Sari la conținut

Sulina - un mic ajutor va rog


Postări Recomandate

O discutie care nu tine de motociclism. Dupa multe dezbateri si intoarceri ... am hotarat ... in concediul asta vreau la Sulina. Am gasit un bilet prin intermediul unei agentii de aici (de fapt e vorba doar de cazare). E un loc pe care nu l-am vazut in viata mea. Itinerariu va fi urmatorul: Campulung Moldovenesc-Tulcea. De acolo vreau sa iau un vaporas pentru Sulina.

As vrea ceva informatii de la cei care locuiesc in Tulcea sau cunosc zona.

1. Exista vreo parcare in Tulcea unde poate fi lasata masina in siguranta? Eventual un pret al parcarii...

2. Cunoaste cineva orarul si pretul vaporasului?

3. Este recomandata curas rapida? Am inteles de la cei de la agentia de turism ca nu vezi nimic daca mergi cu aceasta cursa ... ei mi-ar recomanda cursa lenta care dureaza 4 ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O discutie care nu tine de motociclism. Dupa multe dezbateri si intoarceri ... am hotarat ... in concediul asta vreau la Sulina. Am gasit un bilet prin intermediul unei agentii de aici (de fapt e vorba doar de cazare). E un loc pe care nu l-am vazut in viata mea. Itinerariu va fi urmatorul: Campulung Moldovenesc-Tulcea. De acolo vreau sa iau un vaporas pentru Sulina.

As vrea ceva informatii de la cei care locuiesc in Tulcea sau cunosc zona.

1. Exista vreo parcare in Tulcea unde poate fi lasata masina in siguranta? Eventual un pret al parcarii...

2. Cunoaste cineva orarul si pretul vaporasului?

3. Este recomandata curas rapida? Am inteles de la cei de la agentia de turism ca nu vezi nimic daca mergi cu aceasta cursa ... ei mi-ar recomanda cursa lenta care dureaza 4 ore.

 

1. Exista (nu stiu preturile)

2. Din Tulcea nava clasica (lenta) pleaca zilnic la ora 13.30, nava rapida pleaca zilnic la 11; 12; 13; 18 (pretul nu-l cunosc)

3. Recomand plecarea spre Sulina cu nava rapida (ajungi mai repede si castigi timp) si la intoarcere, nava clasica (ai timp sa vezi peisajul)

Concediu placut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O discutie care nu tine de motociclism. Dupa multe dezbateri si intoarceri ... am hotarat ... in concediul asta vreau la Sulina. Am gasit un bilet prin intermediul unei agentii de aici (de fapt e vorba doar de cazare). E un loc pe care nu l-am vazut in viata mea. Itinerariu va fi urmatorul: Campulung Moldovenesc-Tulcea. De acolo vreau sa iau un vaporas pentru Sulina.

As vrea ceva informatii de la cei care locuiesc in Tulcea sau cunosc zona.

1. Exista vreo parcare in Tulcea unde poate fi lasata masina in siguranta? Eventual un pret al parcarii...

2. Cunoaste cineva orarul si pretul vaporasului?

3. Este recomandata curas rapida? Am inteles de la cei de la agentia de turism ca nu vezi nimic daca mergi cu aceasta cursa ... ei mi-ar recomanda cursa lenta care dureaza 4 ore.

 

1. In parcarea de Casa Sindicatelor, e pazita in permanenta. Nu stiu cat e pretul ... dar pot sa ma interesez.

2. Cursa cu pasagerul, nava clasica, pleaca la 13.30 luni, miercuri si vineri, pret bilet 29 de lei. (sursa www.navrom.x3m.ro )

Cursa cu rapida, pleaca joi la ora 13.30, aici nu stiu pretul.

3. Depinde ce vrei. Daca vrei sa admiri peisajul si sa te bucuri de frumusetile deltei, alege nava clasica. Ai ce vedea. Doar ca e mai obositor. Daca vrei sa ajungi cat mai repede la Sulina, alege nava rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa aleg cursa lenta la dus si cursa rapida la plecare. Nu de alta, dar la plecare am de condus 500 de km ... asa ca la plecare e mai bine sa nu fiu obosit de drum. De aceea aleg cursa raida la intoarcere. La dus nu ma grabeste nimeni ... stau admir peisajul ... cand ajung acolo pot sa ma odihnesc.

Daca poti intereseaza-te de parcare. As vrea sa stiu cat ma costa totul ... sa nu am ceva surprize.

Multumesc mult de informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)odata cu criza a fost redus si numarul de curse inspre sulina.... nu mai sunt zilnice.. cel putin cu navele Navromului .

 

Uite aici nr secretarei de la navrom poti suna sa vezi ce si cum 0726746015 daca sa schimbat orarul poate reusesti sa il pui aici.

 

cursa normala tine cca 4 ore(navrom) iar cea rapida 1,5 - 2(privati)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am sunat. Pentru Navrom:

Nava clasica Tulcea Sulina

Luni Marti Miercuri Vineri ora 13-30;

Nava rapida Tulcea Sulina

Joi Sambata ora 13-30;

 

Nava clasica Sulina Tulcea:

Marti Miercuri Joi Duminica ora 7-00

Nava rapida Sulina Tulcea:

Luni si Vineri ora 7-00

 

Costul unui bilet la nava clasica 29 lei, costul la nava rapida 36 de lei. Nava clasica face 4 ore jumatate, nava rapida 3 ore. Informatiile sunt numai pentru navele Navrom nu si la particulari. Ce este fain (si imi bag unghia in gat ca nu am inca A-ul) pe nava clasica se poate imbarca si motocicleta. Uf ... ca nu am inca permis ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...