Sari la conținut

Accident Barbu Vacarescu - Bucuresti


ZZTOP
 Share

Postări Recomandate

.........accidentul s-a petrecut pe sosea Barbu Vacarescu aproape de Stefan Cel Mare,in jurul orei 21:00,motociclistul-genunchi sifonat in stare constienta......

 

revin mai tarziu cu mai multe detalii.....

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o domnisoara conducea un WV GOLF, facut stanga fara sa se asigure, si pok! am ajuns la fata locului la 10-15 minute! salvare , politie! bikerul parea lovit la genunchi dar nu cred ca f grav. constient. echipat full

 

enervant putin un politist care tragea de biker " da mi permisu..da mi asigurarea de la moto..!!!???? omul era totusi accidentat, in loc sa l ia cei de pe ambulanta la control, ne uitam cum politistii trageau de el sa i ia actele! ma rog...

 

au aparut repede si prietenii domnisoarei! putina nesimtire printre ei, faceau caterinca, glume, etc..!

 

domnisoara incerca sa explice cum s a trezit cu bikerul pe masina!... totusi un politist vazuse faza si nu cred ca o sa scape basma curata!

 

au aparut mai multi bikri care l stiau pe baiat!

 

motorul un Suzuki GSXR, avarii minore! ceva zgarieturi si un semnal!

 

sanatate la max!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic,nu m-am putut abtine,la citirea:

Nou venit pe forum!

 

 

Group: Membru

Posts: 20

Joined: 15-November 03

Member No.: 1.254

 

Foooarte tare,nou venit pe forum de vreo 6 ani hahahah

 

Un accident neiesit din tipar,clasicul 'M-am trezit" cum frate sa te trezesti,eu stiu ca te trezesti diineata din pat,nu in mijlocul orasului la volan...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am patit si io, eram pe jos cu mana rupta si politzistu vroia permisul,, i l-am dat cu greu, la care imi cere si asigurarea,, in acel moment, m-am enervat, si l-am facut nesimtit,, nu a mai zis, nimic, le-a luat de la spital cand mi-au taiat geaca,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata si-a chemat prietenii sa o sustina, dar nu a putut pasi 2 m pe tocurile ei de 20 cm sa intrebe cum se simte rider-ul. :) Era multa politie in jur, dar zau ca i-as fi dat o casca peste ochi. Complet imoral, stiu, dar mai grava mi s-a parut indiferenta ei. :) Cat despre faza ca s-a trezit cu motociclistul peste ea... Ce motocicist tare, s-a izbit el singur cu partea stanga, cu piciorul stang de bara din fata a masinii si i-a smuls numarul... Evident ca motociclistul avea 500 km/h, eventual mergea pe o roata pe asfaltul ud si apoi i-a picat in fata... Sau poate ca levita si a picat peste ea... :)

 

Si pe mine m-a surprins atitudinea politiei care cerea cu insistenta actele, dar pe de alta parte ma bucur ca avea cui sa le ceara si avea cine sa le dea, adica baiatul era constient si apt sa raspunda la intrebari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca n-a fost mai rau; sanatate si asteptam detalii de la protagonist; cat despre initiatorul acestui topic, calificativul de "nou venit pe forum" nu conteaza, pentru ca poza de la avatar spune totul; toata stima mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o domnisoara conducea un WV GOLF, facut stanga fara sa se asigure, si pok! am ajuns la fata locului la 10-15 minute! salvare , politie! bikerul parea lovit la genunchi dar nu cred ca f grav. constient. echipat full

 

enervant putin un politist care tragea de biker " da mi permisu..da mi asigurarea de la moto..!!!???? omul era totusi accidentat, in loc sa l ia cei de pe ambulanta la control, ne uitam cum politistii trageau de el sa i ia actele! ma rog...

 

au aparut repede si prietenii domnisoarei! putina nesimtire printre ei, faceau caterinca, glume, etc..!

 

domnisoara incerca sa explice cum s a trezit cu bikerul pe masina!... totusi un politist vazuse faza si nu cred ca o sa scape basma curata!

 

au aparut mai multi bikri care l stiau pe baiat!

 

motorul un Suzuki GSXR, avarii minore! ceva zgarieturi si un semnal!

 

sanatate la max!

Sanatate maxima bikerului si nu o ierta... :)

Asta este unul din motivele pentru care nu merg cu actele dupa mine, auzi si tu tupeu pe politist...cata nesimtire fratilor in tara asta.

La un moment dat scria @atenthondaru1203 ca i-a taiat geaca si i-a luat actele cand era in spital, frate, asa ceva este inadmisibil, deja doar cat am citit m-a cuprins o stare de nervi pe organele statului :)

Pacat :)

Editat de allexx_2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima bikerului si nu o ierta... :)

Asta este unul din motivele pentru care nu merg cu actele dupa mine, auzi si tu tupeu pe politist...cata nesimtire fratilor in tara asta.

