuviosul.....ma mir ca nu a intrat inca sa posteze (doar e tatic la accidente...probabil ne povesteste din vasta sa experienta) si sa ne impartaseasca parerea proprie conform careia motociclistul era de vina ca nu avea vaccinul antigripal facut sau ca avea r6...gasea el ceva...In fine e o persoana foarte confuza...In posturile sale de la accidente ii infiereaza pe cei care nu poarta echipament full iar in topicul deschis de el cu excursia in Grecia spune exact opusul...

 

On topic:Insanatosire rapida baiatului...Cazaturi de genul asta se intampla o gramada in Bucuresti....cum spunea over....unii soferi se uita prin tine sau se uita pe contrasens dupa alte masini si iti taie fata fara nici o retinere..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La stirile de la ora 19:00 au aratat un pic mai mult, plus ceva interviuri cu niste martori, si toti ziceau ca motociclistul venea incet, ala cu masina a iesit de pe straduta fara sa se asigure.

 

I-a luat interviu si unui biker din cartier, Andrei, un baiat cu un SRAD alb cu albastru, pentru cine-l cunoaste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca a fost EXACT ca in faimosul clip Think!. Soferul s-a uitat in stinga, s-a uitat in dreapta si poc. (asa zice soferul)

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In posturile sale de la accidente ii infiereaza pe cei care nu poarta echipament full iar in topicul deschis de el cu excursia in Grecia spune exact opusul...

Nu infierez pe nimeni, fiecare poarta ce vrea si daca vrea. Insa mereu spun ca echipamentul iti poate salva viata. Legat de Grecia, citeste cu atentie - am scris „...ca la noi nu se circula ca in alte tari”.

 

Stie cineva ceva de sanatatea baiatului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu infierez pe nimeni, fiecare poarta ce vrea si daca vrea. Insa mereu spun ca echipamentul iti poate salva viata. Legat de Grecia, citeste cu atentie - am scris „...ca la noi nu se circula ca in alte tari”.

 

Stie cineva ceva de sanatatea baiatului?

 

 

Scuze m-ai inteles gresit nu ma refeream la tine.Spuneai ca ai citit topicul cuiva care spunea cum se circula prin Grecia fara echipament...Din cate stiu preacuviosul mihail deschisese un topic de genul asta(trebuie sa il stii...doar a devenit super membru intr-un an postand DOAR la accidente ca sa-ca sa ce?-sa spuna ce au mai zis n oameni inaintea lui dar cu o doza de rautate pe care rar o intalnesti)...La el ma refeream

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carpe diem... la-o moarta nu a trecut timpul inca timpul, o sa apara doar :rolleyes:

 

On: Insanatosire rapida baiatului

 

 

@Carpe diem - a avut relu accident, deasta sunt pe sectiunea asta. Vb la tel!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF: Nu crezi ca daca ai ceva, cu oricine, poti sa ii dai pm? Sau sa faci un topic separat? Pe topicul asta, la cel mai penibil, intre tine si el, te-as alege pe tine. P.S. I-ai numarat posturile de pe accidente?

On: Aici se vede diferenta intre 200km/h si viteza "mai legala" :rolleyes: Sanatate!

Editat de grumpy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e bine sa bage obligatoriu si geaca cu protectii, asta pa langa casca!

 

eu zic sa ramana asa cum e. ok? eu nu iau hotarari in numele tau, nici altcineva n-ar trebui sa ia pt mine.

 

 

Insanatosire grabnica motoristului...

 

 

PS:Strada aia e foarte periculoasa, o gramada de idioti ies/intra din strazile laterale...masini pe avarii, boi care te intorc aiurea etc...de multe ori am evitat la mustata accidenta pe portiunea aia, acum de fiecare data cand trec pe acolo am unpic de morcov si-o las ceva mai moale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte periculoasa intersectia cu magura si in continuare cand da in vatra luminoasa este o strada folosita in mare parte sa tai dimitrov si iancului si lumea intra cu tupeu in intersectie.

 

de multe ori sunt masini parcate pe prima banda si asa devine si mai greu sa te asiguri, oricum asta nu este o scuza.

 

astia sunt chiar retarzi la protv, auzi echipamentul i-a salvat viata!? si el o ardea in bermude si adidasi, stiu o sa se gaseasca un inteligent sa imi explice ca avea o textila de firma si casca bengoasa.

 

daca l-a scapat ceva a fost faptul ca nu a avut viteza.

sanatate multa si bafta pe viitor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoria protectiei excesive a umplut strazile de SUV-uri!

Numai eu stiu o gramada de idioti care si-au luat SUV-uri ca sa fie in siguranta!

Purtati cate protectii vreti dar luati-va si creierul cu voi,ca fara el nici o armura medievala

nu va scapa!

In traficul din Romania nu te poate apara cu adevarat nici o protectie si oricine se suie in saua

motorului isi asuma un risc de moarte,si asa va ramane pentru mult timp de acum inainte!

Multa sanatate baiatului si voua tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu zona acolo nu e intersectie e o iesire din spatele blocului unde duce o strada paralela cu iancului e o scurtatura sa fentezi traficu de acolo a venit cel cu loganu... e naspa oricum ... de multe ori cand iesi de acolo nu ai vizibilitate mare din cauza masinilor .. si te arunci repede sa treci cu masina si se poate intampla nu cred ca a fost cu intentie din partea soferului ... oricum bine ca motociclistu e ok.. imi e groaza sa ma gandesc prin ce trece saracu .. si eu am vizitat spitalele romanesti si credetima e nasol rau .. mai bine te tratezi pe marginea trotuarului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic ca sa fiu in trend,traficul din buCUResti nu iarta pe nimeni! Un moment de neatentie,un pic de ghinion si poc,esti jos.

 

Spre norocul lui nu s-a gasit nici un Gigi care sa-l ridice repede de jos si sa-l azvarle intr-o masina pt a-l "ajuta" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Off topic:Aaaaa da preacuviosul.....ma mir ca nu a intrat inca sa posteze (doar e tatic la accidente...probabil ne povesteste din vasta sa experienta) si sa ne impartaseasca parerea proprie conform careia motociclistul era de vina ca nu avea vaccinul antigripal facut sau ca avea r6...gasea el ceva...In fine e o persoana foarte confuza...In posturile sale de la accidente ii infiereaza pe cei care nu poarta echipament full iar in topicul deschis de el cu excursia in Grecia spune exact opusul...

 

On topic:Insanatosire rapida baiatului...Cazaturi de genul asta se intampla o gramada in Bucuresti....cum spunea over....unii soferi se uita prin tine sau se uita pe contrasens dupa alte masini si iti taie fata fara nici o retinere..

da frate cum de lipseste domnu. sa zica. da R6 avea viteza era cocalar si se dadea tare.....

 

inca odata logan. ar trebui sa facem o campanie in care sa prezentam masinile cu cele mai multe accidente moto.

 

 

sanatate multa fratelui nostru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...