La un moment dat scria @atenthondaru1203 ca i-a taiat geaca si i-a luat actele cand era in spital, frate, asa ceva este inadmisibil, deja doar cat am citit m-a cuprins o stare de nervi pe organele statului :)

Pacat :)

 

Nu-i problema,si mie mi-au luat actele cat eram pe jos in stare de inconstienta,la spital am aflat ca sunt deja la ei. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaa.... avem noi romanii obiceiul asta. Dupa ce facem un accident, punem mana pe telefon sa intervina toate relatiile noastre.

 

A facut stanga din sensul opus. Stiu ca am realizat ca nu avem cum sa evitam si nu am pus frana foarte puternic sa nu pic pe jos in fata ei.

 

I-a dat prioritate cel de pe banda a 2-a si ea cand m-a lovit era in accelerare. (cel de pe banda a 2-a era in coloana si nu a plecat lasand-o pe ea --- daca era in miscare si oprea, realizam si opream si eu.)

 

Practic a luat motocicleta de sub mine cu botul masinii, eu m-am dat peste cap si am cazut pe spate... n-am apucat sa ma ridic in picioare de tot ca am picat la loc - ma durea piciorul stang si eram ametit rau.

 

Eu m-am oprit la un metru-doi si motocicleta la un metru doi pe directia pe care se deplasa ea. Cred ca aveam 20kmh maxim

 

Problema e la glezna piciorul imobilizat 14zile (sunt si alte contuzii, dar nu ma plang)

 

Multumesc celor care au oprit si m-au ajutat, protectiei de spate, si cizmelor.

 

N-as fi vrut sa am accidentul asta fara echipament.

 

 

Concluzii? Usor pe ploaie, viteza mica in oras, echipament.

 

PS: Azi am fost la o conferinta si ar fi trebuit sa ma duc la costum. M-am dus ca nesimtitu' dar a meritat.

Acum trebuie sa ma duc la politie.... intr-un picior.

 

LE: partea naspa e ca ea a mutat masina, si e accident cu vatamare.....

Editat de ZLI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca sunt daune minore pentru ca e atinsa si furca

 

Daca e usor stramba, se indreapta, nu-i bai.

Arde-o pe fraiera, da-o-n judecata sa vezi dupa aia ce o sa vina sa te caute pe la usi.

 

Bine ca n-ai muscat-o mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am patit si io, eram pe jos cu mana rupta si politzistu vroia permisul,, i l-am dat cu greu, la care imi cere si asigurarea,, in acel moment, m-am enervat, si l-am facut nesimtit,, nu a mai zis, nimic, le-a luat de la spital cand mi-au taiat geaca,,

.. taiat geaca :) La ce a fost nevoie sa-ti taie geaca, nu se putea scoate normal? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. taiat geaca :) La ce a fost nevoie sa-ti taie geaca, nu se putea scoate normal? :)

 

avea mana rupta .... doh

 

Daca ar mai fi fost cu buletinele vechi de identitate unde iti scria si grupa de sange, as fi inteles sa-l ceara/sa-l ia daca esti inconstient ... astia probabil vor doar sa termine mai repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e usor stramba, se indreapta, nu-i bai.

Arde-o pe fraiera, da-o-n judecata sa vezi dupa aia ce o sa vina sa te caute pe la usi.

 

Bine ca n-ai muscat-o mai rau.

 

Asta ar fi fost culmea! sa mergi cu 30, echipat full si sa ramai prin spital. Oricum sunt surprins de cat de violent a fost impactul cu asfaltul

 

N-am nici o satisfactie daca o dau in judecata. Chinui oamenii aiurea? Eu vreau sa-mi dea asigurarea banii pentru daune (motor si echipament), ce nu-mi da asigurarea recuperez de la ea. I-am promis ca e prima persoana care va afla daca am nevoie de ceva... Daca nu gasesc intelegere, se schimba lucrurile intr-adevar.

 

Am venit la 4:30 dimineata de la politie.

Politistii au fost super ok... foarte obiectivi. Eu nu prea mai tin minte cand imi cereau actele (sau daca au fost insistenti). Stiu ca nu gaseam asigurarea pentru ca era pitita in talonul pe care i-l dadusem :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar fi fost culmea! sa mergi cu 30, echipat full si sa ramai prin spital. Oricum sunt surprins de cat de violent a fost impactul cu asfaltul

 

N-am nici o satisfactie daca o dau in judecata. Chinui oamenii aiurea? Eu vreau sa-mi dea asigurarea banii pentru daune (motor si echipament), ce nu-mi da asigurarea recuperez de la ea. I-am promis ca e prima persoana care va afla daca am nevoie de ceva... Daca nu gasesc intelegere, se schimba lucrurile intr-adevar.

 

Am venit la 4:30 dimineata de la politie.

Politistii au fost super ok... foarte obiectivi. Eu nu prea mai tin minte cand imi cereau actele (sau daca au fost insistenti). Stiu ca nu gaseam asigurarea pentru ca era pitita in talonul pe care i-l dadusem :)

 

Ce daune ai tu? Costuri reparatie motor, costuri echipament, taxiuri spital, medicamente, faptul ca stai acasa cu 85% salariu in concediu medical. Toate astea ar trebui sa le recuperezi. De la asigurare ce se poate, de la ea restul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica man..

 

femeile la volan..cu tot respectul pt ele...is VARZAAAAAAAAAAAA!!!VARZA DE VARZA!!!

eu tot de la femeie mi-am luat-o....si de atunci inca mai merg cu morcovu infipt in partea dorsala si cand vad masina cu femeie la volan opresc si o las sa se ducaaaaa tata!!! pun semnal aiurea, sau nu pun..fac niste manevre absolut naucitoare de nu sti ce vor sa faca...cand ies din parcare ies in mijlocul strazii.. te doare mintea!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseala ei puteam sa o facem oricare din noi. Faptul mi-a sifonat piciorul si nu portiera, nu mai tine de ea. Este un risc pe care ni-l asumam toti din comunitatea asta. Ar fi fost un accident usor daca eram cu masina, sau ar fi fost mult mai rau daca nu aveam echipament.

 

Ce m-a surprins e ca dupa maxim 3 ore de la accident, ea facea dreapta de pe banda a 3-a si cand schimba benzile nici nu semnaliza si nici nu intorcea capu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseala ei puteam sa o facem oricare din noi. Faptul mi-a sifonat piciorul si nu portiera, nu mai tine de ea. Este un risc pe care ni-l asumam toti din comunitatea asta. Ar fi fost un accident usor daca eram cu masina, sau ar fi fost mult mai rau daca nu aveam echipament.

 

Ce m-a surprins e ca dupa maxim 3 ore de la accident, ea facea dreapta de pe banda a 3-a si cand schimba benzile nici nu semnaliza si nici nu intorcea capu'.

Sa inteleg ca vaneaza in continuare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaa.... avem noi romanii obiceiul asta. Dupa ce facem un accident, punem mana pe telefon sa intervina toate relatiile noastre.

 

......................................

 

Obiceiul asta l-ar avea orice om din orice tara. DACA ar merge cu relatiile. De ce nu suna nemtii dupa pile ? Ca nu au cu cine, nu le merge, de aia. Si asa s-au obisnuit sa nu le mai treaca prin cap sa se scoata prin pile. Pentru ca nu se poate. Nu ca ar fi ei mai sfinti. Au un trai decent, de aia nu fura (pe langa faptul ca au si o educatie). Credeti ca romanii au infractiunea in gene ? Nu... cand a inceput sa mearga ceva mai rau la nemti...sa vedeti cum au inceput SI EI sa umble la kilometraje la masini etc... stati linistiti ca nu au vesticii un ou in plus...dar au alt nivel de civilizatie si de trai care le permite sa fie mult peste noi.

PS: pt carcotasi: sunt constient ca si nemtii se mai scot si ca oriunde in lume exista coruptie,dar nu asa la garla ca la noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare bine ca esti OK! eu am venit la cateva minute dupa acicdent! politistii au cam insistat cu actele, cred ca nu vroiau sa mai bata un drum pana la spital!

 

era un politist pe acolo care spunea ca a vazut faza..!

 

fufa aia nu are ce cauta la volan! cand au venit prietenii ei, era toata numai zambete si rasete pe acolo! ziceai ca e baieram si nu accident! numai ptr asta as arde o sa stea fara permis cateva luni si poate angajeaza un baiat ( poate un jobless de pe forum) pe post de sofer, sa i arate fufei cum se conduce!

 

 

 

cred ca faceti cam mare tamtam pe chestia asta. Poate era speriata. Si pe mine m-au sunat cunostiinte la necaz. Si cred ca si pe voi. Si nu sa-mi ceara pile. Doar ca erau speriate. mai ales femeie fiind

 

 

ai dreptate, era speriata sa nu ramana fara permis, cu masina botzita sau sa nu o traga ta'su de par!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene cunostintele tale care vin la necaz nu cred ca vin sa faca caterinca de ala care sta pe jos de durere... sau poate vin cine stie ce fel de cunostinte ai.

Parerea mea e sa le aplicati cateva flegme in ochi nu bataie ca aia lasa urmari .. si daca tot iau venit tovarasi la biker sai ia la ... pe aia care stateau la caterinca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...